Udate vs neudate
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Udate vs neudate

    Devojke, sta vas nervira kod vasih udatih prijateljica?

    Udate, izludju li vas necim prijateljice su solerke, tj. one koje nisu u braku?

    Sta uopste mislite o ove dve "kategorije"?
    Vrag odneo šnalu...

  2. #2

    Odgovor: Udate vs neudate

    Ne delim nešto puno udate i neudate.
    Moje najbliže prijateljice su se vrlo mlade udale. I dalje su mi bliske, mada se način, vreme i intenzitet naših druženja promenio.
    I ne nerviraju me. Uglavnom.
    Ne volim što neke od njih zaboraviše šta znači "dođi na kafu". Kako su se udale, tako im svaki poziv na kafu zapravo znači poziv na večeru, sa sve plitkim i dubokim tanjirima. Alo, znamo se, zar ste zaboravili kako i bez hrane može biti prijatno uz kafu? Verujem da ste izvrsne domaćice, ali ja vas ne merim po tome.
    Ono što me recimo nervira je olajavanje njegove porodice bez nekog razloga. Mislim, razumem ja opanjkavanje svekra, svekrve, zaove ili koga već ako za to postoji razlog, ali ne ako su jedino krivi što su njegovi.
    I još me nešto nervira. Amnezija. Nisam sigurna da ima veze sa time što su one udate jer sam nailazila i na neudate (doduše u nekom manjem broju) obolele od delimične amnezije. Prosto, ima onih koji zaborave kako su nekad živele, šta su radile, kako razmišljale, i onda daju sebi slobodu da morališu drugima (u mom slučaju, češće o drugima nego meni ne zato što one to ne bi činile nego zato što ne dozvoljavam, bar ne svakom) zaboravljajući na ono što su nekad činile.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Udate vs neudate

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ne delim nešto puno udate i neudate.
    Moje najbliže prijateljice su se vrlo mlade udale. I dalje su mi bliske, mada se način, vreme i intenzitet naših druženja promenio.
    I ne nerviraju me. Uglavnom.
    Ne volim što neke od njih zaboraviše šta znači "dođi na kafu". Kako su se udale, tako im svaki poziv na kafu zapravo znači poziv na večeru, sa sve plitkim i dubokim tanjirima. Alo, znamo se, zar ste zaboravili kako i bez hrane može biti prijatno uz kafu? Verujem da ste izvrsne domaćice, ali ja vas ne merim po tome.
    Ono što me recimo nervira je olajavanje njegove porodice bez nekog razloga. Mislim, razumem ja opanjkavanje svekra, svekrve, zaove ili koga već ako za to postoji razlog, ali ne ako su jedino krivi što su njegovi.
    I još me nešto nervira. Amnezija. Nisam sigurna da ima veze sa time što su one udate jer sam nailazila i na neudate (doduše u nekom manjem broju) obolele od delimične amnezije. Prosto, ima onih koji zaborave kako su nekad živele, šta su radile, kako razmišljale, i onda daju sebi slobodu da morališu drugima (u mom slučaju, češće o drugima nego meni ne zato što one to ne bi činile nego zato što ne dozvoljavam, bar ne svakom) zaboravljajući na ono što su nekad činile.
    E upravo sam tako i ja razmisljala dok su se moje drugarice redom udavale, a ja im vatala bukete. Prvi put sam tada slusala upravo te price i upoznavala bogatstvo srpskog jezika kontajuci sta su jetrve i zaove, pasenozi, budibogsnama... Devojacki provodi postajali su sve redji, a one su pored svojih muzeva izgledale kao da piju engleski caj u pet, a do juce sam im brojala casice po kafanama...
    No, onda sam se i ja (na kraju krajeva ) odlucila da se oprobam kao "bracna", i sad nailazim na onaj drugi problem. Moje neudate ili razvedene prijateljice zovu me najcesce u neko nevreme, kad ja ne znam sta cu pre. Tako krene da mi prepricava sinocno ludilo do detalja, i koga je ona pogledala, i ko je njoj sta rekao, i kako je izgledala, i zasto nije obula "one" cipele... A meni lonci skacu po sporetu, te noci recimo nisam spavala zbog decje temperature, najavili mi se pripadnici njegove familije, pa u panici gledam neoprane prozore...
    I ne volim price tipa: "blago tebi, ti si se sredila"... Kad to pocne, znam da sledi padanje u depresiju s ciljem da ja nanovo pricam kako zivot ima smisla i kad nisi u braku, potezem gace i carape kao argumente, ali nekad mi ponestane i strpljenja i energije, pa mi zao da odbrusim, nego jednostavno gledam da sve to izbegnem. Onda me grize savest jer se volimo, i tako, u krug...
    Vrag odneo šnalu...

  4. #4

    14 Odgovor: Udate vs neudate

    Kao Ludatoj, mi se desilo to, da sam ''izgubila'' prijateljice.
    Sve je bilo ok neko vreme, bile smo u kontaktu telefonom,
    dok nisam shvatila da samo ja tu nešto talasam,
    zivkam (možda i dosađujem), pokrećem,
    i završila sa tim pričama, oštrim hirurškim rezom.

    Što bih iscimalavala nekoga, ko u stvari ne želi da dođe,
    da bolje upozna moju porodicu, da vidi gde sam..
    (sitnice, ali su u tim prvim momentima drastične promene za mene,
    mnogo značile)

    Ne zameram ništa - jer sve to ''ide u rok službe''.

    U ovoj priči sam zaradila sklerozu, I stepen , gratis amneziju.







    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Udate vs neudate

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Kao Ludatoj, mi se desilo to, da sam ''izgubila'' prijateljice.
    Sve je bilo ok neko vreme, bile smo u kontaktu telefonom,
    dok nisam shvatila da samo ja tu nešto talasam,
    zivkam (možda i dosađujem), pokrećem,
    i završila sa tim pričama, oštrim hirurškim rezom.

    Što bih iscimalavala nekoga, ko u stvari ne želi da dođe,
    da bolje upozna moju porodicu, da vidi gde sam
    ..
    (sitnice, ali su u tim prvim momentima drastične promene za mene,
    mnogo značile)

    Ista situacija kod mene... Bilo je neshvatljivo da je moj zivot promenjen onda kad sam upoznala svog partnera...Bas kad ti treba neki vid podrske, ona izostane...
    Lagala bih ako bih rekla da mi nije bilo tesko, ali s druge strane uvidis ko je od tog ''krem drustva'' ostao ...
    Ili sto bi izabelitta rekla
    Pravi prijatelji svaku promenu prate i ucestvuju u njoj srcem, bez obzira na okolnosti

  6. #6

    Odgovor: Udate vs neudate

    Oni prijatelji za koje sam bila sigurna da će biti uz mene su uvek bili tu, do jednog, i dan danas su, a ostale sve tretiram i inače kao leteće. Ima ih pun kufer ionako. To nema veze sa udajom, bar u mom slučaju, dešava se svima da se neki kontakti prorede, da je neko tu lenj da zove ili se javlja (ja sam prva tu najgora), da kad prebrojiš koliko nisi nekog video shvatiš da ne znaš ni zašto i da razloga nema, pa to se dešava i u okviru porodica i familija s godinama, ljudi se jednostavno mogu lako razroditi, često i da ne osete. Ništa strašno i ništa što se ne može ispraviti uz malo elana sa obe strane. Ukoliko on potpuno izostane, to za mene prijateljstvo nije ni bilo.

    Meni se stvarno ništa nije okrenulo naopako udajom, rađanjem, možda zahvaljujući mom izboru, možda zato što sam imala dobru bebu, možda zato što ne pravim paniku niti big dil oko obaveza već sam naučena i navikla da ih prihvatam kako dolaze i u hodu i niko mi sa strane nikad nije smetao bilo šta da radim, ukoliko to druga strana može da istoleriše. Možemo da pijemo kafu ili šta god i dok se kuva ručak Nisam nervozna. Kad imam posla - imam posla. A kad želim svoj mir (ili kad ga poglavica želi) i kad su mi vrata zaključana, to svako moj mora da razume, kao što i ja razumem. I na to su svi bili naviknuti i pre. Ko je imao kredite kod mene pre udaje, ima ih ceo život. Tako kad neko sa strane čuje da me jedna neudata zove u 4 ujutru ponekad jer ima nešto da mi kaže, ona na to odgovori - pa brate ako spava neće da se javi i gotovo, šta sad Ako ne spava ili hoće da se javi, super, malo se ispričamo!
    Pa i jeste Jednostavno je. Ljudi samo komplikuju.

    Umem dobro da se organizujem, šta znam. Ničega nisam ostala željna, ništa mi ne fali, ništa što sam htela nisam propustila zato što sam se udala. Ja sam i sa stomakom do zuba išla na flipere Ako koncert na koji hoću da odem nije u kasnim satima i ako nije zagušljivo već na otvorenom, ja malog u kengura i piči Gde je taj sve bio

    I svako zna šta mi je na prvom mestu.

    Ne pravim neku razliku, a i sad su uglavnom sve udate
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Udate vs neudate

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Devojke, sta vas nervira kod vasih udatih prijateljica?
    inache ne dijelim prijateljice na udate i one koje to nisu.. ali ovim udatima je pod obavezno, ali pod o-b-a-v-e-z-n-o pitanje "kad se ti mislish udati?"

    kao da vec ne znaju da sam odavno udana
    moomoo meee jooouu

  8. #8

    01 Odgovor: Udate vs neudate

    Bracni status ne povlaci obavezno sa sobom bitnije razlike u razmisljanju i ponasanju.Ipak,sve to prvenstveno zavisi od osobe i sve je individualno.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  9. #9

    Odgovor: Udate vs neudate

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Bracni status ne povlaci obavezno sa sobom bitnije razlike u razmisljanju i ponasanju.Ipak,sve to prvenstveno zavisi od osobe i sve je individualno.
    Ima tu istine, ali vise je problem u novostecenim "datostima", nego u nekim drasticnim promenama iznutra. Bez obzira sto je zena i dalje "u fazonu", ili sto brak zaista ne mora da znaci robiju, u smislu sad nesto vise ne smem, jednostavno neke stvari postanu drugacije. Ne moze zena u devetom mesecu trudnoce da kaze, e za vikend bezimo u Bg samo nas dve i ludilooo... Ipak se nesto menja, i obe prijateljice moraju da imaju razumevanja.
    Pa ja sam prva bila, sta znam, nekako razocarana, kada je moja najbliza prijateljica koja se udala dosta pre mene, pocela da se menja, da govori kao da je odjednom postala mnozina, kao: mi cemo doci, mi mislimo, mi necemo... Osetila sam to kao neku guzvu u nasem odnosu... I to sto nije bilo smisla da je zovem u tri ujutru da kazem da je neko nevidjeni magarac, ili da sam se upravo te noci ludacki zaljubila... A sada i sama ne mogu da postignem druzenje istog kvaliteta sa onima koje nisu u vezi. Jednostavno, ne postizem, iako stvarno razumem sta se od mene ocekuje, niti sam bitno promenila odnos prema zabavi, ili zivotu uopste...
    @ Angus, np
    @yige_gui, to je verovatno potreba za izjednacavanjem, da bi se uskladile u temama, ogovaranje muza i njegove rodbine je jedna od neiscrpnih

    @Goga, ako smo nekom potrebne samo zbog onog sto smo "nekad bile", neka zivi u uspomenama. Pravi prijatelji svaku promenu prate i ucestvuju u njoj srcem, bez obzira na okolnosti

    @ Lav_71, znaci, mogla sam se kladiti da ce to biti tvoj stav
    Vrag odneo šnalu...

  10. #10

    14 Odgovor: Udate vs neudate

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    A sada i sama ne mogu da postignem druzenje istog kvaliteta sa onima koje nisu u vezi. Jednostavno, ne postizem, iako stvarno razumem sta se od mene ocekuje, niti sam bitno promenila odnos prema zabavi, ili zivotu uopste...

    @Goga, ako smo nekom potrebne samo zbog onog sto smo "nekad bile", neka zivi u uspomenama. Pravi prijatelji svaku promenu prate i ucestvuju u njoj srcem, bez obzira na okolnosti

    Bitno je da je razumevanje obostrano.
    Da se ni jedna ''strana'' ne oseti ''izneverenom'', ''zapostavljenom''..
    Nismo ni svesni, koliko je to lagano.


    @izabelitta, prosto mi je bilo neverovatno, da je sve tako izbledelo. Često sam preispitivala sebe, zašto.. kako..
    Naravno da je i u ovim slučajevima ''otuđivanja'' bilo potrebno dvoje.
    Ne mislim da nisam grešila. Daleko od toga.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    Odgovor: Udate vs neudate

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Devojke, sta vas nervira kod vasih udatih prijateljica?

    Udate, izludju li vas necim prijateljice su solerke, tj. one koje nisu u braku?

    Sta uopste mislite o ove dve "kategorije"?
    Ne generalizujem,ove podele,mada moram priznati,nekad mi '' njen problem'',tipa ''a što me nije zvao'',ili tome slično,zaista nekad učini smešan,u poređenju sa mojim ''problemima''.Naravno ne podcenjujem njene ''probleme'',jednostavno to je tako....svakom je svoj problem najveći.Jedino što bi moglo da mi zasmeta,kada bi prestale da imamo sluha,jedna za drugu...

  12. #12

    Odgovor: Udate vs neudate

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Devojke, sta vas nervira kod vasih udatih prijateljica?

    Udate, izludju li vas necim prijateljice su solerke, tj. one koje nisu u braku?

    Sta uopste mislite o ove dve "kategorije"?
    Imam o čemu da pričam uvek i svako doba, sa svim drugaricama, prijateljicama...
    Normalno, malo se moj raspored promenio otkad imam dete, nema svakodnevnih kasnih ostajanja na kafi,.. zna se šta mi je na prvom mestu. Ponekad je ok, ako se to uklapa u moje obaveze.. izaći ću u grad, otići na koncert, zaglaviti posle bioskopa u kafiću.. ali ne mož' toga biti toliko kao pre udaje.
    Ne izluđuju me ničime drugarice - devojke, jer sve što mi pričaju mi je jako slatko i volim da čujem šta im se sve dešava u životu.
    Sa udatima, možda imam koju temu više za razgovor ali ne pravim razlike između njih. Jedino eto to, što sam već rekla.. da se neke stvari malo promene i zna se ko i šta je na prvom mestu.

    Toliko.
    Poruku je izmenio Najgora, 05.09.2008 u 10:48 Razlog: citat

  13. #13

    Odgovor: Udate vs neudate

    Velika je razlika u tome,da li neko ima i dete,a ne samo udata/neudata.

    Dok suprug i ja nismo imali dece,uglavnom smo izlazili,ali sa njihovim rođenjem sve se izmenilo.Deca su mi na prvom mestu,i njihove potrebe.To može da razume i ona neudata koja ima dete.
    Sada se moj život svodi na zadovoljavanje njihovih potreba i to je to.Ne pamtim kad sam izašla,jer ne volim da ih ostavljam drugome na čuvanje.Danju idem svuda,...,opet sa njima.Kad me nekad vide samu,ljudi ne mogu da se načude.Pitaju:''Gde su ti prikolice?''

    Imam drugarice koje su neudate,a jedna od njih je i moja kuma,koju maltretiram zadnjih godinu dana da se konačno skrasi,jer ima i finog momka,...ali ona još želi da bude slobodna.Ne zameram joj!Sednemo,pričamo o doživljajima,svako o svojim temama.Jednog dana ćemo ponovo imati iste teme.Nadam se!
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  14. #14

    Odgovor: Udate vs neudate

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Devojke, sta vas nervira kod vasih udatih prijateljica?
    Sretnem pre jedno godinu dana koleginicu sa studija... gura kolica. Zastanemo, počne priča... i priča... i priča... (da budem precizna, uglavnom je pričala ona) u jednom trenutku (posle 45 minuta) kaže nešto u fazonu - izvinjava se, ali od kako se porodila, skoro se ni sa kim ne viđa i kada nekog sretne, ne pušta ga lako da ode... A bila je sasvim OK lik - što me neće sprečiti da sledeći put kad je spazim pređem na drugu stranu ulice i spasim se...

    Nazovem drugaricu, udatu, sa dvoje dece. Obraduje se što sam je se setila. Razgovor traje opet oko 45 minuta i ne liči ni na šta. Svaka 2 minuta prekida ga urlik sa druge strane žice: "Saaaale , rekla sam ti sto puta da ne..." ili "Saaaleeee , daj sestri sličice, ona je mala! " Na kraju joj uopšte i ne kažem ono zbog čega sam je zvala, već jedva čekam da se razgovor završi. Obično pozivom da ih posetim. Kao da ne zna da nisam uživala ni prošli put kad mi je mali Sale zavrnuo u glavu svežanj ključeva...



  15. #15

    Odgovor: Udate vs neudate

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Sretnem pre jedno godinu dana koleginicu sa studija... gura kolica. Zastanemo, počne priča... i priča... i priča... (da budem precizna, uglavnom je pričala ona) u jednom trenutku (posle 45 minuta) kaže nešto u fazonu - izvinjava se, ali od kako se porodila, skoro se ni sa kim ne viđa i kada nekog sretne, ne pušta ga lako da ode... A bila je sasvim OK lik - što me neće sprečiti da sledeći put kad je spazim pređem na drugu stranu ulice i spasim se...

    Nazovem drugaricu, udatu, sa dvoje dece. Obraduje se što sam je se setila. Razgovor traje opet oko 45 minuta i ne liči ni na šta. Svaka 2 minuta prekida ga urlik sa druge strane žice: "Saaaale , rekla sam ti sto puta da ne..." ili "Saaaleeee , daj sestri sličice, ona je mala! " Na kraju joj uopšte i ne kažem ono zbog čega sam je zvala, već jedva čekam da se razgovor završi. Obično pozivom da ih posetim. Kao da ne zna da nisam uživala ni prošli put kad mi je mali Sale zavrnuo u glavu svežanj ključeva...
    Potpuno te razumem, ama isto tako se osecam i sada kad nazovem neku mladu mamu, a ona usput sa svim ukucanima obavlja razgovore, pa ne znam da li ja da ne klecim, ili da ucutim, ili da bacim smece, ili da pljunem zvaku, posto su te komande usnirane u nas razgovor. Sa druge strane, ponekad i ja imam taj problem kad istroscim svu mogucu pantomimu koju moji ukucani ne mogu ili ne zele da shvate, ali onda se izvinim i kazem da cu se javiti za pet minuta, resim ko je klecao i zasto, pa onda normalno nastavim razgovor. Ko me poznaje, zna i kada sam najcesce sama, kad imam namanje obaveza, pa se onda tako i javljaju. Tu se malo radi i o pristojnosti, ali i o tripu mozda o "prezauzetosti" kojom nam ta osoba salje neke signale. Najcesci trip, koliko mogu da provalim, je: "vidi kako mi je zivot ispunjen, iako nigde ne radim", ili "spasi me iz ove ludnice", ili "mnogo mi je dete simpaticno, ocekujem da ga hvalis", itd. I znas sta ja mislim, treba otvoreno reci da to nije ono sto smo ocekivali od razgovora, pa kud puklo.
    Vrag odneo šnalu...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Porez za neudate i neoženjene
    Autor Meggy u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 08.09.2013, 22:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •