Autoritet i kako ga steći...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Autoritet i kako ga steći...

    Često se za nekoga kaže:
    - On (ona) je veliki autoritet!
    Ili, recimo, sa suprotnim predznakom:
    - Ta osoba uopšte nema nikakvog autoriteta!

    Autoritet i kako ga steći?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    Teško se gradi a lako gubi...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #3

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    autoritet je nesto sto zasluzis swojim djelowanjem racionalnim gledanjem i rezonima koji su ok i uocljiwi..ne moze ti izmaci,ali neko i ko se trudi da ima autoritet,u wise slucajewa ispane budala.jednostawno,intelekt je zwekskockano djelujes i autoritet je tu

  4. #4

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...


    Moji autoriteti
    Meni najdraža kategorija ljudi.
    A tako ih je malo.

    Upravo zato mi i jesu tako dragi. I tako važni.

    Maaaa ...obožavam tu spojku:
    *postujem-volim*


    _______________________


    Inače (sve ostale - one tzv."nabeđene") autoritete - Ne Priznajem !!!
    Poruku je izmenio Kalina, 10.10.2008 u 20:14 Razlog: Caps Lock

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #5

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    Autoritet, pravi autoritet, se može steći samo ličnim primerom. Ljudi ili jesu takvi i bez napora i namere ga steknu (mada, priznajem, retki su takvi), ili se toliko napnu da ga steknu da to bude smešno. Takvi dođu do strahopoštovanja ili do ismevanja.
    Neosnovan autoritet se može steći, ali slažem se, stiče se teško, i gubi jako, jako lako.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    Postoje osobe, koje nonsalatno i bez previse muke, jednostavno nametnu
    svoj autoritet.Po meni za to moras biti rodjen.
    Postoji i ona druga vrsta autoriteta - samonametnuti autoritet,
    do kojeg se vrlo tesko stize, a veoma lako se gubi.

  7. #7

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    slažem se da je autoritet urodjen..

    te prave autoritete poštujem, divim se njihovoj ličnosti, snazi i od njih mnogo naučim..

    a postoje i oni drugi "autoriteti", koji ga stiču položajem i koriste ga za izrabljivanje svojih podređenih(to im je duševna hrana) i ima ih u svim branšama..jesu ogavni, jesu smešni, ali često moraš da im se povinuješ..na žalost..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #8

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    Ličnim primerom.

    Znači, nikad "Napred", uvek "Za mnom". Ako ljudi vide da iza svojih reči stojiš i delima, poštovaće te, voleli te ili ne. I tvoja reč će imati težinu potrebnu da te drugi ljudi dožive ozbiljno, i da te ponekad i poslušaju (valjda nisam promašiJo temu).

  9. #9

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    Mene autoritet kao kategorija izuzetno nervira ako se radi o nekoj neprikosnovenosti.
    Nema te sile, čoveka ili ma čega, što se ne može staviti pod pitanje ili diskutovati o osnovanosti. Mislim da je autoritativnost u smislu funkcije, vlasti, ili nekog drugog spleta okolnosti gde neko nad nekim dominira, vrlo relativna kategorija, i ja na to ne polažem mnogo. Autoritet u intelektualnom smislu je nešto drugo, to se ne stiče preko noći, govori o čoveku koji je svojim delima zaslužio poštovanje i priznanje. Međutim, čak i takav neko ne može da živi od stare slave, nego mora uvek i iznova da se kao takav potvrđuje.
    Ama baš nikog ne slušam iz prve i bez sopstvene procene i analize, niti očekujem da mene treba neko da prati, niti na tome insistiram. Vrlo rado ću podržati onog ko u sebi nosi nešto više znanja, hrabrosti i logičkog rasuđivanja. Mislim da su to osobine koje krase valjane autoritete, oni drugi, koje ne volim, to su oni koji se nameću sirovom snagom ili sujetom, oni što uživaju da im poltroni vire iz svih rupa, bukadžije i slične ego-drkadžije.
    Harizma je nešto posebno, mislim da se sa tim rađa, ali ni najharizmatičniji glumac ne može da igra autoritet, to igraju oni oko njega, iskreno ili lažno.
    Vrag odneo šnalu...

  10. #10

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    Ne trudim se da steknem taj neki autoritet kod ljudi, jednostavno se to desi samo od sebe,ne znam kako....bas ne trudim oko toga a postignem kontra efekat..
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  11. #11

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    Iako postoje osobe koje imaju više određenih predispozicija od drugih osoba da budu autoriteti, to ne znači da će to zaista i postati. Takođe, tvrdnje da se autoriteti rađaju su u mnogome pogrešne...

    Podsetio bih da je fenomen autoriteta (pod autoritetom ne mislim na despota, nasilnika i slično) najmanje dvokomponentan. Naime, on se sastoji od formalnog statusa neke osobe, odnosno to je njegova diploma, rešenje o radnom mestu po sistematizaciji i slično, ili njegovo formalni društveni položaj u nekoj grupi, kao što su, recimo, otac, majka, baba, deda, brat, kum, kapiten tima itd.

    Drugu komponentu autoriteta čine konkretne osobine neke ličnosti koja je nosioc formalnog autoriteta. Ove osobine su presudne za osobu i odrediti njen suštinski autoritet u nekoj formalnoj, ili neformalnoj društvenoj grupi..

    Kada se ovo sagleda, onda nije teško zaključiti da je formalni autoritet tek delić ukupnog autoriteta, kojeg u mnogome potvrđuju osobine i kvaliteti nosioca formalnog autoriteta. Stručnost, poštenje, hrabrost, snalažljivost, samopregor, iskrenost, požrtvovanost, odgovornost i druge nečije pozitivne osobine utvrđuju autoritet i one se većinom mogu razvijati ličnim angažovanjem i usavršavanjem...

    Hoću da kažem da su nekom džabe i diploma i formalni položaj u nekoj društvenoj grupi, ako je, recimo, na sumnjiv način došao do titule, ako je nestručan, lenj, neodgovoan, nepošten i slično. Ostali članovi njegove grupe će njegov formalni autoritet isto tako samo formalno i poštovati, dok ga suštinski nikada neće uvažavati, niti ceniti kao rukovodioca ili nametnutog vođu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    Mislim da se autoritet gradi pre svega doslednim mišljenjem,izražavanjem i delovanjem.To je polazna osnova.Da bi neko imao autoritet nad mojom ličnošću ja moram da znam da misli ono što kaže ,da će uraditi ono što kaže i da ne postoji ništa što ga može u tome pokolebati.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  13. #13

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    Moja majka je bila veliki autoritet na svom poslu.Ali - VELIKI. Razlog? Prvi je taj da je imala gradjevinu u malom prstu.Dakle,ZNANJE. Onda,drzala je distancu kad je trebalo,i bila kocijas kad je trebalo.Radnici su je postovali,plasili je se,ali su imali i dovoljno poverenja da joj povere svoju muku.Nikad nije pustila pijanog radnika na posao.Poslala bi ga kuci i pisala mu osmicu.Kad bi betonirali plocu nedeljom,umela je da o svom trosku kupi prase i pivo za sve.Kad je trebalo,umela je da postroji i da samara poslovodju pred svima.
    dakle,bila je stroga,pravedna i kompetentna za posao koji obavlja.Cinjenica da je zena je samo doprinosila da je jos vise postuju.najveci kompliment je kad kazu:Ona je zena-Muz!
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    Za mene je na prvom mestu autoritet koji se dobija na osnovu karakternih osobina neke ličnosti.Profesionalni autoritet mi je na drugom mestu.Da bi čovek imao autoritet kao čovek treba da bude pošten prema sebi i prema drugima,da nema dvostruke standarde,da se trudi da bude objektivan,laž ne dolazi u obzir,da bude pravedan kada prosuđuje,da se ne vodi svojim ličnim interesima.Profesionalni autoritet je na drugom mestu zato što po meni ako nema ličnog autoriteta,ovaj profesionalni je samo formalan.

  15. #15

    Odgovor: Autoritet i kako ga steći...

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    .... zato što po meni ako nema ličnog autoriteta,ovaj profesionalni je samo formalan.
    mislim da je nemoguce biti postovan autoritet na poslu a biti krpa van posla....

    osim toga,pomenula sam svoju majku (mada je i moj otac bio veliki autoritet,i na poslu i van njega) zato sto posao moje majke ne ukljucuje 10-15 saradnika nego 2000-3000 hiljade ljudi kojima je direktno nadredjena bila i tu treba pokazati autoritet jer je nemoguce raditi i postizati rezultate bez toga...
    Ploviti se mora i bez broda ..

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •