Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 35

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Ulizice su svuda oko nas. U našoj porodici, bilo ih je u našim odeljenjima i grupama dok smo pohađali školu i studirali, oni rade sa nama...

    Iako su ulizice po pravilu neomiljeni članovi svakog kolektiva, to ih ni malo ne sprečeava da se dodvoravaju skoro svima, a najviše i najčešće onim osobama koje poseduju moć, položaj ili neki drugi kvalitet koji se može iskoristiti...

    Šta je uzrok takvom ponašanju ljudi? Kako se postaje ulizica? Šta mislite o takvim osobama?
    Poruku je izmenio memento, 20.09.2008 u 16:42 Razlog: Dopuna zadnjom rečenicom
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    01 Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    U mojoj porodici nema ulizica.A kako se postaje,nabolje pitaj ulizice.
    Poruku je izmenio GostBG, 20.09.2008 u 16:03
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  3. #3

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    U mojoj porodici nema ulizica.A kako se postaje,nabolje pitaj ulizice.
    Najbolje da ti nekog pitiš kako da se naučiš korektnom ponašanju. Niko te ne tera da pišeš na temama ako nemaš stav otome. I nema razloga da mi se obraćaš na ovaj način. Forum je za razmenu različitih mišljenja, a ne za autodefrustraciju...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    dodvoravaju SE skoro svima, a najviše i najčešće onim osobama koje poseduju moć, položaj ili neki drugi kvalitet koji se može iskoristiti...

    Šta je uzrok takvom ponašanju ljudi? Kako se postaje ulizica?
    Pitaš ... ? a već si dao ODGOVOR ... !




    I ja bi to baš tako objasnila.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #5

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Pitaš ... ? a već si dao ODGOVOR ... !
    I ja bi to baš tako objasnila.

    Ne, nisam dao odgovor. Da je tako, onda bi svi ljudi bili ulizice. Čak većina ljudi to i nije, a znaju isto kao i oni koji se dodvoravaju da su moć, uticaj i moguća korist tamo gde jesu, pa opet se kroz život probijaju svojim radom, talentom i sposobnostima.

    Zašto to i ulizice ne rade?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ne, nisam dao odgovor. Da je tako, onda bi svi ljudi bili ulizice. Čak većina ljudi to i nije, a znaju isto kao i oni koji se dodvoravaju da su moć, uticaj i moguća korist tamo gde jesu, pa opet se kroz život probijaju svojim radom, talentom i sposobnostima.

    Zašto to i ulizice ne rade?
    Ja opet mislim i kažem, da si onim što sam u prethodnj poruci u citatu podvukla - odgovorio !

    Naime :

    - Jedni (neUlizni, neponizni) se znoje, rade i znanjem i radom grade i krče svoj put, karijeru, uspeh i poziciju.
    Zašto ?
    Pa Zato što po svom karakteru biraju taj put "Put kojim se ređe i teže ide".

    - Drugi (ulizno ponizni) nađu modus (vivendi) za "profuravanje" ... k'o bubreg kroz loj. Lakši (a njima i lepši) put.
    Zašto ?
    I to je sada ono što kažem da si sam već rekao:
    memento kaže:
    dodvoravaju SE skoro svima,
    a najviše i najčešće onim osobama koje poseduju moć, položaj ili neki drugi kvalitet koji se može iskoristiti...
    ... iskoristiti !? = doći do karijere, uspeha , možda slave, položaja ... etc ...
    bez znanja i umenja ,
    sa samo jednim jedinim talentom - talentom za maestralno uvlakaštvo.

    Naravno tu pametni i pošteni ispadaju "budale" i "glupi".
    Tako je. Ali, tako je i tako će biti - samo dotle, dok pamet opet ne stupi na pozornicu.
    Samo dotle.
    A stupiće .
    Mora stupiti .
    Mora i ovoj sveukupnoj budalaštini i poltronštini - jednom doći kraj .

    Nada nas je i do sada održa(va)la - njojzi hvala.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #7

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Baš se nešto mislim,šta ti je bila inspiracija za ovu temu…

    Svuda su oko nas,jesu neomiljeni kad se provale,mada licemerniji su mi oni koji ih "gaje"..da,i to više od njih samih,bez obzira na poziciju koju imaju.

    Šta je uzrok takvom ponašanju ljudi? Kako se postaje ulizica?
    Šta je uzrok? Nisam sigurna da znam odgovor na tvoja prva dva pitanja.

    Šta mislite o takvim osobama?
    Šta mislim…ma dođe mi da ne mislim,izbegavam ih u širokom luku.

    Mada postoji jedna vrsta čepljenja prema ljudima,koje prosto voliš…bez ikakve koristi..
    ...voliš da im ugađaš i to je to.Da li je to čepljenje?

  8. #8

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Mislim da to uglavnom čine ljudi koji nisu u stanju da se zagledaju u sebe i pronađu neke lične kvalitete... Dodvoravajući se moćnima, misle da će i sami, bar na tren, moći da budu deo nečega "velikog"... Ili da se popnu na stepenik više u društvenoj hijerarhiji ako budu viđeni u društvu onoga, ko po njihovom mišljenju nešto znači... Jednostavnije rečeno, beskičmenjaci koji ličnu afirmaciju mogu da ostvare isključivo prolaskom kroz nečiji sedalni deo tela... Obično igraju "samo jedno leto", a naslede ih slični, ali sa novim i još neviđenim ritualima prolazaka kroz već pomenuti deo... Da se o poltronstvu pisala knjiga, mislim da bismo svi ostali zatečeni inventivnošću ljudi kojima je to uže stručno područje...
    Poruku je izmenio NSdjanka, 20.09.2008 u 22:12 Razlog: gramatika...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #9

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    ...a najviše i najčešće onim osobama koje poseduju moć, položaj ili neki drugi kvalitet koji se može iskoristiti...
    Mislim da je ovo kljucna karakterna osobina u definisanju ulizice.
    I sada kada pogledam u proslost, mozda bi mogao nabrojati (svega) 10 ulizica koje sam ikad poznavao. Oni mi jesu zagorcavali zivot, cesto lazima prema pretpostavljenima, a cesto i nekorektnom konkurencijom, sluzeci se metodama koje drugi ne bi koristili. Mnoge druge osobe koje sam poznavao su tu negde na granici, ali nisam 100% siguran da su ulizice. Naime grabljenje napred, sebicnost, nije ulizivanje. Ulizivanje mora da sadrzi jos neki element. Mozda bas onaj pokusaj da se rejting drugih u ocima vodje potisne nanize, nekorektnim ponasanjem.

    Medjutim ovde bi pisao o necem drugom.
    O fenomenu laznog neulizivanja, laznog moralisanja koje napada sve sto nije dovoljno individualno.
    Naime razvijeno drustvo zahteva kooperaciju na svim poljima. Kooperacija podrazumeva podvrgavanja licnoj volji vodje (sefa, poglavice, kolovodje,...). Kooperacija podrazumeva i pruzanje svih licnih resursa (informacija, znanja, misljenja i ideja) vodji. Clanovi grupe koje su slabijih kapaciteta, podlozni su takvu kooperaciju deklarisati kao ulizivanje.
    Takva pojava je visestruko stetna jer razbija grupu, smanjuje elan a ukoliko ponasanje prelazi u naglasenu individualnost i zadrzavanje informacija, to je vec miniranje sopstvene grupe.

    Druga vrsta ponasanja koje primecujem (cesto iz sabotera u prethodnom primeru) je klicanje vodji (Dobro jutro komsija!, Tako jeeee!, Ti si najbolji!), stvaranje ``klanova`` povecanim naglasavanjem pripadnosti i prinudeci druge na isto takvo ponasanje. Tada je ciljana jedinka uhvacena u klopku jer ili ce poceti i sam da se isto tako (ulizivacki ponasa) ili se izlaze riziku da bude proglasen neprijateljem.

    Sve u svemu, iako su ulizice opsta pojava na nivou covecanstva, ispade da na civilizacijskoj razini razlicito cenimo neke elemente ponasanja.
    U nasem multikulturalnom drustvu to je izrazito vidljiv, treba samo obratiti paznju. Primera ima svugde: drustveno ponasanje, politika, posao, pa cak i na ovom i drugim sajtovima.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Smatram da su ulizice one osobe koje nemaju samopoštovanja pa se ulizuju drugima, moćnijima od sebe, misleći da će na taj način steći neki kredibilitet, napredovati ili što je već u njihovoj glavi.

    Ulizice se nikada ne ulizuju nekome tko je ispod njih jer tada od ukžlizivanja nemaju nikakve koristi.

    Društvo, nije to lako. Svaka čast ulizicama. Treba to znati
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #11

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Ne vrednujem takve ljude, niti ih smatram za individuve bilo koje vrste
    Sve sto rade, rade sebi, vremenom sve dodje na svoje. Nacin da na neki jednostavniji, pri tom "zadnji" i snishodljiv nacin dodjes do cilja, ne biras sredstva...govori o tebi vise nego sto mozes i da zamislis. Ne bih to nikada i ni zbog cega radila, uvek ima drugo resenje, drugi put, ali svima je lakse "prece nego naokolo"-narodksi receno!
    Jednom recju.....ne slihtam se i ne dozvoljavam ponasanje iste vrste da neko ka meni ispolji!
    The End o takvima....
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  12. #12

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Ulizicu prepoznam izdaleka jer ima osebujan stil ponašanja. Što li je uzrok tom ponašanju sam napisala već i ostajem pri njemu.

    Ugh, što obožavam takve ljude a ima ih na svakom koraku. Da nema njih, svijet bi bio maltene pa dosadan.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •