Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 48
  1. #1

    04 Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Posto sam izbacena sa sajta `Roditelj portal` , ostavicu ovde komentar, jer zelim da iznesem svoje misljenje o nesavesnosti roditelja koji su na tom sajtu. Tamo sam pre neki dan, povedena zaprepascenostu, sto roditelji postavljaju slike svojih beba i dece, postavila temu /zasto postavljate slike beba na internet sajt?/ naisla na zgrozavanje roditelja, koji ne da su bili neljubazni i drski ,nego krajnje nevaspitani prema meni, ponasavsi se koda sam se tu usunjala da bi ih kritikovala.
    A ja sam samo htela da nagovestim, da deca kad budu punoletna, neka sama postavljau svoje fotografije ,ako to zele, a do tada treba stititi prava dece i ne prikazivati tako javno njihove slike ,dostupne pedofelima iz celog sveta.
    Sve u svemu ,taj sajt sam protumacila , kao sajt jako zatvorenog tipa ,skroz primitivno orijentisanog pogleda na roditeljstvo i odnose u porodici ,uopste. Postoje ljudi koji su na forumima i koji ,kada se pojavi neko novi ,sa temom, koja njima ne odgovara, jednostavno na direktan ili indirektan nacin izbace tog clana sa sajta.Zar roditelji ne bi trebali da budu pravi roditelji i da sve nesuglasice resavaju na pristojan nacin?
    Izgleda da na tom sajtu i nije tako, posto sam ja nagovestila da ne bi trebali da postavljaju slike svoje dece , oni su odmah bojkotovali moj komentar. Pa se pitam, zasto tako ,zasto tamo ne postoji sloboda govora??? A sad sam sigurna da su na tom sajtu majke, koje su tipicne one zenturace, koje su u zivotu ostvarile samo taj cilj ,cilj-roditi dete ,a ne spremiti ga za svet i okruzenje u kome ce ziveti. Nije sve bajka, nazalost. Deca od takvih roditelja nista pametno nece ni nauciti, nece nauciti zato sto su one od onih majki, za koje vazi deviza da nije bitno ni kakva sam ,ni da li sam korisna u drustvu, ni dal mi je masna kosa, ni dal sam izdepilirala noge ,ni dal cu svome suprugu biti zavodljiva zena, ni to da li su te zene uopste srecne?Pre svega one su ne realne!Bitno je da su one postavile slike svoje dece na internet.
    E sigurno mislite da nisam majka, ali naprotiv, imam divno dete, ali ja nisam isfrustrirana domacica, naprotiv. I nisam sebe zapostavila zarad majcinstva,iako to smatram svojim najvecim uspehom u zivotu. Jer, samo ostvarena i srecna majka moze da usreci dete, a one tamo ocigledno nisu ni jedno od ta dva, jer im je toliko stalo da postave sliku svog deteta na internet, ne razmisljajuci u kakvom mi surovom svetu zivimo. Mislim da bi neko trebao da se bavi tim problemom:, ja cu pokusati koliko god budem mogla, do tada ,bar vi koji ste razmisljali da negde stavite slicicu svog ceda najmilijeg ,nemojte to raditi, jer ta slika postaje dostupna svim bolesnim umovima. HVALA

  2. #2

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Draga Marija, nije da nisam razmišljala na tu temu kada sam tek počela da dolazim na Vojvodina Cafe... Onda sam pregledala sve postavljene fotografije i zaključila da tu opasnosti od zloupotrebe i nema... Sva deca su obučena i u sasvim bezazlenim dečjim pozama... Uostalom, svaki roditelj ima pravo da odluči da li će ili neće svoje najdraže biće da "pokaže svetu"... Moja deca su već velika i oboje sam ih pitala za dozvolu... Devojčica k`o devojčica, odmah se složila... Od sina nisam uspela da otkupim autorska prava ... Ne bi bilo loše da pogledaš našu decu... Mislim da ćeš i ti doći do sličnih zaključaka... Ok je i ako ne dođeš...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  3. #3

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Umesto dece, o pravu, do punoletstva odlucuju roditelji. Zato kace slike dece po portalima, novinama, raznim sajtovima.
    To se radi i na ovom sajtu.

    Mislim da je rizik vrlo slozen i ogroman.
    Pre svega pedofili cesto krstare netom, tragajuci raznim decijim fotkama, te se nekad i najnevinije decije slike se mogu iskoristiti za ``nenamenske`` potrebe.
    Psihopate znaju da se zalepe na odraslu osobu, a tako i na deciju sliku. U nekim drzavma se vec desio kriminal nad decom na osnovu internet slika. Zato je negde i zabranjeno postovanje takvih slika osim u odredjenim porodicnim albumima.
    Mnogi roditelji se skrivaju na netu a uopste ne pomisle da njihovu decu poznaju vrsnjaci, te na osnovu toga se provali i ko je roditelj, sto opet moze stvarati komplikacije.
    Zato i ja vas pitam, cemu decije slike na sajtovima? Osim pojcanja sopstvene vrednosti roditelja, iskrivljenog izrazavanja roditeljskog ponosa, ne nalazim drugi razlog.
    Bitno da se pokazuje? Cemu? Eksponiranje dece dovodi (ako i ona to znaju, cak budu i gurane u to) do poremecenja sopstvene vrednosti, takva deca postaju neosnovano previse sigurna u sebe, ponekad uobrazena, drugi put arogantna i stalno zele biti u centru. Naravno okolina to surovo prekompenzira za prevelikom negativnom dozom, sto jos vise poremecuje dete. Ako je prisila roditelja prevelika, dolazi do definitivnog poremecaj ega.

    Sve u svemu, nekada sam i ja imao zelju da postujem slike svoje dece ali sam shvatio da bi to radio radi sebe! Brzo sam potrazio drugi nacin zadovoljenja svog ega...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    @biterlemon

    Bravo `Biterlemon` . Jedno je sigurno , roditelji postavljaju slike dece , zarad svojih profila, to je najstrasnije. Neka postave svoju sliku, ako imaju zelju. Ipak ta deca ne odlucuju da li ce neko postaviti njihovu sliku na sajt, zato sam i pokrenula ovu temu.

    @NSdjanka
    Mislim da je najbolje da cerki otvoris profil na Facebook/u, pa stavi sve njene slicice. Mozda sam sad malo ironicna, ali i dalje ne dolazim do slicnih zakljucaka. Svi roditelji vole da se hvale kako imaju lepu decu,podrazumeva se da je tako, ali ne treba ih eksponirati, kad u svetu vec uveliko upozoravaju na opasnost.
    Poruku je izmenio Mish, 02.03.2010 u 23:06

  5. #5

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat Marija Andric kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je najbolje da cerki otvoris profil na Facebook/u, pa stavi sve njene slicice. Mozda sam sad malo ironicna, ali i dalje ne dolazim do slicnih zakljucaka. Svi roditelji vole da se hvale kako imaju lepu decu,podrazumeva se da je tako, ali ne treba ih eksponirati, kad u svetu vec uveliko upozoravaju na opasnost.
    Ako stavim njene slike na Facebook, misliš da ih niko neće zloupotrebiti?.. O čemu onda zapravo pričamo? I kao što rekoh, svako ima pravo na svoje mišljenje... Ako ja tvoje ne dovodim u pitanje, ne vidim zašto bi i ti moje... Ovde i jesmo da bi razmenjivali mišljenja, a ne da nas neko tapka po ramenu jer smo istomišljenici... Zato postoje reputacije...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #6

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat Marija Andric kaže: Pogledaj poruku
    do tada ,bar vi koji ste razmisljali da negde stavite slicicu svog ceda najmilijeg ,nemojte to raditi, jer ta slika postaje dostupna svim bolesnim umovima. HVALA
    Ja na to gledam malo drugacije. Ok, slazem se, u pravu si...i ti i Klint Istvud Ni meni ponekad nije jasno zasto koji moj kacim fotografije indijanaca ovde...ustvari, poduzi je spisak mojih postupaka koje ni sama ne razumem, a kamoli neko drugi...
    Medjutim...pedofiliju je nemoguce iskoreniti. Kada bi recimo nekim cudom sa neta nestale sve fotografije nase dece, ukinule se sve emisije u kojima se pojavljuju deca...pedofili bi navalili na skole i parkove...i to je zacarani krug. Ili mozda gresim? Pitam se i ja ponekad da li bi mi bilo pametnije da ih skolujem kod kuce, ne izvodim u setnju...da ih jednostavno zatvorim u stan i cekam da napune 18 god...jer...sta znam ko nas gleda iza ugla kad idemo u park i ... radi to sto radi zbog radi zadovoljavanja svojih bolesnih potreba...
    Da me ne shvatis pogresno...jeste...moramo da zastitimo nasu decu i nema potrebe da ih eksponiramo u javnosti... Ja sam mozda malo iskompleksirana i lecim svoje komplekse tako sto ponekad ubacim fotografiju moje dece na ovaj forum i kurcim se kako su lepi...ko zna u cemu je moj problem.
    Svi mi imamo neke svoje razloge.
    Kao sto si se ti recimo predstavila na netu imenom i prezimenom...mozda bas u ovom momentu neki bolesnik gugla tvoje ime i pokusava da nadje adresu gde zivis...kapiras?
    Retarda je bilo i bice ih. Ja se iz petnih zila trudim da moju decu zastitim na neki drugi nacin. Znas ono...ne uzimaj slatkise od nepoznatih, ako ti pridje stranac ma koliko da je fin pocni da urlas na sav glas...nebitno ako se kasnije ispostavi i da su im prisli Hilari Klinton ili Vlade Divac ili pop (pogotovo otac Pahomije)...i obavezno...nemojte da sedite na 'ladnom betonu

  7. #7

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    @_baba_
    Sa tobom se donekle slazem. Jeste da ne moze da e iskorene manijaci, ali zasto bi im roditelji na internetu jos stavljali poslasticu na tacnu, kad ne moraju to. Ja ne kazem da ce taj neki pedofil ,monstrum ,nauditi detetu sa slike direktno, ali kazem da ,taj koji ima te afinitete , tako gleda i gleda slike i onda se primi ,jel , to ga lozi ,i onda krene u svoj zlocin. A zar to nije podsticanje? A da su deca lepa, lepa su ,meni je moje najlepse , ali to se podrazumeva da svi volimo da se hvalimo, ali stvarno ne treba na taj nacin.
    Poruku je izmenio Mish, 02.03.2010 u 23:07 Razlog: nepotreban citat

  8. #8

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam mozda malo iskompleksirana i lecim svoje komplekse tako sto ponekad ubacim fotografiju moje dece na ovaj forum i kurcim se kako su lepi...ko zna u cemu je moj problem.
    Vidiš, ja nisam možda nego mnogo, pa ne samo da ponekad okačim detetovu sliku, no tutnem i neku svoju tu i tamo, ipak mora da se zna ko je najlepši
    Nisam nešto u panici da kršim detetova prava jer on zna da su mu slike ovde, ali sam ozbiljno razmišljala da uklonim slike svog psa obzirom da se on nije baš izričito složio sa tim, a zoofila na netu ne zna im se broj.

    Bilo bi lepo kad nas nijedan dečiji osmeh i nijedne dečije velike oke ne bi gledale iz novina, sa bilborda, interneta, časopisa, foruma i resto. Da ih ukinemo potpuno, tako će bolje biti.

    Davno nisam pročitala isfrustriraniji post nego što je onaj uvodni koji je upućen frustriranima.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Ma na ovom forumu su svi roditelji savrşeni
    samo ne znam odakle u populaciji toliko promaşenih likova (a i lanova foruma) kad smo tako super
    slike dece ?
    ma BUDALAŞTİNA !
    Nemate nikav drugi uspeh u zivotu nego da kazete da imate slatko dete ?
    Kakav uspeh ! Digla noge i rodila ! To niko drugi ne znam
    Joş vişe se najezim kad ujem 2 urke kako se prepucavaju koje dete je pre prohodalo ili progovorilo
    pa sva deca na kraju krajeva propriaju i prohodaju
    to smatram obinim seljaenjem
    prihvatam 1-2 slike neke prie ili situacije a sve ostalo smatram glupoşu roditelja !
    Na nekoj od tih tema sam i ja postavio slike
    Kao i svi moji komentari i ti su bili sarkastini ... bile su to slike nekih cigania iji roditelji nemaju kompjuter ali su isto tako deca ali manje lepşe obuena ...
    i vaşoj deci nemojte sluajno da date da se igraju s njima
    Ko je za jednu voznjicu

  10. #10

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Šta ćeš nisu svi tako uspešni, ostvareni i sarkastični (buaahahaha) kao ti. Neko ništa drugo i ne radi zapravo

    Kakav uspeh ! Digla noge i rodila ! To niko drugi ne znam
    Evo kad ti to uspeš, zovi me, ja ću lično da fotografišem dok rađaš

    bile su to slike nekih cigançiça çiji roditelji nemaju kompjuter ali su isto tako deca ali manje lepşe obuçena ...
    Ahhhhh, kako je divan, brižan i human - pomisli SQUAW - možda i zaradi neku reputaciju. Malo prošetaj forumom pa ćeš naći stranice i stranice slika dece na Umetnosti koja nisu naša i koja nekad nisu ni obučena. Bilo je i onih uz čije si slike lepio jako ružne komentare. Al' to već ništa čudno nije

    Bokte, rekoh davno, a sad se samo nižu
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Hm malo teze za mene jer nemam dece ali sada mi palo na pamet kako bi bilo da je internet postojao kada sam se ja rodio a moji me stavljali na forume i ja sada nadjem sve to(kako ce se osecati indijanci kada sa deset god vec uspeju sve ovo citati i gledati njihove fotke?)
    I tako u beskrajno!

  12. #12

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Šta ćeš nisu svi tako uspešni, ostvareni i sarkastični (buaahahaha) kao ti. Neko ništa drugo i ne radi zapravo



    Evo kad ti to uspeš, zovi me, ja ću lično da fotografišem dok rađaš



    Ahhhhh, kako je divan, brižan i human - pomisli SQUAW - možda i zaradi neku reputaciju. Malo prošetaj forumom pa ćeš naći stranice i stranice slika dece na Umetnosti koja nisu naša i koja nekad nisu ni obučena. Bilo je i onih uz čije si slike lepio jako ružne komentare. Al' to već ništa čudno nije

    Bokte, rekoh davno, a sad se samo nižu
    ti probaj da ga napraviş
    Zeleo sam da vam kazem da deca nisu vaşi predmeti za ubijanje dosade i vaşe vlasniştvo ...
    ne treba da budu ostvarenje vaşih neispunjenih snova ...
    vama zenama je to uglavnom druga şansa poşto je prva propala s loşim izborom muza
    a mogu i da sastavim redosled ko çe joş komentarisati ovaj moj post na isti naçin kao ti
    A oni 'ruzni' komentari koje si brisala su ista vrsta humora kao i ovaj post od malopre
    P.S.
    umalo da zaboravim ... moju humanost ne oçekuj , nisam ni çovek ...
    ja sam vanzemalljac
    Poruku je izmenio Kal_el, 12.09.2008 u 18:36 Razlog: neşto sam zaboravio da napişem
    Ko je za jednu voznjicu

  13. #13

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Molim Vas da se vratite na temu ako o tome još imate šta da kažete... Želje, čestitke i pozdravi preko pp-a, a chat i prepucavanje mož` i na traču...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  14. #14

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    ti probaj da ga napraviş
    Ja se toj umetnosti nisam ni usudila rugati.

    Zeleo sam da vam kazem da deca nisu vaşi predmeti za ubijanje dosade i vaşe vlasniştvo ...
    ne treba da budu ostvarenje vaşih neispunjenih snova ...
    Pa ti onda reci odmah šta si hteo da kažeš, vidiš, ovde se i ti i ja slažemo čak.

    vama zenama je to uglavnom druga şansa poşto je prva propala s loşim izborom muza
    Moj izbor je uvek najbolji, zato i traje, a ovo se verovatno obraćaš ženama u čije si brakove upućen privatno, pojma nemam.

    a mogu i da sastavim redosled ko çe joş komentarisati ovaj moj post na isti naçin kao ti
    Pa osuo ti se taj raspored moram ti priznati, valjda ljudi sve manje imaju volje da se upuštaju u diskusiju sa tobom zbog tvojih kromanjonskih stavova koje si izneo na par tema Probaju dva tri puta i više nije zanimljivo, tako i meni pravo da ti kažem. Retko kad se javim na nešto što pišeš. Retko i bude nešto što nije "sarkastično", jel

    A oni 'ruzni' komentari koje si brisala su ista vrsta humora kao i ovaj post od malopre
    Pitaj ti te roditelje da li im je išta bilo smešno pa su zato i javili da ih uklonim, a bila sam slobodna brisati sama druge neukusne. Takvim humorom zasmejavaj svoju decu. I da, naravno da si samo hteo da budeš smešan (pa stavio si više smajlija koji se smeju, ne?) i da provociraš, kao i uvek

    P.S.
    umalo da zaboravim ... moju humanost ne oçekuj , nisam ni çovek ...
    ja sam vanzemalljac
    Ne očekujem. Ti si ipak huligan koji pozove lift pa pobegne, otme devojčicama lastiš pa igra sam, odbrusi nekom moderatoru, provocira po forumima i nagrdi sve što ga ne zanima i gde ne može ili ne ume da učestvuje

    laPapun:

    Hm malo teze za mene jer nemam dece ali sada mi palo na pamet kako bi bilo da je internet postojao kada sam se ja rodio a moji me stavljali na forume i ja sada nadjem sve to(kako ce se osecati indijanci kada sa deset god vec uspeju sve ovo citati i gledati njihove fotke?)
    To je u današnje vreme potpuno normalno i postaje im deo svakodnevice. Pa i oni sami sa 10 godina već imaju svoje sajtiće umesto leksikona i razne druge stvari koje ih privlače. Roditelj je tu da učini sve da to dete sutra ne crveni ni zbog čega postavljenog i napisanog, ništa više. E sad, ako ima zašto - to je već neka druga priča, al' to neka se pita svaki roditelj za sebe. Nešto ne verujem da će se iko od ove naše dece neprijatno iznenaditi i da se neprijatno iznenađuje, al' dobro... šta znam ustvari, nije moje da govorim u tuđe ime.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat laPapun kaže: Pogledaj poruku
    Hm malo teze za mene jer nemam dece ali sada mi palo na pamet kako bi bilo da je internet postojao kada sam se ja rodio a moji me stavljali na forume i ja sada nadjem sve to(kako ce se osecati indijanci kada sa deset god vec uspeju sve ovo citati i gledati njihove fotke?)
    Meni jedino preostaje da ti na ovo pitanje odgovorim za 10 godina

    Ne znam da li ste primetili, zacudilo bi me da niste, ali krajem svake skolske godine se u centru grada u izlozima butika, prodavnica, zlatara, pekara, kafica...postavljaju slike maturanata. Poslednjih nekoliko godina sam vidjala i slike dece na slicnim panoima koja "maturiraju" u vrticima.
    I? Te fotografije su bezazlenije od ovih na netu? Ne kapiram.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?
    Autor Sonja u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:23
  2. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  3. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  4. Klikni bezbedno, zaštita dece na Internetu
    Autor fiona u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 13:00
  5. Tužna priča o internetu u Srbiji
    Autor Necromancer u forumu WWW
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.01.2009, 15:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •