Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi! - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 43
  1. #16

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    E moju mamu cesto cujem da to kaze.....kao lakse joj je dok smo bili mali,nahrani nas ,odvede u setnju,vrati kuci..tu smo pored nje nemora da se sekira...a sad kao odlazimo na fax ona ostaje sama sa tatom,pa zena place po ceo dan a mlada je tok joj je 34 moze jednog batu da mi rodi al nece.....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #17

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    E moju mamu cesto cujem da to kaze.....kao lakse joj je dok smo bili mali,nahrani nas ,odvede u setnju,vrati kuci.
    I klinci sretni ne? Ispada kao da se čovjek ne treba previše posvetiti djetetu. Ali samo se čini.

    Što su djeca veća, to su ozbiljniji problemi i nije više dovoljno prošetat sa djetetom ili se poigrat. Odraslo dijete zahtjeva razgovor i ipak nešto veću usredotočenost roditelja za problematiku problema i njegovo rješavanje.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #18

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Mislim da to baš i ne može tako da se gleda..
    Ako postoji problem sa detetom, bilo kakav, u tom momentu je ogroman, najveći..kad taj prođe, zaboravi se, dođe sledeći, pa je taj najveći..i tako dok si živ, nikad mira..
    Koliko radosti, toliko i brige..samo neka su zdravi, sve ostalo je skoro bezbolno, znam..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #19

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Pa ne znam koliko je to tačno...Naravno,zavisi sa kog stanovišta posmatramo stvari.Recimo,starija je sad otišla na master studije u Milano i to kao stipendista njihove zemlje.A kad se setim kakvo je bilo odrastanje...Prva i druga godina srednje.Uh,nešto poput horora.Mislim da je strašnije dok su mali (nekih 16/17- ako je to "mali").Kad odrastu,valjda ih za to vreme naučimo da budu dobri i pošteni ljudi pa ispadne lakše.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  5. #20

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Malo dete je mali problem, a veliko dete veliki problem. Ima li istine u ovoj popularnoj tvrdnji?
    problem?! zar dete nije radost? govorimo o briznosti, a problemi neka nas sto cesce obilaze.
    kada je dete malo vi morate naslutiti sta ono oseca jer vam ne moze reci. mislite li da nema sta da vam kaze samo da moze? sta je sa njihovim bicem koje stasava uz vas, kao plastelin formira se karakter buduceg pisca, lekara, oficira, trgovca, bankara...
    kada problem malog deteta prihvatimo jednako velikim kao i problem odraslog... postacemo pravedni. srz lezi u recenici - ne brinem, tu je kraj mene - i - nije kraj mene, brinem se gde je! ko trpi, roditelj ili dete?
    verujte, deca nikada nisu problem, a kada jesu... roditelji su jos veci.
    No comment

  6. #21

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Citat Popovićeva kaže: Pogledaj poruku
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Malo dete je mali problem, a veliko dete veliki problem. Ima li istine u ovoj popularnoj tvrdnji?
    problem?! zar dete nije radost? govorimo o briznosti, a problemi neka nas sto cesce obilaze.
    kada je dete malo vi morate naslutiti sta ono oseca jer vam ne moze reci. mislite li da nema sta da vam kaze samo da moze? sta je sa njihovim bicem koje stasava uz vas, kao plastelin formira se karakter buduceg pisca, lekara, oficira, trgovca, bankara...
    kada problem malog deteta prihvatimo jednako velikim kao i problem odraslog... postacemo pravedni. srz lezi u recenici - ne brinem, tu je kraj mene - i - nije kraj mene, brinem se gde je! ko trpi, roditelj ili dete?
    verujte, deca nikada nisu problem, a kada jesu... roditelji su jos veci.
    kad se kaže malo dete mali problem a veliko veliki,misli se ustvari na to
    da kad su deca mala problemi se uglavnom svode na zdravstvene i bezbedenosne
    a kako dete raste nadolaze mnoge druge brige od škole,društva koje ga okružuje,zaposlenja itd.
    da ne nabrajam pa se ustvari u tome ogleda ta veličina.
    Problem kao problem svaki se manje/ više čini veliki u tom trenutku dok se neprevaziđe.

    Konkretno u ovom slučaju (navodne rečenice) mislim da,
    problemi idu u širinu a ne u visinu kako neki tumače...i da se u tom pravcu ogleda ta veličina.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  7. #22

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    kad se kaže malo dete mali problem a veliko veliki,misli se ustvari na to
    da kad su deca mala problemi se uglavnom svode na zdravstvene i bezbedenosne
    a kako dete raste nadolaze mnoge druge brige od škole,društva koje ga okružuje,zaposlenja itd.
    da ne nabrajam pa se ustvari u tome ogleda ta veličina.
    Problem kao problem svaki se manje/ više čini veliki u tom trenutku dok se neprevaziđe.

    Konkretno u ovom slučaju (navodne rečenice)​ mislim da,
    problemi idu u širinu a ne u visinu kako neki tumače...i da se u tom pravcu ogleda ta veličina
    .
    nista vi niste razumeli.
    No comment

  8. #23

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Citat Popovićeva kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    kad se kaže malo dete mali problem a veliko veliki,misli se ustvari na to
    da kad su deca mala problemi se uglavnom svode na zdravstvene i bezbedenosne
    a kako dete raste nadolaze mnoge druge brige od škole,društva koje ga okružuje,zaposlenja itd.
    da ne nabrajam pa se ustvari u tome ogleda ta veličina.
    Problem kao problem svaki se manje/ više čini veliki u tom trenutku dok se neprevaziđe.

    Konkretno u ovom slučaju (navodne rečenice)​ mislim da,
    problemi idu u širinu a ne u visinu kako neki tumače...i da se u tom pravcu ogleda ta veličina
    .
    nista vi niste razumeli.
    Da,razumela sam da ste hteli reći da sami roditelji prave problem možda čak i veći
    nego što ustvari i jeste,svojom bržnošću....ali to ne umanjuje konkretno značenje ove rečenice o veličini .
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  9. #24

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    pa ja se bas ne bih slozio sa time.

  10. #25

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Veliko dete.
    Jutros me budi tako što lagano ulazi u sobu i šapuće kako je opet polomio prst, trener ga poslao kući i ide sad kod lekara, ali mora da mi javi da se ne bi ljutila što mi se nije javio
    skačem k'o oparena, prst po prst, nema koji nije lomio i to sve u avgustu i prvog septembra obavezan dres kod mu je longeta ili gips pa nema rođendanske slike bez gipsa.
    Jednom je i štake imao

    Htedoh reći,
    nema velike i male brige. Dok god postojimo strepećemo za njih i zadavaće nam brige. Zato smo roditelji.
    Niko nije rekao da će biti lako.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #26

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Kad neko postane roditelj, onda mora znati, da je njegovo dete odraz njega samoga.

    Sva su njegova doba, ona ista koji smo sami imali.
    I osmjeh, i suze, i obaveze oko skole, i prva simpatija i navika rada, i drustvo, i ... ma sve je to jos veca satisfakcija za srecu, nasu srecu i ponos.

    Sto se tice nesrecnih trenutaka, koji su ipak dio zivota, oni stvaraju veliku bol u srcu roditelja, ma u koga drugoga, ali niko ne garantuje kada i kako se mogu desiti.
    U vakvim trenutcima ne postoji neko ko se ne bori lavovskim snagama za svoje dete.

    Za sebe mogu reci da sam imala lose roditeljske trenutke onda, kada sam poslusala savjet od jedne clanice porodice, i zle koleginice, koja je vrsila teror nad moje dete.
    Srecom, to je bilo jednom ili dvaput.
    Ima dana kada mi treba neko... Neko, ko ništa ne pita, a zna sve.

  12. #27

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Ma kakvi

    Meni su problemi od rodjenja moje dece pa sve do sad uvek izgledali isto veliko.Uhhhh,činilo mi se da su kao kuća i da ih nećemo uspeti prevazići.Ali to mi se izgleda samo činilo jer sam u realnoj situaciji i u datom momentu uvek reagovala na pravi na čin(uglavnom ili sam se bar trudila da bude pravovremeno i na pravi način).Tek kad "bura" prodje i sve dodje na svoje,spopadalo me je ono "padanje" i "izduvavanje balona".Tada sam tek shvatala koliko sam bila pod stresom.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  13. #28

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    nema problema sa decom .
    neka se zacinju , ova koja su zaceta neka lepo rastu .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  14. #29

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Smatram da je baš ta nazovi brižnost glupost!
    Kao dete me nervirala, a kao roditelj sam izbegavao da tovarim druge svojim "filmovima".
    Zašto? Pa prosto zato što dete sledi nas kao uzore i koliko smo dosledni (da nešto savetujemo i sami baš tako radimo) tako će nam i biti. Čemu brižnost ako smo sigurni šta je dete prihvatilo kao obrazac dobrog? Zar ta nazovi brižnost nije nesigurnost u nas same?
    Pazite, ne kažem ja da nisam nekada brižan ali to je zbog okolnosti, ne sumnje u dete. Na primer, pojedem sebe kada leti avionom 3000km . Ali sam siguran da on neće nikada biti džukela od čoveka, samoživ, gord i bezobrazan.
    Veliki problemi? Kako je to moguće kada svi znamo da kada su deca već velika da su već formirane ličnosti i da u tom formiranju imamo (barem bi tako trebalo biti) lavovske zasluge? Ti nazovi veliki problemi su problemi odraslih i kako je ono učilo od nas da ih prevazilazimo tako će i ono naći snage da ih ostavi iza sebe.
    Mnogo je važnije stvoriti poverenje međusobno i tako imati razmenu informacija pravovremenu. A da bi se to izgradilo trebaju naša dela da budu u skladu sa našim savetima njima.
    Još nešto...malo dete je bespomoćno i slabo, veliko dete to nije ali i kada je malo i kada poraste treba da ima fer odnos i isti aršin. Propustimo li pohvaliti i nagraditi kada to zasluži ili prekoriti i kazniti kada zabrazdi onda stvaramo uslove za celoživotnu sekiraciju !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #30

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Smatram da je baš ta nazovi brižnost glupost!
    Kao dete me nervirala, a kao roditelj sam izbegavao da tovarim druge svojim "filmovima".
    Zašto? Pa prosto zato što dete sledi nas kao uzore i koliko smo dosledni (da nešto savetujemo i sami baš tako radimo) tako će nam i biti. Čemu brižnost ako smo sigurni šta je dete prihvatilo kao obrazac dobrog? Zar ta nazovi brižnost nije nesigurnost u nas same?
    Pazite, ne kažem ja da nisam nekada brižan ali to je zbog okolnosti, ne sumnje u dete. Na primer, pojedem sebe kada leti avionom 3000km . Ali sam siguran da on neće nikada biti džukela od čoveka, samoživ, gord i bezobrazan.
    Veliki problemi? Kako je to moguće kada svi znamo da kada su deca već velika da su već formirane ličnosti i da u tom formiranju imamo (barem bi tako trebalo biti) lavovske zasluge? Ti nazovi veliki problemi su problemi odraslih i kako je ono učilo od nas da ih prevazilazimo tako će i ono naći snage da ih ostavi iza sebe.
    Mnogo je važnije stvoriti poverenje međusobno i tako imati razmenu informacija pravovremenu. A da bi se to izgradilo trebaju naša dela da budu u skladu sa našim savetima njima.
    Još nešto...malo dete je bespomoćno i slabo, veliko dete to nije ali i kada je malo i kada poraste treba da ima fer odnos i isti aršin. Propustimo li pohvaliti i nagraditi kada to zasluži ili prekoriti i kazniti kada zabrazdi onda stvaramo uslove za celoživotnu sekiraciju !

    mozda bidne,a ne mora....
    to da smo iskljucivo mi kao roditelji formirali dete kao licnost .....e tu se ne slazem....
    a ne slazem se ni da sto posto poznajemo svoje dete
    setite se svoje mladosti,molicu lepo

    ali ne mislim da su teret,ne, nikad...
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Veliko i malo
    Autor miloradv u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 05.09.2015, 23:31
  2. Mali saveti za malo novaca
    Autor ZOE u forumu Lepota
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.01.2013, 23:50
  3. Da li Vas Vaše dete laže?
    Autor znljubica u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.08.2012, 22:40
  4. Problemi sa stolicom
    Autor Painkiller u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.10.2008, 21:52
  5. Problemi kod beba
    Autor SQUAW u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.01.2007, 21:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •