Sećam se.. - Strana 8
Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Prikaz rezultata 106 do 117 od ukupno 117

Tema: Sećam se..

  1. #106

    Odgovor: Secam se..

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    Secam se Rubikove kocke, i koliko sam volela da je "vrtim u rukama"...


    A pored ove kocke omiljena mozgalica nam je bila igra Mastermind, imali smo tabli sa bockalicama u boji i pokušavali da otkrijemo tačnu kombinaciju koji bi nam protivnik zadao.
    Kasnije sam videla u tv kvizu slagalica na rts-u igru koja je po tom principu osmišljena. Sad se može naći i na netu

  2. #107

    Odgovor: Secam se..

    sjecam se da su nekad automobili jednostavne naprave ono, ubacish kljuch, okrenesh ga i krenesh.. kvachilo, kochnica, gas, kvachilo, kochnica, gas.. i tako iznajmim auto neki dan, dosh'o kumashin, nova godina, treba ic' u dzerzi.. rek'o kad je bal nek' je maskenbal.. uzmem auto, a ono sve na neke dugmice.. sve, jbt, automatizirano prvo sam sjedila jedno po ure samo da skontam di je shta i shta se kojim dugmicem otvara ko ih izmisli tako komplicirane
    moomoo meee jooouu

  3. #108

    Odgovor: Secam se..

    Sećam se kinder lade, najbolji krem koji je ikada napravljen, njime sam lečio tugu, prehladu, prvu zaljubljenost i zube. Mislim da ovo poslednje nije trebalo da radim
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  4. #109

    Odgovor: Secam se..

    Secam se...
    Vec smo jedno duze vreme bili liseni KRAŠ proizvoda i onda smo cimerka i ja videle da se otvorila Krašova prodavnica tu blizu naseg stana. Jes' da nismo imale 'leba da jedemo, al' smo poslednji dinar ostavile tamo, ona za ledene kocke, ja za bajadere. Onda sam otpakovala jednu, pa sam prvo jedno 5 minuta uzivala u mirisu pre nego sto sam je strpala u usta

    Sta ti je nostalgija
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #110

    Odgovor: Secam se..

    Koliko je vreme otišlo unapred a manikir unapredjen.Kad god radim nokte setim se kako smo moja najbolja drugarica i ja prevrtale ceo grad da nadjemo veštačke plastikanere koje smo obradjivale s puno ljubavi satima a onda lepile super lepkom.Čooooveče! Pa ta "nadogradnja" je trajala skoro nedelju dana i izazivala je opšte divljenje ili opštu zavist drugarica iz odeljenja.Samo kad se setim..kako su to bila luda i neobuzdana vremena.Uz pomoć štapa i kanapa do tip-top izgleda.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  6. #111

    Odgovor: Secam se..

    ...da je uvek na današnji dan umela da pusti "onu" singlicu...tematski skroz (pred)određenu...
    ...i ovu pesmu...



    Setih se malopre....odgledavši paradu u Moskvi...
    Lepo...lepo da se još uvek neko seća i svetkuje...
    Neka...i ne treba da se zaboravi.
    Nema u tome ničeg lošeg.
    Mislim da je najveća naša (ovih prostora) greška što olako zaboravljamo SVE...i dobro i loše...i to nam se periodično obija o glavu.
    Drago mi je da se Dan Pobede još uvek praznuje ...kako i dolikuje...

    p.s. a još sam posebno ponosna što je moj deduška imao mali udeo u svemu tome...
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #112

    Odgovor: Secam se..

    Sećam se...da mi je, svojevremeno, trebala večnost da skinem taj film! Počeo sam ga gledati jako kasno..i negde na pola prekinuo jer sam bio premoren a film traje više od 2 i po sata. Sutradan...sam ga narezao i skinuo sa harda, trebalo mi mesta za nečiji backup podataka. Nikada više nisam našao taj narezani disk!
    A film...govori o paru (čak je filmski par bio par i u realnom životu) i ženski lik je bio meni jako blizak pa je to bio razlog gledanja filma.
    Dosta kasnije sam upoznao ženu koja me i izgledom i rečima podsetila na tu glumicu. Kada sam još otkrio da je bila pokretač teme na jednom portalu identičnog imena kao i film...shvatio sam da je želim što bolje upoznati!
    Sećam se...da mi je pustila delove filma, čak se jako potrudila da mi pojasni finese (osobina osobe kojoj ništa ne promakne) i diskutovali smo o njemu. Nažalost...tada nisam još bio odgledao ceo film i promaklo mi je mnogo toga. Ali sam ZNAO da dobar deo ličnosti sa platna je tu pored mene!
    Pre nekoliko dana sam slučajno naleteo na taj film, ponovo ga skinuo i počeo gledati. I opet..morao prekinuti jer je bilo jako kasno. Sutradan sam ga dogledao i...sve vreme bio pod utiskom žene koju sam upoznao!
    I da..sećam se poslednje rečenice filma, njenih reči, plave kose i naočara na nosiću:
    - ..i znaš, moramo što je pre moguće obaviti nešto važno....-
    UVEK će me ta glumica i taj film sećati na NJU! I Zbog milion detalja, imena filma, izgovorenih reči, naočara, boje kose, lepote te žene, ponašanja, bliske filozofije...svega vrednog što je bilo tu pored mene.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #113

    Odgovor: Secam se..

    Sećam se lepog detinjstva,i to je dovoljno.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  9. #114

    Odgovor: Secam se..

    Sećam se kako se ćale najviše ložio na Božić, ništa mu nije bilo teško - od okretanja praseta na ražnju do noćnog kruženja oko kuće sa džakom slame na leđima na badnji dan, pijučući, mučući i proizvodeći slične onomatopeje, a Milica je išla u stopu za njim i lajala... i tako 9 godina, dok Mica nije otišla da laje po oblacima. Ćale je više plakao za njim nego za ocem i majkom. Ozbiljno.

    Sinoć sam tražio njihove senke, ćaletovu i njenu, ali ih nije bilo. Volim da mislim da su ponovo zajedno, i da su srećni, i da nas čekaju...to bi bilo mnogo lepo.

  10. #115

    Odgovor: Secam se..

    Secam se Pupoljcica...Pupoljcic je stavljao svoje male cipele do mojih.Bio je mali.Gledao me je dizuci glavu.Kada bi Pupoljcic pitali kako se zove uz svoje ime je dodavao i moje...nije znao da govori..nije znao mnogo toga...nije shvatao da nemamo ni isto poreklo,ni to kako pripadamo razlicitim ''kastama''...mali Pupoljcic.Niko mi nije nikada bio tako odan kao Pupoljcic..
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  11. #116

    Odgovor: Secam se..

    Pričajući danas s kolegicama o kćerkinom pubertetu, sinovom ponašanju koje je slično mojem.. Sjetila sam se sebe dok sam bila mala i histerična cmizdravica koja je jednom prilikom majci rekla kako bi voljela da joj je dobra vila mama.

    Nerado se toga sjetim no i to je dio mene i moje prošlosti. Nisu sva sjećanja lijepa..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #117

    Odgovor: Sećam se..

    ...kako sam pre tačno godinu dana u baš ovaj sat i minut pokušavala da nadjem parking mesto kod Kalenić pijace...I kako je hladan vetar duvao i ulice bile zaledjene I ja bila na ivici da okrenem telefon i odustanem...ali nisam 😃 i najsrećnija sam danas što nisam

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •