Da li može postojati pravda bez postojanja Boga? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 51 od ukupno 51
  1. #46

    Odgovor: Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?

    Kada Bog proceni da je bolje da uzme dete k sebi i spase njegov duh, koji bi bio uništen grehom zbog grešnih i nesavesnih roditelja ili okruženja, a ne sopstvenom slobodnom voljom i izborom, On deluje tako!
    To je onaj domen Božijeg delovanja u koji ne možemo da udjemo---> "Božiji putevi nisu vaši putevi, Božije pomisli, nisu vaše pomisli"
    I zato ne treba da čačkamo, kao što ne treba da čačkamo gatanje, proricanje, tumačenje po zvezdama, prizivanje duhova, itd...
    Neverovatno...

  2. #47

    Odgovor: Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?

    Naravno da ti je neverovatno i čudno, kad' čitaš samo okultiste i ne poznaješ ništa drugo osim koncepta -> "čovek od majmuna i čovek u žabu"

  3. #48

    Odgovor: Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?

    Bozilja pravda ne postoji!!!

    Bog namerno stavlja razne pojedince pod razna iskusenja, da bi ih posle nagradio Biblijskim Rajem.
    Raj je jednaka za sve koji u nju dospeju, kako sto je i pakao jednak za sve koji tamo dospeju!
    A nase ovozemaljsko postojanje je itekako istkan raznim oblicima nepravde, od obicnih sitnih, subjektivno pojacanim ili ogromnim, nehumanim, strasnim!

    Znaci pravda uravnilovka ne postoji a smisao pravde je upravo to! Svakom po zasluzi!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #49

    Odgovor: Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?

    Ne vjerujem u Boga pa tako i ne vjerujem u božju pravdu. Kakva je to pravda?

    Slučajno da vjerujem, rekla bih 'Čudni su putevi božji'
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #50

    Odgovor: Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?

    Pojam pravednosti jos pre Isusa,ali tokom mitoloskih svatanja se vodio u skaldu sa Bogom. Na primer postajao je pojam da je pravednost herojska pretenzija iliti ukoliko heroj nosi pravednost,onda ima i cast. Isto tako postoje zakoni pravednosti npr razilka izmedju coveka koji deluje u skladu sa obicajima i coveka koji uvek mora da podlegne zakonima ne razumske prirode. To su bila jos verovanja u 5 veku pre hrista,tada je sve bilo veezano za sudbinu,tocak vetrova i pm. E onda dolazi racionalisanje koji govori da je pravednost uzimala davala,koliko ti das zajednici toliko ti ona mora i vratiti. Postoji vid pravednosti da radis svoj posao koji ti je prirodom podaren ,a isto tako da ne zavirujes u tudji. Kazu jos da je koristit prijatelju,a skoditi neprijatelju,sto se ne bih slozila s time.

    Po meni pravednost postoji bez Bozijeg,mada kada vise ne znamo sta cinimo,obicno predamo sve to nerazumskoj prirodi koja je zaista jaca od svih nashih raspravica. Pravdu ne moze da ima svako,niti da se nosi s njome,al ona pociva na cistim recima(pod tome mislim da se drzis reci) to je neko polaziste,sve ostalo moze da se razgradi na 1000 nacina i vidova. Ako tebe neko gadja kamenjem ,ti njega gadjaj hlebom (ne planinom,nego hlebom ) ,tako ja makar zivim. Mriz me sad da jos dodajem,pisala bih do sutra o ovome,al me prosla volja.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  6. #51

    Odgovor: Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?

    U stvari tamo gde ima Boga tamo pravde nema. Sto znaci da ga ovde na svetu ima.
    To je neki svemirac, koji se lazno predstavlja kao stvoritelj svemira, i davao zapovedi i tako to,
    a stalo mu je da zavlada ovom planetom i svim ljudima.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Pomagajte ko Boga vas molim
    Autor NickPA u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 27.04.2017, 21:54
  2. S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...
    Autor love hunter u forumu Politika
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 12:35
  3. Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 30.12.2008, 12:32
  4. A da smo za boga odabrali ženu?..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.12.2008, 00:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •