Koliko se mi ustvari poznajemo? - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 70
  1. #46

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    što se mene tiče nimalo..i neka tako ostane...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  2. #47

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Chitamo se...
    Pushtamo da nam slovca kroz misli prolaze kao slike...
    Vidimo nekoga "u sjaju" ili "u mraku":
    Upijamo duhovitost, pozitivnost, visprenost, vrcavost...
    Zaziremo od sujete, egoizama, ispraznosti, povrshnosti,
    tuge, besa, oholosti, malicioznosti...
    Neko nas "dobije" na prvi post...neko nas polako uvlachi...
    Neko nas odbija, ne prija nam - izaziva nam nervozu i averziju!

    Dolazimo u ovaj virtuelni kafich, i sedamo za onaj sto
    gde su ljudi koje smo "prepoznali" kao bliske sebi.

    Upoznavanje kroz postove, upoznavanje kroz PP...msn...
    mi smo ti koji dozvoljavamo nekom da nas upozna;
    kada svesno pishemo o svojim zeljama, mislima, strahovima, suzama - smehu...
    kada nesvesno provlachimo kroz rechenice ono sto bismo svesni da sakrijemo...
    Oni chiju smo paznju privukli, mogu da prepoznaju i nedovrshenu rechenicu;
    oni drugi? ...hmmm - ni ne moraju!
    Od nas samih zavisi koliko sebe zelimo da "slikamo" otkrivamo, i koliko zelimo da nas neko upozna;
    Mi biramo koga zelimo da upoznamo malo bolje...

    ps. poznajem i prepoznajem dovoljan broj ljudi ovde, da bih i dalje svracala da se druzimo.

  3. #48

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Zavisi. Po pravilu nedovoljno, što je čini mi se nekako i normalno za ovakvu vrstu druženja. Neke opšte karaktarestike pojedinih članova možemo dosta dobro naslutiti, dok druge gotovo i ne primećujemo...

    Sve to zavisi od niza faktora, ali to nije, rekao bih, ni toliko važno. Bitno je da se čovek ovde dobro oseća, a već će ga neko iznenaditi ili negativno, ili pozitivno, što je po meni ipak važnije...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #49

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    U posljednje vrijeme dolazim do zaključka, a možda je to i jedna od stvari koja me je na neko vrijeme udaljila sa foruma...to što sam se razočarala u neke ljude...jako. Ali onda shvatim da je forum jednostavno prikaz nas, ne može tu mnogo da se kalkuliše, da se zamajava, kad-tad ispliva ono što nas baš karakteriše.
    Srećom, tu su ljudi koje si prepoznao sebi bliskima, koji te ni uživo nisu razočarali...a drugi, pa eto...glumiti nekoga širokih shvatanja a biti jako uzak u razmišljanjima, ponašanju...šta da se radi...treba dooobro posmatrati šta se piše, kako se piše...previše uljepšano malo zaprljati pa tek onda shvatati ozbiljno..sve u svemu...kao i u stvarnom životu...ne mogu ti svi biti prijatelji.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  5. #50

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    U posljednje vrijeme dolazim do zaključka, a možda je to i jedna od stvari koja me je na neko vrijeme udaljila sa foruma...to što sam se razočarala u neke ljude...jako. Ali onda shvatim da je forum jednostavno prikaz nas, ne može tu mnogo da se kalkuliše, da se zamajava, kad-tad ispliva ono što nas baš karakteriše.
    Srećom, tu su ljudi koje si prepoznao sebi bliskima, koji te ni uživo nisu razočarali...a drugi, pa eto...glumiti nekoga širokih shvatanja a biti jako uzak u razmišljanjima, ponašanju...šta da se radi...treba dooobro posmatrati šta se piše, kako se piše...previše uljepšano malo zaprljati pa tek onda shvatati ozbiljno..sve u svemu...kao i u stvarnom životu...ne mogu ti svi biti prijatelji.
    Potpisujem
    A posto nije po pravilima samo ,,potpisivanje,, eto i ovog objasnjenja.

  6. #51

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Mislim da se ne poznajemo onoliko dobro koliko bi želeli da bude. U dubini duše, ljudi su usamljeni, manje-više. I iz tog osećaja se rađa želja da budemo prihvaćeni.
    Kako to nekad ide sporije no što bi želeli, nesvesno stvaramo sliku, najčešće subjektivnu, da nas ljudi prihvataju, da su iskreni kad nam kažu ono što želimo da čujemo. Nekad nam se to kaže direktno, nekad kroz neke postupke a nekad to bude i iz samilosti, što obično kasno shvatimo.
    Da bi se ljudi zaista upoznali, potrebno je imati poverenje da bi se neke stvari rekle a koje obično dugo držimo u sebi, čekajući da naiđe prava osoba. I kada se takva osoba pojavi, hteli mi to da priznamo ili ne, uvek postoji zrnce sumnje da to možda baš i nije ono za čim smo tragali.
    Šta znači upoznati nekog? Nikad ne možemo nekog upoznati sto posto. Neko uvek zadrži deo svoje ličnosti samo za sebe, što je, na neki način, i normalno. Nekad i nije pametno sve reći, otvoriti se, pa se posle kajati, ako nešto loše krene. Treba slušati svoj instinkt, makar nam on govorio neke nelogičnosti. Posle se može pokazati na delu da treba slušati svoje ja.
    Prvi utisak uvek vara

  7. #52

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Ko koliko koga poznaje zavisi od svakog nas pojedinačno. Neko ne poznaje ni sebe samog, a kamoli da sagleda nijanse neke druge osobe. Većina ljudi, pa i na ovom forumu, živi u relativno netačnim predstavama o drugim osobama pa su zato i moguća iznenađenja, da ne kažem razočarenja, u tom smislu.

    Otkud onda pozitivna osećanja prema jednoj osobi, dok prema drugoj osećamo antipatiju? Brojni su razlozi za to. Ipak, najveći se nalaze u nama samima, jer vrednujemo sve oko sebe prema nama, odnosno prema sopstvenom sistemu vrednosti koji praktikujemo. Što bi se reklo, u drugima volimo sebe same, ili osobe kakvi bi mi voleli biti, a nismo, a ne njih same. I u tome je verujem suština. I sve bi to bilo em lepo em fino, da ne zaboravljamo da mi, niti smo centar sveta, niti idealna referenca za upoređivanje, kao i da drugi isto tako kao i mi imaju neke svoje reference i neke svoje predstave ko je kakav.

    Ko to shvati, manje će da pati.
    Poruku je izmenio memento, 26.08.2010 u 22:33 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #53

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Voleo bih verovati da se možemo dovoljno upoznati na osnovu postova ovde. Valjda zato što sam ovde ostavio upisane i one detalje svog života s kojima mnogi koji me poznaju van foruma nisu upoznati. Ipak, neke osobe sam u početku žestoko precenio. Nije to moja boljka od juče, hronično zapaljenje mozga je u pitanju, manifestuje se verovanjem da su svi ljudi dobri. Kako je vremenom otkrivena prava priroda tih osoba, moja iluzija nastavlja da živi. Oni koji se pretvaraju, na kraju ipak pokažu pravo lice.

    Ne možemo u postovima upoznati osobu u potpunosti. Svi mi nešto prećutimo. Ali, osnovne crte nečijeg karaktera je moguće prepoznati.

  9. #54

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Slažem se sa tobom, Morfe

    Uvek u upoznavanju ljudi krećem od misli da su svi dobri i da neki sa negativnim stavovima , drski i neljubazni ne ''žive'' u ovom svetu... Međutim, par puta sam promenila mišljenje o nekima iz korena, a opet, drugi dragi ljudi odavde su me uverili da su sasvim dobri i pozitivni, čak su i još popravili utisak na bolje...

    Slažem se da svako od nas prećuti neke delove svoje ličnosti, međutim, sve to negde na kraju ispliva na površinu... Ne mogu se ljudi stalno pretvarati i glumiti... Kad se zagrebe malko ispod ovog prvog, glavnog, a tananog sloja, na kraju ipak ispliva prava istina o svima nama...

    Ali, bez obzira na sve i dalje sam nepopravljivi optimista i verujem ljudima....dok me neko svojim postupkom ne razuveri...

  10. #55

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku

    Ne možemo u postovima upoznati osobu u potpunosti. Svi mi nešto prećutimo. Ali, osnovne crte nečijeg karaktera je moguće prepoznati.
    U potpunosti mozemo poznavati samo sebe i to ako imamo muda..a svakog aktivnog clana koji pise mozemo sasvim lepo upoznati, cak iako nista o sebi konkretno ne napise..mozda jedino treba malo vise vremena nego u RL..
    Bar je u mom slucaju tako..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #56

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    .
    Ali, bez obzira na sve i dalje sam nepopravljivi optimista i verujem ljudima....dok me neko svojim postupkom ne razuveri...
    I ja,ali...

    Ne znam da li ćeš se složiti sa mnom ali jedan nečiji postupak,ne čini kompletnu sliku o nekome,zar ne?

    Ni ovde ni u RL,mada se tema više bazira na net.

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    previše uljepšano malo zaprljati pa tek onda shvatati ozbiljno..sve u svemu...kao i u stvarnom životu...ne mogu ti svi biti prijatelji.
    Sjajno rečeno,dodala bi takođe da ne bi trebalo "praviti frku" oko tih naših "razočarenja",jer ipak mi ne znamo ko je s' one strane ekrana,da ne kažem duge

  12. #57

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    I ja,ali...

    Ne znam da li ćeš se složiti sa mnom ali jedan nečiji postupak,ne čini kompletnu sliku o nekome,zar ne?
    Eh, Dugana jedan postupak ne čini kompletnu sliku o nekome, ali me često spusti na zemlju i razuveri, skloni one ružičaste naočare koje nosim prilikom upoznavanja... A možda to nema veze sa naočarima, ipak je to do mene...veeliko sam zlopamtilo...

  13. #58

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Nije da se zalim i nije da se hvalim..
    Ali mislim da sam ja na ovom forumu najvise stvari o sebi rekao..u glavnom loshe ali istinite..
    Dobre stvari o meni znaju samo oni koji me kapiraju, i koji znaju kad sam ozbiljan a kad se zezam..
    Ono sto ja radim a izgleda kako kukavichluk takodje ima razlog zasto radim, i to znaju oni sto zele da znaju..
    Svako ko bude zeleo da me bolje upozna to ce moci..i ako neko misli da lazem neka misli i dalje..bitno da se nesto misli za to i sluzi forum..

    Toliko

  14. #59

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    ne ulazem previse emocija u odnose sa ljudima sa neta
    kako god to zvucalo
    po cenu da lose zvuci
    ne ulazem,ne zbog toga sto ne verujem,nego zato sto imam realne prijatelje koji ne zasluzuju da ih cusnem u zapecak kad na netu upoznam nove ljude
    u startu me odebijaju pretenciozni avatari koji su salju nekakvu kvazi savrsenu sliku
    volim ostecene ljude
    volim ljude koji ne emituju stalno pink
    nekad mi se neko bas dopadne
    s obzirom da ne stvaram nekakvu sliku unapred,uglavnom se ne razocaravam
    s ovog foruma jos nikog nisam upoznala
    malo je falilo da vidim carobnu Lilith 21,al ona verovatno nije mogla da skoci do mora u vreme kad sam ja bila
    a u stvari mi je i laknulo
    gde da me upozna gubavu,propadoh od alergije na sunce

    i u realnom zivotu,slabo se razgovaram telefonom,tako nemam obicaj ni da kupim telefone ljudi s neta
    hocu reci,nisam ja baksuz,samo nisam euforicna kad su ljudi u pitanju
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #60

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    onoliko koliko zelimo da damo ili uzmemo

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 28.10.2014, 13:57
  2. Koliko ste intuitivni?
    Autor bebagm u forumu Psihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 16.12.2012, 18:50
  3. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  4. Tamo 'Vamo - Himna Dijaspore ili "gde smo ustvari?"
    Autor Lala Vrbas u forumu Dijaspora
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10.03.2009, 21:52
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •