Legalizacija marihuane - Strana 9

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za legalizaiju Marihuane?

Učesnika ankete do sada
15. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    10 66.67%
  • Ne

    5 33.33%
Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 7891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 151
  1. #121

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ako se legalizuje gandza...onda treba i zuto,belo,itd...mislim,to je kao neka logika...
    koja logika? pa nije bas tako, zavisnost od gandze neuporediva je od zavisnosti od "zutog", mnogo manja od zavisnosti od "belog", a jos manja od zavisnosti od duvana, a takodje i manje je zdravstveno stetna od duvana, za nekoga ko pusi travu a ne pusi cigarete ili cigare, a duvan je legalan... nisam ni za jedno, ali samo da napomenem...
    takodje, naduvan covek je mnogo manje "lud" od pijanog... a alkohol je legalan... naravno da sve zavisi od pojedinca, ali nisam jos video "naduvanog kretena" koji je radio vece gluposti od "pijane budale"
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  2. #122

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    ... nisam jos video "naduvanog kretena" koji je radio vece gluposti od "pijane budale"
    Ni ja do sada

    Zašto bolja edukacija? Zato.

  3. #123

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    koja logika? pa nije bas tako, zavisnost od gandze neuporediva je od zavisnosti od "zutog", mnogo manja od zavisnosti od "belog", a jos manja od zavisnosti od duvana, a takodje i manje je zdravstveno stetna od duvana, za nekoga ko pusi travu a ne pusi cigarete ili cigare, a duvan je legalan... nisam ni za jedno, ali samo da napomenem...
    takodje, naduvan covek je mnogo manje "lud" od pijanog... a alkohol je legalan... naravno da sve zavisi od pojedinca, ali nisam jos video "naduvanog kretena" koji je radio vece gluposti od "pijane budale"
    ...veruj mi...ja sam ga video mnogo puta u ogledalu...
    ...moj odgovor je bio ironican...nisam za legalizaciju ni jedne droge...jer ne mozes da poredis koja je droga stetnija...gandza razara mozak,samo sto to mnogo duze traje pa su ljudi skloni da kazu kako,eto,nije stetna ili je manje stetna,itd...
    ...nego...pricam o logici...bolje da ti udarim 2 shamara nego da opalim bejzbolkom...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #124

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...veruj mi...ja sam ga video mnogo puta u ogledalu...
    pa razumljivo, od gandze ti podivlja percepcija pa zapazas svaki i najmanji detaljcic svojih kreveljenja pred ogledalom, dok od alkohola ne vidis "ni belu macku" ..... salim se.....

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...moj odgovor je bio ironican...nisam za legalizaciju ni jedne droge...jer ne mozes da poredis koja je droga stetnija...gandza razara mozak,samo sto to mnogo duze traje pa su ljudi skloni da kazu kako,eto,nije stetna ili je manje stetna,itd...
    pa to sam i pokusao da kazem, ne mislim da je marihuana ishta vise stetna od duvana i alkohola koji su legalni, a mozda i stetniji, ali, ajde necemo ovde o tome da vagamo, ne mislim ni da smo strucni ni da raspolazemo konkretnim argumentima, a da me ne mrzi sad da "guglam" verovatno bi se dalo naci i nekih eksperimentalinih analiza na tu temu
    ...davno sam jos napisao na ovoj temi, lova je u pitanju i nenormalno velike kolicine novca se u svetu obrcu u trgovini marihuanom na crno, da jednostavno onima koji "posao" drze u rukama ni slucajno nije u interesu da se ona uvede u legalne tokove.... s obzirom kakva se atmosfera u svetu i kod nas dize oko duvana i pusenja, ne bi me cudilo da u narednih deceniju, dve, zemlje pocnu da proglasavaju ilegalnim proizvodnju i pustanje u promet cigareta i cigara, kako bi se time stvorilo pogodno tlo za razvoj trgovine duvanskim proizvodima na crno i ostvarivao jos veci profit

    bilo kako bilo, povukao sam samo paralelu izmedju dve lose (ili losije) stvari koje se non stop i svuda reklamiraju i jedne zbog koje se ide na robiju....


    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...nego...pricam o logici...bolje da ti udarim 2 shamara nego da opalim bejzbolkom...
    sta?! osh' da se bijesh? a? ..... be cool, man, beee coooool
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  5. #125

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    pa razumljivo, od gandze ti podivlja percepcija pa zapazas svaki i najmanji detaljcic svojih kreveljenja pred ogledalom, dok od alkohola ne vidis "ni belu macku" ..... salim se.....



    pa to sam i pokusao da kazem, ne mislim da je marihuana ishta vise stetna od duvana i alkohola koji su legalni, a mozda i stetniji, ali, ajde necemo ovde o tome da vagamo, ne mislim ni da smo strucni ni da raspolazemo konkretnim argumentima, a da me ne mrzi sad da "guglam" verovatno bi se dalo naci i nekih eksperimentalinih analiza na tu temu
    ...davno sam jos napisao na ovoj temi, lova je u pitanju i nenormalno velike kolicine novca se u svetu obrcu u trgovini marihuanom na crno, da jednostavno onima koji "posao" drze u rukama ni slucajno nije u interesu da se ona uvede u legalne tokove.... s obzirom kakva se atmosfera u svetu i kod nas dize oko duvana i pusenja, ne bi me cudilo da u narednih deceniju, dve, zemlje pocnu da proglasavaju ilegalnim proizvodnju i pustanje u promet cigareta i cigara, kako bi se time stvorilo pogodno tlo za razvoj trgovine duvanskim proizvodima na crno i ostvarivao jos veci profit

    bilo kako bilo, povukao sam samo paralelu izmedju dve lose (ili losije) stvari koje se non stop i svuda reklamiraju i jedne zbog koje se ide na robiju....




    sta?! osh' da se bijesh? a? ..... be cool, man, beee coooool
    ...prepoznajem duhovitost...i to mi se svidja...tako da od tuche nema nista...
    ...nego...razmisljam o prohibiciji...ne bi bilo lose...ovde izgleda,samo od sverca i moze da se zivi ljuDski...
    ...hell ain't a bad place to be......

  6. #126

    Legalizacija marihuane

    Sećam se,bilo je to davne 1981- e godine.Sa tek navršenih 18-godina,potpisao sam prvu peticiju u životu.To se dogodilo u klubu studenata Mašinskog fakulteta u Beogradu.Vremena teška,drgoe malo.Ja jadnik brucoš,za marihuanu jedva da sam i čuo,ali potpisivanje peticija bilo koje vrste,jedino ne onih naručenih od strane režima je bila moja opsesija.To sam smatrao činom građanske neposlušnosti,odnosno svetinjom za svako svesno i misleće biće.
    Sećam se takođe jednog mog dobrog drugara iz Rožaja,sramota ga,skoro da plaće,ali ni za živu glavu ne potpisuje ništa.Čak je u jednom trenutku molio da mu nađemo bilo šta,da se u WC-u ufiksa,ali samo ne da potpisuje.Već tada sam shvatio šta je porok.Pa heorin je prema strahu od režima običan aspirin.
    Prođoše od tada mnogi studentski pokreti,lansiraše mnoge napredne omladince, "tribune".I svako od njih postaje očaran elitizmom,naravno, smatrajući da je i on sam tu.A sirotinja raja,zbog zalutalog džointa,može i da ostane bez jaja,u nekoj poicijskoj stanici.Na sreću, policija kod nas ima završenu osnovnu školu,što je potpuno dovoljno da shvati šta je marihuana.Tako su je pojedine patrole legalizovale još pre 20-ak godina,dok su druge zadovoljavale svoej erotsko sadističke maštarije sa mladićima,najčešće dugih kosijana.
    Prema istraživanjima,koeficijent zavisnosti duvana je 1,alkohola 6,heroina 93,a marihuane NULA.Pa zašto se ne legalizuje,Nema ko da pita.Nema toga,ko bi se zarad istine odrekao desetak glasova na izborima.
    Ponovo ista priča kao kod svih legalizacija.Dejstvujuća zabrana štiti interese prodavaca,jedinih kriminalizovanih u celom lancu.I jedino oni imaju svoje zastupnike u Skupštini.Štiti ih lažni moral narodnih predstavnika.Mi,zagovornici naučno dokazane istine,samo smo nemi posmatrači lažnih pozorišnih predstava.

    Ne postoji ni jedan valjani razlog za držanje marihuane van zakona.Državni novac se sliva u džepove dilera,koji zatim postaju tajkuni i najzad,finansijeri političkih stranaka.Tako poslanici moraju misliti i o budučim pokolenjima svojih istomišljenika.To je surova istina.
    Ofucana je priča,da je marihuana otskočna daska za teške droge,te da nema lakih i teških droga.Takve laži,samo najhrabriji lekari su izgovarali i u doba najcrnjeg komunizma.Pa svaki lek uz alkohol je skok za riplija u odnosu na marihuanu.U najgorem slučaju su mogli dati objašnjenje: "Pa ako drug Tito može bez marihuane,možete i vi."
    Mnogi govore:"Daj ne seri,nego ćuti i motaj.Ko te dira"E pa neću da motam.Kad mi se motalo,nisam za to tražio dozvole od opštinskih organa.Neću nikada više da motam.Ali dajte da živim u slobodnom gradu i slobodnoj zemlji.Bez lažnih stega i kočnica.
    Zagovornici Evroatlanskih integracija objašnjavaju:"Pa kad je zabranjeno tamo,zašto bi bilo legalizovano ovde"E,za njih me još više zabole nego za druga Tita.Zašto pre rušenja Berlinskog zida nisu nešto zabranili.Sada,kada je prestala potreba za dokazivanjem slobodnog višepratijskog društva,dajte da poradimo na sebi.Fabrike u Kinu,a radnike što dalje iz grada,da ne prljaju.Oni koji odlučuju o legalizaciji,sa poniženjem gledaju na Marihuanu.To ti je brate za klošarčine.Koka je prava stvar.
    Sami kažemo,da su nam jedina šansa strani turisti,koji dolaze zbog splavova.E,tamosu finansijeri stranaka sa svojim kokaiom i heroinom.Legalicaija bi samo ogroman deo novca odneo u budžet,a koga to briga.
    Ja sam legalista i za legalizaciju svega što ne šteti drugim pojedincima.Nisam za legalizaciju atentata,bilo kakvih beretki pa me molim vas nemojte mešati sa samoproklamovanim legalistima.Ja sam pravi legalista.Život je kratak i treba po malo misliti i na svoju dušu.A pogotovu ako si siguran da si u pravu.
    Vidimo se sledećg 5 oktobra.Valjda će te ukapirati da ovako više ne može.Onaj ko priča o Marihuani je ovde narkoma,a onaj ko ćuti i ubija se je potomak Vizantijskog plemena.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  7. #127

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    nek legalizuju ako hoce nem nista protiv ,pored toga,neka uzmu ciglu pa nek lupaju lagano sebi o glavu ili dve cigle dupla doza

  8. #128

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Nije me brigada li će je legalizovati jer je svakako sve na dohvat ruke . Ako baš hoće neka pušu ... samo da ne sede na hladnom betonu .
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  9. #129

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Zašto je ne legalizovati? Imamo iskustvo Holandije, zemlje koja je legalizovala lake droge još početkom ovog veka ako se dobro sećam. Ima odlična iskustva, to je danas zemlja sa najmanjim brojem novoregistrovanih zavisnika u EU. Ja marihuanu nikad nisam probao i ne verujem da ću ikada Legalizovanu ili ne, onaj ko ćeli da je nabavi uvek će naći način da tu nameru sprovede u delo. Dobra edukacija je neophodna, naravno. Ako bi se takav program sproveo na pravi način, imali bi smo smanjenje broja zavisnika veoma brzo.

  10. #130

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Apsolutno sam za legalizaciju marihuane i svih droga, a evo i zašto:

    Samom legalizacijom imali bi uvid u količinu narkotika koju konzumiraju naši sugrađani. Tad bi mogli da kontrolšemo korisnike. Ovako, oni svejedno konzumiraju drogu i umiru po ćoškovima.
    Druga stvar, malo bi ekonomska moć države živnula. I još jedna stvar...sigurno bi se smanjila popularnost marihuane, jer kao što je već neko napisao..."Najlepše je zabranjeno voće".

    Ja sam lično protiv svih tih nerealnih svetova i neka im daleko bila nerealna kuća od mene

  11. #131

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    jel znate vi kako smrdi Amsterdam od mokrace sa marihuanom?
    apsolutno sam protiv legalizacije...
    ako odobre, ljudi ce naci nove zabranjene poroke... udisat ce gas iz butan boce ili ce gutati naftalinske kuglice... mozda i igrati ruski rulet sa prijateljima i slucajnim prolaznicima...

    zabranjeno, nema i .
    a ko oce nek trpi sankcije a ne da peva himne o nekim povredjenim gradjanskim pravima! ni detetu se ne dopusta bas sve! odrastite vec jednom!

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #132

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    jel znate vi kako smrdi Amsterdam od mokrace sa marihuanom?
    Kako smrdi?

    Debata je sve veca oko legalizacije. Milijarde izgubljenih $/ koje bi drzave mogle da pokupe kontrolom.
    Polemika oko terapetuskog dejstva THC-a se siri Evropom.
    Ja sam za...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  13. #133

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Ja sam za legalizaciju svih droga iz razloga što oni koji hoće imaju i načina da dođu do nje sa ili bez legalizacije. A ako se legalizira možda nekima ne bude više zanimljiva.

    Meni ionako nije zanimljiva droga...marihuana nekad bila...i svejedno što nije legalizovana...nije se dalo primjetiti da nije.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  14. #134

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    kada zamislim svoju cerku da joj neko sipa u pice neku legaliziranu drogu...
    pa hvala lepo, idem da nabavim masinku! mislim da je vreme da pocnemo lobirati i za to! ako mogu Ameri, sto ne bi mogli i mi? izvor novca za drzavu a i sad ga svi imaju pa nemamo hiljade mrtvih mesecno na ulicama...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #135

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    chini mi se da nema lepshe ni zahvalnije biljke za gajiti od travke pobrljavke ... lepa, nezzna, visoka, razgranata, goropadna, ponosna, .... pa josh kad joj se oforme oni grozdovi lepljivog dlakavog cvecha mmmhmmm

    nije mi bilo tuzznijeg trenutka nego kad je doshlo vreme da je se poseche...

    nemam stav o legalizaciji. budale nishta ne mozze sprechiti da si upropaste zzivot niti to za njih mozze iko bolje da uradi od njih samih. a svi dodju do onog shto zzele bilo to dozvoljeno ili zabranjeno.

    devojchicama, koje imaju tatu koji ih voli i poshtuje, koje same sebi plachaju izlaske i koje se ne druzze s budalama da bi bile vidjene i da bi bile popularne, niko ne mozze nishta sipati u piche.
    & underpaid......

Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 7891011 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •