Samoubice su među nama - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 42
  1. #16

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Strah od sopstvene smrti je jedan od najjačih strahova. Kako neko može biti kukavica ako je u stanju da prevaziđe taj strah? Oni ne beže od svojih problema, već ih suočavaju svakoga dana, ali nisu u stanju da ih prevaziđu na zadovoljavajući način. Ja samoubistvo vidim kao jednu vrstu prihvatanje poraza. Život ih je pobedio i odlučili su da sebe spasu patnje koja sledi i predaju partiju.
    Ja često flertujem sa smrću kada se nađem u teškoj situaciji, sa idejom bez obzira koliko je teška i neprijatna situacija u kojoj se nalazim, proći će. Uvek može biti i gore, a ako bude loše preko svake mere uvek mi postoji izlaz. Paradoksalno zvuči ali pomisao o samoubistvu mi pomaže da preživim u teškim trenutcima kada je svaki optimizam nerealan.
    Discovery is dangerous… but so is life. A man unwilling to take risk is doomed never to learn, never to grow, never to live.

  2. #17

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Jedan moj predak je izvrsio samoubistvo....iz pomalo nejasnih razloga....sustina je valjda bila u tome sto nije mogao vise da zivi sa svojom savescu...
    I jedan moj se obesio pre 200 godina. Ono što se prepričavalo s kolena na koleno je da nije mogao ženi i deci na oči od sramote. Veliko nešto bilo u pitanju. Verovao nekom na reč i ispao magarac.

    A ovako okolo ih je bilo nekoliko koji veze sa familijom nemaju. Pucali na sebe, sekli vene i proveravali da li se promenilo nešto u vezi zakona gravitacije.

    Ne mogu ni da nazovem te ljude kukavicama ni da ne nazovem, ne znam. Koliko god to sebično prema nekome možda izgledalo svako ima svoj život i pravo da odluči šta će sa njim. A i nismo svi isti. Mene više nervira kad neko muči svoju porodicu konstantnim pokušajima samoubistva, kad sebi olupaju glave sekirama, a živi ostanu, pa svaki put neko najmiliji ili najmlađi pretrne pre nego što u kuću uđe, jer ne zna šta će zateći. Eto, kad bih odlučila da se ubijem, bar bih znala kako.

    Razmišljala sam o samoubistvu kad sam bila mlađa. Ono (i jedino) što me teralo na te misli je teško mirenje sa smrtnim slučajevima u porodici. Prošlo je vremena i vremena dok sam se oslobodila tog tripa da se to dešava drugim ljudima i da će svi moji biti na okupu večno. (Da li sam?) Za mene su to bili veliki stresovi (mada, tada nisam ni shvatala koliki) i sebično sam pomišljala kako bi bilo dobro da umrem pre svih samo da ne bih preživljavala to i bila bez ljudi koje volim. Prirodno, život te tera da se navikavaš na takve stvari. I ne samo takve. Jednog se dana samo probudiš i shvatiš da nisi ni svestan šta sve možeš da poneseš i podneseš. A ja mogu mnogo.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #18

    Odgovor: Samoubice su među nama

    U Indiji izdaju dozvole za samoubistvo

    Autor: FoNet | 20.09.2008. - 14:23
    Indijske vlasti insistiraju da farmeri koji se suoče s lošom žetvom i dugovima koje ne mogu da vrate moraju da zatraže dozvolu da izvrše samoubistvo, kako bi njihove porodice ostvarile pravo na nadoknadu.

    Tu odluku ispoštovala su već 23 farmera iz indijske pokrajine Javatmal, koji su od lokalnih vlasti zatražila dozvolu da su ubiju, nakon što je lokalni rudnik potpuno uništio useve.

    Kavdu Kamankar, farmer iz tog kraja, kaže da su novootvoreni rudnici povukli svu vodu iz zemlje, a oblaci prašine od uglja prekrili su useve. Zbog toga mu, kako kaže, ne preostaje ništa drugo osim da se ubije.
    Postoje, međutim, 43 uslova koje on mora da ispuni da bi mu vlasti dale dozvolu da se ubije i na taj način obezbedi materijalnu kompenzaciju za svoju porodicu. Pošto je sve njih praktično nemoguće ispuniti, ljudima ne preostaje ništa drugo osim da se i dalje ubijaju bez dozvole, mada će to prema novim propisima članove njihovih porodica ostaviti bez kompenzacije.





  4. #19

    01 Odgovor: Samoubice su među nama

    Vojvodina je ubedljivo prva u Srbiji,a Srbija treca u Evropi !
    Zasto se to desava?Zar nema drugog resenja,vojvodjani?? To je greh!!
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  5. #20

    Odgovor: Samoubice su među nama

    (aaaaa možda to nisu Vojvođani ? Možda su samo tu došli - pa se tu ubili ?! )


    ... ...
    ne bi ja tako lako ... iz rukava ... pripisivala Vojvodini taj GREH

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #21

    Odgovor: Samoubice su među nama

    ma ajde sto ima puno samoubistva,nego saobracajnih nesreca sta je......po meni je i to neka vrsta samoubistva.....

  7. #22

    Samoubistva-Srbija treca u Evropi !

    Po najnovijim podatcima domacih i stranih statisticara,Srbija je treca u Evropi po broju samoubistava.U samoj Srbiji sam vrh zauzima Vojvodina tj. njeni zitelji.Sta mislite,kako tome stati na put,i zasto se to desava u tolikoj meri??
    I zasto bas u Vojvodini,koja npr. ima najveci zivotni standard u Srbiji? Zasto??

  8. #23

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Za život treba imati hrabrosti.
    Nekad u životu,neki ljudi dožive teške trenutke očaja i patnje,da bi im smrt bila lakša nego što je ostatak života.
    Samoubica,ubijajući sebe u stvari želi nekog drugog da ubije,nekoga ko mu je naneo veliku duševnu patnju.
    Ovde smo iz nekog razloga,po Božijoj promisli,i ne smemo dozvoliti sebe takav luksuz,da se ubijemo,a još gore da drugoga ubijemo.To su najveći grehovi koji postoje,jer Bog nas je stvorio ne da umiremo,već da smo besmrtni,da večno živimo.

  9. #24
    jak pak ne razumem ljude kojima to nikad nije palo na pamet
    ne znam kako takvi ljudi mogu da pricaju da vole zivot, kad oni vise vole samo kroz njega da prolaze i da posmatraju sta se desava, ni zbog cega da se ne uzbudjuju, i ja bi pre rekao da je njima svejedno za ovaj zivot, nego nama.
    oni su sebicni, nemarni, kukavice da se sa bilo cim uhvate
    evo primer, da vam umre neko veoma blizak, svako normalan bi pomislio da i on okonca...
    a moze i ovako, recimo trudite se oko necega i ono vam bas ne ide, naravno iznervirate se i koliko puta vam pada na pamet da to napustite, tako je isto valjda i sa zivotom, imate neka nacela i pravila koja moraju da budu zadovoljena, a ako nisu, pa sta ce vam onda zivot.
    ili recimo zelite da imate sve 10 na faksu, ako dobijete 8 ili 9 (sto je za vecinu super) vi kazete pa kad nije 10, obaram, sta ce mi to- e takvi ljudi vole faks, isto i sa zivotom

    ili ne daj boze nikome, sto sam pre mesec dana citao u novinama
    vozacu kamiona izletela mala devojcica na put, nije ostalo nista od nje, slika lik sedi pored kamiona i place, a sta bi ste vi uradili ili pomislili da se vama to desilo,nije bitno da li ste vozac ili roditelj te devojcice, bas me zanima kako bi se uhvatili u kostac sa tim i da li bi ste i tad bili toliko hrabri

    kako covek posle toga moze da kaze, jbg idemo dalje, ispravicemo greske....
    da li takav covek stvarno voli zivot i ljude oko sebe?



    i ja bi pre samoubice podelio na neku ovakvu podelu:
    -prave samoubice
    -i one koji zele jos uvek sebi da pomognu, to jest koji misle da ima jos nade

    evo razloga za takvu podelu i razlike:
    Nije mi jasno kako moze neko da pomisli da ce da se ubije tako sto ce da skoci sa mosta u vodu,pa prvo ladna voda ce ga razbuditi (osim ako ne padne dasku), drugo sam organizam, nesvesno, u tom trenutku ce pokusati sve, samo da se spasi.
    Drugo, mnogo mi je smesno kad cujem da je neko pokusao sebi da isece vene i to popreko ruke,e tu je razlika od prave ubice, pravi ubica ce znati kako covek moze da e ubije i isicei ce vene po duzini, tako vene ne zarastaju toliko brzo koliko on moze jos da zivi.

    Pravi ubica, je covek koji zna kako se to radi, tiho i bez ikakve price ce to uraditi recimo: skocice sa solitera, pucace u glavu, baciti bombu ili se baciti na prugu, popiti lekove za spavanje i sta ti ja jos znam
    Ostali, ce stati recimo na most i pricati u nadi da ce ima neko pomoci jer i tako zele i sami sebi da pomognu. isto kao pre par meseci onaj mladic sto je hteo da skoci sa brankovog mosta u beogradu, prisla neka cica, ovako zgodna i na lepe reci ga izvukla, taj da je hteo da skoci, ne bi imao vremena da prica,a i ne bi mario za bilo kakvim drustvom, pa cak i ni za tako lepim devojakma.

    Moram samo da kazem da i razlozi samoubistva mogu biti razliciti, nekima cak i smesni. Recimo u japanu je poznato da se dosta dec ubije zato sto ne upisu skolu koju hoce, kao sto znate oni ceo zivot samo rade, tako da je njima to sve u zivotu.



    inace da ja biram nacin: izabrao bi da samo stanem da disem, tiho i cisto, bez mnogo pitanja

    poznato je da su par prvoklasnih ronioca udavilo zato sto nisu disali, recimo kad duvate balone i posle par njih vas zaboli glava od duvanja, tako i oni ako su vise puta u nekom kracem vremenskom periodu ronili i to dublje, jednostavno im mrkla svest i onesvestili se, nazalost u vodi, kobno

    ko ne veruje, neka proba, kazu fora je da uhvatis dobru pozu
    Poruku je izmenio euridika, 24.01.2009 u 09:53 Razlog: uzastopne poruke

  10. #25

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Pokušavam da pronađem prave reči...
    Čitala sam prethodna mišljenja i nešto se slažem, nešto se ne slažem...

    Svako može sa svojim životom da radi šta hoće! Da, ali imaš obaveze prema porodici, ljudima iz tvoje okoline, ljudima kojima značiš i kojima si bitan.
    Moje mišllenje je da je daleko lakše ubiti se (pri tom ne mislim na one što skreću pažnju na sebe neuspelim pokušajima) nego živeti život...
    To je moj stav u ovom momentu,do sada nisam bila (a nadam se da i neću) u situaciji da poželim sebi da "prekratim muke"...
    Opet kada su neke situacije kao smrt deteta, tvoja bolest koja mrcvari porodicu...
    Nisam baš po ovom pitanju...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  11. #26

    01 Odgovor: Samoubice su među nama

    Po meni je to totalni idiotizam,jer stvarno treba biti morbid pa oduzeti sebi zivot!!! Mozda sam pre strog po necijem misljenju ali ja mislim da sam upravu,pa sta mislite da svako ko ima neke probleme lepo sebi skrati muke,pa koliko bi ljudi onda bilo na zemaljskoj kugli!?

  12. #27

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Citat Nikola29 kaže: Pogledaj poruku
    Po meni je to totalni idiotizam,jer stvarno treba biti morbid pa oduzeti sebi zivot!!! Mozda sam pre strog po necijem misljenju ali ja mislim da sam upravu,pa sta mislite da svako ko ima neke probleme lepo sebi skrati muke,pa koliko bi ljudi onda bilo na zemaljskoj kugli!?
    Taman,jer je dokazano da smo pretrpali zemaljsku kuglu

    Znaš kako,ne osuđujem ni jednog samoubicu,a čak sam i pristalica eutanazije za teško obolele kojima se smučilo da muče i sebe i svoje,po meni je to čak humano,ali opet,stavovi su različiti...

    I uostalom,ko si ti da im sudiš...

    I ne,nisam ni potencijalni nit mi nešto padalo na pamet,već ono,''ima neke probleme'',pa ne znam šta podrazumevaš pod neke probleme,ostavila ga devojka,nema za dop,to spada pod idiotizam,al otkud znam koji razlog neko običan može da ima,mislim ono,ne mogu ni da naslutim nešto baš toliko teško da bi neko sebi oduzeo život,al' ako ja ne mogu to ne znači da takvi razlozi i ne postoje...možda nekog psihijatra da pitamo pa da nam kaže,al ono,ne kapiram ovo pljuvanje po nečemu što ne razumeš...sve su to idioti,m'da,a što se morbidnosti tiče tu se slažem sa tobom...

  13. #28

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Nešto drugo je medju nama!
    A samoubice su samo jadne i izmanipulisane duše, koje ne znaju šta čine....jer kad bi znali, ne bi činili....

    Čovek nije davalac života i ne može ga oduzeti nikome, pa ni sebi!

  14. #29

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Ne osudjujem samoubice.

    To ne znachi da gledam pozitivno ili razumem svaki takav chin...

    Za samoubistvo je verovatno potrebna i izvesna vrsta hrabrosti u nekim sluchajevima... Sa druge strane ponekad izgleda kao chin krajnjeg kukavichluka i sebichnosti... Ponekad samoubica, tako spashavajuchi sebe unishti zzivot svojih najblizzih... Ponekad...

    Medjutim za samoubistvo je uvek i uvek potreban osechaj dubokog i bezizlaznog ochaja i bola... Samoubistva se najchesche deshavaju u trenutcima nervnog rastrojstva chesto usled duboke dushevne traume sa kojom lichnost, makar naizgled, ne mozze da se izbori... To je tada jedna vrsta ludila, promenjenog stanja svesti...jedan suzzetak pogleda kada je sve crno i svetla nema...

    Prema tome, ne mozze se suditi samoubici tek tako. Niko se neche probuditi jednog dana i rechi - ej, treba danas da odem na pijac', a mrzi me, daj da se ubijem... Ili - imam nepremostivu prepreku, mozzda je najbolje da se ubijem, lakshe je ...
    Uglavnom, samoubica vidi samo bol, koju bi prekinuo po svaku cenu...A zavisi od lichnosti koliko lako che mu se vidici suziti.

    Neko ko je celog zzivota i mislio samo na sebe, samosazzaljevao se, smatrao da ga okolina ne razume...najlakshe che ostaviti recimo zzenu sa troje dece ..svom neodgovornom zzivotu dache i neodgovoran pechat i kraj...

    Medjutim kako da sudish nekome ko je izgubio sve? A i takvih sluchajeva ima. Izgubi chovek zzenu, decu, brachu, sestre..sve ono za shta je zziveo, i sad ga neko naziva idiotom zato shto vishe ne vidi razlog da se bori sa bolom? Ko nadje izlaz i pored toga, shta god da je, dobro je...

    Ljudi se s mukom trude da nadju izlaz i iz svakodnevnih jednostavnih briga..pa moraju da se snalaze... nekom uspe da promeni zzivot, nekom je dovoljno da promeni ugao gledanja, neko za sve to obrati religiji, neko nekoj drugoj konkretnijoj zanimaciji... Nekom je losha ocena u shkoli nezamisliv stres i udarac koji izbacuje iz shina... A kako neche biti gubitak nekog voljenog? ...

    Ne mozzemo meriti postupke drugih ljudi u rastrojstvu, nashim merilima... Mozzemo im pomochi nekim svojim primerom, upaliti im svetlo...

    Ali osudjivati po defaultu... teshko...

  15. #30

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Na žalost nisu među nama, na žalost uglavnom se teško poznaju potencijalne samoubice čak i od strane jako bliskih, na žalost jedan od najblistavijih umova i definitivno najobrazovanija osoba sa kojom sam se dugo, dugo družila sve nas je vešto izmanipulisala ali na žalost i da nije, živela bi protiv svoje volje.

    I najgore, ne znam da li znaju, ali stvarno da znaju, kako se potencijalnim samoubicama uspešno pomaže i ko taj kvrc u glavi može da uravnoteži, a da se ne zove drogiranje lekovima. Ni to nije život, ali od tog životarenja do života ima staza za koje se ipak zna. Ko zna...

    Samoubistvo, al' na rate, je ono što je uradila čitava generacija onih koje volimo da se setimo kada slušamo njihovu muziku, gledamo filmove i što se radi i sada. Zašto? Ako je zbog jbnih 90ih, sada su jbne 2009. i ostale "te" a i uvek ima "tih, zbog kojih ne možemo svašta nešto". So what?

    Nisam gledala statistiku i šta kažu oni koji znaju teoriju o ovome, ali samo mi je prošlo kroz glavu koliko puta sam čula i sama rekla, kao uzrečicu - toliko se odomaćila - "ubiću se". Odakle nam to pored ovoliko divnih, jbnih , sočnih psovki?

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li postoji ekoloska svest medju nama
    Autor jole futog u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 06:34
  2. Ono, što nije u nama...
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.07.2011, 23:15
  3. Šta Google zna o nama
    Autor izabelitta u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 03.10.2010, 11:23
  4. Domace legende koje nisu vise sa nama...
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 08.08.2010, 23:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •