Evrovizija - Strana 6
Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 189

Tema: Evrovizija

  1. #76

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Koji je smisao pobede ako te je sramota onoga što (bi trebalo da) te predstavlja?
    Previše uska vizura na celu prichu. Sramota te pesmice u izvodjanju neke vragolaste curice, misi'im chemu tolika drama oko potpuno irelevantnog dogadjaja po nashe zivote. Mene je recimo, što je mogo bitnije, sramota što me u vlasti i u svetu predstavlja jedan buzdovan Palma i jedan sloba Dachic, ali jbg narod birao, bas ko i malenu plavu pevachicu, štaš, demokratija.. Nou big dil..

  2. #77

    Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Citat Night kaže: Pogledaj poruku
    Ja to ne doživljavam uopšte tako i nije me sramota. To što se meni lično ne sviđa takva vrsta muzike to je moja stvar. To je izbor i predstavnik moje zemlje. Poštujem svaku odluku. Isto kao što smatram da nisam stručnjak u toj oblasti i da je moje zgražavanje suvišno. Ja sam amater. Brega je stručnjak Sa njim je radio čitam tim ljudi koji je analizirao kakva pesma treba da bude. Šta je to što "prolazi"...Zašto bi ja po svemu tome pljuvala? Mislim da ne umete da odvojite vaše lične muzičke ukuse od same "igrarije" na izboru pesme EUS.
    Znaš kako, kad bi sad pričali o nekoj privrednoj grani - tipa rudarstvo - pa da dovedeš nekog priznatog stručnjaka ko se dokazao - školom i rezultatima - pa da počne sa nekom pričom, ja bih samo klimao glavom jer nemam pojma o rudarstvu. Muzika je nešto drugo, svako od nas je oseća, i živi. Šta, recimo, Bregovića čini tolikim "stručnjakom"? To što je uvalio inostranstvu more davno odsviranih tema? Neka bude tako, ali to ga ne čini operisanim od lošeg ukusa. Naprotiv.

    Da bismo govorili o tome kako je neko izbor moje zemlje, zna se kako bi trebalo da bude izabran (izborima, je li, pa biračka mesta, pa kutije, pa ovoono). Ovako, u izboru od tri kreature (u svetu muzike, čuj, Emina Jahović...a ko je taj Oliver Katić, neki novi deĆko sa šiškicama, izleda da opet nisam u toku), pobedila je najgora. Ali dobro, on će predstavljati Srbiju. E sad, pošto će on predstavljati i mene lično, još kako imam pravo da se zgražavam. Još kako. Da predstavlja recimo Hrvatsku, smejao bih se.


    Jbt., kad pogledam post, samom sebi ličim na Josu, al' nek' ide život...

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Previše uska vizura na celu prichu. Sramota te pesmice u izvodjanju neke vragolaste curice, misi'im chemu tolika drama oko potpuno irelevantnog dogadjaja po nashe zivote. Mene je recimo, što je mogo bitnije, sramota što me u vlasti i u svetu predstavlja jedan buzdovan Palma i jedan sloba Dachic, ali jbg narod birao, bas ko i malenu plavu pevachicu, štaš, demokratija.. Nou big dil..
    Ma nema drame, obično prepopodnevno nedeljno ćaskanje, razmena mišljenja, ovo ono...a možda sam malo više zapenio zbog toga što mi je naš predstavnik za evroviziju jedna od najgorih pojava u domaćem javnom životu (mislim da sam o tome pisao negde, ranije). Sve u svemu, ja sam rekao šta sam imao i dostojanstveno se povlačim sa ove teme.

    Haug!


    Poruku je izmenio Mish, 14.03.2010 u 13:48 Razlog: uzastopne poruke

  3. #78

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Jedna stvar je najzanimljivija u celoj ovoj priči. EU Song je festival za oči. Znači, što neobičnije, racimo što kičastije, što luđe...to ima veće šanse. Setite se onih "monstruma" od pre koju godinu. Nisu skidali maske sve vreme trajanja festivala. I? Pobedili tako otkačeni i ne to sa ne baš kvalitetnom pesmom. Verovatno su i njihovi sugrađani bili zgroženi samim tekstom njihove pesme, ali poslali su nešto što je drugačije.
    Šta to Bregovića čini tako uspešnim, mogli bi da pitamo nekog svetskog muzičkog kritičara. Ja to nisam, ali znam da ga mnogi u tim vodama cene.
    Verovatno nista pažljivo slušali na koji način je Brega vršio odabir svojih izvođača? Isključivo spram njihovih glasovnih sposobnosti. Nije mu bilo bitno da li je zvezda Granda ili operski pevač, ili mlada romkinja. Znači trazio je kvalitet...
    Ko sam ja, da ga omalovažavam? Niko dovoljno kompetentan.
    Meni samo ostaje da promenim stanicu na radiju ili TV-u ukoliko mi se ne sviđa ono što se trenutno emituje, što ja maksimalno praktikujem.
    Mislim da smo ponekad prestrogi u nekim stvarima gde ne bi trebali to da budemo...ali dobro, to sam ja....

  4. #79

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Citat Night kaže: Pogledaj poruku
    Verovatno nista pažljivo slušali na koji način je Brega vršio odabir svojih izvođača? Isključivo spram njihovih glasovnih sposobnosti. .....
    Isključivo spram njihovih glasovnih sposobnosti. .... za aranzzman njegovih pesama.

    B: "kazzi mi shu shu shu....."'
    plavusha:"shu shu......"
    B:"ne valja...ajmo dalje...."
    & underpaid......

  5. #80

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Pesma je
    Sinoć sam se na pola uključila u izbor i nisam verovala svojim očima i ušima....
    Lažem, verovala sam i to se dalo za očekivati od Brege jer čovek u poslednjih 20 godina samo i sastavlja takve pesmičice!
    O pojavi dotičnog pevača ne bih ni raspravljala... Sam način kako je on propevao, pa preko imidža i nastupa... ne svidža mi se....nikako...

    Druga strana priče je to što je Brega sa takvim pesmičicama i postao poznat u svetu i što uz trube i ''Ringe, ringe raja'' oduševljava masu širom planete....

    I još nešto da dodam, za ovog Katića sam čula kada se počelo spominjati njegovo ime kao mogućeg izvođača jedne od pesama za eurosong. Tada sam po youtube-u izlistala i poslušala sve njegove nastupe u ''Ja imam talenat'' emisiji i ono je bilo zaista za finale! Međutim, u ovoj Breginoj pesmi ne da se nije pronašao, ni glasom, ni đuskanjem, nego je to bilo strašno....

    Sve u svemu, dotični Milanče će otputovati u Oslo da nas tamo predstavlja, pa ćemo videti šta će od svega ispasti...

  6. #81

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Da bismo govorili o tome kako je neko izbor moje zemlje, zna se kako bi trebalo da bude izabran (izborima, je li, pa biračka mesta, pa kutije, pa ovoono). Ovako, u izboru od tri kreature (u svetu muzike, čuj, Emina Jahović...a ko je taj Oliver Katić, neki novi deĆko sa šiškicama, izleda da opet nisam u toku), pobedila je najgora. Ali dobro, on će predstavljati Srbiju. E sad, pošto će on predstavljati i mene lično, još kako imam pravo da se zgražavam. Još kako. Da predstavlja recimo Hrvatsku, smejao bih se.

    Jbt., kad pogledam post, samom sebi ličim na Josu, al' nek' ide život...

    Идеш у 3пм, Јоса ће да умре од смеха... не могу да верујем на шта си се ти примио.

    Потресао се јер га неко недостојан представља на евровизији...тј. све нас... Џисус, Мери енд Џоузеф...
    Poruku je izmenio Lilith_021, 14.03.2010 u 17:30 Razlog: prozivka
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #82

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Malopre cula pesmicu
    U textu mi nesto nije bas najjasnije
    "Ne jednom, ne dva puta...tri puta po naski je"
    (je l' tri puta bez vadjenja ili...?)

    p.s. pesma je grozna...a kreatura od ovog lika je no comment
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #83

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    ko je imao stih 'Ljubav nije musaka', kumim vas bogom i svetom kapicom..?
    I meni je ovo 'upalo' u uvo ali mislim da je pevala ljubav je k'o musaka.

    UmetniĆka sloboda, jbg.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #84

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Nisam pratila Eurosong.
    Pesmu sam cula jutros
    'Ljubice, pravis mi zazubice"

    ejjjj

    "... Beograd, tri puta po naski je"
    ... ovo je Balkan

    Balkan gde sve prolazi.
    Ne svidja mi se pesma, ni njen izvodjac.
    Niko od favorita mi se nije svideo.
    Kad je Serifovicka, prvi put otpevala pesmu onomad, znali smo da smo pobedili.

    Ovo mislim da je Konova cipela u poredjenju sa ovom bila melem za usi.

    Mene je sramota, kao i prosle godine sto me je bila sramota.
    Ako strucnjaci za muziku misle da sa ovim imamo prolaz, ja vise nemam sta reci
    strucnjaci su strucnjaci

  10. #85

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    nisam pratila eurosong.
    Pesmu sam cula jutros
    'ljubice, pravis mi zazubice"

    Ejjjj

    "... Beograd, tri puta po naski je"
    ... Ovo je balkan

    Balkan gde sve prolazi.
    Ne svidja mi se pesma, ni njen izvodjac.
    Niko od favorita mi se nije svideo.
    Kad je serifovicka, prvi put otpevala pesmu onomad, znali smo da smo pobedili.

    Ovo Mislim da je konova cipela u poredjenju sa ovom bila melem za usi.

    Mene je sramota, kao i prosle godine sto me je bila sramota.
    Ako strucnjaci za muziku misle da sa ovim imamo prolaz, ja vise nemam sta reci
    Strucnjaci su strucnjaci
    Треба обесити Тијанића, он је бирао несретног Бреговића.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #86

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Šta su neki tražili, to su i dobili. Iskren da budem, nisam gledao taj cirkus. Mislim, Eurosong, eks Evrovizija, odavno nije bila ono što je nekad bila. Nekadašnje pobedničke, ne samo naše (ex-Yu) pesme su se pevale mesecima, godinama, bili su pravi hitovi a izvođači su bili u vrhu popularnosti. U poslednjih 5-6 godina, svaka pesma koja nas je predstavljala, bila je instant-hit. Ne treba da nas to čudi jer su kriterijumi za izbor sniženi skroz-naskroz.
    A to što su Bregoviću ruke odrešene, to je tek problem. On je bio i kompozitor, i selektor, i sudija, sve živo je bio. Čovek sa toliko energije . Konačno je iz njega izbila ona etno-crta, pokazuje se u svom elementu. Pliva kao riba u vodi. Čovek uživa u onome šta radi, i niko ga u tome ne sprečava. Radi šta hoće. Nije on kriv, krivi su oni koji su mu to dopustili. A on je priliku odlično iskoristio.
    Prvi utisak uvek vara

  12. #87

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Da se ne lazemo, znali smo odmah da ce biti katastrofa. Brega + trube + izvodjaci koje on bira.
    Milan Stankovic je pobedio, ne zato sto mu je pesma najbolja, nego zato sto se vascela Grand populacija zalepila pred telefone i onanisala sa skupim porukama. Neka, nisam ni ocekivala da ce biti drugacije cim sam cula ko je trojka za koju se glasa.
    Emina kao zensko koja izgleda kao avion a peva kao pregazeni cvrcak. Vazi. Pesma je katastrofa.
    Milan je sestra Marije Serifovic Inace, meni se njegov glas dopada i kad bi furao drugaciji stil, mogla bih da ga slusam. Pesma je
    Oliverova pesma mi je najbolja i za njega sam navijala. Ali, dzaba, nije se uklopio, to nije njegov pravac, stil, sta vec. Nit' se uklopio sa ostatkom trojke, niti su mu vokalne mogucnosti dosle do izrazaja, nit' je to on. Ne cudi me sto je imao najmanje glasova, nije poznat, nije narodnjak koji dzuska, nije zensko koje igra tako da mu se stomak lepi za kicmu.

    Sta sad, na Evroviziji ne pobedjuje najbolja pesma, uglavnom. Neka nas predstavljaju malo i Grandovci, tamo ih jos nije bilo.
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #88

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Evo sada upravo gledIm reprizu...
    Sto je Brega ostarioooooo
    Na pocetku gde je stajao pored voditeljke izgledao mi kao trudna zena (sto je muskarac stariji sliC mu sve dublji ).
    Onaj Oliver izgleda . Ima malo lud pogled i nesto "animalno" u sebi

    Pobednicka, ili bolje receno "pobednicka" pesma je katarsoUfa
    Nadam se samo da ce promeniti one cetir' gracije, svaka izgleda kao mali tenkic..a fol plesacice, ccc...
    A onaj jadnicko Milan...prosto mi ga zao, ako...nek vidi malo sveta
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #89

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Ne svidja mi se pesma...
    Ne svidja mi se ovaj koncept odabira pesme koja ce predstavljati Srbiju...
    Ako su hteli da ustede, alal im.... i pesma je "kol'ko para"!

    Mozda sam samo nostalgicna, ali vise su mi se dopadale one stare, shlager verzije evrovizijskih pesama.

  15. #90

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Lično mi se ne dopada ni jedna od tri ponuđene pesme. Posle Marije Šerifović i ovoga Stankovića (Milan, ako se ne varam) preostaje nam da sledeće godine pošaljemu u beli svet da nas predstavlja za Pesmu Evrovizije Travolta iz Borče... Recimo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Evrovizija - Eurovision 2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 28.05.2007, 11:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •