Koliko su inteligentni vasi ljubimci?
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Koliko su inteligentni vasi ljubimci?

    Recimo ja imam psa koji je stvarno cudan...mada sve u svemu je glup,danju bezi od mene,a nocu me voli vise nego sebe....
    There is no rules!!!

  2. #2

    Odgovor: Koliko su intelegentni vasi ljubimci?

    Imala sam čivave,i mogu da kažem da su izuzetno inteligentnei jako su privržene gazdama,nažalost sve su mi uginule,i nemam ni jedno kuče od njih(što je bilo podelila sam prijateljima)
    Sad sam se oduševila sa ENGLESKIM BULDOGOM,ima li neko iskustva sa njima?

  3. #3

    Odgovor: Koliko su inteligentni vasi ljubimci?

    Citat Painkiller kaže: Pogledaj poruku
    Recimo ja imam psa koji je stvarno cudan...mada sve u svemu je glup,danju bezi od mene,a nocu me voli vise nego sebe....
    Da ga nisi istraumirao svojim ponašanjem? Plašio ga, pravio nagle pokrete, vikao, tukao i ubivao? Da nije ostario, oslepeo, ogluveo pa se plaši da ne bude zgažen? Noću spavaš, pa nema razloga da od tebe beži.

    Ako pas beži od tebe ne mora da znači da je glup. Isto tako, ako je nestašan, ne mora da znači da je glup. I šta uopšte znači to glup? Dobio si ga u šahu 3:1? Da li razume i hoće da posluša tvoju naredbu odmah ili sad? Tako možeš svakog psa koji nije radni, službeni pas da okarakterišeš odmah kao glupog.

    Svakog psa možeš da naučiš osnovnim komandama za kratko vreme i svaki pas ima neke specifičnosti, koje važe od rase do rase. A gde su tek mešanci I sve ono što pas radi zavisi od tvog ponašanja prema psu. I ne samo tvog, već i od ponašanja svih onih ljudi sa kojima pas živi.


    Pošto smo mi čopor, moj pas je dosta pokupio od nas i nekad mi se čini da je mali beli čovek, stvarno. I ako neki pas progovori - moj će Komunikacija nam je ok, sluša, privržen je, snalažljiv je... a koliko je inteligentan ne umem da izmerim. Ume sve ono što sam ga naučila. Jednom mu je samo zapelo oko ukrštenice... pre i posle toga mu nisam više davala da rešava.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Koliko su inteligentni vasi ljubimci?

    -Kad je stene pa grize i sere (s' oprostenjem) svuda po kuci pa u punoj snazi samo gleda u prst i ceka komandu i "pita" pre nego so bilo sta uradi a onda ostari i ode u zasluzenu penziju celodnevnog spavanja i gleda u naslednike koji grizu i seru svuda po kuci pa...
    U mom zavicaju...

  5. #5

    Odgovor: Koliko su inteligentni vasi ljubimci?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Pošto smo mi čopor, moj pas je dosta pokupio od nas i nekad mi se čini da je mali beli čovek, stvarno. I ako neki pas progovori - moj će .
    Kad smo već kod toga da pas progovori! Imala sam kao devojka dalmatinera, kojeg smo puštali u kuću.Kad bi želeo da udje unutra stao bi na staklena terasna vrata i grebao.Keva moja bi onda stala ispred njega i govorila:“Kaži :MA-MA“ i on tako smešno namesti njušku,usne skroz zavuče u usta i izgovori „MA-MA“Da umreš od smeha! I naravno onda sledi nagrada puštanje unutra i neki slatkiš, pseći naravno.
    Sad imam zlatnog retrivera i moj muki svaki dan kaže:“Nikad nisam imao pametnijeg psa, zato što ga ja nisam dresirao!“ Nema šta ,skroz je poslušna, a opet neda da je baš nešto zaj...vamo u fazonu donesi lopticu 30 x. Jednom,dvaput i dosta „vidiš da znam!“
    Inače jedna žena mi je nedavno rekla:“ Imala sam više pasa, ali tek kad živi sa tobom u kući, vidiš koliko te razumeju!“
    Baš je tako!
    Poruku je izmenio Adora, 05.11.2008 u 09:22 Razlog: slovce

Slične teme

  1. Sta vasi ukucani rade dok ste vi na netu?
    Autor diktatorka u forumu Porodica
    Odgovora: 130
    Poslednja poruka: 09.07.2015, 21:29
  2. Transport, odmori i kućni ljubimci
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 23.07.2009, 20:59
  3. Egzotični kućni ljubimci
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.07.2009, 00:59
  4. Deca i kućni ljubimci
    Autor Lady S u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 05.04.2009, 22:50
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •