Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako! - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 48
  1. #31

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    @Izabelitta
    Zamislite situaciju da vas muz/zena, najbolji drug, brat, sestra, postavi vasu sliku na net bez pitanja
    Za svaku fotku moje dece koju sam postavila na ovom forumu,pitala sam za dozvolu svoju decu.

    Dete iz toga moze nauciti da se privatnost na netu ne treba cuvati, jer nema razloga za to. Ali ako jedno merilo imate prema sebi, a drugo prema svom detetu, to moze biti razlog da se malo zamislimo.
    ..ovo šti si navela ovde..nije pravilo da decu neću naučiti,da čuvaju svoju privatnost,kao i što nije merilo,da li će to bolje uraditi,roditelji koji ne postavljaju fotke svoje dece.

    @Marija A.

    Posto sam izbacena sa sajta `Roditelj portal` , ostavicu ovde komentar, jer zelim da iznesem svoje misljenje o nesavesnosti roditelja koji su na tom sajtu.
    ..baš me čudi što si izbačena ..kako pljuješ po njima,tako ćeš i po nekim drugima.


    Jer, samo ostvarena i srecna majka moze da usreci dete, a one tamo ocigledno nisu ni jedno od ta dva, jer im je toliko stalo da postave sliku svog deteta na internet, ne razmisljajuci u kakvom mi surovom svetu zivimo.
    ma to mi je bio životni san...

    slika postaje dostupna svim bolesnim umovima.
    jeeeste,samo,zamisli kakvi sve manijaci vrebaju decu,na putu od škole do kuće...čini mi se da su ti realni mnogo opasniji

    Ipak ta deca ne odlucuju da li ce neko postaviti njihovu sliku na sajt, zato sam i pokrenula ovu temu.
    ...ja moje pitala...što se tiče ideje pokretanja ove teme.pogledaj ih slobodno...mislim da im neće biti ništa od tvog pogleda...

    jesam majka, sa zavrsenim faksom,zaposlena./ tek da napomenem da mi u zivotu nije bio priritet samo udati se i roditi/
    a tebi je bilo veoma važno da nam napomeneš,kako imaš čak završen fax...to ti je prioritet..da nam se pokažeš,kao veoma obrazovana..pa ćeš sad nama glupacima da držiš slovo,danima,na sve strane...mislim,gde god maknem,vidim ovu temu ,čak i na blogu...

    Ja sam pocela temu o fotografijama na internetu
    pristup i način na koji si počela..ti ne ide u prilog,nikako...
    Poruku je izmenio Mish, 14.09.2008 u 22:30 Razlog: beu vređanja, molim

  2. #32

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    ... Zamislite situaciju da vas muz/zena, najbolji drug, brat, sestra, postavi vasu sliku na net bez pitanja, cak i u najboljem svetlu, da vas pohvali kako ste lepi, talentovani, ma da ste bas super? Da li bi reagovali, i na koji nacin? Ako ne biste imali nista protiv, ok, to je vas univerzalan stav, i ok je da prema svojim arsinima ucite i svoje dete. Dete iz toga moze nauciti da se privatnost na netu ne treba cuvati, jer nema razloga za to. Ali ako jedno merilo imate prema sebi, a drugo prema svom detetu, to moze biti razlog da se malo zamislimo.
    Samo otvaram pitanje...
    Nemam šta da zamišljam, nisam inao problema sa time
    primer
    drug (čak nije ni najbolji, sad se vidimo samo po slavama, rodjendanima, venčanjima i sahranama) je postavio sliku sa letovanja od pre 20-tak godina
    ...uz sliku je išao samo minimum texta
    nema imena, prezimena, brojeva ličnih karti, tekućih računa, adrese niti su navedeni JMBG i broj telefona, samo: društvo i ja, godina kada je snimljeno, i mesto letovanja
    pored toga je priložio 20 godina noviju fotografiju: njega, žene i dece kako letuju u istom mestu na kojem je 20 ranije kao mladić proveo ludo leto sa drugovima
    Uopšte ne spadam u one koji vole da listaju foto albume, ili vole da sede za video rekorderom i premotavaju kasete sa raznih slavlja i okupljanja, čak naprotiv, kada me pozovu da se pridružim gledanju imam običaj da odgovorim: "neka hvala, ja nemam potrebe da gledam šta se dešavalo, sećam se svega, bio sam trezan "
    ... ne volim čak ni da se fotografišem, nikada nisam valjda ni voleo. Ljudi se retko kad prirodno ponašaju pred objektivom fotoaparata i kamere. Valjda je to razlog
    Interesantno, postavljanje slike me je čak i obradovalo, dal' zbog podsećanja na jedno sretnije vreme, ili zato što mi se ta slika negde zagubila, razlog nije ni bitan za ovu temu koliko to što mi postavljanje slike na taj način nije smetalo
    E sad to što meni u tom slučaju nije smetalo postavljanje fotografije na kojoj se nalazim, ne znači da mi u nekom drugom slučaju možda ne bi zasmetalo.
    for @Marija Andric
    Ja lično ne lepim fotografije porodice, retko koju pošaljem i putem emaile dakle nisam za to, al' takodje neću dizati dževu ako se neko pronadje u takvom obliku druženja dok se poštuje minimum pravila privatnosti drugih. Jednostavno neću obilaziti na te topice, i mirna Bačka... i Banat... i Srem::: i Miran Tepeš... ma svi mirni
    Zar ti misliš da si u potpunosti osigurala fotografije sebe i svoje dece
    nemoj mi samo reći da svaki put brišeš sve slike iz računara kada komp konektuješ na net
    Ne treba biti isključiv, treba naći pravu granicu, a ona je kod svakoga kod nas različita
    Jednako nisam ni pobornik korištenja imena i prezimena kao nicka, ali mi ne pada na pamet da nekom "solim pamet" zbog toga. To je slobodna volja članova, i treba je poštovati. Da neko pokrene kampanju menjanja nickova u RL ime i prezime verovatno bih se pobunio protiv toga (i u RL slabo pamtim imena) kao što bi verovatno stao na tvoju stranu da neko ospori tvoje pravo da svoje ime koristiš kao nick
    Takodje uvek sa malo podozrenja gledam na članove koji prvim postom nakon registracije otvaraju i novu temu jer se retko ko od njih kasnije pokaže kao forumaš ćije postove rado čitam, uglavnom to bude neko ko podigne prašinu sa odredjenom temom, kaže šta ima povodom toga, nakon čega se više ne pojavljuje na forumu...
    e sad čikam te, dokaži da ti ne spadaš u tu grupu

    a što se tiče promena broja godina u profilu
    sama jedino možeš da ostaviš datum rodjenja (bez godine)
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/p...do=editprofile

    za više od toga bi morala da kontaktiraš nekog od administratora, pa da proveriš da li je on u mogućnosti da uradi nešto više po tom pitanju

  3. #33

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Čak ako shvatimo i najdobronamernije savet, vapaj, molbu, natuknicu, ili ne znam kako bi već nazvao pamflet koji je Marija A., osoba ženskog pola i nepoznatih godina, sa začuđujućom prepotencijom i nesvakodašnjem samoljubljem, ali i veltšmercovskom brigom za decu, nameću se i naziru neki sledeći logični i mogući potezi koji po prirodi stvari proizilaze iz takvog načina razmišljanja.

    Naime, sledeći logiku Marije A. (osobe ženskog pola i nepoznatih godina, ali sa veltšmercovskim osećajem za decu), mislim da se odmah moraju postaviti mitraljeska gnezda oko svih škola i ustanova koja pohađaju maloletna deca, sa posadama koje bi odmah i bez upozorenja ustrelile sve one koje nemaju u mozgu ugrađen implant (sa el. predajnikom) koji je overa da nisu pedofili, a čiji bi el. magnetni talasi davali dokaze o njihovoj ispravnosti centralnom kompjuteru na koji bi se oslanjali svi ostali u koji bi se nalazili u objektima u koje po bilo kojem osnovu dolaze deca...

    Zatim, sve roditelje, koji bi na bilo koji način ugrozili prava svoje dece, a posebno žene koje spadaju u mrsku joj kategotiju - ženturače, javno spaljivati, po utvrđenom redu uz obavezno gledanje TV prenosa svih onih koji na bilo koji način dolaze u dodir sa maloletnom decom...

    Verovatno bi trebali uništiti sve video rekordere, fotoaparate i mobilne sa kamerama, kao i sve ostalo što može upamtiti dečiji lik, odnosno staviti ih pod rigoruznu kontrolu, kako ne bi neki dečiji lik došao na oči nekog pedofila. U ovo uključiti i sve talentovane autoportretiste, koje, ili treba oslepiti, ili im odseći ruke kojima crtaju, odnosno slikaju...

    Za ličnost odgovornu za konrtolu stanja našeg morala i konkretne odgovornosti po pitanju vaspitanja naše dece, sa najširim ovlašćenjima i bez ikakvog nadzora, svakako predlažem Mariju A.(osobu ženskog pola i nepoznatih godina, ali sa veltšmercovskim osećajem za decu)...

    Naravno, sve ovo je moje subjektivno mišljenje i ne mora biti sve baš tako kao što sam napisao...
    Poruku je izmenio memento, 14.09.2008 u 22:53
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #34

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Dragi moji frustrirani i nefrustrirani forumaši.
    Mišljenja ne moraju da nam se poklapaju, ali to ne znači da ne možemo da ih sučeljavamo na pristojan način.
    Karakteristike "ženturača", "frustriranih" i sličnih ostavite za neke, možda vama bliske ljude, a ovde se vratite na temu i ne vređajte one koje imaju drugačiji stav od vas.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #35

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Za svaku fotku moje dece koju sam postavila na ovom forumu,pitala sam za dozvolu svoju decu.
    E sad samo, da te pitam, da li si ti tom detetu rekla sta sve moze da se dogodi sa npr. facom sa slike, u kakve sve bolesne svrhe to moze da se upotrebi i kakvi sve poremeceni ljudi mogu da se slade tom fotografijom? Sledeci put kad budes pitala dete, da postavis sliku ,pre toga mu objasni to.
    Poruku je izmenio Mish, 14.09.2008 u 22:40 Razlog: bez pogrenog citiranja, bez vređanja i bez postavljanja jednog te istog linka

  6. #36

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    ...ja sam postavio sliku svoje dece, bez pitanja...i sliku kal_ela sa njima, bez pitanja...i bas me zabole....... djon sta neko misli o tome...
    Poruku je izmenio Mish, 14.09.2008 u 22:56 Razlog: bez chata, molim

  7. #37

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat Marija Andric kaže: Pogledaj poruku
    E sad samo, da te pitam, da li si ti tom detetu rekla sta sve moze da se dogodi sa npr. facom sa slike, u kakve sve bolesne svrhe to moze da se upotrebi i kakvi sve poremeceni ljudi mogu da se slade tom fotografijom? Sledeci put kad budes pitala dete, da postavis sliku ,pre toga mu objasni to.
    E ajd sad ti meni objasni...šta se desi sa facom sa slike? ..i te ostale detalje...

  8. #38

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Ti, Marija, nemaš pametnijeg posla nego da nas ispituješ,
    kao da smo na optuženičkoj klupi. :pupu:

    Da li izlaziš sa svojom decom napolje?
    Da se krećete među ljudima?

    Nadam se da ih nisi stavila pod stakleno zvono, ne bi li ih zaštitila od potencijalnih manijaka sa fotoaparatima.
    Ako ćemo tako da posmatramo, i ako si dala potvrdne odgovre na barem jedno od dva pitanja, po tvojoj logici, dovodiš decu u opasnost!

    Svi, ili većina nas ima kamerice u mobilnim telefonima.
    Hajde onda da ne izlazimo napolje, da se ne viđamo ni sa kim, čak ni sa bližim članovima porodice, jer su po nekim statistikama, oni i počinitelji .
    Hajde da nas nema nigde!

    Znam, zvuči isključivo, ali je to samo refleksija tvojih emocija na moj post.

    Moje čedo obožava da se fotografiše.
    Isto tako voli i da gleda forumašku dečicu.

    Pod tvojim uticajem sam ga pitala danas:
    ''Kiki, da li smem da stavim tvoje slike na net
    (pošto je reč Forum, još uvek isuviše složena za naš / njegov uzrast)
    Dobila sam odgovor u vidu osmeha i najglasnijeg: '' daaa ''

    Imaš li još neko pitanje?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #39

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    E ajd sad ti meni objasni...šta se desi sa facom sa slike? ..i te ostale detalje...
    Ostavila sam ovde jedan link, nekom sam poslala kao odgovor, ali nisu objavili , negu su stvavili samo rec/procitaj/pa trebas da kliknes na tu rec da bi se otvorio link, mozda nisi zapazila, nema veze. Probacu da ti posaljem na pvt, ako uspes otvori pa procitaj, posto nece da ga objave ovde na forumu.Bas je lepo zena ,dr., sociolog, objasnila detaljno sta sve mogu da urade sa slikom.
    Poruku je izmenio makilli, 15.09.2008 u 21:08

  10. #40

    01 Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Dosta vise sa jbnim slikama !!!! Ko hoce neka stavlja,ko nece neka ne stavlja,i gotovo! Ne znamo mi msta cemo sa decom,nego cekam 12 godina da mi se ti pojavis kao GLAS RAZUMA !! Aj' ako znas pisi nesto drugo,dece ti.Pretera ga vise sa tvojom paranojom!
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  11. #41

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    ne mogu da se ne ukljucim i verovatno cu da ponovim dobar deo forumasa ispred mene..
    nemam nista protiv kacenja slika dece na netu, evo ja sam isto okacila svoju bratanicu a nisam je pitala, niti nju niti njene roditelje, ali posto je doticna slika takodje bila na izboru za lice koje ce se postaviti na Pampers pelene, mislila sam da mi dozvola ni ne treba time sam manje odgovorna i manje je volim? Ne, naprotiv, zelim sviam da je pokazem i da kazem koliko je volim
    ono sto mene ljuti ovde je veoma radikalan stav tebe, Marija.. toliko kategoricno odbijas to postavljanje slika dece na net, kao da tebi i tvom detetu preti samo internet..
    necu da se uvredis, niti da ovaj post shvatis kao direktan atak na tvoju malenkost, ali moje skromno misljenje je da spolja preti mnogo veca opasnost nego ovde.. uostalom, tvoje dete nije na internetu da bi neke "cike" mogle njegovu deciju nevinost, poriv za novim i igrom iskoristile i da bi ga pokvarili ili direktno njemu naudili

    + zaboravih da kazem.. nisam majka, ali planiram da budem to jednog dana.. i cak ni sad, kad pokusam da gledam tako daleko (ali opet tako blizu) ne vidim da meni i mom detetu preti neka opasnost od koje bih morala da se plasim..
    Poruku je izmenio starsica, 15.09.2008 u 01:34 Razlog: +
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #42

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat Marija Andric kaže: Pogledaj poruku

    Ostavila sam ovde jedan link, nekom sam poslala kao odgovor, ali nisu objavili , negu su stvavili samo rec/procitaj/pa trebas da kliknes na tu rec da bi se otvorio link, mozda nisi zapazila, nema veze. Probacu da ti posaljem na pvt, ako uspes otvori pa procitaj, posto nece da ga objave ovde na forumu.Bas je lepo zena ,dr., sociolog, objasnila detaljno sta sve mogu da urade sa slikom.
    Link sam videla,još juče,a dobih ga i u pp,zahvaljujem.

    Mislim da nema smisla da nastavljam više prepisku na ovoj temi...

    Ionako se izgubio smisao......nastavi da štitiš prava...al svoje dece.

  13. #43

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    E ovako.Neznam odakle da pocnem,jer sam zgrozena ovim sto je MARIJA ANDRIC pisala o nama zenama sa RODITELJ PORTALA a uopste nas ne poznaje.Prvo zelim da ti kazem da ovo sve sto si pisala o nama i sto si nas pljuvala bez razloga mnogo vise govori o tebi samoj.Sa foruma si banovana zato sto si vredjala korisnike foruma kao sto vredjas i sada na ovom forumu.Odakle tebi ideja da smo mi zapustene zene koje nikada nece da vaspitaju svoju decu?Da li ti imas neki psiholoski problem?Vidim tebi je bitno da budes nalickana i doterana a o vaspitanju dece definitivno ne maris,jer se draga moja deca tako ne vaspitavaju.Ovo je sramota za tebe a ne za nas.I sta se to tebe tice da li cemo mi da kacimo slike nase dece na nekom forumu ili ne?Zeno to nije tvoj problem.Tebe niko to ne tera da radis i zato se ne mesej u ono sto radimo mi.Nisi znala kako da se osvetis ljudima koji su te banovali zbog tvog prostakluka pa si pocela da pljujes po nama koje nemamo veze sa tobom.Vodi malo racuna o sebi i o svojoj deci a ne o nama tupavim zenama,dlakavim zenama i cupavim kao sto si nas ti predstavila.SRAM DA TE BUDE!!!!!

    Na str 1 imas moju poruku.Prvi put sam na ovom forumu pa sam nesto zbrkala,ali naci ces je ti.Ja sam clan sa RODITELJ PORTALA pa ovako nesto sto si pisala o nama nisam zelala da precutim.ZA MARIJU ANDRIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Poruku je izmenio SQUAW, 06.10.2008 u 20:16 Razlog: spojeno

  14. #44

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    E ovako. Kad je osvanula ova tema na forumu htela sam da je obrišem jer se u prvom postu bavi pljuvanjem po drugom forumu, a to nije lepo. Nisam je videla na vreme i već je krenula nekim tokom pa je zato i ostala. Eto sad si i ti imala priliku da kažeš nešto u ime vas sa portala i nadam se da je tu kraj i da se nećete javljati redom, pošto su ovakvi postovi bezveze Ako se imate namere pljuvati zbog banovanja otvorite neku vašu zajedničku stranicu, toliko free mesta na netu ima, pa se tamo nađite i izrazgovarajte, ne koristite za to neki treći forum.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #45

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Draga Marija,obilazim ovu tvoju temu i nesto cu ti reci. Da li ce neko stavljati fotografije na net ili nece nije tvoja stvar.Zastitom decijih prava je izgleda vrlo moderno se baviti ali u celoj tvojoj prici ili sta je vec najinteresantnije je to sto ti prioritet nije bilo udati se i roditi dete.Ja kao "starac Foco od stotinu ljeta " svoje prvo dete cekam u tridesetitrecoj godini jer mi nije bio prioritet da frajera uhvatim na bebu pa sam koristila kontracepciju.Treba mi oprostiti jer eto i ja cu biti majka iako cu po tvojoj logici mnogo okasniti.Vracam se na temu:zastita decijih prava.Slike dece na internetu i da kazem misljenje je kao du_e svako ga ima i svako svoje nosi.Postoje i veci problemi od virtuelnih manijaka na koje treba obratiti paznju

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?
    Autor Sonja u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:23
  2. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  3. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  4. Klikni bezbedno, zaštita dece na Internetu
    Autor fiona u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 13:00
  5. Tužna priča o internetu u Srbiji
    Autor Necromancer u forumu WWW
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.01.2009, 15:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •