Да ли сте крштени? - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 99
  1. #76

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Nisam. Krsticu se.

    Isus Hrist se krstio u 30-toj godini, tako da je nepravilno krstiti decu po rodjenju.
    To je propaganda i vrbovanje ( "popovsko" ). Deca treba da prodju odredjen put, da se formiraju kao licnosti i da odluce da li zele da idu putem Isusa Hrista.

    Jednostavno receno, treba da se krsti onaj koji odluci da to zeli.

  2. #77

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    da li neko zna zasto je krsten? Po Bibliji krstenje znaci ciscenje od greha uz priznanje i pokajanje, pa kako onda beba koja je tek rodjena i nije mogla da pogresi, i uz to nema svest o Bogu i krstenju biva krstavana i nema priliku da bira.

  3. #78

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Naravno...na srpsku Novu godinu zajedno sa sestrom bliznakinjom . Imali smo tada skoro 3 meseca .

  4. #79

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Citat nelesko kaže: Pogledaj poruku
    ....

    Isus Hrist se krstio u 30-toj godini, tako da je nepravilno krstiti decu po rodjenju.
    To je propaganda i vrbovanje ( "popovsko" ). Deca treba da prodju odredjen put, da se formiraju kao licnosti i da odluce da li zele da idu putem Isusa Hrista.

    Jednostavno receno, treba da se krsti onaj koji odluci da to zeli.
    O tome da li je nepravilno ili ne krstiti decu po rođenju svako od nas može da ima slobodno mišljenje, pa i da odluči da li da postupi sa svojim detetom po kanonima crkve ili ne. Naime, u hrišćanstvu je običaj da se dete krsti odmah posle rođenja. Zašto? Pa zbog toga što se može desiti da dete umre nekršteno čime mu se, po verovanju, uskraćuje pravo na raj...

    A što se tiče krštenja samog Isusa Hrista, to je nešto posebno i ne može biti nama običnim ljudima i hriščanima nikakav uzor kada treba da se krstimo. Zašto? Jednostavno, zbog toga što je Isusov život potpuno rezultat Božije promisli i Božije volje. Jer suštinski se krštenje obavlja da se oslobodimo greha otaca i odgovaramo samo za svoje postupke posle smrti. Zarto i nije slučajno što je nedugo posle krštenja Isus i razapet...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #80

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    16.06.1977

    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  6. #81

  7. #82

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    naravno da sam krsten,Rusin sam,u rusinskoj crkvi

  8. #83

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Krsten sam na Svetog Jovana dvadesetog januara 1998 u sabornoj crkvi u Sremskim Karlovcima! Nazalost sada mislim da sam se krstio nepravilno kao i verovatno vecina ovde na forumu,jer svako ko je krsten oblivanjem ili jos gore samo prskanjem,po kanonima Vaseljenskih sabora smatra se za nekrstenog! Posto je nasa crkva na zalost odstupila od mnogo Svetootackih zakona,prestala je da vrsi krstenje kako nam je sam Isus pokazao kada ga je Jovan krsto na Jordanu a sto su utvrdili Sveti Oci nadahnuti Duhom Svetim na Vaseljenskim saborima! Jedino ispravno krstenje je trokratno pogruzavanje u vodu celog coveka i pri svakom potapanju prizivanje jednog od lica Bozijih,a prskanje i oblivanje su novotarija koja ne vodi nicemu!
    Procitao sam na ovoj temi dosta filozofskih odgovora kako deci ne dozvoljavaju slobodu izbora jer ih krste dok su bebe,kako su se neki krstili samo zbog tradicije,nekima je kum bio tek krsteni drug ili drugarica a neki se cak krste i u ime Isusa Hrista?????!!!!!!
    Prvo mislim da svi koji su krsteni u bilo kojoj Hriscanskoj crkvi krstili su se u ime Oca i Sina i Svetoga Duha a ne samo u ime jednog od tri lica Bozija!
    Sta predstavlja i ko treba da bude kum pri krstenju? Kum treba da bude starija,ozbiljna duhovno jaka osoba Pravoslavne veroispovesi koja ce svoje kumce da upucuje u Pravoslavnu veru i koja je laicki receno garant da ce od deteta napraviti cestitu valjanu poboznu osobu kakav je i on sam!
    Ko se krstio samo zbog tradicije to ne vredi ni pominjati jer stvarno deluje smesno da neko radi nesto u sta neveruje! A sam cin krstenja je prostim recima kupovina ulaznie za carstvo nebesko Hristovo i prvi preduslov za nase spasenje,e sad gde je tu ugrozavanje slobode izbora,svako krsteno dete kad odraste moze da kaze da li mu ta ulaznica treba ili ce da je "baci" a ako mu treba vec je ima! Tu se radi o ugrozavanju slobode kao i kada bi roditelj kupio svom detetu stan kada se dete rodi, pa kada ono odraste moze da kaze da hoce u stan ili da mu stan ne treba i niko ga ne moze ni na koji nacin primorati da zivi u njemu! Mislim da tu ne postji nikakvo ugrozavanje nikakve slobode!
    po tebi apostoli nisu ispravno krštavali tolike rhišćane budući da su jedino upražnjavali krštenje u ime Isusovo'kako mala deca mogu ispovediti svoj greh,kad ne znaju ni što im se govori.ne postoji kum posrednik,jedini posrednik je Bog.petar kaže(apostol9 da krštenje bez davanja obećanja dobre savesti ada se više ne greši,je ravno tek pukom pranju nečiistote tela od prljavštine.

  9. #84

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    po tebi apostoli nisu ispravno krštavali tolike rhišćane budući da su jedino upražnjavali krštenje u ime Isusovo'kako mala deca mogu ispovediti svoj greh,kad ne znaju ni što im se govori.ne postoji kum posrednik,jedini posrednik je Bog.petar kaže(apostol9 da krštenje bez davanja obećanja dobre savesti ada se više ne greši,je ravno tek pukom pranju nečiistote tela od prljavštine.
    Tada im Isus rece(apostolima) "Idite dakle i naucite sve narode,krsteci ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha" (po mateju 28\19) procitaj!
    Izmedju cega je Bog posrednik????? Bog i carstvo bozije je valjda cilj!? a duhovnici kojih je na zalost sve manje su posrednici koji treba ljude da privode Hristu,tako da bi i kum trebao da bude u neku ruku duhovni otac krstenog kumceta!

  10. #85

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Krsten sam na Svetog Jovana dvadesetog januara 1998 u sabornoj crkvi u Sremskim Karlovcima! Nazalost sada mislim da sam se krstio nepravilno kao i verovatno vecina ovde na forumu,jer svako ko je krsten oblivanjem ili jos gore samo prskanjem,po kanonima Vaseljenskih sabora smatra se za nekrstenog! Posto je nasa crkva na zalost odstupila od mnogo Svetootackih zakona,prestala je da vrsi krstenje kako nam je sam Isus pokazao kada ga je Jovan krsto na Jordanu a sto su utvrdili Sveti Oci nadahnuti Duhom Svetim na Vaseljenskim saborima! Jedino ispravno krstenje je trokratno pogruzavanje u vodu celog coveka i pri svakom potapanju prizivanje jednog od lica Bozijih,a prskanje i oblivanje su novotarija koja ne vodi nicemu!
    Poznato mi je da vi, starokalendarci, ne priznajete uobichajeni obred krshtenja kakav se obavlja danas u crkvi. Poshto kazhesh da si krshte, a smatrash se nekrshtenim, shta planirash da preduzmesh povodom toga ?
    Poshto je krshtenje sveta tajna kojoj se samo jednom pristupa...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #86

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    jesam,jos daleke'78.

  12. #87

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Da

  13. #88

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Jedino ispravno krstenje je trokratno pogruzavanje u vodu celog coveka i pri svakom potapanju prizivanje jednog od lica Bozijih,a prskanje i oblivanje su novotarija koja ne vodi nicemu!
    Čin krštenja sam po sebi ne vredi mnogo, ako čovek greši, krši Zapovesti, čini zla, i posle krštenja... Bilo ono simbolično prskanje, oblivanje...ili potapanje(davljenje) celog čoveka...

    Da potsetim-> Jovan kada je krstio Isusa, nije ga potopio celog....

    Suština je bitna, čovek mora da primi Hrista kako bi se nanovo rodio-> i postao novi, bolji čovek!

  14. #89

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Poznato mi je da vi, starokalendarci, ne priznajete uobichajeni obred krshtenja kakav se obavlja danas u crkvi. Poshto kazhesh da si krshte, a smatrash se nekrshtenim, shta planirash da preduzmesh povodom toga ?
    Poshto je krshtenje sveta tajna kojoj se samo jednom pristupa...
    O,svaka cast!!!! Drago mi je da znas sta je krstenje,i da znas da se ispoveda "jedno krstenje za oprostenje grehova" volim kada neko udje u razgovor i pokaze odredjeno znanje iz oblasti o kojoj pise!!!
    E sad sta ako je covek krsten u nekoj drugoj veri,pa spozna pravoslavnu veru i resi da joj pristupi,dodje u crkvu,resi da se krsti u ime Oca i Sina i Svetoga Duha; da li svestenik treba da ga odbije jer je on vec jednom krsten u ko zna kakvoj crkvi ili jos gore sekti!? Koliko mi je poznato u SPC se krstilo dosta ljudi koji su bili vec krsteni u rimokatolickoj crkvi,pogotovo devojke rimokatolicke veroispovesti koje su trebale u da se vencaju u Pravoslavnoj crkvi! Znaci "jedno krstenje"se podrazumeva u crkvi Hristovoj u kojoj se krstenje vrsi onako kako treba! Ako je krstenje izvrseno na ne ispravan nacin ili u jeretickoj crkvi onda to nije krstenje nego je to "ko zna sta"
    Poruku je izmenio slobodansr.k, 30.07.2009 u 22:27 Razlog: greska

  15. #90

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    dobro si rekao prijatelju,kako je krenulo od Hrista,tako bi valjda trebalo.od Hrista je krenulo doista jedno krštenje,jedna vera,jedan Bog,ali je kasnije došlo trojstvo i sve druge paganske varke koje su crkvu potopile na dno ognjenog jezera.
    Ama sta je trojstvo koje svuda spominjes? Gde sam ja spominjao trojstvo,neznam sta taj termin znaci!!!! Znam za Svetu Trojicu a Hristos je kao sto vise puta ovde sponminjem rekao apostolima da krstavaju u ime Svete Trojisce,Oca i Sina i Svetoga Duha,a i dalje postoji samo jedan Bog i jedno krstenje i jedna vera izvorna pravoslavna koju nam je sam Hristos Bog objavio!

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Мали екрани наших ТВ пријемника...
    Autor yossarian u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 22:19
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 09:56
  3. Срби и Други светски рат
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 11:23
  4. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 18:34
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 11:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •