McCain vs. Obama - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Tko je veci kandidat za buduceg predsjednika Sjedinjenih Americhkih Drzhava:

Učesnika ankete do sada
15. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Mkein

    8 53.33%
  • Obama

    7 46.67%
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 43
  1. #16

    Odgovor: McCain vs. Obama

    -Naravno da veze nemam ni kakve su kampanje niti kako to tacno razmislja "srednja vecina" u Americi ali,
    Obama gradi optimizam na "ala Kenedi foru" koja je u nekoj renesansi trenutno, nesto slicno kao sto je i nama Djindjic dobar sada kad ga ubise. No, neka "revolucija" u sistemu, kako poreza tako i spoljne politike je SF. Bilo je zanimljivo kao neki trejler u bioskopu pred pocetak filma, duel sa Hilari, da se malo zamislja kako u svetu postoji jedno carstvo. Sad je nesto drugo, koje je i krenulo upravo od Kenedija kad je "malisa" stao na crtu Nikiti, i dok mu je ovaj popustio i vratio se votki njegovi generali i vojna, Sako Polumenta, su osetili krv... pa dodje Nikson i jednostavne ideje poput: sravni sa zemljom.
    Da skratim (tj. ne lupetam bas previse) McCein je favorit: veteran u borbi sa Carlijima (na decu cveca se gleda kao na strokljavce a i statisticki su minorni + s' godinama se ide prema konzervativnijim varjantama), utisali su Al Kaidu (koju su, doduse, posredno i stvorili) imali male (pa sad kolko male?) finansijske lomove (deficiti prema svetu i UN su praksa vec decenijama) ali su sami iskesirali jedan veliki Irak, dok Klinton nije slomio ni malu (nije mala) Srbiju i na kraju ali i najbitniju cinjenicu ima glupavo izmanipulisano i komforno stanovnistvo
    Veseli dodatak: ima potpredsenicu koja bi kod Opre mogla da probije rekord gledanosti sa svim tragi-komikama u porodici
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    shta mislite tko ima vishe shansi za pobjedu? Obama ili Mkein?
    Ako su Ameri pametni,glasace ce za Obamu.
    George W. Bush jedan od najgorih predsednika koja je Amerika ikada imala u istoriji.
    Mislim da ce Obama dobiti ali sa neprimetnom razlikom.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    bijelci se u vecini pokupe a siromasno tamnoputo stanovnistvo se oglusi o te iste pozive. E sad necu da ulazim u razloge njihove ignorancije, vjerovatno ih ima mLogo. BTW, ne ide vojska i policija od kuce do kuce i hapsi ljude, nego fino kazu: "pametnije bi vam bilo da odete, a vi kako vam volja"
    mislish da je tako jednostavno? sad ce tebi Krki reci nakon shto oni njima kazhu da bi bilo pametnije da svojevoljno pokupe stvari i da odu, mozhda se ta raja, koja je ignorantna kako ti kazhesh, ne bi oglushila na te "savjete" nego bi probala da se evakuishe kad bi imali sa chime da odu iz grada.. da li si znao da je prije Katrine 130,000 stanovnika Nju Orlinsa zhivjelo ispod granice siromashtva? (za Misisipi i Lujzijanu to je ispod 10,000$ godishnje) u planu evakuacije drzhave Luizijane je stajalo da se moraju iskoristiti svi shkolski i gradski autobusi te ostala vladina vozila da bi se lakshe transportirali stanovnici.. niti jedano od tih vozila nije bilo iskorishteno.. sjecash se onih snimaka praznih potpljenih shkolskih autobusa na parkiralishtu? niti jedan nije bio iskorishten.. u prvih nekoliko dana drzhava nije prihvatila niti jednu ponudu za pomoc koja je bila ponudjena od drugih drzhava.. Washingtonu je trebalo 5 dana da odobri papirologiju da bi se poslale trupe za ispomoc.. 5 dana!? itd, itd... ima josh brdo chinjenica koje ne idu bash u prilog vladi..

    a poslje ispada da su crnici ljeni da se pomaknu s mjesta.. jeah right


    zdravstveno stanje u 'meriku je i ovako vrloo vrlooo loshe.. (sama chinjenica da 49% stanovnishtva nema nikakvo osiguranje i da se ta brojka iz godine u godinu povecava, je porazhavajuca).. firme koje nude zdravstveno osiguranje svojim zaposlenima je opalo sa 66% 1988. na 33% 2007.
    u koliko Mkein pobjedi, nema nikakve shanse da se zdravstvena slika 'merike popravi shto znachi da ce se ova zemlja nastaviti kotrljati nizbrdo
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Nekako sam naklonjeniji Obami, bar energicnije obecava sve ono cega sigurno pola nece biti ako dodje u bjelu kucu. Mekejn me uzasno podsjeca na Busa i jos 4 godine pod istom palicom bi bilo neizdrzivo.
    Nesto ne vidim da ce se bitnije razlikovati Americki pogled na situaciju na Balkanu, ma koji pobjedio. Lova je tu u pitanju i lobiranje a Albanci tu itekako prednjace pred nama.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Tek sam vratila boju u obraze od davljenja ovom našom predizbornom, izbornom i postizbornom mukom, tako da dozvoljavam sebi da ovu silu pratim samo koliko da ne budem potpuno neobaveštena. Volim da ih posmatram bez tona kako gestikuliraju, boju ostavim mada noir movies mnogo volim , volim da gledam kako grabe napred. Valjda je to napred. A onda se bolje zapažaju i detalji. Nisam rekla "sitnice" Money! Jeste li primetili ko ima firmirana odela, kakav sat ima Obama, a kakve satove McCain? Limuzine? Dekor (i živu i mrtvu prirodu)? Ko se smeje, a ko osmehuje?
    U našim većim strankama se uče razne veštine. Kada mi je kolega pokazao kako su im objasnili da , recimo, treba stajati da bi se delovalo stabino i samouvereno, čekirala sam u glavi ranije shvaćeno - glumačka akademija u malom, sa o0o0gro0omnim novcima, našim i njihovim.
    A mi, Ameri, crnci i Kinezi? Nije da ne zavisi od reditelja, pita se i on uvek ... Zato ipak pratim, bez tona.
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: McCain vs. Obama

    http://http://www.b92.net/info/vesti...&nav_id=319302
    Koliko je reditelj "suptilan" ?

    Hapšenja zbog napada na ambasadu
    18. septembar 2008. | 08:39 | Izvor: Tanjug
    Dubai -- U Jemenu uhapšeno 19 ljudi koji su osumnjičeni za povezanost sa terorističkom mrežom Al Kaidom i napadom na ambasadu SAD u Sani.
    ...
    Najmanje 16 ljudi ubijeno je juče u terorističkom napadu na američku ambasadu, ali među žrtvama nije bilo američkih državljana. Američki Stejt department je saopštio da napad ima sva obeležja Al Kaide, ali još nije donet konačan zaključak koga treba okriviti za taj napad.

    Moguci odgovori ?

    Kompanija
    ponedeljak 22, utorak 23. i sreda 24. septembar 21.00


    Otkrivanje priče o CIA i ljudima koji su uspeli da naprave najmoćniju tajnu organizaciju na svetu

    http://http://www.b92.net/tv/najava.php?id=519
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    A onda se bolje zapažaju i detalji. Nisam rekla "sitnice" Money! Jeste li primetili ko ima firmirana odela, kakav sat ima Obama, a kakve satove McCain? Limuzine? Dekor (i živu i mrtvu prirodu)? Ko se smeje, a ko osmehuje?
    U našim većim strankama se uče razne veštine. Kada mi je kolega pokazao kako su im objasnili da , recimo, treba stajati da bi se delovalo stabino i samouvereno, čekirala sam u glavi ranije shvaćeno - glumačka akademija u malom, sa o0o0gro0omnim novcima, našim i njihovim.
    A mi, Ameri, crnci i Kinezi? Nije da ne zavisi od reditelja, pita se i on uvek ... Zato ipak pratim, bez tona.
    Uradjeno je mnogo studija o tome koliko se vjeruje politicaru na osnovu izgleda i popularnosti. Zato vecina politicara u civilizovanom svijetu unajmljuje stiliste i PR menadzere.

    Ne znam zasto cudjenje u vezi ovoga. Svako ko zeli da bude uspjesan u poslu koji radi mora da mu pridje sa nekoliko razlicitih strana i da uradi sve sto je u njegovoj moci da se unaprijedi. 90% studenta bez obzira sta studira uzima casove "Javni govor" (Public speaking), cak iako nisu vezani za politiku. I mi koji nemamo nikakve veze sa politikom (ovamo) ucimo "govor tijela" iliti body language.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Američka politika nije kao naša. Ne mijenja se kada druga stranka dođe na vlast. Iluzija je da u Americi postoje 2 različite stranke. Kada je spoljna politika u pitanju razlika između demokrata i republikanaca je kao razlika između Coca-Cole i Pepsi Cole.
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Obama ili McCain! Biće sjaši Kurta da uzjaše Murta.
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: McCain vs. Obama

    gledam i kidam se od smeha ta zhena (mislim da Mkeinovu podpredsjednicu) valja biser za biserom.. mislim da ce chak prevazici i samog Busha

    biser #1:
    Palin on foreign policy

    biser #2:

    divno bi bilo da Mkein pobedi, da recimo umre pre isteka mandata pa da na vlast dodje ova pametnica upravo tako neshto Americi i treba josh koja godina nebuloze na vlasti znam, djubre sam
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Uradjeno je mnogo studija o tome koliko se vjeruje politicaru na osnovu izgleda i popularnosti. Zato vecina politicara u civilizovanom svijetu unajmljuje stiliste i PR menadzere.

    Ne znam zasto cudjenje u vezi ovoga. Svako ko zeli da bude uspjesan u poslu koji radi mora da mu pridje sa nekoliko razlicitih strana i da uradi sve sto je u njegovoj moci da se unaprijedi. 90% studenta bez obzira sta studira uzima casove "Javni govor" (Public speaking), cak iako nisu vezani za politiku. I mi koji nemamo nikakve veze sa politikom (ovamo) ucimo "govor tijela" iliti body language.
    Da, znam i verujem da sve to zna i ostatak civilizovanog sveta i čuđenja nema. Rekoh, verovatno nespretno, da u prolazu pokušavam da analiziram ono što se skoro uvek vidi da je deo obuke i stilizovanja, ali da obraćam pažnju na ono što se ne može naučiti i što nije u domenu egzatnog.


    O Zaboravljenoj gori sam ponešto našla i prosleđujem ti, a ti ako stigneš, prenesi deo znanja o javnom i govoru tela koji si učila, možda pomogne .
    Poruku je izmenio DrinChe, 12.10.2008 u 05:38
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: McCain vs. Obama

    ne doticu me izbori u sad al nekako je simpaticniji Obama. mada mislim da se politika prema nama nece bitnije menjati ko god da dodje na vlast
    Najveca vlast je vladati sobom.
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Dzabe trosite slova....vec sam u nekom od prethodnih postova napisao ustaljena pravila za izbor predsednika Amnerike....Obama nema nikakve sanse,bas nikakve!....sad se kao biraci okrecu prema Mek Kejnu...ma videcete!!!!
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Gledam Amere na tv malopre kako stoje u redu za glasanje?! Kod nas takvi redovi postoje samo kada se igra neki derbi ili pred početak koncerta nekog stranog benda... Tesno, kažu, između ove dvojice... Iskreno, simpatičniji mi je Obama od onog vijetnamskog ratnog veterana sa svim odličjima koje je odande poneo... I to na prvi pogled... Na drugi- ni jedan mi nije nešto... Ali daj šta daš, samo da onaj, sada već ex, lagano ode sa scene... (Ko zna, možda dočeka i Nobela za mir )
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Nema vise starog poretka u svetu,zeznuo sam se...najbolji golf igrac crnac,najbolji rep muzicar belac,americki predsednik crnac...ode svet u........
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Barak Obama izabran za Predsednika SAD
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.11.2008, 09:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •