Да ли сте крштени? - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 99
  1. #16

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Da,krstila sam se prosle godine,takodje na svoj zahtev.Od dana kada sam to i prvi put pozelela sam htela da se krstim na dan Svete Petke,sto sam i uradila
    Secam se da mi je mama kao maloj jednog dana dala slicicu Svete Petke i rekla mi da je ona zastitnik zena i dece i da je uvek cuvam kod sebe.Ja sam bila odusevljena sa tim njenim gestom,zato sto moji i nisu bili pobozni,odnosno nikad nisu isli u crkvu,mada smo imali pravi bozic,uskrs,slavu.
    Krstenju su pridodale i moje nezgode koje su se desile dve godine uzastopno na badnje vece u crkvi,pomislila sam da me Bog kaznjava sto posecujem sveto mesto,a nisam deo njega.
    Definitivno mislim da krstenje treba da se obavi kad je osoba svesna njegovog znacenja,jer ce tek onda moci da veruje u sebe i u to nesto nevidljivo,postojano sto ga cuva-stiti.
    I'm sorry, I just can't be good!

  2. #17

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Da,krstena sam 10 dana posle rodjenja,a moj tata nije smeo da udje u crkvu jer je posedovao ,onu cuvenu crvenu knjizicu.Inace je u mojoj porodici oduvek bio obicaj da se deca odmah po rodjenju krste,da bi se sacuvala od uroka, a kumovi su nam oduvek bili iz iste loze tako da se to godinama prenosilo

  3. #18

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Za razliku od moje starije sestre koju su sa šest nedelja krstili uz veliko slavlje, za moje krštenje se imalo sto kade i dvesta sa'ću.
    Čekala moja pok. baba još par nedelja da se "deca" prizovu pameti, a potom je rešila da preuzme stvar u svoje ruke kako dete ne bi bilo nekrst i navuklo na sebe ko zna šta. I tako je svoju mlađu unuku (tj. spodobu od mene), uz prisustvo naravno ljubimice, starije unuke, lepo uvela u Nikolajevsku crkvu (istu onu u kojoj joj se ćerka udala i ljubimče unuka krstila), dogovorila se sa popom, i tako... Da, kasnije je isto priopštila "deci", tj. divnim mi maman i papa, uz prigodne kritike.
    Koliko mi je prenešeno, kum mi je bio pijani crkvenjak, što pretpostavljam da je razlog što sam 'vaka kak'a sam, te se svi čudom čude kad kažem da sam krštena. Čak i kada sam ja krstila moje kumiće, gospon popa me je više puta pitao jesam li krštena, te sam u nakon par strpljivih i detaljnih objašnjenja, naposletku morala da pitam: "Jesam. A što pitate? Ne delujem vam tako?".
    Šalu na stranu, znam šta čin predstavlja. Međutim, na to više gledam kao na negovanje tradicije.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #19

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    pa fala bogu da sam krsten

  5. #20

    Odgovor: Да ли сте крштени?


    Baka je zahtevala da bude manastir, pa sam nošena pod Ostrog jer je izbor pao na taj Moji nisu voleli Tita. Od kako sam porasla i počela samostalno da putujem skoknem bar jednom u godini ili u dve da se tamo pričestim.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #21

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    jesam ,i to u donjem manastiru Ostrog...i bio sam skoro posle duze wremena da posjetim moste sv,Vasilija...

  7. #22

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Da,kada sam imala 1.godinu.

  8. #23

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    pre nekoliko godina (:
    Citius, Altius, Fortius.

  9. #24

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Krštena sam kada sam imala 9 godina u pravoslavnoj crkvi u mestu gde sam živela.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #25

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Kršten sam u pravoslavnoj crkvi sa 25 god.
    I razlog zašto sam se uopšte krstio je taj što sam hteo da pokažem tada najboljem drugu koliko mi znači. Sada mi je kršteni kum.

  11. #26

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Evo, opet to pitanje...Što se svi pitaju da li sam kršten? Počev od roditelja, supruge, šefa na poslu itd...JESAM (???) he he he
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  12. #27

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Kršten sam u prvoj godini života, još kad' je Drug Tito bio živ...u vreme kad' su slike Mirka i Slavka uklonile Ikone sa zidova naših kuća
    Beše to u jednoj maloj Metodističkoj crkvi, koju su roditelji posećivali. . .Kasnije, u 22-oj g. pozvan sam da kumujem jednom prijatelju na venčanju u pravoslavnoj crkvi, kad popa reče : moraš se krstiti i kod nas, da bi mogo' biti kum.... I tako se ja još jedared krstim .... tih '90-tih ....
    metodista?onda bi trebao poznavati malo bolje teren.prorok miheja je bio doveden prd ahava izraelskog cara.ahav je oženio jezavelju paganku.tako je i sam postao neka vrsta mešavine religjskog i paganskog čoveka.miheji su usput rekli ljudi ahavovi,pazi,govori kako govore svih 400 proroka ahavovih,da će biti dobro ako car ide na ovaj boj za ramot galadski da ga vrati nazad k sebi.miheja je došao pred ahava i rekao,idi bićeš srećan.ali ahav se razgnevio:dokle ćeš mi govoriti neistinu,govori mi samo istinu u ime Božje.kada je miheja rekao istinu,ovaj ga dao zatvoriti.pouka.mnogi ovde stoje kao ahav.forumaši,mnogi znate istinu ali kao ahav nećete da je uzmete jer ljubite greh.neka vam Bog bude milostiv.brišući postove,brišete možda svoje duše pred Božjom istinom.pročitatjte (ko hoće)temu,Isus i samarjanka,tamo je to dobro ukazano,stanje mnogih vas.mir Božji.

  13. #28

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    forumaši,mnogi znate istinu ali kao ahav nećete da je uzmete jer ljubite greh.neka vam Bog bude milostiv.brišući postove,brišete možda svoje duše pred Božjom istinom.pročitatjte (ko hoće)temu,Isus i samarjanka,tamo je to dobro ukazano,stanje mnogih vas.mir Božji.
    Vi Ispravko,ni juče ni danas niste pisali ni odgovarali na ovoj temi,ono što se postavlja kao pitanje ovde;da li ste kršteni?

    Postovi su brisani verovatno zato što je neko merodavniji,i od vas i od mene tako zaključio,da treba.Pa šta?

    Kažete da brišući postove brišemo možda svoje duše pred Gospodom???

    Moguće..kada bi znali sa kim imamo čast,tj. ko nam piše...

    I dalje nas ispravljate,ali nikako i sami da kažete,da li ste kršteni i gde?

    Iskreno se nadam,da će i ovaj moj post,biti obrisan,zajedno sa svim onima koji nemaju smisao...

  14. #29

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Da,krsten sam,par nedelja posle mog rodjenja.

  15. #30

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    metodista?onda bi trebao poznavati malo bolje teren.
    Eto, kakvo je vreme došlo, kada moramo 'ispravku' ispravljati
    Ispravko draga, vidim da imaš odredjena znanja o veri, religiji, Svetim pismima... ali ih loše interpretiraš/tumačiš! Da li to radiš svesno ili ne svesno, ne znam. U tvojim postovima se može jasno videti da akcenat u tumačenjima stavljaš isključivo na "formu", a ne na suštinu koja je mnogo bitnija/važnija za čovekov život i spasenje!
    Dalje, kako si zaključio da sam metodista? Zato što su me roditelji (majka) krstili u prvoj god. života, u crkvi koju su posećivali i to u vreme komunizma i mrkih pogleda na sve što ima veze sa Bogom, crkvom, verom....? A u nastavku teksta kazivam da sam se krstio i u pravoslavnoj crkvi sa dvaes i kusur god.
    Dakle, po tvojim tumačenjima da je krštenje deteta bezvredno i da pripada paganskom običaju, a da je najmerodavnije krstiti se kao oformljena/punoletna ličnost, ispada da sam ja onda, pravoslavac, zar ne? hmm...sam si pogazio sopstveno tumačenje ...
    Sebe smatram hrišćaninom Hristove crkve, pravoslavne veroispovesti i ispravnog tumačenja Svetog Pisma, pa makar ono dolazilo i od metodista, katolika, protestanata, subotara, baptista, kreacionista, crnaca, belaca ili indijanaca

    ispravka kaže:mnogi ovde stoje kao ahav.forumaši,mnogi znate istinu ali kao ahav nećete da je uzmete jer ljubite greh.
    Opet proizvoljna, da ne kažem neozbiljna konstatacija. Ocenjivanje i okarakterisanje drugih je moguće samo u/kod ličnog upoznavanja /Oči u oči/ osoba. Dakle ovde se mogu ocenjivati/kritikovati samo postovi, odnosno, pisana reč, tekstovi.
    Čovek je sav u grehu, i to je činjenica. Ali, jedini koji "ljubi" greh je sotona i njegovi sledbenici. Vrlo dobro znaš ko je jedini bio, i jeste, bezgrešan--> Isus Hrist. Čovek koji traga za Bogom nosi svoj greh kao teret, 'kao džak cementa na ledjima', ceo život... Ali tu je isus, On će nam taj džak skinuti sa grbače i pomiriti nas sa Bogom...samo kad bismo hteli da ga primimo u srca i živote naše...

    "Jer svi sagrešiše i izgubili su slavu Božju" (Rim. 3:23)
    "Kao što stoji napisano: ni jednog nema pravedna" (rim. 3:10)
    "Kažem vam: tako će na nebu biti veća radost zbog jednog grešnika koji se kaje, nego li zbog devedeset i devet pravednika kojima pokajanje nije potrebno." (Luka 15:7)

    ispravka kaže:pročitatjte (ko hoće)temu,Isus i samarjanka,tamo je to dobro ukazano,stanje mnogih vas.mir Božji.
    Pročito.
    Moram ti reči: namera ti možda i nije loša, ali tumačenje jeste
    A evo i zašto:
    Citiraću (Jovan 4:39-40) a to je kraj priče : Isus i Samarjanka. A kao što znamo, kraj svake priče sadrži suštinu/poentu te priče.

    39.A mnogi Samarjani iz onoga grada poverovaše u njega zbog reči ove žene, koja je svedočila da joj je Isus rekao sve što je učinila. 40. A kad dodjoše k njemu Samarjani, moljahu ga da ostane kod njih; i osta onde dva dana.

    Kroz ceo Novi Zavet provlači se jedna lako uočljiva činjenica: Isusovi najveći sledbenici postaju oni koji su bili najveći grešnici--> Marija Magdalena(prostitutka), Savle(progonitelj isusovih učenika) koji postaje Pavle itd itd.....evo i Isusovih reči o tome:

    (po Luki 5:30-32)
    30. A fariseji i njihovi književnici su gundjali njegovim učenicima govoreći: zašto jede i pije s carinicima i grešnicima? 31. Isus pak odgovori i reče im: lekar nije potreban zdravima nego bolesnima; 32. nisam došao da pozovem pravednike nego grešnike na pokajanje.

    plus, preporučujem za čitanje i proučavanje: (Luka 7) Skrušena grešnica

    Dakle, kao što Duga12 lepo pita: Da li ste kršteni, gospon ispravka?

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Мали екрани наших ТВ пријемника...
    Autor yossarian u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 22:19
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 09:56
  3. Срби и Други светски рат
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 11:23
  4. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 18:34
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 11:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •