Legalizacija marihuane - Strana 10

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za legalizaiju Marihuane?

Učesnika ankete do sada
15. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    10 66.67%
  • Ne

    5 33.33%
Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 151
  1. #136

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Ne vidim kakve veze ima Amerika sa ovim pitanjem.
    Verovatno vec znas da je alkohol stetniji za organizam, ali ocigledno da manje smeta.
    Lista oboljenja prozurokovana alkoholom je poprilicno velika.
    Marihuana se koristi u terapeutske svrhe. I to sa uspehom...
    Samo umereno...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  2. #137

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidim kakve veze ima Amerika sa ovim pitanjem.
    Verovatno vec znas da je alkohol stetniji za organizam, ali ocigledno da manje smeta.
    Lista oboljenja prozurokovana alkoholom je poprilicno velika.
    Marihuana se koristi u terapeutske svrhe. I to sa uspehom...
    Samo umereno...
    pa to je...
    ono ``samo umereno``...

    u drustvu koji ne moze da se odrice pusenja, u drustvu gde je smekerski pusiti sa 10 i kusur godina...
    sta cemo ako ce smekerski postati pusenje dzointa a nece biti umerenosti zbog krize i opsteg rasula morala i drustva...
    nije li marihuana moguci put za ulazak u svet teskih droga?

    koliko je stetna, pojma nemam, ali... kako sam naveo, dozvolimo nesto, narod ce naci nesto drugo sto je zabranjeno... neku sitetiku ili ni ja ne znam sta...
    znaci problem time nismo eliminisali...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #138

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Pa nista, hajde da zatvorimo oci i ignorisemo a oni neka pusu kao i do sada...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  4. #139

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Marija Jovana? Legalizacija ? Naravno!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #140

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Pa nista, hajde da zatvorimo oci i ignorisemo a oni neka pusu kao i do sada...
    to je vec druga dimenzija, kao i borbe pasa...
    osetljivo balansiranje drzave izmedju budzeta i morala sprovodjenja zakona...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #141

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    pa to je...
    ono ``samo umereno``...

    u drustvu koji ne moze da se odrice pusenja, u drustvu gde je smekerski pusiti sa 10 i kusur godina...
    sta cemo ako ce smekerski postati pusenje dzointa a nece biti umerenosti zbog krize i opsteg rasula morala i drustva...
    nije li marihuana moguci put za ulazak u svet teskih droga?

    koliko je stetna, pojma nemam, ali... kako sam naveo, dozvolimo nesto, narod ce naci nesto drugo sto je zabranjeno... neku sitetiku ili ni ja ne znam sta...
    znaci problem time nismo eliminisali...
    Marihuana je dobra u suzbijanju kancera kažu...

    Dok si ti protiv ovoga,ubeđen sam da je treba legalizovati što pre

  7. #142

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Alcohol,duvan...daleko vece i opasnije sranje od ganje.
    Ganja uvek sam ZA
    Pa sta mislite,gde zavrsi sva ona ganja koja je "oduzeta"...sigurno nije spaljena,drzava je plasira opet na ulice,i sve tako u krug. Kada bi se lepo legalizovalo,mogli bi i da udare porez na trgovinu ganjom...


  8. #143

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    -Pa opet ne znam, cini mi se da sam se vec izjasnjavao za - protiv (ili ti uzdržan) legalizacije ali nisam protiv, mislim da se hapse, to moj drugar ja onaj gari iz Vajske... Bojim se da neki presedan u tom smislu legalizacije otvori vrata pravnicima za razna cudesa: od privremene neuračunljivosti do farmaceutske mafije i njihovih proizvoda za sreću sreću radost a boga mi i uživanciju.
    Mislim kuda to vodi
    I na koji način to doprinosi razvoju našeg socijalističkog društva.
    Somebody stop me
    Svi vi što maštate o sreći....

  9. #144

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku

    koliko je stetna, pojma nemam, ali... kako sam naveo, dozvolimo nesto, narod ce naci nesto drugo sto je zabranjeno... neku sitetiku ili ni ja ne znam sta...
    znaci problem time nismo eliminisali...
    Znači, danas sam izgleda osuđen da nalećem na "čvrsta" mišljenja oko stvari o kojima se pojma nema...takav mi horoskoP...


    ...za.

  10. #145

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Jednostavan odgovor: ne

    Ima puno razloga za to:

    1. Prvo kvalitet robe - marihuana se u našoj maloprodaji izuzetno meša sa ostalim sastojcima da bi se dobilo na količini = kada bi došlo do komercijalne upotrebe ove biljke, razvoj situacije bi bio kao i sa svakim drugim proizvodom za masovnu upotrebu: kvantitet pre nego kvalitet

    Znam da će nego već reći da je marihuana manje štetna nego cigarete(što i jeste tačno, potvređeno od strane stručnjaka širom sveta) ali tu se priča o čistoj marihuani.
    Prava istina je da mešanjem ostalih sastojaka sa marihuanom dobijamo proizvod daleko opasniji nego što su cigarete(pitajte bilo kog iskusnog potrošača ove rajske biljke)

    2. Druga stvar je još gora: legalizacija marihuane predstavlja novo otvoreno tržište za kompanije koje bi morale da se takmiče za prevlast nudeći povoljne cene, vikend akcije što bi rezultovalo nižu cenu marihuane. Ako pogledamo logično, zbog legalne(lake) dostupnosti i sve nižih i nižih cena, procenat populacije koja puši gandžu će se povećavati.

    Ne znam koliko od vas zna za činjenicu da marihuana izaziva blagi stepen paranoje?
    Pa ako je u ovom trenutku nepušaču relativno teško da ne udiše dim cigarete iz neposredne okoline, zamislite onda kako ćete se osećati, vi koji nepušite a imate liberalno mišljenje o njoj, kada budete udisali koncetrovanu paranoju? hvala lepo, ne.

    Možda se neko seti da mi odgovori kako bi se to moglo regulisati preko posebnih mesta za pusenje marihuane(apsurd!) ali to bi bilo kao i državni propis da se ne smeju prodavati obične cigarete maloletnicima pa opet... ovo poslednje je tek onda velik problem...

    3. Kada naša država, a svi znamo kakva je naša vlast( )
    uvidi koliki profit ima na ovom tržištu, mislite da neće biti forsiran marketing? da se neće raditi "naučna istraživanja" kako je marihuana zdrava? I alkohol je zdrav, izuzetno dobar protiv raznih bolesti i dobar za opšte stanje imunog sistema, ali samo u umerenim količinama! pa opet imamo alkoholizam... Marihuana je drugačija jel da? ...

    Izvinjavam se zbog bezobrazno velikog posta ali imam šta da kažem.

  11. #146

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Legalizovati,oporezovati,itd...

  12. #147

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Marihuana nije ZDRAVA za pušenje. To je nonsens.
    Mislim da je korisna u pojedinim slučajevima. Naučno je dokazano da utiče na stepen mučnine u hem.terapiji,pa ako već može makar malo da ublaži tegobe najtežim bolesnicima, zašto bi padali u nesvest i glumili lažni moral zbog malo vutre?
    Na primer, moja baka, iz čiste dosade pije nenormalne količine lekova, po celi dan spušta i podiže pritisak lekovima, guta ih kao bombone. Kada bi bila legalizovana, baka bi lepo pušila marihuanu koju uzgaja u svojoj baštici, pored bosiljka i zdravca, ne bi se trovala hemijom i izluđivala celu familiju.
    Ne treba tu brkati babe i žabe, alkohol se legalno zloupotrebljava. Društveno je prihvatljivo biti alkoholičar, pije se svuda, gvirnite u ladice svake direktorske kancelarije ili ordinacije i naćićete litre viskija ili neke kvalitetne rakije. Na slavama, proslavama, sahranama, svud se šljoka bez reda i dobrog ukusa i sad je sve to okej, a trava je zlooooo.
    Ma kako da nije.
    Potrebno je naći meru i edukovati ljude, pošto smo nacija sklona autodestrukciji i preterivanju u svemu.


    Btw, ja inače ne pušim..
    Ali da mi se puši marihuana, svakako da bih to radila.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #148

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Marihuana treba biti legalizowana w całej Europie

  14. #149

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Trebalo bi je legalizovati, samo da ne bi ljudi zbog posedovanja npr. grama vutre padali i ležali robiju isto kao i za dop, jer je to kod nas slučaj, mada ima i primera da više odleže za vtru nego za dop, što je glupost sama po sebi, i te sudije kao da su pale s kruške pa donose takve presude.
    Elem, ono što je loše kod mariJuane je to što je ona prvi korak ka nečemu jačem, takoreći "Uvod u drugi život" i što je s te strane loša.
    Sva sreća što sam imao takve paranoje da mi se nije mililo da je pušim, inače bih se navukao kao i na sve stalo što bi posle usledilo.
    Ponekad sam zahvalan Bogu štto mi je dao iskrivljenu svest, da mi psihoaktivne supstance tog tipa nisu neophodne zarad funkcionisanja, a sad mi je problem što sam postao normalan, pa me stra' da se ne navučem na nešto kako bih se vratio u uobičajeno stanje svesti

    Kažu da je bezopasna, kur moj je bezopasna ako se koristi svaki dan
    Kad vidim napušene likove dođe mi da im se najebem majke mile, jer su usporeni, jer je koriste svaki dan, i onda im mozak šljaka u leru
    Mrzim da mi mozak šljaka u leru
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  15. #150

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Pošto su danas moderni 2 u 1, 3 u 1, itd. napici, evo mog predloga u tom smislu:



    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •