Koliko se mi ustvari poznajemo? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 70
  1. #16

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    ...uopste nemam nameru da se upoznajem,otkrivam i pokazujem...
    Poruku je izmenio little fairy, 15.03.2009 u 10:20 Razlog: neprimjeren rječnik
    ...hell ain't a bad place to be......

  2. #17

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Uz svo uvažavanje postova i mišljenja koji su prethodili ovom pisaniju, verujem da je se diskusija previše reletivizirala i otišla u krajnju egzistencijalnu varijantu bitnu lišenu svakidašnje životnosti. Reći da ne poznajemo sami sebe, a kamoli druge, ima jedino smisla ako je izgovoreno u atinskoj stoi, na odmoru, dok Sokrat doručkuje.

    U doba izrazite anticipacije svega i svačega, u jednoj igri koja se zove VC cafe i na temi Koliko se mi u stvari poznajemo više je nego preambiciozno rukovoditi se određenim stavovima, koji zaista u jednom sasvim drugačijem kontekstu imaju svoj dubinski smisao u spoznaji sebe samoga u filosofskom pravcu zvanom stoicizam...

    U dobu kojem su prethodili Mata Hari i njen legitimni naslednik Džemsa Bond i ostali demistifikatori ljudskih misli, kao što su čika Sigmund Frojd i njegovi naslednici, potpomognuti modernom tehnologijom i statističkom obradom podataka, teško da se bilo ko od nas može bilo gde sakriti od neke opskurne opservacije, kroz koju nas neko, ko to želi, može toliko upoznati da nas može vrlo uspešno anticipirati i bez nekog posebnog ulaženja u neke naše originalne mentalne postavke za koje mislimo da su po prvi puta viđene u kosmosu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #18

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Uz svo uvažavanje postova i mišljenja koji su prethodili ovom pisaniju, verujem da je se diskusija previše reletivizirala i otišla u krajnju egzistencijalnu varijantu bitnu lišenu svakidašnje životnosti. Reći da ne poznajemo sami sebe, a kamoli druge, ima jedino smisla ako je izgovoreno u atinskoj stoi, na odmoru, dok Sokrat doručkuje.
    lepo....
    znate li kako bi moja kuma nazvala ovaj post ? "Ja cu da vam ga metnem a vi ga izvadite ako vam se ne svidja"...
    pa hajdemo da bistrimo onda na temama o seksu...plebs ce biti van sebe od radosti.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #19

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    lepo....
    znate li kako bi moja kuma nazvala ovaj post ? "Ja cu da vam ga metnem a vi ga izvadite ako vam se ne svidja"...
    pa hajdemo da bistrimo onda na temama o seksu...plebs ce biti van sebe od radosti.....
    ......plebs jedva ceka...
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #20

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    lepo....
    znate li kako bi moja kuma nazvala ovaj post ? "Ja cu da vam ga metnem a vi ga izvadite ako vam se ne svidja"...
    pa hajdemo da bistrimo onda na temama o seksu...plebs ce biti van sebe od radosti.....
    Kuma bi bi svakako bolje odradila posao od Sokrata. Ne znam za seks, ali talenti su obično univerzalni.

    A što se tiče plebsa, iako mu je naizgled važno da se talasa, verujem da je u stanju da bolje spoznao sebe nego što to mogu nobili...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Nažalost, ja svoje mišljenje o svima Vama imam po onome što pročitam u postovima jer nemam previše vremena da se dopisujem i da Vas i na taj način upoznajem. Žao mi je zbog toga jer vjerujem da mnogo njih nije došlo do izražaja pisući samo na forumu.

    Ali, da nekakvo negativno mišljenje imam o nekome, nemam jer, kao što sam rekla, jedan post i mišljenje ne čini osobu kao što jedna lasta ne čini proljeće.

    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #22

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    -Juce sam u posti video jednu lepu devojku sa avatarom na ledjima ali nije bila plavusa. I kakve sad veze imaju avatar posta i mlada dama (?) na osnovu raspolozivih podataka generises opstu sliku a podaci avatar i potpis.
    Pa mir u svetu, gladni u Etiopiji, tropske sume, salate od morskih plodova, a i oni pametni mogu biti dr. u struci (kako je bas Sokrat "provalio") a smotani za zivot (ne poznajes dovoljno efektnih fraza). I opet naucnici kazu da je humor, kao prirodni ventil za tenziju, dobar u prepoznavanju prirode onog koji se sali..
    "Mene su poslali iz staba, ja cu vam pomoci..."

  8. #23

    14 Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku

    Na osnovu čega donosite zaključke,o ljudima sa kojima kuckate ovde,skoro svaki dan ?(pod uslovom da su vam nepoznati naravno)
    Dovoljan je nekada i jedan post.
    Nekada malo više.
    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Čitate li malo i između redova?
    Ne, osećam ono što je između redova.
    Više je, nego dovoljno.

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Šta je presudno da o nekome stvorite određenu sliku?
    Nekada emocije u samom postu, smislenost,
    originalnost, stil - način pisanja.
    Obraćam pažnju na sitnice i po tome izvodim zaključke.
    uVek svesna da je ljudski grešiti.
    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Da li se i prevarite nekad?
    Aham. Na početku, a sada - sve ređe.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #24

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Doista se i ja slažem sa onime - nekog poznajemo koliko nam on sam to dopusti.

    Nedavno mi je jedna cura u firmi rekla (radi na Info pultu) da je ona mene doživljavala kao neku tetu u godinama i još onako neuglednu. A na temelju čega? Na temelju pošte koju mi je proslijeđivala Šve što je dotad znala o meni je bilo moje ime i prezime na pošti.. Niti me je čula, niti vidjela.. Ali tako je mislila.

    Što se tiče 'upoznavanja' tu na forumu.. Smatram da je nužno potrebno čitati između redaka jer jedan post, po meni, ne otkriva ništa. Na ozbiljnijoj temi otkriva stajalište i razmišljanje ali hrpa forumaša je većinom na zabavnijim i laganim temama. Osim toga, trude se svi da lijepo i pametno napišu post. Da ispadnu zafrkanti ili..

    Npr, evo mene. Ovaj odgovor pišem već 10 minuta Napišem nešto i shvatim da odgovor ne vodi nikud. Pa obrišem. Pa pričam sa sekom pa nastavljam opet započet post.. Ono što se ja trudim dat do znanja je da sam vrlo pismena osoba koja pazi na riječnik, pravopis i gramatiku. Ostalo.. Znate, nisam normalna. Bjež'te
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #25

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Doista se i ja slažem sa onime - nekog poznajemo koliko nam on sam to dopusti.
    Naravno a i to nije obavezno pravilo,jer tu pokazujemo samo deo sebe.


    Što se tiče 'upoznavanja' tu na forumu..

    Iz ličnog iskustva smatram,da mnogi imaju predrasude misleći da recimo "poznaju" mene ,jer čitajući "između redova",pomisle da se neki a i mnogi postovi odnose baš na njih i time automatski stvaraju određenu sliku,često pogrešnu.

  11. #26

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Već nekoliko puta pomenuto "čitanje između redova" je mnogo delikatna i varljiva stvarčica, s kojom se nije poželjno češće igrati.. U većim količinama zna da stvori paranoju. Više volim "otvoriti srce" i nekoga zavoliti na prvu, pa ako se zeznem, nikad mi nije bio problem stilski oblikovati trajni pozdrav.

  12. #27

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Vrlo često i sama sebe iznenadim nekim rečima, postupcima, a znam sve svoje najskrivenije misli, tako da sam o poznavanju drugih, prestala čak i da razmišljam..

    Ovde na forumu, najbitnija mi je kultura izražavanja, a da to vidim, ne moram nikoga da poznajem..ono što se takođe vidi je smisao za humor, mada je i to diskutabilno, jer ono što je meni smešno, ne mora biti i drugima i obrnuto..hrabrost u iznošenju mišljenja je takođe relativna stvar, većina mnogo lakše napiše nešto što u RL ni u ludilu ne bi izrekao, jer velika je prednost biti sakriven iza monitora i izbeći ono podrhtavanje u glasu i oči koje odaju..

    Vrlo često, čitajući nečije postove, imam utisak da namerno piše sve suprotno od onog što misli..jednostavno osećam tu usiljenost..ne mogu čak ni da znam da li neko zaista poznaje oblast na kojoj najčešće piše, jer internet je prepun informacija o svemu i dovoljno je samo malo talenta da se te informacije prerade i napišu kao svoja misao, svoj stav..

    Ispadoh najveći neverni Toma, ali ne mogu da tvrdim da nekoga zaista poznajem i pored svoje dobre intuicije i dara za čitanje između redova..iskreno, mislim da se jako malo poznajemo..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #28

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Mislim da se poznajemo ko arapi u Nevadi.
    ...................

  14. #29

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    znam wampirche ali ostale..bas nikg..new face in the city

  15. #30

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Znamo se onoliko koliko to dopustimo. Može nam se neko dopasti na prvi pogled, pa ćemo sklopiti on-line a možda i prijateljstvo u RL. Možda će nam neko, na prvi pogled, biti totalno antipatičan, pa se vremenom pokaže da je to interesantna osoba. Mnogo toga zavisi i od poverenja koje imamo u ljude. Možda imamo loša iskustva, možda predrasude, pogrešne stavove i to može uticati da steknemo pogrešnu sliku o nekome.
    Treba, na prvom mestu, biti iskren, ma koliko to nekome izgleda smešno, pa objektivan, treba biti širokog srca i svakome pristupiti na isti način. Ne treba, u startu, misliti kako su naša mišljenja i stavovi ispravni i da, ako neko ne misli tako, taj otpada u svakoj kombinaciji. Treba biti realan i priznati svoje greške, bez obzira na naš ego. Treba, jednostavno, biti čovek, i tako će se i ponašati prema tebi.
    Prvi utisak uvek vara

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 28.10.2014, 13:57
  2. Koliko ste intuitivni?
    Autor bebagm u forumu Psihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 16.12.2012, 18:50
  3. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  4. Tamo 'Vamo - Himna Dijaspore ili "gde smo ustvari?"
    Autor Lala Vrbas u forumu Dijaspora
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10.03.2009, 21:52
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •