Medjunarodni beogradski sajam knjiga - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: 53. medjunarodni beogradski sajam knjiga

    ide li ko na sajam?

    ako da, može li da mi proveri nešto, pliz

    može li da se kupi na štandu Zadužbine Petar Kočić - Hod ispod oblaka - Snežane Baković (pripovetke) i zanima me cena.

    ako ko vidi pliz dojavite mi ovde.



    thx

  2. #17

    Odgovor: 53. medjunarodni beogradski sajam knjiga

    Bila !!!
    Nakon posla, potrpali smo se u auto i pravac Bg! Obožavam ono šarenilo i miris knjiga...
    Spisak mojih želja je bio poduži, a kad sam se pojavila, proširio se...
    Sada imam širok osmeh na licu i lepu hrpu ispred sebe...

  3. #18

    Odgovor: 53. medjunarodni beogradski sajam knjiga

    Danas sam bila i ja.
    Malo sam razočarana jer nisam do kraja ispunila svoju potrebu da šetam satima između štandova, dodirnem i opipam bar hiljadutinak knjiga... Bila sam u žurbi, u trku pokupovala ono što mi je bilo poznato ili ličilo na dobro...
    Valjda ću odušak naći u čitanju kupljenih primeraka, jer spisak je ipak poduži i zanimljiv...
    Vrag odneo šnalu...

  4. #19

    Odgovor: 53. medjunarodni beogradski sajam knjiga

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Danas sam bila i ja.
    Bila sam u žurbi, u trku pokupovala ono što mi je bilo poznato ili ličilo na dobro...
    Takodje ...Nisam bas izabrala pogodan dan (skolski dan), al' sam poranila i brzinski isla po spisku ...

  5. #20

    Odgovor: 53. medjunarodni beogradski sajam knjiga

    Vratila se malopre... Sto volem sajam knjiga...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #21

    Odgovor: 53. medjunarodni beogradski sajam knjiga

    ..i ja juce! srecna i ispunjena; bas dugo setala,razgledala,i naravno kupila sto sam zelela..i vise..
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  7. #22

    Odgovor: 53. medjunarodni beogradski sajam knjiga

    Kupila sam:

    -Ravni krovovi,odrzavanje i popravke-Momcilo Radovic
    -Green architecture-James Wines
    -Architecture now,vol.3-Philip Jodidio
    -Nova paradigma u arhitekturi-Carls Dzenkens

    -Numerologija i astrologija feng shuija-Dzon Sendifer
    -Keltski mitovi i legende-Carls Skvajer

    Nije bilo guzve danas iako je bilo dosta ljudi ali ce zato sutra biti zakrceno sigurno
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  8. #23

    Odgovor: 53. medjunarodni beogradski sajam knjiga

    Bio sam u četvrtak, školski dan, što nije smetalo da se zadržim unutra 4 sata. Ispipao sam hiljadutinak knjiga , ali imao sam talira samo za dve Ali sam zadovoljan, i tim danom, i pazarom. Video sam sve žive pisce, ali rukovao sam se samo sa Matijom Bećkovićem - potapšao me po ramenu
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  9. #24

    Odgovor: 53. medjunarodni beogradski sajam knjiga

    Moja seka juce bila tamo.
    Kupila knjigu 'Brida' - Paulo Koeljo..Moram to da procitam
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  10. #25

    Odgovor: 53. medjunarodni beogradski sajam knjiga

    Bio, video, zaboravio da unesem fotoaparat

    a baš sam imao nameru da slikam Japanski vrt sa sve bonsaijem
    Šta da kažem osim da mi se svideo "štand" japanskog kulturnog centra; da i ove godine imam zamerku što se sa njihovog štanda nisu mogle kupiti knjige koje se ovde ne mogu naći (samo mi prave zazubice) i da izložbeni prostor postaje premali za ovoliki broj posetilaca

  11. #26

    Odgovor: 53. medjunarodni beogradski sajam knjiga

    Bila sam u petak, gužva koju sam i očekivala, ali baš mi je taj dan odgovarao za odlazak. Otišli smo sa namerom da kupimo svako po tri knjige (aaaaha), ali smo se vratili kupivši on jedanaest, a ja devet knjiga. Na kraju nam je ostalo taman toliko para da kupimo dva sendviča i dva jogurta, hehe.

  12. #27

    54. međunarodni beogradski sajam knjiga

    54. međunarodni beogradski sajam knjiga



    Termin: u novom terminu od 26. oktobra do 1. novembra 2009. godine.

    Novi izlagački koncept
    : ove godine, 54. međunarodni beogradski sajam knjiga organizuje se po novom konceptu, koji podrazumeva pregledniju sajamsku prezentaciju i veći izložbeni prostor. Savremena svetska i domaća izdavačka produkcija, predstavljanje pisaca, promocije i drugi prateći programi izdavača koncipirani su po izložbenim celinama.

    U hali 1 Beogradskog sajma, pored zemlje počasnog gosta, nalaziće se domaći i strani izdavači - isključivo sa sopstvenim izdanjima.
    Domaći i strani izdavači i knjižare nalaziće se u parteru hale 4 (bivša hala 14), dok će na galeriji ove hale biti antikvarne i korišćene knjige.
    Državne institucije i ustanove svoju izdavačku produkciju i projekte predstaviće u hali 1a (bivša hala 5).
    Nacionalne prezentacije i strani izdavači, izdavači koji za osnovnu delatnost imaju obrazovanje, izdavači školske i stručne literature nalaziće se u hali 2a.

    Na površini od 31 055 bruto kvadratnih metara, predstaviće se preko 800 izdavača iz zemlje i inostranstva.

    Tema: More knjiga
    Svaka napisana knjiga je kap vode u moru, ostrvce u arhipelagu. Samo na beogradskom sajmu knjiga svaki od 150 000 čitalaca pronađe knjigu sa kojom zaplovi prema horizontu. U eri finansijske oseke, prepustimo se plimi knjiga...
    Ove godine na Sajmu knjiga ljubiteljima pisane reči biće ponuđeni brojni sureti sa piscima i stvaraocima, razgovori o kulturnim bliskostima i razlikama dve zemlje (Grčke i Srbije) i dva podneblja (Balkan i Mediteran), kao i susreti sa stvaraocima dva prepletena medija (književnosti i stripa).

    Zemlja počasni gost: Grčka
    . Pored štanda počasnog gosta koji će biti organizovan u osam tematskih celina kako bi pružio što bolji uvid u savremenu izdavačku delatnost Grčke, zemlja počasni gost će u svom amfiteatru u okviru kulturnog programa predstaviti 12 savremenih grčkih pisaca, kao i izdavačku delatnost šest izdavačkih kuća, među kojima i Nacionalnog muzeja savremene umetnosti Grčke i Svetogorskog ognjišta. Bogat svakodnevni program zemlje počasnog gosta uključuje i predavanja, projekcije, radionice za decu, performanse: "Od bogova ka ljudima" i "... a na nogama mi cipele od papira", 3D projekcije Fondacije Helenskog Sveta kao i aktivnosti Helenskog fonda za kulturu u Beogradu.

    Izdavači iz inostranstva: pored Grčke kao zemlje počasnog gosta, na ovogodišnjem Sajmu knjiga učestvuju izdavači iz Švedske, Japana, Kanade, Kine, Rusije, Francuske, Nemačke, Italije, Austrije, Španije, Portugalije, Švajcarske, Izraela, Brazila, Irana, Angole, Bugarske, Makedonije, Hrvatske, BIH, Republike Srpske, Crne Gore.

    EUNIC: zajednički nastup na 54. međunarodnom beogradskom sajmu knjiga imaju kulturni centri iz zemalja Evropske unije u Beogradu: Helenski fond za kulturu, Austrijski kulturni forum, Francuski kulturni centar, Gete institut, Institut Servantes i Italijanski institut za kulturu. U okviru nastupa EUNIC-a održaće se nekoliko predavanja, predstavljanja knjiga i autora, projekcije filmova, koncert i kviz za posetioce sajma knjiga.
    Forum Sajma knjiga: i ove godine biće organizovano pet tematskih konferencija o pitanjima profesionalnog izdavaštva u Srbiji, razvojnih strategija u nastajanju i predstavljanju knjige, kao i aktuelnih kulturnih fenomena. Uz učešće pisaca, urednika, izdavača, univerzitetskih profesora, novinara, vruće teme i moguće polemike, svakog sajamskog dana u podne!


    KNJIŽEVNE NAGRADE I KNJIŽEVNE NEPRAVDE
    MEDIJSKI STATUS KNJIGE
    BESPLATNI UDŽBENICI: GODINU DANA KASNIJE
    KNJIŽEVNI I MEDIJSKI JUNACI: FENOMEN HARI POTER
    KNJIGA KAO KULTURNI KAPITAL

    Ćaskaonice: popodnevni divani stvaralaca i čitalaca
    Od 16 sati SLIKE IZ SUSEDSTVA � pisci iz regiona, kritičari i teoretičari, razgovaraju sa čitaocima o intimnom doživljaju susreta kultura, o svojoj poziciji "bivanja između" jezika, kultura i mentaliteta. Renomirani pisac, dobitnik Košutove nagrade Laslo Vegel, ukrajinska slavistkinja Ala Tatarenko i najčitaniji savremeni hrvatski pisac Miljenko Jergović biće gosti Gojka Božovića u opuštenoj atmosferi sale "Borislav Pekić".
    Od 18 sati SLIKE SRBIJE � srpski pisci traže odgovor na pitanje da li je domaći pisac "domaći stranac" koji neprestano iskušava vrednosti sa kojima je odrastao. Vida Ognjenović, Vladislav Bajac, Igor Marojević i drugi razgovaraju sa Aleksandrom Glovacki u sali "Borislav Pekić".

    Između dva sajma
    : magija nevidljivog, šta nam je promaklo između dva oktobra? Kapitalni projekti, jubileji, susreti. Jedinstvena multimedijalna šetnja kroz roman Mirjane Đurđević "Kaja, Beograd i dobri Amerikanac" u subotu u 15 sati!

    Strip radionice: apsolutna novost na Sajmu knjiga jeste i otvaranje strip radionice u kojoj ćemo pratiti kako strip jedri kroz lepu književnost, film i druge medije, teoriju i masovnu kulturu, uz učešće pisaca, crtača, izdavača. Sa gostima renomiranim strip autorom Džejmijem Delanoom iz Britanije, te domaćim snagama Aleksom Gajićem, Dejanom Ognjanovićem, Borislavom Stanojevićem i Banetom Kercom uz navigaciju Draška Roganovića, svakog dana u posebno dizajniranoj strip sali od 13 sati paneli, predavanja, promocije i specijalni pokloni za posetioce!

    Poezija i okružje
    : Predstavljamo goste sajma, uvaženog slavistu Manfreda Jenihena, italijansku pesnikinju Gabrijelu Muzeti i poljsku pesnikinju Evu Lipsku.

    Peti godišnji susret bibliotekara
    : Čitalac u novom tehnološkom okruženju

    Izložbe:
    Gruzijski rukopisi
    Todor Manojlović � građanin sveta
    Aforizam i ilustracija
    Kultura ćirilice

    Najveći festival savremene srpske književnosti: najavljeno je učešće većine vodećih savremenih srpskih pisaca u okviru programa na štandovima svojih izdavača.

    Školski dan: 29. oktobar 2009. Sajamski dan posvećen organizovanim posetama učenika, nastavnika, studenata i profesora. Izdavači pripremaju poseban sadržajan program namenjen đacima, studentima i profesorima.

    Nagrade međunarodnog beogradskog sajma knjiga: pored tradicionalnih nagrada za izdavaštvo biće dodeljena i nagrada "Dositej Obradović" koja se svake godine dodeljuje stranom izdavaču sa kontinuiranim doprinosom u objavljivanju i promociji srpske književnosti.

    preuzeto sa zvanicne internet prezentacija Beogradskog sajma
    Poruku je izmenio Cecara, 09.02.2015 u 22:19
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #28

    Odgovor: 54. međunarodni beogradski sajam knjiga

    Zdravo.

    Zanima me jedna stvar oko sajma knjiga.
    Na sajtu beogradskog sajma knjiga piše da je svečano otvaranje u 18:00h. Međutim, na sajtu mikro knjige sam našao takođe da je svečano otvaranje u 18:00h, ali i da se sajam za posetioce otvara u 14:00h.
    Da li neko ima informacije povodom otvaranja sajma za posetioce?

    P.S. Dolazim sutra u Beograd samo zbog toga, pa moram da znam od koliko počinje, jer se isti dan vraćam.

  14. #29

    Odgovor: 54. međunarodni beogradski sajam knjiga

    Danas u stampi pise da se kapije za posetoce otvaraju u 15.00. Taman da sad krenes. Odakle god da ides do 15 si u Beogradu..

    Onda, odes malo uzbrdo od sajma, parkiras kola, pa se stushtish peshaka nizbrdo.. Ovcarska, Kablarska, pijaca.. pa sajam. (Tako ja.. )
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  15. #30

    Odgovor: Medjunarodni beogradski sajam knjiga

    Lilith_021, hvala na informaciji.

    Snašao sam se za sajam, što se tiče vremena. Kupio neke meni drage knjige ( Misterija pasijansa, Novi Samerhil...) i jednu stručnu knjigu. Došao sam ranije, negde oko 15:00h, pa nisam zatekao veliku gužvu.
    Sve u svemu, bilo je to jedna duga šetnja puna mojih požudnih pogleda

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Traži se knjiga
    Autor zoća u forumu Književnost
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 14.02.2015, 03:51
  2. 53. međunarodni beogradski sajam knjiga
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.10.2008, 23:06
  3. Međunarodni beogradski sajam knjiga
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 31.10.2007, 19:00
  4. Sajam knjiga
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 07.11.2006, 16:18
  5. Medjunarodni dan pismenosti
    Autor maqa u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.09.2006, 08:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •