Žudnja za nepoznatim - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 31
  1. #16

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    ...vizionar u meni uvek se hrani necim nepoznatim...

  2. #17

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    uvek je trava zelenija na drugoj strani.....
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  3. #18

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Ja živim u svetu svoje sopstvene mašte.
    U procentima ... tu boravi 70% mene ili me.
    I tu mi je super.
    Nema vremena nema problema nema skotova, kretena i degenerika nema bolesti i smrti

    samo ja i moja žudnja

    _______________________________
    moram tako ... ... jer
    ... u "stvarnosti" sam odavno umrla

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #19

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Žudimo za nepoznatim....Jer nismo svesni koliko vredi ono što imamo - i što nam je poznato i dostupno....
    Pa obično kad' spoznamo nepoznato...
    ...pitamo se: -vredela li je onolika žudnja?

    Pa se bezmalo i često razočaravamo...

  5. #20

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Žudimo za nepoznatim....Jer nismo svesni koliko vredi ono što imamo - i što nam je poznato i dostupno....
    Pa obično kad' spoznamo nepoznato...
    ...pitamo se: -vredela li je onolika žudnja?

    Pa se bezmalo i često razočaravamo...
    Da je baš sve tako kao što kažeš, ser_gogsi, nismo se morali ni micati od roditelja. Mogli smo svi ostati uz njihove skute i reći vredno je to što imam. Ali ipak nas nešto goni da se okušamo, da se pomerimo, da ispitamo nepoznato...
    Isto tako smo svi mogli ostati sa svojim prvim ljubavima.Primera je mnogo...

    A razočarenja... Pa nije to tako strašno. Te rane i čvoruge dokaz su naše ljudskosti, to su ordeni za naše pokušaje da budemo smeli, pa makar i naivni ili glupi. Gledao si (čitao) "Čudo u Šarganu"? Preporučujem svima koji se plaše rana i u to ime odustaju od iskušenja i neizvesnosti.

    ... pa ja tečem i kad stojim...
    Vrag odneo šnalu...

  6. #21

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Da je baš sve tako kao što kažeš, ser_gogsi, nismo se morali ni micati od roditelja. Mogli smo svi ostati uz njihove skute i reći vredno je to što imam.
    Malko si skrenula iza ugla sa zadate nam teme....Jer tema nije odvajanje od roditelja, osamostaljivanje i osnivanje sopstvene porodice, nego--> "Žudnja za nepoznatim"
    Šta je za tebe žudnja za nepoznatim?

    Što nisi navela primer "bračnih drugova sa dva - tri klinčeta?
    Pa kad jedan od "drugova" žudi za nepoznatim drugovima i drugaricama, pa rasturi bračnu zajednicu, povredi drugog druga i ostavi klince na cedilu.....Pa kada ga prodje žudnja za igrarijama sa tim drugaricama - odnosno drugovima, dozove se pameti shvatajući šta je izgubio.....
    Ima li toga?
    Izabella?

    izabelitta kaže:
    Ali ipak nas nešto goni da se okušamo, da se pomerimo, da ispitamo nepoznato...
    Da nas goni...goni nas...A zna se i ko-->
    I tu si svakako u pravu


    Poruku je izmenio ser_gogsy, 18.12.2008 u 13:54 Razlog: slovo

  7. #22

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Malko si skrenula iza ugla sa zadate nam teme....Jer tema nije odvajanje od roditelja, osamostaljivanje i osnivanje sopstvene porodice, nego--> "Žudnja za nepoznatim"
    Šta je za tebe žudnja za nepoznatim?

    Što nisi navela primer "bračnih drugova sa dva - tri klinčeta?
    Pa kad jedan od "drugova" žudi za nepoznatim drugovima i drugaricama, pa rasturi bračnu zajednicu, povredi drugog druga i ostavi klince na cedilu.....Pa kada ga prodje žudnja za igrarijama sa tim drugaricama - odnosno drugovima, dozove se pameti shvatajući šta je izgubio.....
    Ima li toga?
    Izabella?



    Da nas goni...goni nas...A zna se i ko-->
    I tu si svakako u pravu


    Ne vidim da sam skrenula s teme, samo sam to konkretizovala kroz primer koji je bio (ili jeste još uvek) blizak svima nama. Odvajanje od roditelja i ulazak u samostalan život jeste nešto veoma veliko i bitno. I to osećanje je svakom nepoznato dok ga ne okusi. Mnogi žude za njim i u nešto poznijim godinama, ako iz nekog razloga ne mogu da se fizički, pa i psihički osamostale.

    A zašto bi nepoznato po svaku cenu bilo nešto ružno i loše?
    Tačno je da ima loših primera, kada egoizam izraste u bezobzirnu halapljivost i ljudi se upuste u nepromišljen avanturizam bilo koje vrste.
    Ali isto tako ima bezbroj primera kada pomeranja rezultiraju istinskom srećom. Primer mogu biti i veoma skladni "drugi" brakovi i pri tom srećna deca.

    Kako bi bio tužan i isprazan život bez snova, bez "razgledanosti" kako bi rekli Slovenci... A svet je tako velik i lep. Ovaj naš svet, zemaljski. I toliko toga treba videti, doživeti, iskusiti, okusiti...
    Upoznati nešto nepoznato je fenomenalno iskustvo. To što ćemo nekog ili nešto novo upoznati ne znači da ćemo popljuvati ili zaboraviti ono što već imamo i znamo. To uopšte ne mora da bude princip.
    Koja je svrha ako se ko fikusi zabodemo u jednu tačku i tako trajemo?
    Čovek raste dok je živ. Na sve strane. I mrda. Mora da mrda.
    Vrag odneo šnalu...

  8. #23

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Svi zudimo za nepoznatim....cak i sam dolazak na vc je bilo nesto nepoznato....zudnja za necim....novim...drugacijim....
    E sad....i ja kao vecina zivim u nekom svom svijetu...i mozda je moj nacin zivota nekome zudnja za nepoznatim i obrnuto,neciji nacin zivota meni zudnja za nepoznatim....zvuci malo konfuzno..al razumljivo je....
    Zudimo...uvijek za necim zudimo....ispitujemo...tragamo....spajamo....prepu stamo se toj zudnji....ono sto ne znamo...uvijek je drugacije od onog sto vec znamo...i u tome je car..zudnje za nepoznatim....i u traganju za tom zudnjom....

    ps.mnogo volim ove pahulje.....
    Samo je vetar sretan..vrti se ko baletan.....

  9. #24

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Žudnja je deo čovekove ličnosti, izraz naše iracionalnosti, baš kao što su i ostala čovekova osećanja. Ona je puno prisutnija kod svih nas nego što to možda i mislimo, ili smo spremni da priznamo. Nemojmo zaboraviti da je upravo žudnja bila uzrok i priči o prvom grehu i željom da se proba zabranjeno rajsko voće...

    Pa ko to od nas nije žudio? Čak ni godine nisu razlog za smanjenje žudnje. Menjaju se predmeti i ciljevi za kojima se žudi, ali ona svakako postoji kod svakog normalnog čoveka...

    Ja sam baš skolon žudnji. Ali umem i da je kontrolišem i obuzdam, na svu sreću, što valjda ide s godinama. Međutim, postoje stvari za kojima ću uvek žudeti, baš kao i sada dok kuckam ove redove...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #25

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidim da sam skrenula s teme, samo sam to konkretizovala kroz primer koji je bio (ili jeste još uvek) blizak svima nama. Odvajanje od roditelja i ulazak u samostalan život jeste nešto veoma veliko i bitno. I to osećanje je svakom nepoznato dok ga ne okusi.
    Ja sam rado za konstruktivnu i "uveksaznajemneštonovo" diskusiju

    Da bi smo utvrdili kurs teme, ponoviću kohilin post-->

    kohili kaže:
    Ovo bih još nazvala i ''nostalgiom za daljinama'',ali nije nužno povezano sa kretanjem,sa pravcima.Ono što može biti jedna takva žudnja jeste upravo to:žudnja za nečim što nikada nismo upoznali,ponekad i za onim što ne znamo da li uopšte postoji,ili je tek uobličeno našom maštom.Koliko puta se čovek zapita nije li mogao upoznati neke '' u emocionalnom smislu''?Neke druge ljude,neke druge osobe?U našoj mašti često dobijaju obrise ''fantastične osobe'',karakteri koje ne možemo da uporedimo sa već dobro poznatim karakterima ljudi oko sebe, To vrlo često izaziva tugu,setu i melanholiju,osećaj potištenosti i neostvarenosti........
    Dakle, kohili nam vrlo precizno govori šta podrazumeva pod "Žudnjom za nepoznatim"
    Tvoj primer sa "roditeljima" je "žudnja za osamostaljivanjem" a nikako za nepoznatim..... osećaj je irelevantan od osobe do osobe....Jer, roditelji su i dalje tu kada nam zatrebaju, a i mi bismo trebali biti uvek tu za njih....Dakle nismo u nepoznatom!
    E sad, ako si mislila na odlazak u drugu zemlju(nepoznatu i stranu nam), i osamostaljivanje od roditelja u tom kontekstu, onda se opet vraćamo na onaj moj post--> ukratko-->"Žudnja za nepoznatim neretko dovodi do povredjivanja bližnjih"......Jer ako smo otišli u Australiju, Ameriku, Novi Zeland ili Zimbabwe....koliko smo blizu našim bližnjima, da im se nadjemo kad zatrebamo? I, da li oni pate što nismo pored njih...?

    Ono što hoću da kažem, a u vezi sa temom je --> Akcenat na reč: Nepoznato
    A kohili vrlo lepo i slikovito govori o tome-->"žudnja za nečim što nikada nismo upoznali,ponekad i za onim što ne znamo da li uopšte postoji,ili je tek uobličeno našom maštom."

    Šta je nepoznato?
    Zbog čega čovek teži/žudi za nepoznatim, kada su mu tolike poznate i ispravne stvari na dohvat ruke, da ne kažem ispred nosa?
    Upravo je odvajanje od roditelja i zasnivanje sopstvene porodice u toj grupi!

    Naveo bih i sto puta pominjan i prepričavan primer o devojci koja žudi za nepoznatim princem na belom konju, koji će je voditi u egzotične i nepoznate krajeve na planeti, sagraditi joj par palata sa bazenima da se brčka, voditi na krstarenja jahtom - brodom - balonom - avionom....itd....
    A na kraju od princa ispade neki seljo na magaretu koji vazda bazdi na pivo, slaninu i luk, a od putovanja u egzotične krajeve - dobija put od minmarketa do kuhinje, a palata sa bazenom je ustvari dvorišna gajba s pogledom na komšinicin razapet veš preko celog dvorišnog - od 30 kvadrata - prostora

    I naravno, ide razočaranost od onolike žudnje za nepoznatim....A nije ni svesna koliko bi možda bila srečnija, da je obratila pažnju na jednog siromaška sa cvikerima iza ugla....

    Prošle godine sam razgovarao sa prijateljem koji je ceo svoj život žudeo da ode u Egipat i upozna njemu nepoznate krajeve, piramide, i one grobnice sa mumificiranim umrlim ljudima.....Kada se vratio, rekao mi je da nije video ništa specijalno i da nije baš ni impresioniran vidjenim i doživljenim....jednom reči, bio je blago razočaran....a toliko je žudeo za nepoznatim.....

    Treba žudeti za poznatim i ispravnim stvarima...I u tom smislu rasti i mrdati se dok god živimo.....
    ....Žudnja za nepoznatim nije konstruktivna i ne donosi prave i plodonosne vrednosti u životu....

    Poruku je izmenio ser_gogsy, 18.12.2008 u 23:19 Razlog: slovo :)

  11. #26

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    @ser_gogsi

    Vrlo kavaljerski tumačiš i braniš temu koju je i ovog puta vrlo maestralno otvorila kohili, što je vrlo lepo od tebe.
    Možemo mi polemisati o odvajanju od roditelja, mislim da je to odlična, ali zasebna tema, pa nemojmo preterivati.
    Vidiš, što je za nekog tek bezazlen korak u životu, za druge je prava drama. Iz vizure nekog ko nikad nije uspeo da ga učini, samostalnost može izgledati kao carstvo novih, nedosegnutih, dotle realno nepoznatih mogućnosti. Može mu u svojoj mašti dopisati sve ono što je u uvodnom postu navela kohili. Tako je kad se žudi...
    Pitanje fizičke blizine i udaljenosti? Može neko komšinicu Micu jako dobro poznavati, sretati je svaki dan, a da ga žudnja za njom izjeda. I da mu, što je više poznaje, ona izgleda sve nepoznatija, jer niti poznaje sebe kakav bi uz nju bio, niti poznaje vrleti u koje bi dve duše mogle zapasti ukoliko se sretnu na jedini pravi način, a to je ljubav. To je žudnja da se nepoznato dosegne, upozna i odomaći negde u nama.
    A sve to ne mora da ima veze sa realnom fizičkom udaljenošću, jer Mica može biti preko plota, a može biti i u Melburnu, Kranju, Somboru, Torontu ili da čak ne znamo gde je. Pri tom Mica može biti žena, grad, država, ambijent, atmosfera, san, neka vančulna impresija, znanje... Baš sve...
    Inače, ja ne mislim da deca koja su u inostranstvu manje vole svoje roditelje od onih koji ostaju uz njih. (Deca treba da roditeljski dug vraćaju svojoj deci, a svako ima ceo život na raspolaganju da sebi udesi udobnu starost.) Nikad ne bih dozvolila da moj sin žudi za nečim, a ja da ga teram da gleda u mene babastu i da zato ne ostvaruje svoj san.
    Devojku iz tvoje priče koja čeka princa, cvikeraša, batinaša... da joj reše sudbinu, ja ne bih žalila ni u jednom kontekstu. Ajde ti, mila moja, završi neku školu, pa posao u šake, pa žudi za kim god hoćeš, jer ne zavisi ti goli život od izbora...
    Žudnja za nepoznatim može biti tako plemenita i jako svrsishodna, samo ako joj prilazimo na pravi način, jeste možda rizik, ali je više nego vredno. Jer u svemu nepoznatom mi pre svega tražimo sebe. I razlikujemo se po tome ko za čim žudi i dokle smo stigli u ostvarenjima svog sna.
    Lako je tebi možda, ser_gogsi, ti si siguran da te čeka još jedan život posle, ali ne zameri onima koji misle da imaju samo ovaj, pa pokušavaju da ga što bolje iskoriste.
    Inače, žao mi je zbog tvog kolege, ali ja se nadam da ću opet do Egipta...
    Vrag odneo šnalu...

  12. #27

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    @ser_gogsi
    Devojku iz tvoje priče koja čeka princa, cvikeraša, batinaša... da joj reše sudbinu, ja ne bih žalila ni u jednom kontekstu. Ajde ti, mila moja, završi neku školu, pa posao u šake, pa žudi za kim god hoćeš, jer ne zavisi ti goli život od izbora...
    Upravo o tome i pričam/tupim svo vreme....

    Sve nam je na dohvat ruke, samo treba da zasučemo rukave.... a ne da žudimo za nepoznatim!


  13. #28

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Zudnja za nepoznatim je ljudsko prokletstvo...ali ko jos moze da odoli?

    Covek bar jednom u zivotu oseti ovaj nagon,i to je po meni sasvim normalno.

    Nenormalno je da to bude nacin zivota.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  14. #29

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Mozda, nekad ... dok sam otkrivala svet oko sebe, kao ruzu, kidajuci laticu, po laticu i u sa svakom novom, ocekivala neku novinu, neki delic mojih snova.

    Sad vise ne.
    Ne zudim za nepoznatim, vise volim sigurnu ususkanost i povremeni izlet, izvan granica sadasnjosti.

  15. #30

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Mislim da je to i razlog zasto toliko i volim filozofiju,isto je razlog sto se svakim danom bavim takvim pitanjima. Car je u pokusaju,ne bitan je rezultat...kako Aristotel kaze "ne moguce je sve dokazivati"..ali opet car je u pokusaju Kada pokusamo,opet smo blizi istini
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •