Radikali na Forumu po zadatku? - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 82
  1. #31

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Posto se danas u opisu pismenog coveka izmedju ostalog smatra i koriscenje racunara, jasno je koliko je radikala pismeno...

    Toliko o pismenima...
    Једна од ЛДП теза коју су научили у ЦИА центру како би објаснили зашто их је много више на нету него у стварном свету.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Smejte si koliko hoćete, ali ja mislim da su radikali underground. Zna se ko je i kakav obrazac razmišljanja i ponašanja mainstream. Radikala ima najviše, to stoji, ali da li iko može da kaže da je ono što oni govore kul, in, moderno (pazite, ne kažem da to tako treba i da ja mislim da su oni zatucani ili šta već)? Koliko javnih ličnosti podržava njih, a koliko ove druge? Da li iko može zamisliti njih, realno, na vlasti?
    E, zato što su underground i što preko sredstava masovne komunikacije ne mogu da budu predstavljeni u pravom svetlu (predstavljeni su onoliko koliko je po zakonu obavezno, kako bi se održavao privid slobodnih i nepristrasnih medija), oni se ponašaju kao "nervozni desničari". Ugroženi su i jedini način da se odbrane je agresija.
    Znam da će me sad neki svrstati u njihove redove (još jedan dokaz da ih niko ne smatra ozbiljnima, jer kad ti neko kaže da si radikal, to bi trebalo da bude uvreda; kad nekome kažeš da je demokrata, to ne znači ništa). Ne, nisam radikal, ali mislim da se prema njima postupa nefer i da se protiv njih koriste mnogo oštrija sredstva nego što oni koriste protiv drugih. I postavljanje ove teme je dokaz za to - nikome nije ni najmanje čudno što neko, ko se, čini mi se, predstavlja kao neostrašćen i objektivan, pokreće ovakvo pitanje. To je veća paranoja nego ona paranoja za vreme Slobe o "stranim plaćenicima".
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Aham, pa i namera nam je da se postupa nefer.
    Najblazi oblik njihove agresije koje se secam je trestuci nacionalturbofolk negde `93 u projektnom birou, sa jasnom porukom da fakultetsko obrazovanje ne moze da parira nadoubnoj crtacici sa nacionalnom krvlju u venama.
    Najtezi oblici nisu za stampu.

    Izuzetno me ispunjava zadovoljstvom cinjenica da radikali brzo zive i brzo stare, masa njih iz 93 se propio, osiromasio, dusa u njima splasnula, skoro da mi ih je zao. (*) A i bio bi mi samo da jednom izuzte da su bili na stranputici... Ali nece... Misle valjda da se stid ne vidi na njihovom licu... Eeeeh...

    *-Mozda je i to tajna njihove zilavosti, stalno ce pune novim narastajem.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Radikale bi, da kojim slučajem ne postoje, trebalo izmisliti kako bi deo budućih Evropljana mogao da ih civilizovano, demopkratski i nadasve opravdano mrzi, zbog toga što su drugačiji, ali i zbog svih svojih frustracija i životnih neuspeha za koje su po njihovom apsolutno merodavnom mišljenju krivi prvenstveno radikali...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ...hoces da kazes da onaj ko ne zna da koristi racunar nije pismen???...igrom slucaja jedan moj bivsi profesor je clan francuske akademije nauka,a ne zna da koristi racunar...znaci nije pismen!
    poila mojih profana ne zna da koristi racunar.... danas je najmanji problem nauciti na racunaru.... moj mali brat zna da ga koristi....ali ne za pametne svrhe.... mnogi svoje stavove kazuju na dobri stari nacin- knjigama, kroz predavanja.... dans, da izvinete, svaka dalabu moze sedeti na kompu (bas kao i ja )
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat od cokolade dev kaže: Pogledaj poruku
    poila mojih profana ne zna da koristi racunar.... danas je najmanji problem nauciti na racunaru.... moj mali brat zna da ga koristi....ali ne za pametne svrhe.... mnogi svoje stavove kazuju na dobri stari nacin- knjigama, kroz predavanja.... dans, da izvinete, svaka dalabu moze sedeti na kompu (bas kao i ja )
    ...to sam i hteo da kazem...
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Pa ovo je sramota i cista diskriminacija...nisam radikal,ali ovo je pravi nacizam...jos da za njih otvorimo i gasne komore...imate li predlog gde bi bile dobre lokacije???!!!Pa kako vas nije sramota da dozvoljavate ovu temu???!!!
    Pošto Felix nije naveo na koga se odnosi ovo što je napisao, osećam se prozvanim ja.

    Pravi je nacizam pa još i staljinizam nalepiti etiketu (u ovom slučaju nacizma) i stavljati nekoga u položaj da se brani od etikiete umesto da (Felix u ovom slučaju) argumetuje šta sam ja to rekao što bi bila diskrimiacija i zbog čega bi trebalo da me bude sramota. I konačno, kao vrhunac svog antinacističkog stava kaže: Pa kako vas nije sramota da dozvoljavate ovu temu???!!! Ja nigde nisam tražio da se zabrani nastupanje sa radikalskim ili bilo čijim drugim, političkim, verskim ili ličnim stavovima, a on traži da se zabrani i diskusija o mogućnosti da se nešto radi organizovano.


    Bazarov kaže: ...Ne, nisam radikal, ali mislim da se prema njima postupa nefer i da se protiv njih koriste mnogo oštrija sredstva nego što oni koriste protiv drugih. I postavljanje ove teme je dokaz za to - nikome nije ni najmanje čudno što neko, ko se, čini mi se, predstavlja kao neostrašćen i objektivan, pokreće ovakvo pitanje. To je veća paranoja nego ona paranoja za vreme Slobe o "stranim plaćenicima" .
    Paranoja ili ne-paranoja o "stranim plaćenicima" je mnogo starija od Slobinog vremena a ni sa prestankom njegovog vremena nije nestala. (A možda ću jednom prilikom, u kontekstu teorija zavere, napisati kako sam bio u prilici da postanem strani plaćenik, ali mnogo ranije nego što smo se podelili na sadašnje stranke i ideje.)

    Da se prema Radikalima postupa nefer - prihvatam. Da se protiv njih koriste oštrija sredstva nego što oni koriste protiv drugih, sasvim je objašnjivo. Pitanje kako bi bilo da su Radikali vlast i imaju instrumente moći u svojim rukama, a koje sada nemaju.

    A ne prihvatam što pokretanje ove teme izmeštaš iz konteksta.

    Taj kontekst je vrlo jasan (iako na žalost skoro niko, pa ni Ti ne raspravljaš o onome što sam napisao u kontekstu celine napisanog):
    - upitnik u naslovu teme;
    - izričito rečeno da se radi o nečem što sam primetio kod onih koji se deklarišu kao Radikali, što može jedino da se shvati tako da ja ničim ne tvrdim da su to stvarno radikali;
    - da sam rekao da po mom mišlljenju takvi nastupi ne mogu biti u interesu Radikalne stranke, i da sadašnje rukovodstvo (imajući u vidu njihova sadašnje stavove i način na koji ih zastupaju) ne bi takve istupe odobravali;
    - da sam izrazio zabrinutost što se Radikali ne ogradjuju od takvih istupa; i
    - ni jednom rečju, ni aluzijom, nisam pomenuo ni politiku ni zvanične stavove Srpske Radikalne stranke iznete na Forumu, nego da pojedinici o kojima pišem ''zagadjuje Forum i diskusije prostaklucima, uvredama, pa sve do pretnji likvidacijom (masovnom) neistomišljenika''.

    Da li treba da shvatim to što se većina diskutanata svrstala na suprot mene znači da odobravaju prostakluke, uvrede i pretnje u diskusijama?!

    Memento kaže:
    Devojka ne može biti malo trudna. Ili je noseća, ili ne.
    Pa ja se to vrlo jasno pitam. (''Ne mogu da se otmem utisku da u tom 'poslu' ima i organizovanosti, ali i s druge strane mislim da takav nastup onih koji se deklarišu kao Radikali samo može da šteti stranci, i u to treba s pravom da sumnjam.)'' Ja sam pitanje postavio kao 'utisak' a ne kao tvrdnju. Ako Ti imaš odgovor - reci ga.


    '' nenad.bds kaže:
    Ne sudim o nekoj stranci ili grupi ljudi po onome šta rade pojedinci, ali ako se to učestalo javlja, to ipak govori da to može biti i sistem vrednosti koji karakteriše tu grupu ljudi, stranku, ili se u najmanju ruku to tolriše. ''


    A Memento odgovara:
    Kako da ne. Već vidim kako se radikalski tim za specijalna dejstva na tekovinama najnovijih marketinško psiholoških masmedijskih iskustava infiltrira u džemsbondovskom stilu u sve pore našega društva, pa i na ovaj forum, i razara tkivo mile nam, napaćene i nejake domokratije.

    Ovaj poslednji pasus je po mom mišljenju primer neverovatno površnog i neprimerenog uopštavanja lišenog svakog racionalnog pristupa uočavanju konkretne pojave. Vršiti generalizaciju na takav, dakle krajnje "odokativan" način i gurati čitvu jednu ne malu grupu ljudi u smešno preuske okvire je, ili više nego sumnjivo, ili zlonamerno. To više govori o isključivosti, netoleranciji i potpunom nerazumevanju pojedinih društvenih procesa autora prethodnog posta nego o stvarnim događajima na ovom forumu.

    Neverovatno kako jedna teorija zavere rađa neku novu teoriju zavere, samo sa suprotnim predznakom...
    Mementov odgovor je, po mom mišljenju, primer neverovatno površnog i uskog čitanja onoga na šta odgovara.

    Iako nigde nisam spomenuo Radikale u delu teksta koji je Memento citirao, nego generalizujem nešto drugo, tj. da ... ali ako se to učestalo javlja, to ipak govori da to može biti i sistem vrednosti... , iako to isto mislim za sve grupacije (formalne i neformalne) - od onih koje zastupaju separatizam, Madjarsku sa xy županija, nacionalnu ili versku netoleranciju, itd. itd. - ne želim da se time neviteški izmaknem iz odgovora. Jeste, mislim da pravi Radikali čine grešku što se od mnogih istupa i stavova 'u ime Radikala' ne ogradjuju. Uostalom, kao i pripadnici raznih drugih opcija oko stavova koji se u njihovo ime iznose.

    Tu grešku i Ti sada ponavljaš (bez obzira kojoj stranci pripadaš ili koju voliš ili ne). Osporavaš maltene sve što sam napisao, a ni jednom rečcom me ne podržavaš protiv onih koji se koriste na ovom Forumu uvredama, prostaklucima i pretnjama. Ja to mogu da shvatim jedino kao to da, ako ih baš izričito ne podržavaš, onda ih tolerišeš u takvom ponašanju, što je skoro isto.

    A što se tiče rađanja jedne 'teorije' zavere kao odgovor na drugu - u pravu si.


    Aca 1983 kaže
    O tome brinu administratori foruma. Da li ce brisati, banovati, zavisi od odluke admina, i supermodova. U to necu da se mesam.
    E, pa Aco, nije tako.

    Ako neko napiše za one od kojih ima drugačije mišljenje: ...a sve njih ćemo očistiti i pobiti... ili ...i zaslužio je (Đinđić) izdajnik da bude ubijen ... - zar to tebe ne pogadja?! ( To je moja interpretacija dva posta koja su brisana, ne znam ih od reči do reči, ali smisao je potpuno tačan. A odstajala su bez ikakve rakcije na Forumu 10-12 sati.) Zar hoćeš da budeš u društvu sa takvima? Zar ćeš se prepustiti da o tvom dobru brinu moderartori i administratori, a sam nećeš ništa za sebe učiniti? A kako ćeš onda tek za druge?

    Mitar-faca kaže:
    brate sta sad ja nemogu da pisem sto sam radikal???
    A gde vidiš da sam Ti ja zamerio što si Radikal?
    Zamerio sam Ti što si vredjao, psovao, pretio (iako tebe nigde nisam pomenuo).

    GostBG kaže
    Jos kad ovako lepo stavis sve na svoje mesto,veliko slovo,zapetu i sve znakove interpunkcije,onda .... samo .... vozi Misko!!!!!!!!!
    A šta ovo znači?! Poštuj pravopis i možeš da vređaš, psuješ, pretiš?

    Lav 71 kaže
    ...zašto bi bilo pogrešno ono što je za tebe pogrešno?... svako ima pravo da kaze svoj stav, prihvati ga ili ne, prodiskutuj, posvadjaj se, podjebavaj, spamuj, ali prihvati kao tudje misljenje... ne znam zasto mnogi imate potrebu za eliminacijom svega sto vam nije po volji....
    Prvo, praviš logičku grešku, kažeš: svako ima pravo da kaze svoj stav - što onda ne prihvatiš ono što sam rekao kao moj stav, pa se složi ili ne složi s njim.
    Drugo, kažeš: ne znam zasto mnogi imate potrebu za eliminacijom svega sto vam nije po volji.... Za kakvu sam se ja eliminaciju zalagao sem za eliminaciju prostakluka, uvreda i pretnji?! Pa i sam si, pristupajući ovom Forumu, prihvatio (ili ja to pogrešno shvatam?) da će se poštovati odredjena pravila ponašanja. A ko ih ne poštuje - u krajnjem, eliminiše se sa Foruma.
    A pošto se i Zvečarka5 solidarisao sa Lavovim stavom - ovaj odgovor je i njemu.

    Koliko sam uspeo da držim koncentraciju, član sa nickom Liturgija je jedini u potpunosti i ostao u temi i suvislo, bez vredjanja (pa i oni postovi o pismenosti su po meni vredjanja) i etiketiranja dao odgovor koji mogu samo da uvažim.

    A i sa onim što je Yossarian napisao se u potpunosti sležem. Jedino je moj utisak da su oni koji nastupaju kao LDP i LSV sa malo manje prostakluka i pretnji od onih koji se deklarišu kao Radikali.

    Memento kaže:
    Dragi Itebejac, nismo mi ono što sami mislimo o sebi, već ono što druge misle o nama i to u najvećem broju slučajeva.
    E, pa sad: jesu li npr. Radikali ono što drugi misle o njima ili nisu?!

    Ja naprimer, o nekim njihovim stavovima i osobinama (kao stranke) mislim lepo, a o nekim ne. Koj deo mog mišljenja ćeš uvažiti? Naravno, pravi.
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Pošto Felix nije naveo na koga se odnosi ovo što je napisao, osećam se prozvanim ja...
    Nije se odnosilo na tebe licno,pogresno si shvatio,vec na sve one koji ispoljavaju bilo koji oblik mrznje i diskriminacije,a to se ovde konstantno radi prema radikalima.Pa valjda su i oni neki ljudi,nista se ne razlikuju od ostalih,osim drugacijeg misljenja i politickog stava.Meni su,iskreno,svi isti i demokrate,radikali...ovih ostalih ne mogu ni da se setim.Nedolicno je za jedne govoroti da su lepi i pametni,a za druge prljavi,ruzni i glupi,i jednih i drugih ima na obema stranama.Samo ,ovde je diskriminacija prema politickim neistomisljenicima stravicna, i vidi se na svakom politickom postu.
    Poruku je izmenio SQUAW, 02.09.2008 u 23:04 Razlog: nema potrebe citirati toliki post
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Meni su,iskreno,svi isti i demokrate,radikali...ovih ostalih ne mogu ni da se setim.Nedolicno je za jedne govoroti da su lepi i pametni,a za druge prljavi,ruzni i glupi,i jednih i drugih ima na obema stranama.Samo ,ovde je diskriminacija prema politickim neistomisljenicima stravicna, i vidi se na svakom politickom postu.
    DA!
    Ali ni malo ne chudi, ako pogledash da te iste politichke teme zavadishe Svet Narode Drzzave Podruchja Gradove Ulice Roditelje i decu Bracu
    i dva oka


    jBG
    kurva je to!
    Takav joj posao ZAVADI /pa ga ne vadi/ I VLADAJ.


    / da ne bude zabune
    ovo "GA ne vadi" nije prostakluk to "GA" je - kestenje u vatri. /

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    To je grupa umobolnika koji zele da ova zemlja propadne na nacin da se vrate devedesete.SRS,DSS,NS najgore stranke u istoriji ove zemlje nisam verovao da pre svega DSS udje u koaliciju i podrzava Radikale.Elem to im se vratilo na izborima.Navescu primer jednom dosta visokog funkcionera u DSS koji je i moj licno prijatelj zavrsio je politicke nauke i kao mlad usao je u glavne odbore te stranke.Ni on ni kao svi mladi u DSS ne mogu da se jos pomire da je njihov tzv.Kostunica doktor Vojislav pre zeleo koaliciju sa mracnom stranom zemlje nego sa mladosti koja je vise glasova dala Evropi.Ne zanimaju me rezultati u Srbiji nego u Vojvodini se jasno videla prava slika prodje Radikala,DSS.Socijalisti su tu ispali najpametniji sto su podrzali Evropske snage naravno da i oni pre svega misle kako da opstanu na vlasti ali taj trenutak kada sam video na licima Nikolica i kompanije kada je SPS rekao da podrsku daje zajednicku DS to je bio najveci udarac za SRS i pocetak njihovog slabljenja.Unistili su Vojvodinu,ne kazem da ce ova vlast nesto vise uraditi ali da ce odsluziti svoje sigurno bolje nego Narodnjaci.
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Da se prema Radikalima postupa nefer - prihvatam. Da se protiv njih koriste oštrija sredstva nego što oni koriste protiv drugih, sasvim je objašnjivo. Pitanje kako bi bilo da su Radikali vlast i imaju instrumente moći u svojim rukama, a koje sada nemaju.
    Znači, priznaješ da si kao oni, čak i oštriji i gori? Ako su oni zlo, a ti si gori, šta si onda ti?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    A ne prihvatam što pokretanje ove teme izmeštaš iz konteksta.

    Taj kontekst je vrlo jasan (iako na žalost skoro niko, pa ni Ti ne raspravljaš o onome što sam napisao u kontekstu celine napisanog):
    - upitnik u naslovu teme;....
    Nisu po zadatku na forumu.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Има ли ико слободан сутра пре подне па да тим радикалима однесе на поклон једну бусолу или ти компас тек толико да људи могу да одреде где се налазе и камо би могли да пођу. Ако да Бог па да се и не врате !
    Живима по заслузи, мртвима по обичају
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Једна од ЛДП теза коју су научили у ЦИА центру како би објаснили зашто их је много више на нету него у стварном свету.
    Rece jedan od radikala na forumu po zadatku...
    Back in red!
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Znači, priznaješ da si kao oni, čak i oštriji i gori? Ako su oni zlo, a ti si gori, šta si onda ti?
    Tretiraću da nisi razumeo šta sam u odgovoru napisao.
    A napisao sam:
    Da se prema Radikalima postupa nefer - to su tvoje reči, a ovo - prihvatam mislim da jasno znači da se saglašavam s tobom da se prema njima postupa nefer.

    Ako je nešto drugo u pitanju, moraćeš da obrazložiš.
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Tretiraću da nisi razumeo šta sam u odgovoru napisao.
    A napisao sam:
    Da se prema Radikalima postupa nefer - to su tvoje reči, a ovo - prihvatam mislim da jasno znači da se saglašavam s tobom da se prema njima postupa nefer.

    Ako je nešto drugo u pitanju, moraćeš da obrazložiš.
    Objašnjivo da se protiv njih koriste oštrija sredstva nego što oni koriste protiv drugih? Dobro, možda objašnjivo (strahom drugih od njih), ali nije prihvatljivo. Nije humano i pošteno. E, zato sam te ono pitao - da li i ti smatraš da je samo objašnjivo, ili ti je i prihvatljivo? Ako ti je nepoštena borba prihvatljiva, I rest my case.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."
      Vrh

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Iskrenost na forumu
    Autor Kunic u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 229
    Poslednja poruka: 31.07.2015, 13:58
  2. Zašto uopšte pišete na forumu?
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 284
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 10:05
  3. Rimovanje po zadatku
    Autor NesaDeBeli u forumu Poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.11.2013, 20:12
  4. Radikali - ko su oni ?
    Autor 3oka u forumu Politika
    Odgovora: 383
    Poslednja poruka: 17.12.2011, 09:40
  5. NASA: Marsovski rover Oportjuniti na opasnom zadatku
    Autor HLEBmaster u forumu Astronomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.07.2007, 19:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •