Samoubice su među nama - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 42 od ukupno 42
  1. #31

    Odgovor: Samoubice su među nama



    Ma briga me za samoubice ko je labilna licnost i zeli da se ubije zelim mu puno srece da uspe iz prvog pokusaja


    Mene brinu ubice !
    Koliko puta na TV vidim neku reportazu, procitam u novinama ili u vestima kako je neciji komsija bio ubica a ovaj to nije ni znao niti je slutio jer mu je komsija "dusa od coveka" i dugogodisnji prijatelj.


  2. #32

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Moja starija ćerka je pokušala pet puta....i opet će
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  3. #33

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Ko zna sta te jadne ljude natera da oduzmu sami sebi zivot.....Nisu tu samo psihicki problemi,ima razno raznih stvari....ali opet nista nije ne resivo tako da kad upadnes u depresiju nemoras odma da pomisljas na samoubistvo......
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  4. #34

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Ma briga me za samoubice ko je labilna licnost i zeli da se ubije zelim mu puno srece da uspe iz prvog pokusaja
    Odluka o samoubistvu nije pitanje labilnosti licnosti.
    To je pitanje stanje svesti... Veliki gubitak, preveliki da bi se mogao isto popraviti. Tvrdim da samoubica moze biti svako, ako se nadje u nekoj datoj poziciji...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #35

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Odluka o samoubistvu nije pitanje labilnosti licnosti.
    To je pitanje stanje svesti... Veliki gubitak, preveliki da bi se mogao isto popraviti. Tvrdim da samoubica moze biti svako, ako se nadje u nekoj datoj poziciji...
    Tu se slazem.....ima toliko labilnih licnosti koji i ne pomisljaju na samubistvo,ali isto toliko i normalnih ljudi koji su nesto ili nekog izgubili pa pomisle da bi taj gubitak nadoknadili samoubilackim gestom.Niko se sigurno ne ubija iz hira.......
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  6. #36

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Nerazumem takve ljude, i iskreno bih volela da tako i ostane... Sigurna sam da im je jako tesko cim na taj nacin resavaju svoje muke ali ipak ja verujem da postoji drugo resenje. Coveku i kad je najgore treba da bude svestan i da razmisli a ne da se prepusti tom momentu. Ali ,opet, to je s mog gledista, necu da osudjujem jer ko zna sta moze mene sutra snaci
    ...I am a dreamer and when i wake, you can't break my spirit - it's my dreams you take...

  7. #37

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Jedno je sigurno, kada bi vise vodili racuna o komsijama, o poznanicima i nepoznanicima, broj samoubica bi se drasticno smanjilo i imali bi lepse drustvo...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #38

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Tu se slazem, par lepih reci ti nece znaciti nista a onome kome je upuceno mozda zivot
    ...I am a dreamer and when i wake, you can't break my spirit - it's my dreams you take...

  9. #39

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Slazem se da treba da brinemo vise jedni o drugima, da pokazemo vise razumevanja a manje osude.
    Samoubistvo nije bektvo od zivota vec od velikog dusevnog bola.
    Iskusna mama.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  10. #40

    Crni bilans u Beogradu

    Četvoro ljudi se ubilo u poslednja 24 sata
    Autor: Tanjug | Foto:A. Veljković | 22.07.2009. - 13:06

    Beograd u poslednja 24 sata beleži crni bilans po samoubistvima, jer je, prema podatku Zavoda za hitnu medicinsku pomoć, za to vreme četvoro ljudi sebi oduzelo život, dok su lekari petu žrtvu uspeli da spasu.



    Stručnjaci kažu da je teško komentarisati te slučajeve, jer nije poznato da li se radi o psihijatrijskim bolesnicima ili ne i koje su okolnosti dovele do tragičnog okončanja života.
    Profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu Žarko Trebješanin Tanjugu je rekao da vrućina, koja vlada ovih dana, negativno utiče na ljude slabijih živaca i može da bude kap koja je "prepunila čašu", pogotovo što visoke temperature prati i nesanica.
    Međutim, on je ukazao da građane pogađa i ekonomska kriza, a posebno one koji su imali velika očekivanja posle 2000. godine.

    Trebješanin smatra da se ljudi teško suočavaju sa ekonomskom krizom zbog koje često imaju utisak da su ostavljeni na cedilu i da nikoga ne zanimaju, da nema adekvatnih mera, da se ne reaguje brzo na gubitak posla, na osiromašenje, smanjivanje plata i slično.
    "S druge strane, poznato je da je u Srbiji u porastu broj psihičkih poremećaja izazvanih stresom, koje stručnjaci tumače posledicom događanja kojima je stanovništvo izloženo poslednje dve decenije - ratovi u regionu, hiperinflacija, sankcije, NATO bombardovanje, socijalna tranzicija, finansijska kriza i visoka stopa nezaposlenosti", ističe Trebješanin.
    On je, takođe, naveo da su depresija, broj ubistava i samoubistava, zloupotreba psihoaktivnih supstanci, psihosomatski poremećaji, delinkvencija i nasilje u ekstremnom porastu.

    Prema broju samoubistava - 19 na 100 hiljada stanovnika, Srbija je na 13. mestu u svetu, a mentalni poremećaji, kao što su depresija i zloupotreba psihoaktivnih supstanci uzroci su u više od 90 odsto slučajeva.
    Na osnovu statističkih podataka, stručnjaci zaključuju da je mentalno zdravlje stanovništva Srbije sve lošije, pri čemu stres uzima danak tako da je uočeno da svaki četvrti sugrađanin boluje od depresije.
    Praksa psihijatara ukazuje da žene češće od muškaraca pokušavaju da izvrše samoubistvo, ali da muškarci u tome, na žalost, više uspevaju i to u srazmeri tri prema jedan.
    Prema policijskim podacima, samoubistva se najčešće vrše vešanjem i iz vatrenog oružja, a zatim sledi trovanje i sečenje vena.
    Među samoubicama najviše je osoba između 50 i 70 godina starosti, pri čemu među ženama prednjače domaćice i penzionerke, a kod muškaraca penzioneri, radnici i zemljoradnici.

    Psihoterapeutkinja Tijana Mandić rekla je Tanjugu da je prevencija najbolji mogući način borbe protiv suicida, jer do samoubistva ne dolazi "preko noći", već postoje individualni i sistemski indikatori da je neko nemoćan, ljut na ceo svet i na život zbog čega je rešio autodestrukcijom da reši problem.
    Prema njenim rečima, i najzdravijima i najsrećnijima i najbogatijima na filozofskom nivou ponekad padne na pamet da se ubiju, ali kada ta razmišljanja dobiju veliku emotivnu snagu i počnu osobu danima da opsedaju (prisilna misao) i kada čovek počne da se priprema za izvrši taj čin, onda je neophodna stručna pomoć da bi se izbegao fatalan ishod.

    Izvor:Blic
    Otado' bez teksta
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #41

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Chudi me da ja nisam video ovu temu
    Ajd sad ozbiljno..

    Po nekim mojim proracunima, ljudi koji sebi skrate zivot su vise oni sto imaju sve u zivotu nego oni koji se ubiju jer nemaju nista..
    Ima dosta primera kod mene u mestu..obicno su to..deca sto je najgore ili momci mojih godina.
    I svi oni su bili odlicni djaci, ziveli jedan sasvim normalan zivot jer su im roditelji imucni..

    Sta treba da bude u glavi jednom coveku koji jos nije video 3% svega sto zivot pruza, sta to treba da ga natera da prekine svoj zivot i zauvek sebe na taj nacin proglasi kukavicom?

    Kazu da koliko god imao svega u zivotu da uvek nesto fali, obicno najvaznije stvari kao sto su ljubav ili sloboda..mislim na one koji imaju sve ostalo. Jedan decko moje godiste se ubio samo zato sto nije imao slobodu, nije mogao da se osamostali plus je imao neke dugove ali to su priche ko zna ko ih je zapoceo..
    Pokusao sam da samo pomislim kako bi to izgledalo..da prekinem film i skratim se za glavu ali cekaj..pa to je moj zivot, ja sam se mucio za njega, ja sam leteo i padao, bio srecan i tuzan..
    Kad se prekine taj film..nema dalje, nema niceg, samo mrak, ne mozes nista i ne mozes nigde...a kad si ziv sve mozes samo ako hoces..razlika je velika.

    Zakljucak: Samoubice su samo jedne velike kukavice i nista vise.

  12. #42

    Odgovor: Samoubice su među nama

    Ja se od kako znam za sebe samoubijam. Prvo sam to radila nesvesno,a sad sam svesna sopstvene samodestrukcije ali navika je cudo..
    Najgore je sto takav covek za razliku od onoga koji to uradi iz cuga,a ne postepeno,zagorcava zivot i okolini kojoj je stalo do te osobe.
    Ono sto je tacno je da su samodestruktivne osobe u sustini paralelno sa tim i egoisti,a da toga cesto nisu ni svesni

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Da li postoji ekoloska svest medju nama
    Autor jole futog u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 07:34
  2. Ono, što nije u nama...
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.07.2011, 00:15
  3. Šta Google zna o nama
    Autor izabelitta u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 03.10.2010, 12:23
  4. Domace legende koje nisu vise sa nama...
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 09.08.2010, 00:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •