Kao da me je bog sačuvao
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Kao da me je bog sačuvao

    Veliki broj ljudi, u toku svoga veka, bar jednom se nađu u nekoj pogibeljnoj situaciji, opasnoj po život. Igrom slučaja, sudbine, sreće, ili ko zna čega mnogi od njih prođu bez ikakvih posledica, ili sa lakšim povredama.

    Sećam se, jednom sam ispao iz voza. Bio je dubok sneg, preko dva metra, i ja sam se zario u njega skoro okrznuvši jednu od onih bandera pored pruge. Nepovređen od pada, zapao sam u drugu nepriliku. Umalo da se udavim u snegu. U onom magnovenju napipao sam rukom početak uspona nasipa na kojem se nalaze šine, pa sam kao krtica prokopao tunel do pruge i spasa. Ostatak muke od pešačenja par km na minus 20, kroz šumu do prve železničke stanice nije vredan ni pomena. Konačno, dok sam sa otpravnikom vozova u toplini njegove kancelarije ispijao kafu i pušio njegovu Sarajevsku Drinu, čuo sam kako je na moju priču uzvratio:
    - Mali, kao da te je sam bog sačuvao!

    Da li vam se desila neka situacija da ste mogli da nastradate, a da ste ostali neozleđeni?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Kao da me je bog sačuvao

    2-3 пута од солидно али не довољно добро усмерених рафала и снајперске ватре... и још толико пута у саобраћају...
    У последње време ме изгледа чува да ја неког не убијем, пошто кад видим да нема пешака приђем до улице у коју се укључујем и погледам лево-десно... а онда неки сулуди бициклиста излети са стазе...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    Odgovor: Kao da me je bog sačuvao

    Bilo je to pre desetak godina.Otišla sam sa društvom i momkom do susednog mesta.Proveli smo se kao nikad u životu.Pilo se., zezalo, igralo...
    Kad smo se vraćali kući.počela je da ispada neka kišica,točak je blokirao,vozač uspaničio,i mi smo se ubrzo počeli okretati na putu,a potom isprevrtali.
    Imali smo sreće da nam ni jedna kola nisu išla u susret.Iako smo svi završili naglavačke,uspeli smo da izađemo iz kola kroz zadnje staklo.Sitne ogrebotine,po koja čvoruga...i to je bilo to.

    Bio je Veliki petak.....sam Bog nas je sačuvao.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  4. #4

    Odgovor: Kao da me je bog sačuvao

    pre nekoliko meseci, slupala sam se sa drustvom, ali Bogu hvala niko nije bio teze povredjen, samo sam ja (naravno ) imala laksi potres mozga i par ogrebotina (po licu uglavnom).. to sam i pominjala negde ovde na forumu.. ne mjerem trazit' sad..
    tada, kao da nas je Bog sacuvao sve..
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    Odgovor: Kao da me je bog sačuvao

    20. februar 2004. Prolazim kroz raskrsnicu dve najprometnije ulice u Hamiltonu, upalilo se zuto u trenutku kada sam bila skoro na 'liniji'. Iz suprotnog pravca dolazila su kola, prestrojena u levu traku (uslovno skretanje). Ne znam iz kog razloga nije stala, cak ni usporila. Usred raskrsnice me je bocno udarila, napominjem da je vozila nekog pontijaka koji je bio 3 puta veci od mojih kola - kao da me je udarila ladjom. Moja kola su letela bocno prema bankini. Videla sam da 'letim' prema mladom coveku sa detetom u rukama, koji se tu zatekao, cekajuci da predje ulicu. U delicu sekunde sam videla kako cu ih 'pokositi'. Srecom bankina je bila visoka i udarila sam u istu (vozila sam kola sa niskoprofajlnim gumama), tako da sam se od nje odbila i kola su pocela da se okrecu, i dalje 'rulajuci' niz ulicu. Sve se odigralo u par sekundi. Cela leva strana bila je nabijena na mene. Prvi je pritrcao covek sa detetom. Sedela sam i dalje u soku, vilica mi se ukocila, nisam mogla da govorim nekoliko minuta. Iz kola sam izasla na suvozaceva vrata. Covek se odmah ponudio da mi bude svedok. Da ne duzim dalje, zahvalna sam sreci ili Bogu, sto tog dana nisam usmrtila sebe, tog coveka i njegovo dete. Prosla sam sa povredama vratnih prsljenova, zbog koje i dan danas zivim sa bolovima u vratnoj kicmi, ali me oni ne sprecavaju da budem jaca od njih i da funkcionisem, ne bas kao pre saobracajke.... ali... Sve je dobro kad se dobro svrsi.
    neunistiva zlojebaba!

  6. #6

    01 Odgovor: Kao da me je bog sačuvao

    Vidis...ja sam imao slicnu nesrecu u Las Vegasu.
    Isao sam sa posla, a nesreca se desila 08.15.2006 oko 12:15 ujutro.
    Lagano vozim....vidim otvara se na semaforu zeleno i ne usporavam vec mislim da prodjem raskrsnicu, kad odjednom policija mi dolazi sa moje leve strane i punom brzinom udaraju u moja leva vrata. Ja u tom momentu nisam stigao nista da uradim samo znam da sam dodao pun gas i to me spasilo sigurne smrti.
    Izgleda da sam dodao gas bas u onom momentu kad su me udarili...posto su moja kola imala zadnju vucu, moj zadnji tocak je otkinuo njihov stitnik i njih zakrenuo, oni su udarili u betonski zid, a ja sam se pod rucnom par puta obrnuo u krug i stao. Probam izac na svoja leva vrata, kad ono klinac...ne mozem ih otvorit...ona spresana kao da ih neko speglo. Ja izadjem na druga...obidjem par puta oko auta i vidim sta mi banda policijska uradila.
    Mislim si u sebi....mamu vam policijsku....kako to vozite?, gde ste polagali vozacki?.... psujem ja u'sebi...kad prilazi jedan policajac od njih petorice i pita me: Jesi li bio vezan? Malo falilo sto mu nisam nesto opsovao, ali sam se ipak suzdrzao i rekao: Da bio sam vezan.
    U toj nesreci sam imao vise srece neg pameti, prosao sam sa neznatnim ogrebotinama, a auto mi totalka, kao i policijski. Ni kod policajaca nitko nije bio povredjen.
    Poruku je izmenio Goga, 25.08.2008 u 08:56 Razlog: citat

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •