Kad profesor udari
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25
  1. #1

    Kad profesor udari

    Da li vam se ikada desilo da vas nastavnik/profesor udari? Kakva su iskustva vasih drugara koji su doziveli tu neprijatnost? Sta mislite kakva kazna je primerena za takve (m)ucitelje?

    Meni se to desilo jednom u osmom osnovne. Posle casa fizickog vaspitanja presvlacile smo se u zenskoj svlacionici. Kada je jedna od nas pokusala da izadje bilo je zakljucano. Posto niko nije otvarao, iako smo se dernjale, nekolicina nas je lupala po vratima. Nastavnik je otkljucao, meni je lupio samar a drugarici je zakacio teme. Priznajem da sam lupala, ali kako je nastavnik to mogao znati? I da je znao to nije dovoljan razlog da devojcica od 14 godina dobije samar od nastavnika koji ima 45. Ne secam se tacno kako je kaznjen (verovatno samo nekim upozorenjem), ali je vec par godina ponosni direktor iste te skole.

  2. #2

    Odgovor: Kad profesor udari

    Meni je razredni odvali samarcinu u 6. osnovne . Doduse jeste me iznervir'o pa sam mu se rug'o iza ledja ali to ne opravdava njegovo ponasanje. Za to je cula samo moja keva tako da ovaj nije bio cak ni opomenut

  3. #3

    11 Odgovor: Kad profesor udari

    uh, ja sam dobila samarcinu u 4-tom osnovne. dakle, trebala je da bude nekakva priredba za 8. mart, i mi smo trebale donijeti neke bijele podsuknje da plesemo u njima. e, pa meni je cijela ta ideja o podsuknjama bila smijesna, pa je ja na dan priredbe nisam donijela. tada sam skontala da ni jedna moja drugarica iz razreda nije donijela tu odvratnu bijelu podsuknju, pa je meni bilo lakse. eh, medjutim, kad je ova skontala da nemamo podsuknje, prvo je dreknula na nas: e pa onda ce svaka da plese u plavoj suknji (onoj pionirskoj), medjutim, samo ja popih samarcinu... ali nije mi bilo zao...
    nattydread is coming to dinner

  4. #4
    Citat nattydread kaže:
    nije mi bilo zao...
    Kako to mislis nije ti bilo zao? Kako su tvoji reagovali?

    Citat vlado kaže:
    Meni je razredni odvali samarcinu u 6. osnovne . Doduse jeste me iznervir'o pa sam mu se rug'o iza ledja ali to ne opravdava njegovo ponasanje. Za to je cula samo moja keva tako da ovaj nije bio cak ni opomenut
    Zasto tvoja keva nije otisla u skolu da to raspravi sa nekim, kad vec ti nisi nikom drugom rekao?
    Poruku je izmenio kissigirl, 31.10.2007 u 17:17 Razlog: spojene dve uzastopne poruke

  5. #5

    Odgovor: Kad profesor udari

    Pa vidis stvar je u tome s'o moja keva radi u skoli u koju ja idem

    Od ostalih sam uspeo da sakrijem al' ona je nacula

  6. #6

    11 Odgovor: Kad profesor udari

    Citat Lady in red kaže:
    Kako to mislis nije ti bilo zao? Kako su tvoji reagovali?
    nje mi bilo zao samara zato sto mi je bilo jedino bitno da ne moram da plesem u toj odvratnoj podsuknji. i sad kad se sjetim cijelog tog dogadjaja, i dalje mislim da su te bijele podsuknje bile prilicno degradirajuce. mojima cak nisam ni rekla da moramo nositi bijelu podsuknju u skolu, jer onda bih je ja morala obuci, bez obzira na moje proteste. jer ipak, ja kad sam isla u 4 osnovne, ono sto je uciteljica rekla, bilo je zakon, pa bi me vjerojatno moji natjerali, iako mislim da samar naravno ne bi opravdali. medjutim, ja sam popila samarcinu, ali sam istjerala svoje, mojima nisam nista rekla i bila sam sretna i zadovoljna.
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Kad profesor udari

    Samaranje i udaranje, naravno, nije opravdano niti dozvoljeno, ali deca ponekad taaako dobro umeju da te isprovociraju, da se stvarno krajnjim naporima suzdrzavas da im ne zveknes jednu 'nako "roditeljsku" (oni najmanji ne prestaju da me iznenadjuju )
    Fora je u tome sto klinci nekad sebi dozvole preveliku slobodu, kazu sve sto im padne na pamet, a ti nit' smes da im kazes sve sto ti je na pameti, a jos manje da ih zveknes. No, ja nikad ne krivim tu decu, vec njihove "pametne" roditelje koji su ih svemu tome naucili.

    Sa druge strane, i medju profesorima ima svakakvih likova... Ja bih decu, na primer, mirne savesti pustila da samaraju jednog mog kolegu
    Gather ye rosebuds while ye may...

  8. #8

    Odgovor: Kad profesor udari

    kod nas u školi (davno beše) nekako nismo ni pravili veliku halabuku oko
    toga što nas mlate ko volove.
    Čak je bilo nekako cool kada se pričalo po šoru u fazonu
    - Au kako je XY dobio po tamburi od profesora geografije. Matori je zapenio i pola časa ga klofao ko krparu iz letnje kuhinje-

    Nastavnik matematike nam je uvek davao mogućnost kada nismo napisali domaći da biramo ili ćemo keca u dnevnik ili packe drvenim lenjirom (naravno ivicom ne pljoštimice ) 5 na levu i 5 na desnu šapu. Zvuči brutalno ali ja i danas smatram da je to bio jedan od najboljih i najpoštenijih nastavnika što sam ih ikada imao (a bilo ih je .........) Najinteresantnije je da sam stvarno naučio matematiku. Još se i danas sećam formula za izračunavanje površina geometrijskih tela koje sam tada učio
    u doba velikih iskušenja
    Danas se svi nekako pozivaju na nekakva ljudska prava, svi se strašno uzbuđuju oko takvih stvari svi su uvređeni šokirani...
    Mala doza straha, naročito u tom nežnom dobu, možda i nije tako loša stvar jer odkad smo postali tako jako fini, prepuni su nam zatvori i razne ustanove za maloletne delikvente. Bože moj, pa nama niko ništa nemože.
    Da šopali su me profani i nastavnici. Završio sam škole i sve su ostale samo pozitivne uspomene kojih se ponekad uz blagi osmeh prisetim.

  9. #9

    Odgovor: Kad profesor udari

    Citat Uriel kaže:
    Danas se svi nekako pozivaju na nekakva ljudska prava, svi se strašno uzbuđuju oko takvih stvari svi su uvređeni šokirani...
    Mala doza straha, naročito u tom nežnom dobu, možda i nije tako loša stvar jer odkad smo postali tako jako fini, prepuni su nam zatvori i razne ustanove za maloletne delikvente. Bože moj, pa nama niko ništa nemože.
    Da šopali su me profani i nastavnici. Završio sam škole i sve su ostale samo pozitivne uspomene kojih se ponekad uz blagi osmeh prisetim.
    Ne delim ovo mišljenje. Liči mi na onaj stav: mlatio je deda tatu, tata mene, i ja ću mlatiti svoje dete.
    Da imam dete i da mi se ono vrati iz škole sa pričom da ga je profesor udario, napravila bih ršum po školi. Postoji roditelj koji se može pozvati na razgovor, postoji ukor, postoji ocena iz vladanja, postoje pedagozi i psiholozi u školi. A kada dete pokazuje sklonost ka delikvenciji neće ga šamar nastavnog osoblja upristojiti, niti će predmet ono profesora koji šamara više voleti ili više znati. Za delikventno ponašanje postoje i druge institucije, pa gospodin profesor treba i mora da aktivira sve mehanizme da se sa tim detetom radi tamo gde treba.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Kad profesor udari

    Pa kad bi profesorima i danas bilo dozvoljeno mlatenje djaka po skolama, mislim da bi deca sva modra isla kuci. Posle rata, posle nemanja para (koje jos traje), posle bombardovanja retko ko je ostao normalan i da jos uvek ima strpljenja sa decom koja su najranije detinjstvo prezivela u istim tim uslovima. Samo kad se setim koliko puta sam nepravedno dobila losu ocenu i koliko puta je neko dobio dobru ocenu opet nepravedno.... mogu da zamislim samo kako bi bilo da su to bile batine. Jednostavno profesori nisu uvek u pravu i oni ne mogu biti potpuno objektivni kakvi bi trebali biti.

  11. #11

    Odgovor: Kad profesor udari

    Ok Ok nisam ovo napisao da bih nekoga isprovocirao. Ja imam ćerku od 17 godina i do sada sam već nekoliko puta bio u školi da ispravljam krive drine pa čak i da mlatim direktora Ovde u Madjarskoj učenike ne mlate nikada ali zato vrše takav psihoteror da bi batine naspram toga bile pravo zadovoljstvo. Možda je uzrok svemu i to da su ranije nastavnici bili ugledni,dobro plaćeni i poštovani ljudi a danas su to uglavnom luzeri koji se nisu mogli bolje snaći. Neznam kako je sada u Srbiji ali ovde u mađarskoj jedan raznosač pizza bolje zaradjuje nego nastavnik u srednjoj školi. A pošto ni deca nisu luda i vide šta se dešava oko njih, vrlo rano (velika većina) odluči da je znanje suvišna stvar, jer iovako samo najveće barabe i lopovi prosperiraju.

  12. #12

    11 Odgovor: Kad profesor udari

    Citat Uriel kaže:
    i do sada sam već nekoliko puta bio u školi da ispravljam krive drine pa čak i da mlatim direktora
    mlatio si direktora??? i mislis da je to u redu???
    nattydread is coming to dinner

  13. #13

    Odgovor: Kad profesor udari

    Pa slušaj, ako neko ne zna pozadinu, onda to stvarno gadno zvuči ali ako te jako zanima, ćerku su mi konstantno maltretirali u školi zato što je iz Yuge...
    Danima je dolazila plakajući iz škole da hoće da je pretuku zato što je -SRPSKA KURVA- (to je bilo u šestom osnovne...)
    Direktora sam nekoliko puta ljubazno upozorio, da bi bilo u redu da preduzme nešto u vezi toga a on me je poslednjom takvom prilikom odjebao argumentom da ako sam došao ovde u mađarsku, -TREBA DA RAČUNAM SA TAKVIM SITUACIJAMA-
    tada mi je pao rolov pa sam mu onda pokazao sa kakvim situacijama treba da računa čovek koji ima takvu prljavu njušku i takve bolesne predrasude.

    Dete sam prepisao momentalno u drugu školu gde je bilo više stranaca i problemi su prestali...

  14. #14

    11 Odgovor: Kad profesor udari

    meni je zao sto se to desilo, ali mislim da je trebalo odmah da je ispises, a ne fizicki da se obracunas.
    nattydread is coming to dinner

  15. #15

    Odgovor: Kad profesor udari

    U dubini duše znam da si u pravu ali da sam to propustio...
    grizla bi me savest do kraja života

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji profesor vam je ostao u secanju..?
    Autor yige_gui u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 15:34
  2. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 19:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •