Legalizacija marihuane

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za legalizaiju Marihuane?

Učesnika ankete do sada
15. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    10 66.67%
  • Ne

    5 33.33%
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 151

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Legalizacija marihuane

    Da li ste za legalizaciju marihuane? Bilo bi lepo da detaljnije obrazlozite odgovor.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Ccc prva tema u drustvu,pa o marihuani.Kuda ide ova danasnja omladina.Hehehehe
    Sto se tice legalizacije meni je potpuno svejedno.
    Ja je ne koristim,marihuanu jel te,a oni koji je koriste mi uopste ne smetaju.
    To je stvar licnog izbora.Ima slucajeva kada su i oni "naduvani" mnogo korisniji nego oni koji su,da kazemo,potpuno pri cistoj svesti i zdravoj pameti.
    Samo jedan klub,
    samo jedan grad,
    samo Partizan,
    samo Beograd!
    Njega volimo,
    njega bodrimo,

    njemu pevamo,
    brate Partizan!!!

  3. #3

    Odgovor: Legalizacija marihuane





    Sveza umetnicka fotografija.
    Poruku je izmenio goldie, 18.03.2007 u 15:10

  4. #4

  5. #5

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Legalizacija marihuane ne moze doneti nista lose, jer ju je i sada jako lako nabaviti, tako da se ne moze reci da ce tada klincima biti na dohvat ruke - jer je i sada to slucaj. S druge strane, ne vidim realne razloge za legalizaciju. Mislim, sta ce to promeniti u nasim zivotima i drustvu uopste.
    Ja se pridrzavam onoga - ako ce neko nesto da radi jednostavno ce to raditi, a ako mu zabranis, samo mu moze biti jos sladje. S druge strane, ako nekoga nesto ne privlaci, moze mu biti ispred nosa, a moze mu biti zabranjeno, on to nece uzeti. Na taj nacin posmatrano, potpuno je svejedno da li je ona legalna ili ne, klinci je koriste i dostupna im je... Mozda bi pre trebale da se uvedu rigorozne kontrole prodaje cigareta maloletnim licima. Steta je veca.

  6. #6

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Juice kaže:
    Legalizacija marihuane ne moze doneti nista lose, jer ju je i sada jako lako nabaviti, tako da se ne moze reci da ce tada klincima biti na dohvat ruke - jer je i sada to slucaj. S druge strane, ne vidim realne razloge za legalizaciju. Mislim, sta ce to promeniti u nasim zivotima i drustvu uopste.

    E upravo. Licno, pored piva i dobrog drustva, ne treba mi drugi oblik opustanja!

  7. #7

    01 Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Juice kaže: Pogledaj poruku
    Legalizacija marihuane ne moze doneti nista lose, jer ju je i sada jako lako nabaviti, tako da se ne moze reci da ce tada klincima biti na dohvat ruke - jer je i sada to slucaj. S druge strane, ne vidim realne razloge za legalizaciju. Mislim, sta ce to promeniti u nasim zivotima i drustvu uopste.
    Ja se pridrzavam onoga - ako ce neko nesto da radi jednostavno ce to raditi, a ako mu zabranis, samo mu moze biti jos sladje. S druge strane, ako nekoga nesto ne privlaci, moze mu biti ispred nosa, a moze mu biti zabranjeno, on to nece uzeti. Na taj nacin posmatrano, potpuno je svejedno da li je ona legalna ili ne, klinci je koriste i dostupna im je... Mozda bi pre trebale da se uvedu rigorozne kontrole prodaje cigareta maloletnim licima. Steta je veca.

    Uglavnom se slazem sa ovim ali... Realni razlozi za legalizaciju postoje veoma!!
    Razlog 1.
    Svi ti pomenuti klinci zavrsavaju u zatvoru zbog posedovanja... a da ne pricam o gluposti zvanoj omogucavanje drugima... i svi ti bezopasni klinci koji popushe po neki dzok nedeljno u parku ili bilo gde drugde bivaju oznaceni i markirani kao narkomani neki i postaju narkomani povedeni tim markiranjem... zivot im se promeni.. pocinju da budu besni na svet oko sebe i nepravdu koja im je uchinjena... takav losh uticaj na psihu mladog choveka ne moze ni tona trave da ostavi... ali zatvor moze. I sad kazi ne postoje realni razlozi...
    Razlog 2.
    Ta marihuana koja je na dohvat ruke i dostupna svima je tako losheg kvaliteta i puna raznih otrova da je to nenormalno. Ako ste ikad chuli da je neko postao zavistan od trave (shto je prosto nemoguce), to je zato sto je koristio marihuanu nepoznatog kvaliteta koja je prosla par ruku dilera i svaki je jos nesto dodao (naprskao) na nju da bi joj "povecao jacinu". Legalizacijom bi se tu stvorio red. Kvalitet bi bio proveravan, nikakvih dodataka chistoj biljci ne bi bilo ITD.
    Razlog 3.
    Cannabis postoji i u obliku industrijske biljke. Ljudi je porede sa pamukom... znaci odevni predmet napravljen od Cannabisa je u odnosu na pamuk mnogo izdrzljiviji a time i dugotrajniji. Cannabis moze da se koristi i kao gorivo. Znaci razlog industrija.
    Razlog 4.
    Medicinske svrhe... o ovoj temi ima mnogo da se prica. Koga interesuje moze da progugla. Mnoge teshke i smrtonosne bolesti postaju mnogo podnoshljivije upotrebom cannabisa. Ako mene pitate legalini Cannabis bi ostavio mnogo psihijatara bez posla


    Razloga ima mnogo ali ova 4 su nekako najbitnija.

    Free the HERB

  8. #8

    Legalizacija marihuane

    Sećam se,bilo je to davne 1981- e godine.Sa tek navršenih 18-godina,potpisao sam prvu peticiju u životu.To se dogodilo u klubu studenata Mašinskog fakulteta u Beogradu.Vremena teška,drgoe malo.Ja jadnik brucoš,za marihuanu jedva da sam i čuo,ali potpisivanje peticija bilo koje vrste,jedino ne onih naručenih od strane režima je bila moja opsesija.To sam smatrao činom građanske neposlušnosti,odnosno svetinjom za svako svesno i misleće biće.
    Sećam se takođe jednog mog dobrog drugara iz Rožaja,sramota ga,skoro da plaće,ali ni za živu glavu ne potpisuje ništa.Čak je u jednom trenutku molio da mu nađemo bilo šta,da se u WC-u ufiksa,ali samo ne da potpisuje.Već tada sam shvatio šta je porok.Pa heorin je prema strahu od režima običan aspirin.
    Prođoše od tada mnogi studentski pokreti,lansiraše mnoge napredne omladince, "tribune".I svako od njih postaje očaran elitizmom,naravno, smatrajući da je i on sam tu.A sirotinja raja,zbog zalutalog džointa,može i da ostane bez jaja,u nekoj poicijskoj stanici.Na sreću, policija kod nas ima završenu osnovnu školu,što je potpuno dovoljno da shvati šta je marihuana.Tako su je pojedine patrole legalizovale još pre 20-ak godina,dok su druge zadovoljavale svoej erotsko sadističke maštarije sa mladićima,najčešće dugih kosijana.
    Prema istraživanjima,koeficijent zavisnosti duvana je 1,alkohola 6,heroina 93,a marihuane NULA.Pa zašto se ne legalizuje,Nema ko da pita.Nema toga,ko bi se zarad istine odrekao desetak glasova na izborima.
    Ponovo ista priča kao kod svih legalizacija.Dejstvujuća zabrana štiti interese prodavaca,jedinih kriminalizovanih u celom lancu.I jedino oni imaju svoje zastupnike u Skupštini.Štiti ih lažni moral narodnih predstavnika.Mi,zagovornici naučno dokazane istine,samo smo nemi posmatrači lažnih pozorišnih predstava.

    Ne postoji ni jedan valjani razlog za držanje marihuane van zakona.Državni novac se sliva u džepove dilera,koji zatim postaju tajkuni i najzad,finansijeri političkih stranaka.Tako poslanici moraju misliti i o budučim pokolenjima svojih istomišljenika.To je surova istina.
    Ofucana je priča,da je marihuana otskočna daska za teške droge,te da nema lakih i teških droga.Takve laži,samo najhrabriji lekari su izgovarali i u doba najcrnjeg komunizma.Pa svaki lek uz alkohol je skok za riplija u odnosu na marihuanu.U najgorem slučaju su mogli dati objašnjenje: "Pa ako drug Tito može bez marihuane,možete i vi."
    Mnogi govore:"Daj ne seri,nego ćuti i motaj.Ko te dira"E pa neću da motam.Kad mi se motalo,nisam za to tražio dozvole od opštinskih organa.Neću nikada više da motam.Ali dajte da živim u slobodnom gradu i slobodnoj zemlji.Bez lažnih stega i kočnica.
    Zagovornici Evroatlanskih integracija objašnjavaju:"Pa kad je zabranjeno tamo,zašto bi bilo legalizovano ovde"E,za njih me još više zabole nego za druga Tita.Zašto pre rušenja Berlinskog zida nisu nešto zabranili.Sada,kada je prestala potreba za dokazivanjem slobodnog višepratijskog društva,dajte da poradimo na sebi.Fabrike u Kinu,a radnike što dalje iz grada,da ne prljaju.Oni koji odlučuju o legalizaciji,sa poniženjem gledaju na Marihuanu.To ti je brate za klošarčine.Koka je prava stvar.
    Sami kažemo,da su nam jedina šansa strani turisti,koji dolaze zbog splavova.E,tamosu finansijeri stranaka sa svojim kokaiom i heroinom.Legalicaija bi samo ogroman deo novca odneo u budžet,a koga to briga.
    Ja sam legalista i za legalizaciju svega što ne šteti drugim pojedincima.Nisam za legalizaciju atentata,bilo kakvih beretki pa me molim vas nemojte mešati sa samoproklamovanim legalistima.Ja sam pravi legalista.Život je kratak i treba po malo misliti i na svoju dušu.A pogotovu ako si siguran da si u pravu.
    Vidimo se sledećg 5 oktobra.Valjda će te ukapirati da ovako više ne može.Onaj ko priča o Marihuani je ovde narkoma,a onaj ko ćuti i ubija se je potomak Vizantijskog plemena.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •