Kolor televizor za crno - beli život...
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Kolor televizor za crno - beli život...

    Često po kvartovima kroz koje prolazim,po zidovima čitam grafite.Jedan mi je posebno zanimljiv:kolor televizorza crno-beli svet..I onda,dođem u Vojvodinu,u svoje,malo,mesto i vidim kako je sve stalo,a dece nema da rastu,ali zato na tv-u ima svega i svačega:porodica što sede za lepim stolovima u reklamama za margarin,latino serija i turbo folkerki koje liče na travestite-vodeću ulogu igra Karleuša,kao da je ''pobegla'' iz nekog Almodavarovog filma..Pitam se kako će ovaj narod izdržati ovakvu televiziju koja je život u potpunosti ''lažirala'' ?

  2. #2

    01 Odgovor: kolor televizor za crno-beli život...

    Nikako.Narod je puk'o.Samo jos nije svestan toga(mozda i bolje sto nije svestan).
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  3. #3

    Odgovor: kolor televizor za crno-beli život...

    Kada sam u Srbiji,samo uključim tv i ''stavim'' na Pink.Tada znam koliko smo ''zaglibili'',koliko smo se srozali.I žalim zbog toga.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  4. #4

    Odgovor: kolor televizor za crno-beli život...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Kada sam u Srbiji,samo uključim tv i ''stavim'' na Pink.Tada znam koliko smo ''zaglibili'',koliko smo se srozali.I žalim zbog toga.
    Što se tiče "Pink kulture" potpuno se slažem... Ono što mi je malo zasmetalo je što po tebi ispada da samo Srbija neguje kič produkciju... Koliko mi je poznato, širom ove naše lepe plave planete ima i kiča i šunda i srozavanja, i to možda i više nego kod nas... Ja se uopšte ne osećam "zaglibljeno" i "srozano"... Gledam ono što želim, slušam što volim... Da mi je "Pink" jedini izbor, verovatno bih izbacila tv kroz prozor, ali nije... To znači da nismo zaglibili dokle god imamo izbora... Zar ne?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  5. #5

    Odgovor: kolor televizor za crno-beli život...

    Zaista nije malo onih analitičara koji svrstavaju TV kao globalno oružije, jer je toliko moćna da se preko nje realizuju brojni strateški interesi vladajućih elita mnogih, a pre svega zapadnih zemalja, bez i jednog ispaljenog metka...

    Podsetiću vas da se već decenijama u afričkim i latinoameričkim zemljama vojni pučevi izvode po obrascu:
    - Napadnu se i zauzmu prvo TV i radio stanice, proglasi se pobedank i tek onda se napadne generalštab i eventualno neko garnizon koji u međuvremenu nije shvatio o čemu se radi...

    Zašto? Televiziji se pre svega veruje i dostupna je svima. To su dva principa po kojem funkcioniše i na kojima počiva njena enormna moć. Ona je uvek u rukama političke elite, ili njenih delova, koje su, opet, u funkciji krupnog kapitala, odnosno vladajuće klase....

    Sve ostalo je priča i magla. Nevladin sektor, demokratske institucije i ostali činioci demokratskog društva su manje više uspešan ili neuspešan dekor u kojem deluje ranije navedeni princip televizije. To se najbolje vidi u kriznim situacijama kad se u upotrebi TV ne poštuje ni ona najopštija zakonska forma...

    Pink je samo jedan pojavni oblik fenomena TV i nemojmo se zavaravati da je on uzrok stanja u društvu. Pink i ostale TV stanice su pre svega posledica stanja principa po kojima funkcioniše moderna demokratija...

    Mas mediji su čudo i nije daleko onaj dan kada će i internet dobiti neke nove smerove i načine funkcionisanja. Bojim se da je Orvel ipak bio u pravu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: kolor televizor za crno-beli život...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Kada sam u Srbiji,samo uključim tv i ''stavim'' na Pink.Tada znam koliko smo ''zaglibili'',koliko smo se srozali.I žalim zbog toga.
    ne slazem se ni sa cim sto generalizuje stvari,pa tako ni sa ovim postom....
    ne,nije Srbija samo Pink....

    inace sam luda za tv-om.....sve gledam...i sport i politicke duele i dokumentarne emisije i filmove i program za decu....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: kolor televizor za crno-beli život...

    tv sve manje gledam jer jos vucem traumatske posledice slobine tv i zivota u idealnoj "zemlji iz 2 dnevnika ". nadam se da se nesto promenilo u tom pravcu?
    tv u drzavi gde zivim je zabava za sirotinju uglavnom i nije na nivou koji bi se ocekivao komparirajuci zivotni standard, jedino su konzumenti pitomiji i strpljivijii za razliku od nasih.....
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  8. #8

    Odgovor: kolor televizor za crno-beli život...

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Što se tiče "Pink kulture" potpuno se slažem... Ono što mi je malo zasmetalo je što po tebi ispada da samo Srbija neguje kič produkciju... Koliko mi je poznato, širom ove naše lepe plave planete ima i kiča i šunda i srozavanja, i to možda i više nego kod nas... Ja se uopšte ne osećam "zaglibljeno" i "srozano"... Gledam ono što želim, slušam što volim... Da mi je "Pink" jedini izbor, verovatno bih izbacila tv kroz prozor, ali nije... To znači da nismo zaglibili dokle god imamo izbora... Zar ne?

    Ne,zaista ne mislim kako [I]''samo Srbija neguje kič produkciju..'' Ono što sam htela da naglasim jeste kako je meni žao što se Srbiji dešava tako nešto.I ne,ne mislim kako svi ljudi u srbiji gledaju ''Pink''.Stvar je u tome što je to,barem što se mene tiče,''puls koji treba opipati'' kako bi se znalo koliko duboko nas sunovraćuju razni TV moguli.Nisam imala ni najmanju želju da nekoga uvredim.Jednostavno,činjenica je kako je ta televizija proširila svoje pipke po svim nivoima života ljudi u našoj zemlji.Pink ''štancuje'' zvezde,proizvode i direktno utiče na formiranju ''idola'' koji se mladima,čak i najmlađima, plasiraju kao vrednosti.Naravno da ima i dobrog programa,ali imam osećaj kako je ''sabijen u ćoška.''U svakom slučaju,razmisliću o svim postovima-odgovorima na ovu temu jer mi njima iznosite nove detalje o tome kako se na sve to može gledati.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  9. #9

    Odgovor: Kolor televizor za crno - beli život...

    A posebno sam ponosna sto moj muz dok spava na njemu vise ne hrce.. Salim se. Posebno me nervira kad neko na sva zvona objavljuje kako ne gleda TV, kako posti, kako je gej.. Mislim to su intimne stvari i u redu je naglasiti ako me neko pita.

    Jedno vreme je bas bilo popularno reci da se ne gleda TV jer je to kao prejeftina zabava, a kad se povede polemika o tome sve znaju sta se prikazuje bolje od mene koja gledam.
    Gledam sve. Virnem i na ono sto mi se ne svidja, nikad se ne zna, mozda se neko popravio, pokvario.. I naravno imam svoje favorite.

    Evo malo shege na temu uticaja televizije na puchanstvo u zadnjih 20tak godina:




    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  10. #10

    Odgovor: Kolor televizor za crno - beli život...

    Ne gledam TV!

    Gledam samo Discovery i National a nekad History...

    Nemam pojma ko je Karleusa, cuo sam da neko menja zenu, ne znam kad pocinju vesti i ne znam postoje li crtaci za decu...
    Umesto toga zevam po netu a odlazim i od gostiju kada se zabulje u svoj ekran.
    TV je postao kic, masovno glupilo radnih masa... ja sam ipak aristokratija!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #11

    Odgovor: Kolor televizor za crno - beli život...

    Takodje sam mišljenja da je Pink posledica, a ne uzrok.
    Niko me ne može naterati da gledam ono što me ne interesuje. Naravno da ću dobar film pogledati makar i na
    Pink -u bio, a Kursadžije i Sašu Popovića kad vidim proliv me spopadne.
    Jeftina zabava za neobrazovane, neverovatno al' izgleda da se širi sve više, čak promoviše Srpski san,...to je
    neka nova fora u poslednje vreme.
    Mada imam utisak da se RTS popravio i sebe sve više hvatam za prvim programom.
    Dok nam je poslednji i najgori vojnik u četi neobrazovan, Kristijan i će i dalje biti uspešan biznismen, Seka operska diva,
    a auti sa zatamljenim staklima će se parkirati na pešačkim zonama,...
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  12. #12

    Odgovor: Kolor televizor za crno - beli život...

    Mile, pomiriši



    Džulijan Asanž je dobio titulu belosvetskog spletkaroša, a njegov Vikiliks je postao praznična petarda; nekome će zagorčati život, druge zabaviti. Prve, detaljnije informacije o planetarnom spletkarenju u diplomatiji efektnije je prikazala TV B92.

    RTS se opredelila za domaćinsko-familijarnu prezentaciju. O Vikiliks-udaru su u glavnom Dnevniku razgovarali, dugo i globalno, voditeljka Nataša Jeremić - supruga ministra spoljnih poslova Srbije (koji je, takođe, zvezda međunarodnog tračarenja) i gost Predrag Simić - bivši ambasador u Francuskoj, muž njene koleginice novinarke. Čvor nepotizma. To može samo kod nas.


    Posle, i još uvek, stižu i druge informacije koje TV stanice objavljuju sa velikom prilježnošću, ali ostaje enigma ko je Džulijan Asanž - proračunati manipulant ili idealistička budala s uverenjem da se svet može učiniti boljim i ravnopravnijim ako se igra otvorenih karata. Ako u svemu tome ima nečeg korisnog, onda je to činjenica da su novine sa tiražima u padu profitirale od ovog i ovakvog plasmana diplomatskih skrivalica.


    Televizija je ćudljiva, nikad se ne zna ko će da blesne, a ko će da ostane u senci. Niko ne bi znao da je Slađana Milošević gostovala na TV Avala da se posle emisije nije posvađala sa kamermanom Fatmirom Nušijem. Svojevremeno, nešto slično se dogodilo u emisiji RTS Da. Možda. Ne. Tada je Slađana iskamčila TV šou, sada je dobila skrušeno izvinjenje glavne menažerke Bojane Lekić.


    Rokerska je tuga pregolema. To potvrđuje i Robert Nemeček, takođe, bivši roker, koji je iz novina saznao da više nije glavni i odgovorni urednik TV Avala i da mu je, prema proceni Upravnog odbora ovog kanala, udobnije mesto savetnika za filmski i serijski program. Zamera mu se da nije ispunio rejting - očekivanja i ostvario fenomenalne rezultate što bi, možda, kao primedba, imalo smisla da je to pošlo za rukom bilo kojoj televiziji ili bilo kom TV uredniku, u zemlji Srbiji. Ovako, na brzinu i bez argumenata izvređaše čoveka koji je založio svoje ime da bi imaginarna TV stanica postala medijski lider. Kad bi to moglo za se uradi za šest meseci, koliko je trajao njegov mandat, a sa malo novca, televizije bi nicale kao pečurke. Avaj, igračka je skupa i neisplativa, naročito kad ne postoje jasne smernice šta se hoće, kad publika više ne zna šta želi, a marketing se drži na reklami Mile, pomiriši! Nema Mile para ni za kafu.

    BLIC
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #13

    Odgovor: Kolor televizor za crno - beli život...

    Jedno vreme je bas bilo popularno reci da se ne gleda TV jer je to kao prejeftina zabava, a kad se povede polemika o tome sve znaju sta se prikazuje bolje od mene koja gledam.
    Retko sam sta gledala na TV-u, ne iz principa, ne zbog toga sto nije bilo cega za videti.....vec zato sto sam se 'posadila' ispred kompa, a daljinac prepustila momcima. Sada sam mu se ponovo vratila, pratim par serija, odgledam koji film, vazniju utakmicu.....jedino nema dobre muzike. Eto, spadam u prosecnog konzumenta 'prozora u svet', i ne mislim da on moze da mi 'prepakuje' svest o stvarnosti koja me okruzuje. Mogu da 'smestim' GrandE Pink tamo gde mu je mesto - u sund, da ispratim svoje potrebe (i raspolozenja) birajuci sadrzaje kakvog-takvog kvaliteta. .................... Ne mislim da 'color televizija' unosi boje u sive zivote...tek mali intermeco...isto kao sto to cini i neka prosecna beletristika

  14. #14

    Odgovor: kolor televizor za crno-beli život...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Kada sam u Srbiji,samo uključim tv i ''stavim'' na Pink.Tada znam koliko smo ''zaglibili'',koliko smo se srozali.I žalim zbog toga.
    Negde sam cula od nekog ko se dugo potuca po rasejanju da isto metne na pink kad ga opuca nostalgija.. Veli, posle pola sata, ko rukom odnesena..


    Izmereni rejtinzi i gledanos' za prva dva dana od kada je ubacen Bracala na dvor..





    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Slične teme

  1. Kolor laserski stampac
    Autor biterlemon u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.05.2019, 08:55
  2. Crno - beli filmovi
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.08.2013, 19:45
  3. Bela kuhinja - Ideje za beli kuhinjski dizajn
    Autor BojanicaBG u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.05.2011, 22:59
  4. Život u gradu ili život na selu?
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.12.2008, 13:07
  5. Demokratija, crno na belo!
    Autor PropelerZviz u forumu Spomenar
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 04.05.2007, 16:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •