Hajde da se dogovorimo, ali bice kako ja kazem
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    Hajde da se dogovorimo, ali bice kako ja kazem

    Da li u vezi neko mora da bude ''glavni''?

    Ako mora zasto mora?

    Jedne prilike,moj prijatelj mi rece:

    -Tebe je tako lako voleti,a tako tesko posedovati.

    -Nemoj da me posedujes...samo me voli...i uzivaj

    Zasto ljudi imaju potrebu da ''poseduju'',necije misli,zivot,zelje..srce?

  2. #2

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Pa mozda ne glavni, ali uvek jedna osoba malo vise "vodi" vezu, druga malo vise "prati".

    Uvek treba bit neki kompromis, kako god da okrenes. Inace tesko da ce opstati veza (premda ima slucajeva gde opstane). Ali to da jedna osoba treba da vodi vezu vise od druge, to uvek biva. Obicno se ocekuje od muskarca da bude taj ... muski ... jaki ...

    Inace cela veza bi bila tipa:

    U koji restoran hoces da idemo draga, talijanski ili kineski?

    - Ne znam, kako god ti hoces.
    - Meni je svejedno, kako god ti hoces.
    - Meni je isto svejedno, ti odluci.
    - Ma sta god, samo reci.
    - Uffff budi MUSKO i odluci vec jednom! :D

    Licno mislim da zene uglavnom i ne vole takve tipove, zele da bude neko "jak" pored njih, tipa zastitnicka osoba koja zna sta hoce.

    Mozda gresim, ali takav sam utisak stekao do sad.

  3. #3

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Dogovorićemo se, biće kako ja kažem... Omiljena rečenica moje svekrve. To sam prvi put čula kod nje.

    Mislim da uvek u vezi tj. odnosu dvoje treba da postoji neko ko će biti onaj koji će na kraju dati tačku na bilo kakav dogovor. U redu je da se saslušaju obe strane i da se porazgovara o svim pozitivnim i negativnim stranama izbora i na kraju doneti odluku.

    Veze tipa ''šta bi ti htela? ma kako ti hoćeš. ma i meni je svejedno, samo kaži...'' i druga natezanja mogu da budu vrlo deprimirajuća i na kraju ne opstaju, bar ne kvalitetno.

    Zato, jesam za to da neko u vezi ipak treba da bude taj koji je vodi i neguje u pravom smeru...

  4. #4

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Da li u vezi neko mora da bude ''glavni''?
    Naravno. Uvek kada je dvoje, ili više ljudi u zajednici, neko je glavni. Taj status ne mora biti (i često i nije) formalan, ali vođa uvek postojo.
    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Ako mora zasto mora?
    Zato što je to u prirodi ljudskog društva. Koreni ovog fenomena su verovatno u nekom od primarnih motiva. Prirodno bi bilo da je muškarac glavni u nekoj vezi (feministlinje ne skačite odmah), ali nije nenormalno da je to i žena. Zašto muškarac? Pa zato što mužijak voli svoji porodicu, brine onjoj, štiti je, kao i svoj rod, pleme, odnosno državu, ide u rat.

    Ali, šte će tolke pametne i sposobne žene koje evidentno postoje? Jbg, kada nema toliko pametnijih i sposobnijih mužijaka za sve njih, neće valjda ići u manastir i svoje gene obezvrediti. Naravno da ne, već će naći sebi primerene partnere iako možda ne sposobne kao one same, ali svakako ne i nesposbne i manje atraktivne. Na sebi svojstven način one će filigranski voditi porodice i negovati veze i biti srećne, ne manje od onih koje su udate za superiorne mužijake...
    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Jedne prilike,moj prijatelj mi rece:

    -Tebe je tako lako voleti,a tako tesko posedovati.

    -Nemoj da me posedujes...samo me voli...i uzivaj

    Zasto ljudi imaju potrebu da ''poseduju'',necije misli,zivot,zelje..srce?
    Ovde je po meni problem u nečemu drugom. Biti glavni, ne znači i tlačiti podređenog partnera. Partneri se vole i dopunjuju, bez obzira na njihovu hijerarhijski rejting u vezi. Onda kada počne da neko nekog guši, da želi da poseduje onog drugog i to u takvom stepenu da to drugom partneru smeta, to nije više ljubav to je verovatno patologija i kraj jedne skladne veze...

    Sve ovo, naravno, i ne mora biti baš tako kao što sam napisao...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Ovde je po meni problem u nečemu drugom. Biti glavni, ne znači i tlačiti podređenog partnera. Partneri se vole i dopunjuju, bez obzira na njihovu hijerarhijski rejting u vezi. Onda kada počne da neko nekog guši, da želi da poseduje onog drugog i to u takvom stepenu da to drugom partneru smeta, to nije više ljubav to je verovatno patologija i kraj jedne skladne veze...

    Sve ovo, naravno, i ne mora biti baš tako kao što sam napisao...
    Nekako sam stekla utisak da do sada nisam srela skladan par u smislu da svako od njih ima maximalno izraženo ono nešto svoje, da nazovem to samovolja. Samim tim mi se nameće zaključak da tu neko nekog guši u toj vezi. Obično je to taj neko ko je glavni/a.
    No, moje iskustvo ne mora biti merodavno...

  6. #6

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Naravno. Uvek kada je dvoje, ili više ljudi u zajednici, neko je glavni. Taj status ne mora biti (i često i nije) formalan, ali vođa uvek postojo.
    OK.ajd recimo neko mora biti vođa.A šta ako su oboje jaki karakteri? ,pa i jedno i drugo misle,da im se nameće volja,onog prvog .

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Prirodno bi bilo da je muškarac glavni u nekoj vezi (feministlinje ne skačite odmah), ali nije nenormalno da je to i žena. Zašto muškarac? Pa zato što mužijak voli svoji porodicu, brine onjoj, štiti je, kao i svoj rod, pleme, odnosno državu, ide u rat.
    Nisam feministkinja,a nisam ni skočila odmah ,a šta sa onim muškarcima koji u stvari i ne vole toliko svoju porodicu,nego recimo najviše vole sebe?..a pred svetom glume sve navedene obaveze...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ali, šte će tolke pametne i sposobne žene koje evidentno postoje? Jbg, kada nema toliko pametnijih i sposobnijih mužijaka za sve njih, neće valjda ići u manastir i svoje gene obezvrediti. Naravno da ne, već će naći sebi primerene partnere
    Nemaju svi sreću da nađu sebi primerene partnere,i ja se pitam šta sa njima?

    Ovde je po meni problem u nečemu drugom. Biti glavni, ne znači i tlačiti podređenog partnera. Partneri se vole i dopunjuju, bez obzira na njihovu hijerarhijski rejting u vezi. Onda kada počne da neko nekog guši, da želi da poseduje onog drugog i to u takvom stepenu da to drugom partneru smeta, to nije više ljubav to je verovatno patologija i kraj jedne skladne veze...
    Takođe mislim da biti glavni,ne znači tlačiti partnera.Ali memento moram primetiti,da ako već jedan guši...to i nije neki sklad,osim za gušitelja ...a kraj bi usledio sigurno,u slučaju da su oboje ''jake'' ličnosti.

    Sve ovo, naravno, i ne mora biti baš tako kao što sam napisao.
    ...naravno...ne mora biti ni kako sam ja napisala....

  7. #7

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    A postoji još jedna varijanta. . .npr. kada on/ona veštim parlamentarnim manevrima učini da druga polovina misli da je po njenom i kako je ona/on glavni, a u stvari je iskusno navodjena i usmeravana...hehe.... I na kraju svi zadovoljni
    Ima li toga ??

  8. #8

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Uvijek je onako kako ja kazem. Nazalost, (ili na srecu?) uvijek su me zapali partneri koje sam ja morala gurati, savijetovati, odlucivati umijesto njih. Dopizdi to s vremenom. Ponekad pozelim da me MUSKO presretne, mlatne toljagom po glavi i odvuce u pecinu...
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  9. #9

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Uvijek je onako kako ja kazem. Nazalost, (ili na srecu?) uvijek su me zapali partneri koje sam ja morala gurati, savijetovati, odlucivati umijesto njih. Dopizdi to s vremenom. Ponekad pozelim da me MUSKO presretne, mlatne toljagom po glavi i odvuce u pecinu...
    ...gde si ti ceo moj zivot...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #10

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    eh...da mi je da nadjem nekog ko ce malo da misli umesto mene.......i da bude glavni.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Kandidujem se za les fer vezu, može i na daljinu. Pun mi je kofer borbi za alfa mužijaka.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    A postoji još jedna varijanta. . .npr. kada on/ona veštim parlamentarnim manevrima učini da druga polovina misli da je po njenom i kako je ona/on glavni, a u stvari je iskusno navodjena i usmeravana...hehe.... I na kraju svi zadovoljni
    Ima li toga ??
    ...verovatno da ima i toga..mogu samo reći,blago njima...mislim tim zadovoljnima.

  13. #13

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    ufff ovakvu vrstu dogovora ne volim
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #14

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    A postoji još jedna varijanta. . .npr. kada on/ona veštim parlamentarnim manevrima učini da druga polovina misli da je po njenom i kako je ona/on glavni, a u stvari je iskusno navodjena i usmeravana...hehe.... I na kraju svi zadovoljni
    Ima li toga ??
    Umetnici koji imaju tu sposobnost su veoma retki no verujem da i to ume da dosadi

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Uvijek je onako kako ja kazem. Nazalost, (ili na srecu?) uvijek su me zapali partneri koje sam ja morala gurati, savijetovati, odlucivati umijesto njih. Dopizdi to s vremenom. Ponekad pozelim da me MUSKO presretne, mlatne toljagom po glavi i odvuce u pecinu...

    Čini mi se da je u vezi ipak žena ta koja donosi odluke samo je pitanje koliko će to pokazati pred drugima.

  15. #15

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Čini mi se da je u vezi ipak žena ta koja donosi odluke samo je pitanje koliko će to pokazati pred drugima.
    Najvažnije odluke uglavnom su vezane za kuću,porodicu,a ko se tu bolje razume u stvari nego žena?!
    Umetnost jeste i učiniti da ona druga polovina misli da je po njenom,a ustvari je samo usmeravana,ali nekad to muškarci i namerno rade...puste nas da odlučijemo umesto njih,a pred drugima prezentuju to kao njihovu odluku.
    Poruku je izmenio jovuk, 31.08.2008 u 10:07 Razlog: slovce
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Hajde da se hvalimo
    Autor cvishna u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 201
    Poslednja poruka: 13.04.2020, 16:51
  2. Nisam stigao da ti kazem....
    Autor Angus u forumu Porodica
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 21.05.2016, 14:55
  3. Hajde da vidimo šta vas je danas snašlo...
    Autor Bishop u forumu Pričaonica
    Odgovora: 1086
    Poslednja poruka: 16.11.2015, 13:14
  4. Hajde da ih malo hvalimo
    Autor leptirić u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 23.02.2015, 13:49
  5. Hajde da se igramo rata
    Autor shacky u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.06.2010, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •