Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako! - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 48
  1. #16

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Slucajno bas svake godine ukrasavam panoe za klince maturante iz vrtica.Treba li me streljati zbog toga?

    Donekle shvatam sta je Marija Andric htela da kaze,ali se ne slazem sa njom,narocito za ono generalizovanje svih majki koje su postavile slike svoje dece.Kad kupis bilo koje novine vezane za decu i roditeljstvo,naci ces mnogo vise slika nego na ovom forumu.Znaci,sve novine trebale bi da budu crno-bele,bez slika,...ma daj!Kad izvedes dete na ulicu vidi ga mozda vise ociju,nego ovde na forumu.Zakljucaj ga u sobu,i ne izlazi nigde!A mozda je bolje da ga izvodi u setnju neka komsinica da ne bi bilo da se kurcimo lepotom nase licne dece,jer smo tada verovatno frustrirani svojim brakom.

    Ako zivot tako shvatamo-cemu onda?!
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  2. #17

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Prvo moram da postavim pitanje postavljaču teme.
    Da li je ideja vodilja bila da se ocrni sajt "roditelj portal" ili stvarna zaštita dece?
    I da li ima nameru da kruži net svetom i ocrnjuje sve sajtove na kojima nije našla podršku?

    Moja slika iz detinjstva je godinama visila u izlogu foto radnje u sred centra Novog Sada. Nisu me roditelji okačili u izlog već fotograf. Roditelji valjda nisu imali ništa protiv. Tada valjda nije bilo tolike paranoje, niko nije smatrao da su mi time ugrožena prava, a rekla bih da je i onda bilo pedofila. Najveću štetu koju sam pretrpela je bilo u periodu puberteta kada me je društvo zezalo zbog toga, mada možda je to bila i korist jer sam naučila kako se izboriti sa "dežuranjem u društvu".

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Na nekoj od tih tema sam i ja postavio slike
    Kao i svi moji komentari i ti su bili sarkastiçni ... bile su to slike nekih cigançiça çiji roditelji nemaju kompjuter ali su isto tako deca ali manje lepşe obuçena ...
    Izvini, , ali ovo je licemerno. Ako si već dao karakteristike roditelja koji postavljaju slike svoje dece na net, kako komentarišeš postavljanje slika tuđe dece bez znanja te dece i njihovih roditelja?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    @Mish
    Ja sam pocela temu o fotografijama na internetu, a ostale medije nisam ni pomenula. A da sam to pominjala, rekla bih npr. da su svi reklamni spotovi sa decom eksplatisanje dece u reklamne, profitabilne , svrhe.Shavtam to kao iskoriscavanje deteta, zarad novca. Ok da se taj novac stavi na racun, pa da dete moze da ga koristi kad odraste, ali cak ni u tom slucaju nisam za to.

    Pročitajte ovo
    Poruku je izmenio Mish, 02.03.2010 u 23:10 Razlog: nepotreban citat

  4. #19

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Dobro , moji licemerni kromanjonski stav je :
    nemojte da na raun svoje dece ostvarujete korist jer ste sami nesposobni !
    Da li sam ti sada jasan ?
    i ovo se oduzilo pa neu dalje nastavljati ...
    priznajem da si od mene pametnija , lepşa , bolja , dobra supruga i majka i sve ostalo sa itd.
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #20

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Zaista su me iznenadili komentari nekih forumasa na ovoj temi. Muskih da budem preciznija. Meni se Marija (oprosti ali tebe jos ne smatram forumasicom od formata)cini da se tebi dopada jedino odgovor koji se podudara sa tvojim nacinom razmisljanja i bez obzira koji ti se razlog naveo ZA postavljanje slike djeteta na internet ti ces naci nacin da ga ocrnis. S obzirom da su squaw, baba, mish i jovuk vec rekle sve sto bih i sama navela ja cu samo kratko dodati da jesam ponosna majka koja nema potrebe lijeciti neke svoje propale ambicije preko svog djeteta niti to cinim. Ne govorim da takvih roditelja nema, ali generaliziranje je nivo koji ne podnosim. Nego Marija, oprosti ali nisam procitala nigdje, jesi li ti majka?
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  6. #21
    @Savannah
    Vidim da nisi procitala ono sto sam napisala do kraja. Da jesi ,videla bi da sam majka. Kapiram da imas dugacije misljenje o ovoj temi, ali boze moj, ima nas raznih... Ja samo mislim da ne postoji pravi razlog za postavljanje slike deteta na internet, ali to je naravno moje misljenje.
    Nadam se da te nisam ocrnila


    DA , jesam majka, sa zavrsenim faksom,zaposlena./ tek da napomenem da mi u zivotu nije bio priritet samo udati se i roditi/, prvo dete rodila sa 21god., a sad ce i drugo, koje cu roditi u svojoj 23. To sam napisala, posto smatram da su zene koje rode u kasnim dvadesetim, poprilicno zakasnile i u takvim solucajevima vec postoje razlike u vaspitanju dece, ali svaka cast i njima ,jer i one su majke.
    E sad da ti kazem, da podrzavam samo one koji se slazu sa mojim misljenjem, jeste tacno, jer kao sto sam rekla, svako ima pravo na svoje misljenje, ali ja cu uvek braniiti svoje stavove Kontradiktorno bi bilo da je drugacije, zar ne?
    Poruku je izmenio Mish, 02.03.2010 u 23:11 Razlog: nepotreban citat

  7. #22

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Mene zanima po cemu se u vaspitanju dece razlikuju majke koje rode posle 21/23. godine, i to na taj nacin da bi im se trebalo snishodljivo priznati majcinstvo u smislu "pa i one su majke"... ali nisam sigurna da je to za ovu temu...
    Nisam kacila sliku svog deteta po internetu, zapravo nikad nisam ni osetila neku potrebu za tim. Pri tom mislim da je roditeljstvo jedna od onih kategorija na koje ljudi imaju skoro puno "autorstvo", osim u ekstremnim slucajevima kad im se umesa Sluzba za socijalni rad ili neki drugi drzavni organ. Sto znaci da roditelj do 18. rodjendana svog deteta u velikoj meri raspolaze njegovim pravima. Da li je to dobro, to je za procenu. I svakom na odgovornost idu sve odluke u vezi sa raspolaganjem tim pravima. Ne postoji zakon po kojem bi bilo za osudu postavljanje decjih slika po javnim mestima, a na svakom od nas je da prema licnoj proceni postupamo. Sigurno je da losih namera nema ni jedan roditelj ukoliko zeli da prikaze neku toplu porodicnu fotografiju, lose namere mogu imati oni koji te slike gledaju drugacijim ocima...
    Inace ne volim potrebu da se obicni ljudi, sa jednostavnim ljudskim potrebama, u sekundi i vrlo histericno proglasavaju monstrumima. O ovome se, kao i o svemu drugom moze normalno pricati. Mozda ce neko kada razmisli povuci sliku svog deteta, mozda ce neko reagovati drugacije... Pretpostavka je da smo svi normalni ljudi koji svesno cine ono sto cine, i ne vidim razlog za vredjanje...
    Mislim da bi o decjem pravu na privatnost trebalo pricati, ali bi bilo neophodno da svi tu pomalo spuste ton. Najranjiviji smo kad su deca u pitanju i najvise boli kad nam se kaze da nismo dobar roditelj. Ali uvek se moze i nauciti nesto, pogotovo ako ce to koristiti nasim klincima, zato ne treba sujetu uvek stavljati na prvo mesto...
    Vrag odneo šnalu...

  8. #23

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Stvarno imam prilično razumevanja da čujem svako mišljenje. Do određene granice.
    Nečije mišljenje uvažim-nečije ne, nečije stvarno saslušam-nečije na jedno uvo uđe, na drugo izađe (i gotovo), nečije me natera da razmislim, a nečije me i ne dotakne ...
    Sada, ne shvatam čemu tolika navala sa ovom temom?
    Neki dan mi se učinilo da vidim nekoliko tih isto-sličnih topica iste autorke ...
    Ne razumem sve one koji utripuju da mojoj deci mogu više dobra da žele od mene same. Po bilo kom pitanju.

    Čudim se kad me neki dobronamernik pita zašto puštam dete da se penje na recimo neku ogradu,
    može pasti i povrediti se...(a ja sam tu)
    Zašto mi se dete kupa daleko od obale, kad ima meduza i možda ajkula,
    i zašto se uopšte kupa kad je sunce u zenitu ... (a ja sam tu)
    Isto tako ne shvatam ni pandura, koji me spopada (zbog) zašto vozim auto sa detetom
    u krilu (pre) i na prednjem sedištu (sada), moglo bi izleteti kroz šoferšajbnu... ( a ja sam tu)
    Zašto ću staviti detetovu sliku npr. na forum (još nisam, ali ću), kad može neki internet-mag ili perv.da mu naudi (kao onaj što je nekada slao svoju energiju putem fotki)

    Pa ... zbog čega ovo, kako to i zašto ono .... ???

    Evo zašto:
    ZATO !



    U životu se uzdam jedino - u svoju procenu. I sve odluke donosim isključivo na bazi toga.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #24

    01 Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Stvarno,dokle vise taj paranoican stav prema stavljanju fotografija nasih klinaca na forum?? Ja se ne plasim ni da dam adresu i telefon bilo kome(i davao sam nekim "opasnim" tipovima u svadji na forumu,i nikada se ni 1 nije pojavio),a ne da postavim fotografiju.Ko se plasi neka ne stavlja i resen problem.Svi cemo uraditi onako kako mislimo da je najbolje za nasu decu.Niko sa neta me ovih 12 godina nije ucio kako da vaspitavam i brinem o detetu,pa je dete ... da je ne ureknem.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  10. #25

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Ja se ne bih usudila da komentarisem to da li su nam deca dobro vaspitana ili ne, iz prostog razloga sto sam ubedjena da bas niko od nas ne bi rekao da je njegovo dete nevaspitano. I mislim da to i nije tema ove price. Ok, deca nas manje-vise slusaju dok su mala, i svi su dobri.
    To da li smo mi dobri kao roditelji procenjujemo opet sami, kao sto kaze CHichaGlisha, ali da li smo uvek u pravu, pitanje je, kao sto je najveci problem u tome da smo najcesce gluvi za svaki roditeljski savet, koji nam neko drugi da.
    Ne mislim da se treba pravdati za sve ono sto svom detetu cinimo ili ne, svetu, slucajnim prolaznicima, ljudima na netu, rodjacima.... Sta ih briga, ok. Ali svom detetu smo duzni da objasnimo zasto nesto radimo u njegovo ime.

    Zamislite situaciju da vas muz/zena, najbolji drug, brat, sestra, postavi vasu sliku na net bez pitanja, cak i u najboljem svetlu, da vas pohvali kako ste lepi, talentovani, ma da ste bas super? Da li bi reagovali, i na koji nacin? Ako ne biste imali nista protiv, ok, to je vas univerzalan stav, i ok je da prema svojim arsinima ucite i svoje dete. Dete iz toga moze nauciti da se privatnost na netu ne treba cuvati, jer nema razloga za to. Ali ako jedno merilo imate prema sebi, a drugo prema svom detetu, to moze biti razlog da se malo zamislimo.
    Samo otvaram pitanje...
    Vrag odneo šnalu...

  11. #26

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    @ izabelitta

    Poruku je izmenio makilli, 14.09.2008 u 14:14 Razlog: Nema potrebe za citiranjem celog posta...

  12. #27

    Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Isto tako ne shvatam ni pandura, koji me spopada (zbog) zašto vozim auto sa detetom
    u krilu (pre) i na prednjem sedištu (sada), moglo bi izleteti kroz šoferšajbnu... ( a ja sam tu)
    Jel ti ovo ozbiljno??? Posto na ulicama, kao sto znas, nisi jedini ucesnik u saobracaju...Mozes ti biti oprezna, ali zamisli da te neki klinac koji, recimo, prodje na crveno, spuca od napred na raskrsnici... Ili jednostavno predje u tvoju traku...Sto danas i nije tako redak slučaj...
    Ili ne, ipak je logicnije da oni pisu kazne zato sto se ne vezemo, a deca, pa ona i treba da se voze u krilu ili napred...
    Inače, roditelji koji pretrčavaju ulicu van pešačkog prelaza sa detetom ili vozilom više puta prođu kroz crveno suočiće se sa zakonskom kaznom oduzimanja starateljstva jer ugrožavaju bezbednost svoje dece, stoji u Nacrtu novog zakona o bezbednosti u saobraćaju, koji čeka na skupštinsko usvajanje...Kako li će tek onda biti ...

  13. #28

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Jel ti ovo ozbiljno??? Posto na ulicama, kao sto znas, nisi jedini ucesnik u saobracaju...Mozes ti biti oprezna, ali zamisli da te neki klinac koji, recimo, prodje na crveno, spuca od napred na raskrsnici... Ili jednostavno predje u tvoju traku...Sto danas i nije tako redak slučaj...
    Ili ne, ipak je logicnije da oni pisu kazne zato sto se ne vezemo, a deca, pa ona i treba da se voze u krilu ili napred...
    Inače, roditelji koji pretrčavaju ulicu van pešačkog prelaza sa detetom ili vozilom više puta prođu kroz crveno suočiće se sa zakonskom kaznom oduzimanja starateljstva jer ugrožavaju bezbednost svoje dece, stoji u Nacrtu novog zakona o bezbednosti u saobraćaju, koji čeka na skupštinsko usvajanje...Kako li će tek onda biti ...
    Ja najozbiljnije.
    Baš zato što znam da nisam jedini učesnik u saobraćaju.
    A zamisli da mi neki autobus spuca auto nazad,
    ili još gore, zamisli da mi neki kamion udari u zadnja, bilo koja vrata.
    I, da ne zamišljamo mnogo, dete je uvek daleko sigurnije u mojim rukama (bilo) i na dohvat mojih ruku (sada).

    A o Zakonima ne bih ovoga (ni bilo kojeg drugog puta).
    Jer.Osim novina koje isključivo idu u smeru napretka i raznih poboljšanja zarad punjenja raznoraznih "kasa",
    ja ne primećujem ni u naznakama, neke druge opšte korisne novine.
    Sretnija bi bila da osvane zakon kojim će se na neki konkretniji, vidljiviji i opipljiviji način pozabaviti "decom"
    i njihovim :
    školstvom,
    zdravstvom,
    sadašnjošću,
    budućnošću,
    mirom,
    stabilnošću Države,
    vrednošću guljavog dinara
    jednom rečju ... njihovom perspektivom ...
    - umesto što po vascelidan mlate prazne slame, kunu, pretaču iz šupljeg u prazno ...
    i brinu za koju ću ruku držati dete dok se vozimo, šetamo, trčimo ili pretrčavamo.

    Tako da ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #29

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Ode tema u sasvim nekom drugom smijeru ...
    Draga Marija, iskreno da nisam procitala tvoj post do kraja jer me je brdo uvreda na racun nekih majki koje slucajno nisu tvog misljenja (konkretno ovdje mislim na ono zenturace) zaustavilo od toga da te uopce shvatim ozbiljno. Forumi su zato tu da se na njima razmijene misljena, ali i da se postuje tudje bez da se ljude obaspe uvredama. Interesantno je kako imas potrebu dati nam na znanje koliko si fakultetski obrazovana i mlada i ja ti mozda bas zato oprastam ton sa kojim se obracas nama glupima koji nismo tvog nivoa, jer jedno je ipak kroz ovo tvoje tipkanje vidljivo, a to je da se kultura ophodjenja ne zadobija diplomom vec odgojem u vlastitom domu. Meni se cini da je tebi malo usfalilo istog. EOD.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  15. #30

    Odgovor: Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!

    Prosto sam ostala bez reči na ovu temu...Pokušavam da smislim odgovor koji bi na najbolji način odgovorio na postavljanje teme, al'...nisam sigurna da ću moći.

    Prvo, već sam dugo na ovom forumu i ovde sam stekla mnogo dragih prijatelja u ovom virtuelnom svetu... Drugo, na temi porodice i roditeljstva sam pročitala mnogo divnih postova sa raznim savetima i razmišljanjima mladih majki, a i mnogima sam i ja ispričala svoje iskustvo. Logičan sled je bio da onda odem na fotografije anđela i vidim te bebirone o kojima čitam. Poželela sam i ja da stavim fotografije mojih momaka i bila sam jako srećna kada sam naučila da kačim slike. Ne vidim ništa loše u tome, samo druženje majki sa istim ili sličnim pričama, problemima i dogodovštinama...

    Na zloupotrebu uopšte ne mislim u tom kontekstu u kojem ti kao postavljač teme pominješ.
    Napominjem da pri tome sebe i ostale majke sa foruma ne smatram ženturačama, niti isfrustriranim majkama koje na ovaj način promovišu sebe... Čak me sama ideja toga vrlo ljuti...

    No, svako ima svoje mišljenje i forum i služi tome da se mišljenja razmenjuju, bilo da su ista ili se razmimoilaze, ali nije lepo da pri tome ti nas sve isprozivaš...

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?
    Autor Sonja u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:23
  2. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  3. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  4. Klikni bezbedno, zaštita dece na Internetu
    Autor fiona u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 13:00
  5. Tužna priča o internetu u Srbiji
    Autor Necromancer u forumu WWW
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.01.2009, 15:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •