Kako da uradim sledeće? - Strana 7
Strana 7 od 16 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 232
  1. #91

    Odgovor: Pomoć u vezi sa forumom

    Ako neko ima vremena i znanja, zamolila bih da mi pomogne i objasni kako od ove animacije da napravim sebi ovde avatar.


  2. #92

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Adobe PhotoShop, ACDsee, TheGIMP, FastStoneImageWeiver, Corel... (ili neki sličan softver)
    Verovatno imaš neki od tih programa, mislim da ti je najlakše da je jednostavno otvoriš sa nekim od njih, a zatim
    File --> save as --> Advanced
    tu nadješ gde se podešava kvalitet slike (kod svakog editora to izgleda malo drugačije al' bi trebao ipak lako da snadješ)



    većina editora ima i opciju optimizacije
    čekiraj to, slika neće biti puno lakša, al' zato nećeš ništa izgubiti na kvalitetu

    ili jednostavno prebaci u gif format



    nakon toga opet advanced i tu podesi da paleta stoji na 256 boja



    za kraj ti ostaje samo da pritisneš "OK" a zatim i "Save"

  3. #93

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Svaka čast AD ovo moram i ja da probam
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #94

    Odgovor: Pomoć u vezi sa forumom

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ako neko ima vremena i znanja, zamolila bih da mi pomogne i objasni kako od ove animacije da napravim sebi ovde avatar.

    vremena nema niko koliko je potrebno za prebacivanje animacije teške preko 1MB na veličinu ispod 20kb
    previše boja, i previše frejmova,

    sa paletom od 256 boja (121,27kb) se dobije ovo:


    ako bi se smanjilo na 128 boja (89,08kb) animacija je već vidno lošija

    smanjivanjem na veličinu 100100 piksela će se uštedeti još koji kilobajt, ali u svakom slučaju nedovoljno da bi animacija bila manja od 20kb kolika je sada maxmimalna težina avatara na

    pojedinačnom prepravkom svakog frejma bi se dobilo malo na kvalitetu, i uštedeo koji Kilobajt, no kao što rekoh, suviše vremena, a mala verovatnoća da bi se dobila animacija dozvoljene težine, i željenog kvaliteta

  5. #95

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Hvala puno Arthure
    ACDsee i ja sutra na svakoj pauzici Već se radujem. Ništa mi ne bi značilo da može i da dobijem na gotovo, ali ovako lepo kada se objasni, e-e-e, to je druga priča iz zbirke " Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati". Da, rekla sam "hvala".

  6. #96

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Moj mali pldonja je igrao igrice i bogtepita šta je sve ispritiskao i uradio... ona start linija dole mi je čak bila u vertikali, na levoj strani monitora. Vratila sam je dole, ali ne umem da je smanjim. Stavim miša na ivicu te linije, da je tako malo spustim, ali neće da se smanji na onu normalnu veličinu. Ili ode skroz dole ili stoji ovako kako stoji.. + što mi i ovo my documents nekako dospelo tamo.. Može pomoć? Kako da sve to vrnem u normalu?


  7. #97

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    staviš miša na rub taskbara



    smanjiš na željenu veličinu, a nakon toga i zaključaš taskbar


  8. #98

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Nikako da stignem da odgovorim.. Znam kako se to radi, kako se smanjuje, ali jednostavno neće na normalnu veličinu da se spusti..
    Ovako mi sad stoji



    Mogu da razvučem na gore, da dođe do polovine monitora, i ovako..



    Znači, ta mala siva linijica što se vidi, to mi je taskbar..

    Neće na ono redovno, pa neće..

  9. #99

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Evo da probam ja 'vako iz glave:

    Klikneš desnim klikom miša na My Documents (zaokruženo crvenom bojom na slici).



    Otovriće ti se prozor u kojem izabereš Toolbars -> My Documents ("odčekiraš" )

    Posle ovoga bi trebalo da ti nestane My Documents iz taskbara i da bude sve OK.

  10. #100

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Uspelo! Sve sad stoji normalno!

    Leonard & Arthur, hvala na pomoći!

  11. #101

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    "Additional plugins are required to display all the media on this page"

    piše mi sada , a upravo sam uključila komp i nije se pojavila uobičajena home page, nego http://www.adobe.com/shockwave/downl...ShockwaveFlash jer sam juče, pred gašenje kompa dobila obaveštenje da je autoupdate završen i da samo kliknem jer je sve servirano. Kliknula, uradila download Adobe Shock Wave Player-a i Flash Player-a ali exe. fajl (posle klika na "Run") ne mogu da pokrenem jer "The following aplications need to be closed before the Adobe Flash Player Plugin can be installed".

    Pre nego pokušam opet, kažite mi gde grešim, jer onoliko koliko se ja razumem, a to je jako malo , zatvoreno je sve ostalo što je meni vidljivo i razumljivo.

    Do jučerašnjeg update-a je radilo normalno sve što zahteva Flash Player (YouTube, na primer).

  12. #102

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Imam još jedan, manje bitan, ali problemčić. Naime, posle reinstalacije OS (ogradila sam se da malo znam, pa ako nešto baš lupim, smejte se jaaaako ) ugledala sam MSN mesindžer 4.7 verziju ( ). Pošto ni u control panel-u ni u programs =>MSN nije bilo opcije za uklanjanje, ja sam skinula sama Windows Live i sada imam četiri plavo zelena čovečuljka
    Gde se, to jest kako se uklanja ona praistorijska 4.7 verzija zbog koje mi verovatno ni ova nova ne radi?


  13. #103

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    izbaci Adobe Flash Player iz liste programa koji startuju odmah po pokretanju windowsa (to možeš uraditi i sa ccleanerom)
    ili ga jednostavno isključi - njegova ikonica bi trebala da se nalazi na taskbaru, ako nisi uključila opciju "hide icon" (u donjem desnom uglu ekrana) odmah pored sata
    ili sve to uradi iz safe moda - Adobe Flash Player se neće pokrenuti

    za msn će morati neko drugi da ti pomogne - opšte je poznato da sam ja protiv njega i da gi nemam instaliranog

  14. #104

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Hmmm .... nemam baš neke bistre ideje trenutno

    Što se problema no.1 tiče .....

    - Uradi Restart i probaj ponovo
    - Ako koristiš Firefox trebalo bi da ti ponudi automatsko skidanje Flash-a, umesto .exe verzije

    Problem no.2

    - Probaj Start -> Run - > ukucaš msconfig i pritisneš ENTER. Odabereš karticu Startup i u njoj odčekiraš Messenger (verovatno će ga biti na 2 mesta) ... resetuješ komp i podesiš ovaj novi Messenger da se startuje sa Windows-om (ako hoćeš). Uđeš u Messenger odeš na Options - > General -> čekiraš Automatically run Windows Live Messenger when I log on to Windows .....

    Ovako nećeš obrisati onaj stari MSN ali ti se neće pokretati pri startovanju Windows-a i praviti probleme.

    Nadam se da će nešto od ovoga upaliti

  15. #105

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    @ Leonard i Arthur

    Blago nama s vama!

    Hvala vam, radi.

Strana 7 od 16 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta ćete sledeće kupiti?
    Autor Sonja u forumu Moda
    Odgovora: 146
    Poslednja poruka: 16.10.2017, 16:30
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Šta biste voleli da budete u sledećem životu?
    Autor SQUAW u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 13:54
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •