Sećam se.. - Strana 4
Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 117

Tema: Sećam se..

  1. #46

    Odgovor: Secam se..

    bezbriznih,bezbriznih dana,sad mi je smesno kad samo pomislim kako nemamo pojma sta je u stvari zivot (i sto kasnije shvatimo to bolje)
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  2. #47

    Odgovor: Secate li se?

    Sećam se ukusa...najlepših malina na svetu ubranih u bašti moje bake,duda na kojem sam visila stalno..njene baštice u cveću...bezbrižnosti,njene ljubavi...sećam se da nikad nisam čula da je povisila ton...sećam se njenog blagog pogleda,u času kada je moj bio tužan jer se vraćam kući..njenih reči,saveta..svakog slova koje je izgovorila..prsluka i čarapa koje je plela za mene...sećam se njenog teškog života..sa večitim osmehom na licu...

  3. #48

    Odgovor: Secam se..

    Sećam se prve četiri knjige - enciklopedije koje sam preslila od brata kod mene i čitala kao sunđer(sunđer? ).
    Bile su pisane ćiriličnim pismom,pa sam sricala.Ne zna se koju sam više volela,a pamtim dobro samo bajke i knjigu o životinjama.

    To su one u četiri boje,pa na tvrdim koricama imaju fotografiju da dete zna da se orjentiše koja je koja,a i piše lepo:

    Чудесни светови Волта Дизнија
    (па у поднаслову,нпр.)
    Тајни живот животиња

    Seća li se neko?Treća je garant bila o biljkama,ali četvrta...?

    Ti si koje pamti.Pogledaj šta je u crvenoj.Istorija,garant.A nandzarasta-biljke.
    Poruku je izmenio DrinChe, 15.05.2008 u 01:14 Razlog: srce

  4. #49

    Odgovor: Secam se..

    Teget je na koricama imala Trnovu ružicu, crvena Indijance, Zelena je bila sa životinjama, na koricama je puma ili leopard, a narandžasta jeeeeeeeeeee ne mogu da se setim, meni su one trenutno kod mame. Klinja ih odneo jednom i ostale su tamo Sutra ću da zovem da je pitam baš, pa ću dopunim post tačno

    Imam i drugi komplet u bojama uz taj Možda ga se seća još neko. Crvena, zelena i teget, prošarane zlatom, isto sa bajkama, pričama i basnama. Biseri klasične dečije književnosti. U jednoj je devojčica sa šibicama

    I treći komplet je onaj zlatni - Bajke naroda sveta - isto tri knjige.

    + Obavezna Riznica Čika Jovina
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #50

    Odgovor: Secam se..

    Dakle 'vako je sa čudesnim svetovima

    Teget - Svet mašte - Trnova Ružica korice - bajke
    Zelena - Tajni život životinja - Jaguar na grani korice - pa unutra životinje razne i bube
    Crvena - Svet novih granica - Indijanci na konjima korice - A unutra: Maza i Lunja, Tobi Tajler, Paja Patak u Diznilendu, Dejvi Kroket, Ben i ja, Džoni jabukovo seme, Tonka, Polijana, Navaho Indijanci, U velikom kanjonu, Nomadi sa severa...
    Narandžasta - Priče iz raznih zemalja - Robin Hud i Mali Džon na balvanu tuku se sa motkom korice - A unutra: Meri Popins, Mač u kamenu, Alisa u zemlji čuda, 101 dalmatinac, Petar Pan, Portugalija, Sardinija, Maroko, Laponija, Dunav, Švajcarska, Švajcarski robinzoni, Bambi, Zoro, Zimljivi pingvini...

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #51

    Odgovor: Secam se..


    Ti si koje pamti.Pogledaj šta je u crvenoj.Istorija,garant.A nandzarasta-biljke.
    Zvala sam i ja mamu i kaže da su sve na broju ,ali da nekima nedostaju korice.A ovo su,koliko mogu da se setim,jedine knjige kod kojih su mi korice jaaako važne bile tada zbog snalaženja,a sada zbog...uspomena.Lepih,najlepših.
    Restauracijo,stižemo

  7. #52

    Odgovor: Secam se..

    Sećam se koferčića koje su sve devojčice imale. Kartonskih, malih, ali dovoljno velikih da u njih stane sve što jednoj maloj ženi treba. Čitava porodica lutaka, njihova garderoba, dve tri haljinice, češljići, ogledalce i razne džidžabidže. Zatvarali se kao pravi, veliki - samo mali. Bila je nacrtana Sara Kej ili su bili samo u bojama. Recimo crvene stranice, a beli cvetići sa strane i tamo gde je ručka. I karirana unutrašnjost. Kad kreneš kao negde na put i pored toga što te spakuju u onaj veliki kofer ti sam pakuješ taj mali sa samo tebi bitnim stvarima. Voliš i ti nešto da nosiš i da glumiš putnika sa šeširom.

    Sećam se kako sam jednog dana mrzela ceo svet ali se ne sećam razloga, baš sam bila mala. I pola od onog što se od ovoga sećam više iz priče znam. Da li je naišao samo jedan namćorast i razmažen dan ili mi je bila učinjena neka nepravda svetskih razmera, sve sam po kući izvređala i svima im rekla kako ih ne volim. Baka otvorila vrata i rekla ako ovde nikog ne voliš izvoli pa nađi nekog koga voliš, procenila da će ta psihologija da radi. Odem lepo po koferčić, popakujem sve što mi je bilo od životne važnosti, dignem nos i prođem kroz vrata i kažem doviđenja. Digne i baka nos, čeka da dođem do lifta pa da počnem da plačem da me primi nazad. Deda ne digne nos nego ruke na glavu i kaže joj da je luda žena. Ja dođem do lifta sa mojim drugom koferčetom pa umesto da počnem da plačem zamolim da mi pozove baka lift jer su meni ruke kratke. Pozove ona meni lift i ja uđem i odem. Sednem na stepenište sa koferčetom i počnem da plačem. Ja plačem dole, baka gore, a deda sišao peške da vrati taj moj karakter. I koferče.

    Sećam se da sam u koferčiću krila osmomartovske poklone za mamu, baku, tetku i ujnu.

    Ne sećam se gde je i kako taj moj koferčić završio.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #53

    Odgovor: Secam se..

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Sećam se koferčića koje su sve devojčice imale. Kartonskih, malih...
    Bojim se da ih nisu sve devojčice imale...
    Ovaj?Uslikala sam ga na brzinu.Ili oni veći,crveni,skroz karirani?Taj mi nije ovde,ali je na sigurnom.Tajne i tajnice.Uh,ala ću neplanirano da još jednom da pređem ovo parče detinjstva noćas


  9. #54

    Odgovor: Secam se..

    Taj, taj DrinChe! Samo crveni!
    Nisu sve, u pravu si, nisam razmišljala dublje, ponele me uspomene
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #55

    Odgovor: Secam se..

    Veliku vecinu onoga sto mi se desilo posle 1986 godine (tj. Od moje nepune 3-ce godine) se secam. Glupo je navoditi, jer ima toga bas bas prilicno, ali eto par stvari-Mozda najbolje u secanju su mi ostali izgledi korica knjiga koje su moji tad citali meni I seki pred spavanje, I omiljena igrackica kupljena kod dzidzara neka narandzasta duvaljka koju kad dunes okrece se vozic kroz tunelcic napravljen na njoj.Omiljena majica zeleno bela sa slikom formule koju sam dobio za treci rodjendan od kume. Secam se starije sestre kao pionira, a I kako je izgledao bedz koji smo nosili mi iz generacije 1983 na prvi dan u prvom razredu. Mase ljudi koja me je slusala dok sam recitovao Petlicu pevacu sutra me probudi ,prvi dan u skolu da tin e zakasnim, Secam se velike vecine pesmica, a najvise mi se po glavi vrti Golubovi kruze oko nase skole, bela krila sire , kroz prozore vire, jedan guce, deca uce-uce, drugi guce,.
    Secam se jogurta zelene boje u piramidalnim pakovanjima I sestougaonim plavi plasticnim kutijama. Pezz bombonica sa glavatim kuticama u koje su se stavljale. Cunga lunga zvaka, zelenih autobusa gradskog saobracaja, Mandine emisije za decu koja se pustala na 3Kanalu u kojoj su pevali, a u sklopu nje pustali se I crtaci, transformersa,Hi-mena, crno belih televizora, radiona velicine omanjeg frizidera.Klikeranja-zesce popularne igre u vreme pre 15-20 godina za koje smo koristili od kamencica, klikera , lagera, sve sto se kotrljalo, a eto ima vec oho ho koliko godina kako nisam video ikog od klinaca da igra tu igru. Prvih BMX bicikla, zena sa tufnastim odelima i naramenicama kao u ragbiste, I jos milion stvari I dogadjaja.
    ...................

  11. #56

  12. #57

    Odgovor: Secam se..

    Uuu...secam se mnogo toga,al ovaj detalj mi je ostao urezan
    Nije bilo kafe kao sad,nego sam kao klinac sa 5,6,7god(neznam tacno)stajao u redu i kupovao istu.A bilo je slucaja i da se kupi nepecena,u zrnu,pa onda je baka ispece pa je maltene svi mi ukucani meljemo,onako na smenu,jer se taj rucni mlin brzo zagrevao...A samleti 1kg kafe,rodjaci,nije bila mala stvar...
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  13. #58

    Odgovor: Secam se..

    prvog poljupca smo on je bio tako kratak eeee baš mi žao
    brm, brm, brrrrrrrrrrrrrrrrm m

  14. #59

    Odgovor: Secam se..

    Ovo je bilo relativno skoro, jula 2007. i čak sam paparaco zezalicu DRedovu "snimila" ( ! ) jer se duhovito našalio na račun novopristigle (mene, prFi put u žiFotu ) !

    A čega se sećam zahvaljujući snimku ? Pa promena, raznih.

  15. #60

    Odgovor: Secam se..

    Tražim sad iz "Desilo se na današnji dan" onaj deo gde Žika priča o rendgenu i crncima ,a naleteh na Petriju, trajnu što trajniju. I gledam preteču photoshop-a pa naviru i druga sećanja u vezi fotografije i fotografisanja.
    Sad više ni ne znam koliko imam fotografuja i fotografišem po navici već. A nije bilo tako.
    Znalo se kada se i zašto "slika". A nisam starac Fočo , nego realno, dok nisam počela da koristim mobilni s kamericom i ove digitalne foto-aparate, fotografisanje je bilo ređe i nekako "namenskiJe". Kod mene je bilo tako.

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •