Bludjenje
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15

Tema: Bludjenje

  1. #1

    Bludjenje

    Sta je blud? Da li je to nesto pozitivno ili negativno? Da li ste sebe nekad smatrali bludnikom/bludnicom i zasto? Da li taj termin postoji da bi se u losem kontekstu opisala neka seksualna sklonost i koja?
    Mozemo pricati i o razlicitim kontekstima kada su polovi u pitanju, tj. sta podrazumeva rec bludnik, a sta bludnica.
    Ako postoji protivprirodna, valjda postoji i prirodna blud, gde bi bile razlike?
    Vrag odneo šnalu...

  2. #2

    Odgovor: Bludjenje

    razlika je u spontanosti....a sam pojam možemo slobodno tumačiti, onako kako nam odgovara, tj. da li ga imamo ili nemamo, želimo ili ne, da li smo mi u pitanju ili neko drugi, da li ima mjesta za nas ili ne...( ovo je najvažnije !)

  3. #3

    Odgovor: Bludjenje

    Citat dndr kaže: Pogledaj poruku
    razlika je u spontanosti....a sam pojam možemo slobodno tumačiti, onako kako nam odgovara, tj. da li ga imamo ili nemamo, želimo ili ne, da li smo mi u pitanju ili neko drugi, da li ima mjesta za nas ili ne...( ovo je najvažnije !)
    Ovo zvuci kao da kad pricas o bludu, ti zapravo pricas o seksu, bez neke izricite konotacije, je li?
    Tako nekako i ja razmisljam, mada se cesto o bludu prica u nekom moralnom kontekstu, tj. kao da taj termin neminovno nosi u sebi neku vrstu osude.
    Bludnicenje, ili kako sam se ja zezala u naslovu - bludjenje, se cesto koristi kao druga rec za promiskuitet, a bludnicama se najcesce nazivaju zene koje varaju svoje partnere. Svi valjda imamo i pojam "bludnog sina" na pameti dok razmisljamo o ovome...
    Meni bi trebao jednostavan odgovor da li je blud nesto sto je ok, nasuprot protivprirodne bludi koja se zakonski sanckionise, i na osnovu toga neka relativno jasna definicija.
    Zanima me da li "bludi" svako ko ne prilazi seksu kao nacinu da se napravi dete, ili onaj ko ima druge ideje osim misionarske poze, ili onaj gde se gura tamo gde mu nije mesto...
    (Mozda sam pogresila sto temu nisam postavila na filozofiji jer me zanima bas svaki argument, svaka opaska u bilo kom smislu data, jer se radi o jednoj vaznoj raspravi u kojoj ucestvujem i vasa pomoc bi mi bila vazna.)
    Vrag odneo šnalu...

  4. #4

    Odgovor: Bludjenje

    ...mislim da svako od nas ima granicu moralnosti koju je sam/a sebi postavio/la i da prelazak neke druge osobe preko te imaginarne granice koju smo nacrtali mozemo nazvati "prirodnim" bludom... ...dok ne predje i onu drugu granicu koju uglavnom vecinom svi smatramo neprirodnim budom....

  5. #5

    Odgovor: Bludjenje

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...mislim da svako od nas ima granicu moralnosti koju je sam/a sebi postavio/la i da prelazak neke druge osobe preko te imaginarne granice koju smo nacrtali mozemo nazvati "prirodnim" bludom... ...dok ne predje i onu drugu granicu koju uglavnom vecinom svi smatramo neprirodnim budom....
    misliş da iscrtamo dokle je moralno a dokle analoralno
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #6

    Odgovor: Bludjenje

    Među ljubiteljima rafiniranog seksa sa snažnim epikurejskim predznakom ima mišljenja da je reč blud nastala spajanjem reči blagotvorni i ud. Konotacija je jasna. Bluđenje je društvena igra u kojoj je ud centralni pojam i causa sine qua non. Međutim, savremena mišljenja se ne slažu u potpunosti sa ovim, prvenstveno zbog krajnje liberalizacije seksa, a i zbog razvoja tehnologije tako da danas postoje razna pomagala koja vrše supstituciju pravog, nepatvorenog, nuškog polnog organa. Možda je tu i ta famozna granica koja se nazva pritivprirodna blud, jer ona predstavlja tačku gde prestaje priroda, a počinju veštačke sprave, odnosno vibratori...

    Međutim, oni konzervativniji i skoloni religijskom pogledu na seks smatraju da je naziv blud u stvari nastao od reči blagoslovena udaja, što nedvosmisleno ukazuje na stav da je greh učestvovati u društvenoj igri sa udom pre stupanja u brak. Danas se ovo mišljenje smatra prevaziđenim, a devojke koje ga uvažavaju je teže pronaći nego prase u Teheranu...

    Naravno, ovo je moj skromni, subjektivni i potpuno kontraverzni prilog krajnje sumnjive vrednosti u tumačenju seksoloških pojmova...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Bludjenje

    Откако сам гледао Тању Бошковић у неком филму, имам жељу да моје бивше жене једног дана кад ме не буде било мојој деци говоре: Твој отац је био курвар
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #8

    Odgovor: Bludjenje

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ovo zvuci kao da kad pricas o bludu, ti zapravo pricas o seksu, bez neke izricite konotacije, je li?
    Tako nekako i ja razmisljam, mada se cesto o bludu prica u nekom moralnom kontekstu, tj. kao da taj termin neminovno nosi u sebi neku vrstu osude.
    Bludnicenje, ili kako sam se ja zezala u naslovu - bludjenje, se cesto koristi kao druga rec za promiskuitet, a bludnicama se najcesce nazivaju zene koje varaju svoje partnere. Svi valjda imamo i pojam "bludnog sina" na pameti dok razmisljamo o ovome...
    Meni bi trebao jednostavan odgovor da li je blud nesto sto je ok, nasuprot protivprirodne bludi koja se zakonski sanckionise, i na osnovu toga neka relativno jasna definicija.
    Zanima me da li "bludi" svako ko ne prilazi seksu kao nacinu da se napravi dete, ili onaj ko ima druge ideje osim misionarske poze, ili onaj gde se gura tamo gde mu nije mesto...
    (Mozda sam pogresila sto temu nisam postavila na filozofiji jer me zanima bas svaki argument, svaka opaska u bilo kom smislu data, jer se radi o jednoj vaznoj raspravi u kojoj ucestvujem i vasa pomoc bi mi bila vazna.)
    Ako ga postavish nasuprot protivprirodne bludi, pobedjuje garant...

    ...samog, skoro da bih ga poistovetio sa strashcu, sa nesputavanjem zelja, ma kako one ponekad bile drushtveno neprihvacene...

    ...samo treba da ne dozvolimo da nas prevedu na drugu, mrachnu, stranu ulice....

  9. #9

    Odgovor: Bludjenje

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Sta je blud? Da li je to nesto pozitivno ili negativno? Da li ste sebe nekad smatrali bludnikom/bludnicom i zasto? Da li taj termin postoji da bi se u losem kontekstu opisala neka seksualna sklonost i koja?
    Mozemo pricati i o razlicitim kontekstima kada su polovi u pitanju, tj. sta podrazumeva rec bludnik, a sta bludnica.
    Ako postoji protivprirodna, valjda postoji i prirodna blud, gde bi bile razlike?
    ......
    ...verujem da je tu rech smislio neko,ko je trpao gde i sta je stigao...da,neko ko je pripadao onoj vrsti ljudi koje nazivamo lazni moralisti...jer kako bi inace opravdao najlakse sebe,nego upiruci prs'om u drugoga,cuvajuci svoje tajne da ne budu otkrivene...
    ...inace mislim da je rech blud nastala tako sto je neki tip,dok mu je neka riba odradjivala felacio,zadivljeno gledao u svoj narasli falus i osluskivao dok mu ona odradjuje posao...imagination...bl...bl...bl...i eto...bl...ud...blud...
    ...e sada...kaze moj drug Bane da vodimo rachuna o granici......poljubim u tukija svakoga ko zna gde je granica i ko je uspeo da ne predje crtu(naravno,zenski deo ljubim gde treba)...
    ...svi smo mi bludnici...manje ili vise...ali samo je jedan bludnik grada Chikaga...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #10

    Odgovor: Bludjenje

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ......
    ...verujem da je tu rech smislio neko,ko je trpao gde i sta je stigao...da,neko ko je pripadao onoj vrsti ljudi koje nazivamo lazni moralisti...jer kako bi inace opravdao najlakse sebe,nego upiruci prs'om u drugoga,cuvajuci svoje tajne da ne budu otkrivene...
    ...inace mislim da je rech blud nastala tako sto je neki tip,dok mu je neka riba odradjivala felacio,zadivljeno gledao u svoj narasli falus i osluskivao dok mu ona odradjuje posao...imagination...bl...bl...bl...i eto...bl...ud...blud...
    ...e sada...kaze moj drug Bane da vodimo rachuna o granici......poljubim u tukija svakoga ko zna gde je granica i ko je uspeo da ne predje crtu(naravno,zenski deo ljubim gde treba)...
    ...svi smo mi bludnici...manje ili vise...ali samo je jedan bludnik grada Chikaga...
    I ja bih rekla da etikete najčešće smišljaju proizvođači. Ko oprasio, taj oglasio...
    "Nisam ja" sindrom je toliko čest da, kad se sve sabere, ispada da je većina bezgrešna, svi divni, dobri, idealni, ma ko anđelčići...
    Ispravite me ako grešim, ali čak kad se pogleda i ovaj forum, kao kakav-takav uzorak, ispostavlja se da su najređi konkretni odgovori na golicljive teme, a da se većina javlja samo da bi iste prokomentarisala. Seksualnost je još uvek tabu-tema, ma koliko da smo kao šaljivi, otvoreni za priču, emancipovani, samosvesni...
    Ako se pojam seksa i neke uopštene seksualnosti izjednači sa pojmom bluda, onda smo svi dobrano ogrezli u tome. Nema toga ko nije imao bludne misli i na neki način ih konkretizovao. Pitanje forme, da li se sve to dešava sa nekim stalnim partnerom, u braku, van braka, u vezi ili izvan nje, samo u mislima ili telesno, manje je važno. Misli nam blude, a tela reauguju u skladu sa tim. Razlikujemo se samo po tom da li o tome ćutimo, to poričemo ili opušteno pričamo.
    Granice postoje. Moraju da postoje, jer sve ono što je od druge osobe neželjeno ili je na bilo koji način, psihički ili fizički povređuje, spada u onu mračnu stranu ulice koju pominje love_hunter. Mislim da u to spadaju i ona stanja kada strast nadvlada sve zdravorazumske kočnice, pa na um padne teška roletna, čovek isključivo robuje svojim čulnim nadražajima, a ponašanje mu postane psihotično. U tom smislu bih se složila i sa Lavom.
    Blud je jedan širok pojam, tu svakako ima mesta i za blagotvorni ud i blagoslovenu udaju koju pominje memento, kao i za sve drugo što nas na taj dobro prepoznatljivi način uznemirava i nadahnjuje. Svi smo mi bludnici, s tim što postoje dve krajnosti: puritanci i manijaci.
    Vrag odneo šnalu...

  11. #11

    Odgovor: Bludjenje

    Evo, konkretno...

    Blud? Samo rec. Rec koju upotrebljavaju lazni moralisti, da bi opisali nesto sto im se ne svidja, ili nisu fizicki ili psihicki u stanju da ostvare.

    Svaka aktivnost oko koje se dvoje odraslih, racionalnih ljudi dogovore moze se smatrati prirodnom..ili bar dozvoljenom.

    Ako nema pristanka jedne od osoba ukljucenih u aktivnost, u pitanju je, naravno, silovanje. Za seks sa zivotinjama ne znam sta bih rekao, psihicki poremecaj.

    Poenta je da rec blud ne znaci nista. Ono sto dvoje odraslih ljudi rade u spavacoj sobi, uz obostrani pristanak, nikako ne moze biti blud. Sve ostalo se zakonski sankcionise, te je vise prekrsaj, odnosno zlocin.

    As simple as that

  12. #12

    Odgovor: Bludjenje


    Ja mislim da su pojam/termin blud smislili popovi. Ili kako su se već, njihove preteče zvale .
    Bar mi zvuči popovski.
    I ide mi nekako najviše uz priču :
    " Ne kradi, ne laži, ne mrzi, ne ubi, ne psuj, ne pljuj, ne kudi ... ne bludi. "
    Ne u smislu ne buditeludi ... nego nešto .... više kao GREH. Naravno sexualni greh.
    Ne grešite ! ... na to mi najviše liči.
    Odatle (valjda) i proizilaze pojmovi/termini : bludnik-grešnik ... i bludnica-grešnica.

    Svakako je u pitanju sex ... ali u vreme kada je on bio taboo tema.
    I mislim da je u pitanju prepodobno vreme, kada su tadašnji mantijaši određivali granice,
    kako sveukupnog morala, tako i pojedinačne moralnosti ... kao društvene podobnosti.
    Vreme Osuda, Progona, Kamenovanja, Stubova Srama, Lomača, Posipanja katranom i perjem, Giljotina
    ... i ostalih b(L)oodalaština.

    Zvuči mi totalno izlizano ... ... starinski.

    ________

    A,
    sve sexualne devijacije, razne izvitoperenosti, raznorazne izopačenosti i nastranosti ...
    smatram da imaju svoje mesto u nekoj od podgrupa Grupe - Emocionalno Sexualne Bolesti.

    Ja u svom "pojmovniku" ne nalazim nikakvu vezu između sexa i reči blud,
    kao ni između sexualnih bolesti i bludničenja.


    Čini mi se da je razvrat sinonim za blud.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #13

    Odgovor: Bludjenje

    Da... Ali, iako zvuče "starinski", ovi termini se pominju i u savremenim zakonicima. Pa se onda govori o protivprirodnoj bludi, bez obzira na medicinsku dijagnozu počinioca.
    Odatle i moja dilema, jer ako protivprirodno ne valja i kažnjivo je, mora da je sama blud nekako ok.
    Vrag odneo šnalu...

  14. #14

    Odgovor: Bludjenje

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Da... Ali, iako zvuče "starinski", ovi termini se pominju i u savremenim zakonicima. Pa se onda govori o protivprirodnoj bludi, bez obzira na medicinsku dijagnozu počinioca.
    Odatle i moja dilema, jer ako protivprirodno ne valja i kažnjivo je, mora da je sama blud nekako ok.
    Vidim logicku dilemu i jasna mi je... Ali, nas jezik, kao i vecina ostalih, je prepun jezickih ( i logickih ) nedorecenosti poput ove. Mislim da termin "protivprirodna blud" treba shvatiti samog za sebe, kao nesto sto je nedozvoljeno ciniti, bez logickog povezivanja sa recju koja bi mu trebala biti suprotnost....


  15. #15

    Odgovor: Bludjenje

    Protiv prirodna blud se može shvatiti u logički terminološkom smislu i kao negacija negancije, odnosno kao afirmacija, dakle, pozitivna pojava za koju njen počinioc ne bi, po logici stvari, trebalo da se krivično goni i sudski kažnjava. Slažem se da je ovaj izraz nedefinisan u logičkom smislu, kao i da zvuči arhaično...

    Šta bi bila onda prirodna blud? Većina nas se u tom slučaju može svrstati pod, recimo, bludničare, bludiste, bludadžije, bludoholičare, ili šta ti ja već znam šta...

    Sjajna opaska postavljača teme.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •