Sećam se.. - Strana 3
Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 117

Tema: Sećam se..

  1. #31

    Odgovor: Secam se..

    A svi se takmiče ko će grlatiji da bude, taj je valjda bolji pionir i više će da sluša roditelje i marljivo da uči, a kad dođe deo sa Titom, najglasniji si. A kad dođe deo SFRJ, koji ne smeš da izgovoriš kao skraćenicu, nego - Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju - obavezno ide mucanje i mumlanje dok ne prođe ono socijalističko i federativno jer to nisu uspeli svi da savladaju kad su učili napamet Jugoslavija kad dođe znatno je glasnije. I lakše.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #32

    Odgovor: Secam se..

    ...danas sam se setila proshle exkurzije kad sam videla kameru... nikad vishe kao nekad...
    ali bilo je extra.... i sad mi ostaju ti snimci da im se smejem do suza...


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  3. #33

    Odgovor: Secam se..

    Secam se izlazka navecer kad sam bio momcic kraj rijeke sa par drugova i naravno cura sa gitarama i nesto alkohola koliko je bilo para i sjedili i pjevali dok nas sunce ne otjera
    u svakom zlu ima nesto dobra

  4. #34

    Odgovor: Secam se..

    Neko je na Forumu spomenuo '' miris zime ''...
    Miris zime me vraća u period kada je zima zaista to i bila, a snega je bilo i više nego što smo želeli ( možda ) ... Omiljeno sastajalište nam je bilo na obližnjem nadvožnjaku - iznad auto - puta '' Bratstvo - jedinstvo '', sada je samo auto - put bez imena ...
    Retko ko je imao zimsko odelo, pa je bilo različitih odevnih kombinacija ( tri džempera, dvoje pantalona, bezbroj čarapa i naravno gumene čizme - žute ili plave ) ...
    Kako je bilo dobro spuštanje na sankama , a tek na džakovima koji su napunjeni slamom ...

    Svi zajapureni i niko sretniji od nas ...
    Da li se neko seća čuvenih '' ledenica '' ? ...

    Pitam se da li će Kikijeva generacija imati uspomene vezane za sneg, a da to bude vezano za mesto njihovog boravka, a ne dobro nam znane ski centre...
    Hoću sneg
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #35

    Odgovor: Secam se..

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Hoću sneg
    bo'me
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #36

    Odgovor: Secam se..

    secam se da sam taj papir stavila na neko mesto di ga necu izgubim sad ne mogu da ga nadjem.. aman secam se, proverno sam ga stavila na neko vidljivo mesto
    moomoo meee jooouu

  7. #37

    Odgovor: Secam se..

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    naravno gumene čizme - žute ili plave
    Akiak čizme Bile su i crvene pa kad ih skineš uvek ti se izvuče unutrašnjos' ona postava, pa moraš vraćaš unutra a nekad ne vratiš dobro pa ti se napravi neka džomba kad uvučeš nogu pa moraš sve ponovo

    Da li se neko seća čuvenih '' ledenica '' ? ...
    Pa, to mi je bio glavni sladoled zimi. Neki su jeli i one koje su visile na branicima od kola pozadi, 'nako lepo odimljene auspuhom

    Sećam se redova u video klubovima čekaš bogami da dođeš na red sad si uvek sam, ako i uđeš
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #38

    13 Odgovor: Secam se..

    Juče smo Kiki i ja kitili stan ... Ne zna se ko je bio sretniji - on, ili ja ... Sređujući veštačku jelku, setila sam se perioda kada sam '' bila '' mala, i kada smo zajedničkim snagama ( kao Kiki i ja sada ) stavljali kojekakve džidža - bidže na jelku, ali prirodnu...

    Osetila sam blagu setu... ...

    Par sati kasnije, otišli smo do jednog od, ultra - giga - sega - mega marketa, kupovali sve i svašta ( u duhu praznika ) ... Dok smo se pakovali, Kikiju je prišla jedna žena i rekla mu: '' Tebi nisam poklonila jelku ''

    - moja reakcija je bila bukvalno ovakva ...
    I dobili smo je , Kiki je dobio jelku - prirodnu, '' na lepe oči ''... ..

    Miris jelke m' da...
    Dok smo je ukrašavali, pomagali su nam i neki likovi koji nisu zaboravljeni, ali su se malo pritajlili - da ne bismo bili setni, zato što fizički nisu sa nama...

    Prirodna jelka ...



    Setila sam se i kako sam kao mala, žarko želela da probam one crvene bonbone, koje su tako mamile, a bile nedodirljive...

    Da li ih je probao neko? - znam da jeste


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #39

    Odgovor: Secam se..

    ... kako sam uvek kad treba da ispričam dane u nedelji subotu zvala šestak. Neko glup je smislio da se dan posle petka ne zove šestak nego subota. I dan danas kad treba da kažem subota posle petka u sebi kažem šestak, nasmejem se kad skontam da me to još uvek drži, isto u sebi. I nervirali su me svi oni koji su nešto smislili da se nekako zove pa svi moramo da slušamo i tako pričamo. Zeleno sam zvala žuto, crveno je bilo crno, plavo je bilo belo... ko li je smislio da zeleno baš bude i zelene boje, nije mi jasno... sećam se da mi je jedinoj bilo zanimljivo tada u mom svetu... mojima nije, mislili su da ne vidim. Deda je imao problema sa vidom, pa su mislili da ću oslepeti. A ja tvrdoglava kao uvek, provalim da se plaše, pa još više da ih preplašim svašta lupam

    Kaže mi prijatelj jedan , kad su svi mislili da se farbaš u roze ti si ustvari bila plava. Da, kažem ja.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #40

    Odgovor: Secam se..

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku

    Da li ih je probao neko? - znam da jeste

    M'da

    Sećam se kako smo pravili neke predstave za roditelje pa im još i ulaz naplaćivali A kod tetke milina baš za to, kuhinja je odvojena zavesom od dnevnog ma prava pozornica baš!
    Još smo u smislu lepote stavljale po troje hulahopki na glavu ne bi li isplele duge kike, čak do dupeta

  11. #41

    Odgovor: Secam se..

    Kao starac Fočo ... sećam se da kada sam bila mala i kada mi je prvi zadatak i obaveza bila jednostavna kupovina(mleko,hleb i eventualno još nešto)...sećam se,da je hleb mnogo lepo mirisao kada se prođe delom neklimatizovane samoposluge.I nije ga bilo kao sada,po ceo dan i noć,nego u dve ture su dovozili.Pa ako ne kupimo brat ili ja,javimo tati da kupi u povratku s posla.
    I koliko se ja sećam,bio je obogaćeni(ne znam samo čime) hleb,s vremena na vreme francuski(o,radosti) i onaj sa tri recke po sredini,koji sam kupovala stalno.

    Sada mi hlebOvi ne mirišu takoA ne znam ni imena svih onih žena za kasama.I ne pitaju me kako mi je mama.
    Sve u svemu,svega ima,samo duše manjka ili su mi čula za sitne dobrote otupela.

  12. #42

    Odgovor: Secam se..

    Secam se ...
    Bele raskopcane kosulje, simika i Eni Lenox ...
    Rovinja, Makarske i indexovaca u ranoj fazi ...
    Mesane marmelade i hleba sa malo masti i parike ...
    Beton lige sa vise igraca nego posetilaca ...
    Slatkih, malih igara kada je dodir bio svetinja ...
    Nekih osmeha, neke price, nekih ljubavi ...
    O,da ...
    Secam se ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  13. #43

    Odgovor: Secam se..

    secam se sebe,visoke i vitke....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #44

    Odgovor: Secam se..

    ...beskrajnih setnji nekim davno zaboravljenim stazicama pored mora u Puli....mama, brat i ja........jos uvek mi taj miris ponekada zagolica nozdrve.....

    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  15. #45

    Odgovor: Secam se..

    Secam se da sam sestri turio neko govno u pomadu za lice... i da sam motao klincima pacija govanca u cigare eeeeeeeee to su bila vremena... usrana...
    Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da ivi!

Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •