Koliko se mi ustvari poznajemo?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 70
  1. #1

    Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Upravo se setih,kako mi jedna meni draga,i uvažena forumašica,videvši moju fotku rekla sledeće:

    -Trebalo mi je samo godinu dana da te ''provalim'',mislila sam da si neka tetkasta sa trajnom na glavi

    Naravno,nasmejalo me veoma...,a to šta je ona ''provalila'',nije ni bitno,nego me podstaklo na razmišljanje,koliko se mi ustvari poznajemo,da li brzo ili pogrešno sudimo o ljudima,o kojima ipak ne znamo ništa.

    Na osnovu čega donosite zaključke,o ljudima sa kojima kuckate ovde,skoro svaki dan ?(pod uslovom da su vam nepoznati naravno)

    Čitate li malo i između redova?

    Šta je presudno da o nekome stvorite određenu sliku?

    Da li se i prevarite nekad?

  2. #2

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?;)

    Mislim da su naša upoznavanje na ovkav način specifična. Svi smo mi svojevrsni i uslovno rečeno slepci i koristimo i oštrimo neka druga čula kako bi anticipirali jedni druge. Pisana reč ume da bude sjajan izvor informacija o osobama koje nas interesuju. Verujem da nisam jedini koji može dosta tačno da predvidi ponašanje nekih forumaša u pojedinim situacijama, i siguran sam da i mene na isti način mogu predvideti neki koji to zaista žele i umeju. Znači, mi se poznajemo, a neki među nama čak i dobro. To što ne znamo kako ko izgleda, u ovakvoj vrsti druženja, i ne mora biti hendikep. Možda je tako čak i bolje. Ima i tu nekih draži...
    Poruku je izmenio memento, 29.08.2008 u 00:36
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #3

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Čitate li malo i između redova?
    Spadam u onaj krug ljudi koji uvek čitaju između redova. Mislim da na taj način stvaram sebi potpuniju sliku o osobi čiji post čitam. Jer ne pišu svi na svim temama. Neki pišu sasvim otvoreno, neki dvosmisleno (pa ko kako protumači ), neki opet preopširno, dok pojedini više vole da čitaju nego da pišu. Smatram da sve to otkriva dosta o kakvoj se osobi radi.

    Kao što reče memento, čulo vida u ovoj vrsti komunikacije nam je uskraćeno pa se neka druga čula izoštravaju.


    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Šta je presudno da o nekome stvorite određenu sliku?
    Ne znam da li je jedna stvar dovoljna da nekoga svrstam u ovu ili onu grupu, ali dešava se i to da mi se neko ne svidi već nakon par postova. I obrnuto, naravno. Kao što se nekima dešava „ljubav na prvi pogled“.

    U suštini obraćam pažnju na sitnice i po tome prosuđujem ko je kakav. Na sitnicama neki padaju, dok neke druge one mogu dići u nebesa u mojim očima.

    I da, dešava se da pogrešno procenim nekoga. Ljudi smo, a oni greše.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  4. #4

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?;)

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    da li brzo ili pogrešno sudimo o ljudima,o kojima ipak ne znamo ništa.
    to radimo u svakodnevnom zivotu, dok prolazimo ulicom ili pijemo kafu u kaficu prva procena ili utisak uglavnom mnogo znace.. pa sto bi onda forum bio razlika?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Na osnovu čega donosite zaključke,o ljudima sa kojima kuckate ovde,skoro svaki dan ?(pod uslovom da su vam nepoznati naravno)
    posto ja ovde jos uvek nikoga ne poznajem licno, samo preko poruka i foruma, mogu da ih poznajemo samo preko ovog mesta.. poruke koje pisu, nacin na koji pisu poruke, nacin na koji diskutuju, nacin na koji se sale.. jednostavno, kroz necije poruke mozes da provalis kako neko razmislja, cak i da folira, uvek ce dati bar deo svojih misli..

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Čitate li malo i između redova?
    na svakom ovakvom obliku komunikacije, moras da citas izmedju redova, jer nas ima raznih, raznih shvatanja, raznih osoba.. moras da naucis da citas izmedju redova.. jednostavno, ovde ne moze sve da se nacrta

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Šta je presudno da o nekome stvorite određenu sliku?
    npr. o jednoj forumasici odavde imala sam neko svoje misljenje o njenom izgledu i kad sam joj videla sliku, bila sam u pravu po pitanju izlgeda, a da pre toga nisam imala predstavu kako moze da izgleda
    e drugi slucaj.. jednog forumasa sam odavde zamisljala sasvim drugacije, sto po godinama, sto po izgledu.. jednostavno, po njegovom pisanju ja sam shvatila sasvim drugu pricu..
    znaci, sve je stvar toga kako se ta osoba nama porukama predstavi.. i od toga kako mi to koncipiramo u glavi..
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?;)

    Upravo onoliko koliko dozvolimo onima koji su vredni pažnje da nas upoznaju
    I may not be perfect but I'm always me

  6. #6

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?;)

    da,prwi utisak nosi puno....tako je to,mada treba skenirati malo,pa zakljuciti...

  7. #7

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?;)

    smesno je govoriti o poznavanju...ponekad mislite da poznajete nekog u dusu a opet vas taj neko iznenadi i shvatate da nista i nikoga ne znate....i zar pre svega ne treba postaviti pitanje koliko sami sebe poznajemo? zar vam se ne desava da se samo-iznenadite ponekad? da ne umete da procenite svoju reakciju u odredjenoj situaciji? da vas moral nije ni nepromenljiv ni nekvarljiv? da se vasi ciljevi sumanuto smenjuju? da ono sto ste voleli juce nije obavezno i ono sto cete voleti sutra? da ....

    dakle....
    ne,ne poznajemo mi nikog....
    ponekad samo prepoznajemo u drugima naznake onog sto jesmo ili onog sto zelimo da budemo,i to nam se svidi,jako,jako.....i onda,kazemo :Znam te od prvog trena......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #8

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?;)

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    .

    dakle....
    ne,ne poznajemo mi nikog....
    ...ja poznajem kal_ela ...


    ...i još tuce zanimljivih faca odavde...

  9. #9

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Ja sam nedavno upoznao jednu damu sa foruma, ali neću da kažem koju.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?;)

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...ja poznajem kal_ela ...


    ...i još tuce zanimljivih faca odavde...
    ... ja poznajem Lava i joş puno forumaşica
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #11

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam nedavno upoznao jednu damu sa foruma, ali neću da kažem koju.
    ..ako je dama onda ni ne moraš da mi kažeš...

  12. #12

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ..ako je dama onda ni ne moraš da mi kažeš...
    Možda izgleda neverovatno, ali dama je autentična.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #13

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?

    Ljudi obično greše u prvim procenama.U to sam se uverila i sama nekoliko puta(što zbog svojih ličnih grešaka,što zbog tuđih).
    Nikog iz tog razloga ne volim, na prvu loptu ,da okarakterišem kao dobre ili loše.Svakom dajem šansu da mi se svidi ili ne.
    U suštini,u svakome tražim nešto što će mi se svideti jer uvek želim da vidim dobro u ljudima.I kad vidim nešto loše,trudim se da zanemarim.To mi nije dobra osobina jer sam se često opekla,dajući pogrešnim ljudima šansu,ali i to je životna škola u kojoj sam još uvek đak.

    Lično poznajem misti-ona mi je dugogodišnja prijateljica,koleginica i komšinica.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  14. #14

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?;)

    dakle....
    ne,ne poznajemo mi nikog....
    ponekad samo prepoznajemo u drugima naznake onog sto jesmo ili onog sto zelimo da budemo,i to nam se svidi,jako,jako.....i onda,kazemo :Znam te od prvog trena......написа believer!

    Заиста лепо речено, мислим да није потребно рећи да у суштини делим ово мишљење.
    Никада ме други нису разочарали само сам понекад био разочаран собом што сам неке ликове сматрао пријатељима и што у њима нисам на време видео оно што они у бити и јесу...
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  15. #15

    Odgovor: Koliko se mi ustvari poznajemo?;)

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Upravo onoliko koliko dozvolimo onima koji su vredni pažnje da nas upoznaju
    na ovo sam i mislila,zapravo,što se tiče druženja na forumu.

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    smesno je govoriti o poznavanju...ponekad mislite da poznajete nekog u dusu a opet vas taj neko iznenadi i shvatate da nista i nikoga ne znate....i zar pre svega ne treba postaviti pitanje koliko sami sebe poznajemo? zar vam se ne desava da se samo-iznenadite ponekad?
    U RL,nailazimo na tu pojavu stalno,iznenade nas ljudi koje znamo ceo svoj život,pa nam se ''obije'' o glavu,misleći da nekog poznajemo u dušu..meni još uvek zveči,od poslednjeg ''iznenađenja''
    Što se tiče mene same,nikada se ne zaričem...baš zbog raznih okolnosti koje nosi život.

    ne,ne poznajemo mi nikog....
    ...upravo tako ,počevši od onoga što sam ga rodila.

    ...a predrasude o nepoznatim ljudima su čudo...naročito,ako nam se učinilo,ono:Znam te ja od prvog trena...

    Ali... moja priroda je takva...da uvek u ljudima tražim ono ''dobro''...pa nek ide život .

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 28.10.2014, 13:57
  2. Koliko ste intuitivni?
    Autor bebagm u forumu Psihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 16.12.2012, 18:50
  3. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  4. Tamo 'Vamo - Himna Dijaspore ili "gde smo ustvari?"
    Autor Lala Vrbas u forumu Dijaspora
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10.03.2009, 21:52
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •