Odluka i kako je doneti - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 40
  1. #31

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Preferiram Glishkin pristup Osnovno je da se ne opterecujem njima (odlukama), donosim ih u hodu, u trenucima kada situacija nalaze da ih je potrebno doneti.

    Do sada me je taj (neko bi reko hazarderski, mozda i neodgovoran) pristup prilicno dobro sluzio. Gresio sam, ali sam iz tih gresaka na kraju uvek izvlacio nesto dobro. Pouku, ako nista drugo.


  2. #32

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Dok nisam imala porodicu, odluke sam donosila onako usput..neke su bile prave, neke nisu..ono što se dalo ispraviti, ispravila sam, ono što nije i to sam donekle ispravila ili prihvatila i nisam se mnogo opterećivala, pogotovo sa onim odlukama koje su se ticale isključivo mene..što sam sejala, to sam i žnjela..

    Porodica, deca su me promenili..sad svaku odluku merim i po sto puta, dobro je sažvaćem, proživim, sagledam iz svih uglova..i primetila sam da grešim isto kao kad sam odluke donosila na prečac, po intuiciji, tu sam negde na istom..ali me taj neki visok stepen odgovornosti ipak i dalje tera da o svemu prvo dobro razmislim..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #33

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Ne radim protiv svog stomaka.

    Dakle, ako osećam blagu mučninu prema nečemu što bi trebalo da uradim, obavezno preskočim.

    Provereno uspešno.



  4. #34

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ne radim protiv svog stomaka.
    Da, znam taj osećaj, stvarno je nepogrešiv..ali šta sa situacijama kada moraš protiv sebe zbog deteta na primer?
    U poslednje vreme sam baš u takvoj situaciji..muka mi bude od same sebe, ali nema drugog puta..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  5. #35

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Sve zavisi kakve odluke su u pitanju.
    One obicne,rekla bih,svakodnevne donosim u prolazu, ako bitno ne uticu na moj zivot.Ne opterecujem se koliko sam i da li sam pogresila, ako sam vec odluku donela.

    Zivotne i vazne odluke do sad nisam imala nesto preterano da bih imala neki stav u vezi njih.
    I sada kad je ispred mene postavljena odluka, kao raskrsnica i preokret u mom zivotu, ja ne znam sta da uradim.Vreme prolazi i ja vazem razloge za i protiv.
    I nikako da sama sa sobom rascistim neke stvari.A inace sam jaka osoba i to niko ne bi poverovao od onih koji me znaju da moze meni da se desi, a eto desava se.

    Zivotna odluka je ispred mene, vremena jos puno nemam, a ja ne znam sta da odlucim.

  6. #36

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Imam sreću pa nesvesno "beležim" one sitne stvarčice i postupke koje mnogi previde. Kada donosim odluku samo poređam sve ispred sebe, nazovem pravim imenom (ne volim ni sebe da obmanjujem), prežalim sve gubitke u sebi i delam .
    Zato mi je lako posle reći "pa šta?" jer sam unapred već bio pomiren sa svim posledicama .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #37

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Svakodnevno smo u prilici da o nečemu odlučujemo. Međutim, u životu postoje i situacije koje iziskuju donošenje odluka za koje nismo baš sigurni kako će se odraziti na neki proces, ili ljude, odnosno na neke buduće događaje...

    Odluku nije lako doneti, ali je moguće. Kako?
    ..
    Vecinu odluka u nasem zivotu, na zalost ne donosimo mi,nase iskonsko ja, .vec uveliko poznata pogresna percepcija onoga sto mi jesmo,a to je nas ego...nas iluzorni dozivljaj identiteta...Zasto je to tako?Razmislimo o svojem zivotu i zaista,onako sami za sebe,kazimo nasoj dusi i srcu,koliko smo stvarno, odredili stvari u nasim zivotima, ,ili smo to cinili u zavisnosti od mnogih faktora...ili jos bolje u zavisnosti od drugih,koji nam namecu pravila igre..

    .Ali,najvaznije,.To iluzorno ''ja'',postalo je osnov za sve ostale interpretacije ,zapravo za pogresne interpretacije stvarnosti,svih procesa razmisljanja,interakcija i medjusobnih odnosa...Nasa realnost postaje odraz prvobitne iluzije...

    O neodlucnima,necu da govorim,samo cu reci,da ih je mnogo i sve vise i vise.(jer i svet ide u nekom cudnom i nepoznatom pravcu...).. a,i o iluzornoj stvarnosti koju zivimo,i prozivljavamo njene ostatke,(neuredjena drustva...) koja nam i ako lazna..kao sto sam rekla, ne pruza alternative i mogucnosti da odlucujemo(to je posebna tema..)

    Ovde cemo zamisliti da zivimo u relativno uredjenoj drzavi,gde su uloge takodje relativno tacno i dostojno podeljene i gde vecina zna sta radi,gde i sa kim...da nam je realan zivot emotivno obojen i raznolik..Pa cak i onda...je potrebno zapitati se ...''Da li odluke koje donosimo su zaista nase,ili ne?''...

    Naravno ,da u svemu imamo udela ovako ili onako i zaista na odredjena desavanja nas niko ne moze naterati...U svakom slucaju,ako i nema odluka ...zivot se nastavlja ,on to zahteva i grabi napred,a ''neko'' ce u nase ime,svakako odlucivati...(mnoge stvari su vec odlucene ,odavno i to nam je svima poznato...)

    Zasto mi nismo To sto smo zaista ,nego ,nas vec od malena uce ulogama i maskama ,i zapravo teraju da se skrivamo negde duboko unutar sebe (druga tema ..samo spomenuto...)... ...Sustina je jos i u tome, sto smo mi ubedjeni da su vazece odluke, nase odluke...(naravno,neke i jesu nase,ali vecina ,je pod znakom pitanja ..prosto iz razloga sto stvari ne zavise od nas...)
    Ni,ptica,ni drvece,cak ni obican kamen ,ne mogu se spoznati u potpunosti,a kamoli ljudsko bice...Sve ono sto mozemo da vidimo,osetimo,opazimo,samo je povrsinski sloj stvarnosti,manje od vrha ledenog brega...

    Kada bismo stvari,ostavili da budu ono sto zaista jesu,ne namecuci im ime ili mentalnu oznaku,u nama bi se pojavio osecaj strahopostovanja i cudjenja.Kada ne bismo prekrivali svet recima i oznakama u nas zivot bi se vratile istinske stvari ,sve one koje smo izgubili kada je je covek umesto da koristi misao,pao u njen posed..A najvece cudo je doziveti istinskog sebe pre upotrebe reci,misli,mentalnih slika oznaka...Ovako.gubimo mudrost,radost,ljubav kreativnost,zivot...nasa stvarnost postaje sve povrsnija i bezivotnija i mi gubimo dodir sa njom...

    U jednom takvom okruzenju,gde stvarnost postaje fikcija,gde se stvarnost, ''demaskira'' do kraja... a i mi zajedno sa njom...a pod nebrojano mnogo razlicitih situacija i okolnosti ,mi donosimo odluke...

    Nepogode,vanredne situacije,nesrece,razna prirodna i vanprirodna pomeranja ,necu ni spominjati...koje uticu na nase zivote...

    Izvinjavam se na opsirnosti,ali sam prosto veoma pozitivno bila isprovocirana ovom tako vaznom,i znacajnom temom,kojoj ,mislim da je data previse mala paznja...i koja zasluzuje dublja tumacenja i analize...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  8. #38

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Nikada nisam razmišljala kada je trebalo doneti neku odluku bilo je ili bu ili dza.Zaista besmisleno mi je mnogo razmišljati o donošenju odluka,pa i onih najvažnijih,Mišljenja sam što više se razmišlja to ispadne kilavo,nikakvo.Eto zato.
    Međutim sada kako dođoh u neke godine,nemogu više sama da donosim odluke onako dza&bu,već ovaj moj pored mene mora da se konsultuje,nisam više dominantna u tome,valjda i on sa godinama nije u stanju sam da donese odluke većma sedimo i naklapamo.
    Tako vam je kod mene.Memento ti si genijalac sa svojim temicama,svaka čast,volim da te čitam.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  9. #39

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    One svakodnevne donosim u trku jer danas se tako brzo zivi.
    Odluke koje su meni jako vazne ne donosim na brzinu.
    Pisem u glavi,belezim,pamtim i onda razdvajam ZA i PROTIV.
    Tako mi je lakse.
    Mada i tada postoji verovatnoca pogresno izbora i lose odluke.
    Ali kakav bi zivot bio kada bi sve odluke bile dobre?
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #40

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Oduvek sam "znala" šta, kako i kad treba da odlučim. Neke odluke sam donosila u trenu, neke sam dugo merila, krojila, seckala.... I sad je tako isto. Ono što je najbitnije, nikad ne preispitujem ispravnost odluke koju sam donela. Ne gledam iza sebe, bez obzria da li je to bila dobro doneta odluka ili ne. Tada sam tako odlučila, i kraj. Neke porgešne odluke mi samo pomažu da sledeći put manje grešim ili ne grešim uopšte.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Odluka Ustavnog suda Srbije o Statutu AP Vojvodina
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Spomenar
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 20:03
  2. Šta će doneti ".rs" domeni?
    Autor SQUAW u forumu WWW
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 18:49
  3. NIS - politicka ili ekonomska odluka?
    Autor maleni u forumu Politika
    Odgovora: 110
    Poslednja poruka: 18.05.2009, 20:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •