Trebalo bi mi malo vremena, prostora... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29
  1. #16

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku

    Nisam imala prilike da mi partner predlozi ''pauzu'', ali sam svakako umela da prepoznam signale kad treba da se povučem ...Nikad nisam ni davala prilike za neka dodatna objasnjenja...Sve se to nekako zna...Mada vrlo verovatno je to sujeta
    Sujeta,nego šta...jer mi smo sami sebi na prvom mestu...

    Eto sa mnom to nije slučaj,kada nekog volim,dajem se bez granica,i isto tako imam razumevanja za voljeno biće...do neba,do najdalje zvezde..i kakva bi ja bila kada ne bi imala sluha za njega (naravno tu se ne misli na preljubu) ?U mojoj prirodi je da ugađam voljenoj osobi,pa i da se povučem ako treba na neko vreme.

    Što se tiče prekida eventualno,to bi otvoreno dala do znanja ,u slučaju da to poželim..presečem i gotovo.


    Imam neke svoje dane kada mi se ćuti jednostavno,i tada nemoj da me diraš...na to sam mislila u prvom postu,i u tome ne vidim ništa loše..jer ja ne ćutim radi loše veze,da je tako,to bi mu jasno rekla .

    A ta naša sujeta,nam odmah šalje signal...da palimo prvi,tako će nam biti lakše ..ma ne...ja nisam iz te priče..i ne mislim da je strašno čekati nekoga,koga voliš...pa taman i da jednom usledi kraj..pa šta?

  2. #17

    01 Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Svakome treba ponekad malo vremena za kracu pauzu od svega,pa i od toga
    tj. veze.Ako je razlog za to da neko rascisti neke stvari sam sa sobom,dan-dva,onda je to potpuno ljudski i opravdano.Ali,ako ta pauza podrazumeva prekid svakog kontakta na odredjeno vreme,onda se ta pauza zove KRAJ.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  3. #18

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Nisam imao ovakvu situaciju, tako da ću sada izneti samo pretpostavku o tome kako bih odreagovao.
    S obzirom da volim slobodne veze, bez gušenja, preteranog patetisanja ili "nikolica sa prikolicom"/"gde ja okom, tu ti skokom" varijante - sa skoro stoprocentnom sigurnošću mogu da kažem da bi se samo pokupio i otišao bez reči. Ne bih uopšte zalazio u to "zašto to sad", "kako to"....
    Jednostavno, otišao bih. Tako bi oboje dobili ili izgubili (ne valja kada jedno dobije, a drugo izgubi) ....

  4. #19

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    uradila sam to...u prosloj vezi...trazila sam malo vremena i prostora da sabarem misli i osecanja... znala sam da cim to trazim nemam vise sta da trazim u toj vezi... vratila sam se za par dana i raskinula...

    mozda nekome zaista treba vremena i prostora...ali...
    kada bi mi trazio malo prostora i vremena...pustila bih...samo sto ne bih bila mirna...cekala bih da se vrati - da raskinemo...
    ...srce se nosi javno...

  5. #20

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Čemu pauza ako voliš tu osobu, šta znači uopšte pauza?
    Ne verujem u pauze jer je to, po meni, dokaz da osoba ne zna šta oseća prema partneru pa joj treba malo prostora, nesigurnost u sebe...osećanja ...


    Čim se pojavi tračak sumnje u vezi to samo vodi u propast ...
    Lakse je reći pauza iz razloga kako nekoga nebismo povredili previše,ali obično to više povredi nego raskid...
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #21

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    U onim momentima kad pozelim,
    malo vremena i prostora...shvatim
    da tu definitivno sledi kraj
    i zatvaram vrata za sobom...

  7. #22

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    toliko imam prostora i vremena da mi se ne napushta utopiJa....

  8. #23

    14 Odgovor: Treba mi malo vremena...

    neko hoce promene,neko vise od veze,neko paznju 24h,neko slobodu,.....i eto nama prelomnog trenutka-kraj
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  9. #24

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste bili u situaciji da vam partner kaže:
    ''Znaš, trebalo bi mi malo prostora, malo vremena,
    i mesto gde ću ponovo pronaći sebe..''

    Zahtev, molba, želja...

    Kako ste reagovali?
    Kako ste se osećali?
    Šta ste mu rekli?
    Da li je posle pronalaženja sebe, opet bio pored vas?
    Da li se nešto prmenilo, ili neko promenio?
    Da li uopšte ''vredi čekati''?



    ne znam da li bi malo onda i ja trazio u nekome sebe, dok cekam onako iz znatizelje?

  10. #25

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    joj ovo mi zvuci kao otrcani izgovor nekog jadnika koji ne sme da kaze da hoce da uhvati maglu pa zavija i filozofiraja volim to direktno da kaze ako ima petlje
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #26

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...


    Sve su to izgovori... Nakon kojih sam se osećala još groznije,
    nego da sam ''sasula'' istinu u lice, i rekla ''Kraj!''
    Koliko god da je bolno.
    Kao da sam rekla jedno, a mislila nešto sasvim drugo...
    Jako ružno.
    Sve mi je to što se nazivalo ''Treba mi malo vremena...''
    ličilo na produžetak obostranog mučenja.

    (sa uvek istim ishodom)


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #27

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Ne mora nužno da bude predznak lošeg ili alarm da je ko zna šta po sredi ako je početak neke veze u pitanju. Slažem se da je još crnje kada u startu nekom kažeš to ma kako lepo upakovano i ma koliko se trudio da bude iskreno, ali život je čudna biljka. Prosto, jedno može da bude zaljubljeno i puno poleta u startu, a drugo sveže rešeno da nikada više...blablabla... a desi se ipak to što zaliči na ljubav. Treba vremena da se pomiri u sebi taj konflikt. Ekstreme, tipa izolovanja i onog "vidimo se tamo nekog datuma" ne računam u ozbiljne ljude niti u dovoljno hrabre da ponovo vole.
    Prostor za sebe u vezama koje traju podrazumevam, o njima ni ne pričam.

  13. #28

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    najprostije bi bilo da se u startu potrudimo da do toga ne dođe .
    Problem nastaje uglavnom kad se komunikacija između partnera poistovjeti sa izvještajima i detaljnim raportima...a uz to se dodaju propratne rutinske radnje..
    zaista to nijesam nikad čula, ali da mi se uputi vjerovatno bih mu otvorila prozor da mu olakšam situaciju...kad mu treba prostor, vjerovatno mu treba i vazduha ..uostalom, svima nama treba malo svježeg vazduha, pa rečenicu ne shvatam kao smak svijeta...svaka veza treba da DIŠE, pa s toga odlično znam šta ja podrazumijevam pod istom kad je uputim i zaista je ne doživljavam toliko tragično..
    mada, isto zavisi od načina na koji se to kaže..ako ni sama osoba nije sigurna u ono što govori, vjerovatno se ne snalazi baš najbolje u situaciji koja ju je zatekla...a opet s druge strane ako se to izgovori jasno i glasno...vjerovatno postoje neki problemi u kojima ja ne pomažem, no odmažem...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  14. #29

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Moje partnerke ne traze vremena...
    ...one to uzmu same...

    Sta znace emancipovane zene, a?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Šta nikad nije trebalo da bude otkriveno?
    Autor Necromancer u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.09.2015, 13:03
  2. Ita Rina, prva glumica sa naših prostora
    Autor tetkaD u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.06.2010, 23:33
  3. Nar - voćka za sva vremena
    Autor irnik u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 23:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •