Švaler - Strana 2
Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 117

Tema: Švaler

  1. #16

    Odgovor: Švaler

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Takve muškarce, tzv švalere, koji čitav život jurcaju za suknjama i stupaju u polne odnose sa brojnim ženama bez ikakvih emocija i osećanja, lično smatram primitivnim, nesrećnim i nedozrelim osobama, koji su iz nekog razloga inhibirani da žive punim, normalnim i zdravim ljubavnim, odnosno psihoseksualnim životom...

    Šta vi mislite o švalerima?
    Потпуно се слажем, да нам је лако, није
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #17

    Odgovor: Švaler

    Aloooo, nije ovo tema "Švaleri, zapljunite se ovde!"

    Poznajem par primeraka ove vrste koja ne ume da ga drži u gaćama. Naravno, ako isključim tzv. "hebače, pripovedače", među njima ima onih koji jednostavno vole da bocnu sa strane (bocnu, odu i nikad se ne vrate). Oni često igraju igru otvorenih karata i da su takvi znaju i njihove stalne partnerke kao i žene koje bockaju.
    Ima i onih kojima je švalerka statustni simbol.
    Ma koliko mi oni bili zanimljivi za druženje (još više za posmatranje), apsolutno su mi nezanimljivi kao muškarci. Jednostavno, ne padam na njih. Možda zato što ne mislim da ću ih ja promeniti?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Švaler

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Aloooo, nije ovo tema "Švaleri, zapljunite se ovde!"
    Pa vidis da nema nijednog danas...

    Nego postoji li ``zena svaler``?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #19

    Odgovor: Švaler

    "Veruj, veruj keru, ne veruj švaleru,
    u švalera vera ko u kera..."

    Tako nekako i ja razmišljam...
    Mada, postoji par švalerastih osoba muškog pola koje naprosto obožavam. Ne opštim u tom smislu s njima, božemeskoloniisačuvaj, nego su mi prijatelji. Jedan je pregazio 60 godina, pet supruga, i mnoštvo žena koje nije overio potpisom (ok, sa petom se skrasio, malo je i oboleo), drugi je mlađi, prelep, zgođušan, dve žene, tri sina, i bataljon obljubljenih.
    Izdvajam ovu dvojicu od "prevrtača" ili "pripovedača" koje znam, jer su nekako posebni. Imala sam prilike da gledam kako se neke prelepe, fine, pa i ratoborne žene, pred njihovim pogledom, osmehom, pričom, naprosto pretvaraju u pamuk. Harizma koju poseduju zaista je tolika da se može seći nožem. I pri tom jedino za njih dvojicu mogu reći da nisu foliranti, iako to možda čudno zvuči. Obojica vole žene i naprosto se predaju kad uoče izazov, one se u njihovom društvu osećaju kao carice, i neverovatno je, ali ostaju sa njima dobri prijatelji i kad se strasna faza završi. Ja bar nisam imala prilike da uočim da je bilo koja od tih žena, posle veze sa nekim od njih, ostala ogorčena, ljuta, razočarana. Pretpostavljam da su dovoljno iskreni u svojoj ludosti, i dovoljno šarmantni da bi im sve bilo oprošteno.
    S druge strane znam i jednog sredovečnog klipana koji mi je, kad sam ga pitala zašto baš pod svaku suknju mora da virne, odgovorio da on žene ne juri, samo odgovara na signale, a pri tom ne želi da ispadne šonja ako neku odbije. To je potvrda biterlemonove teze o lovcima i plenu...
    Termin žena-švaler nema kontekst koji ide uz muškarca-švalera. Onda su češći izrazi: beštija, kurva, preljubnica, đubretara, kokoška, ćurka, radodajka, vrtirepićka, i ostala maštovita opisna sredstva... Švalerka bi valjda trebalo da znači nešto kao brakolomnica, koja ima manje ili više strpljenja...
    Vrag odneo šnalu...

  5. #20

    Odgovor: Švaler

    Romantične predstave o muškarcima švalerima su čvrsto ukorenjene na ovim prostorima. Gotovo i da ne znam zrelu mušku osobu koja ne bi želele da je drugi smatraju švalom, a ima takvih, u to sam siguran, da radi takvog glasa nikada ako treba ne bi hebali čitavog života.

    Ali, nisu skloni samo muškarci takvim razmišljanjima. Ne jednom sam čuo kako, recimo, prijateljica ili rođaka majke nekog lepuškastog dečačića kaže:
    - Vidi kako je lep. Biće pravi švaler!

    Taj pozitivan predznak je potpuno neprimeren lepim željama, jer biti švaler jeste nesrećna sudbina, ma šta ljudi mislili o tome, kako za njega tako i za osobe koje zbog svoje strasti povredi u svom životu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    14 Odgovor: Švaler

    Sada mi ništa nije jasno.
    Da li se pod terminom ''švaler'' podrazumeva osoba muškog pola koja:

    a) ''vara'' svoju suprugu (venčanu / nevenčanu)
    b) pomaže nekoj supruzi, ne njegovoj - logično, da ''prevari'' svog muža


    Posle ovih postova malo sam zbunjena

    Bez obzira na zbunjenost (privremenu) ,
    mislim da ko šta radi - sebi radi...





    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #22

    Odgovor: Švaler

    Švaler je promiskuitetan muškarac. Oseća se pozvanim da obljubi sve žensko što mu se dopadne. Zbog brojnih i učestalih veza sa različitim ženama, sve i da hoće i da može, on ne oseća ljubav prema partnerkama i gotovo po pravilu nisu ni sposobni da vole osobe suprotnog pola. I to je suština problema ili fenomena zvanog švaler - stupanje u brojne seksualne kontakte bez ikakvih emocija...

    Ona Biterova teorija o lovcu i lovini ima smisla. Međutim, ista igra je karaktristična za sve, pa i normalne, muškarce u osvajanju svoje izabranice, tako da nije suštinska odrednica švalera...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Švaler

    Znači, švaler je muškarac koji može biti u nekoj vrsti stalne veze a i ne mora, a mimo toga zavodi druge žene bez namere da sa njima bude u emotivnom odnosu ili eventualnom dužem kontaktu a možda i bude.


    S druge strane 'švalerka' bi bila švalerova trenutna partnerka odn. osoba sa kojom muškarac okarakterisan kao švaler obavlja sve švalerske dužnosti.
    Švalerka nikako nije izraz za ženu koja je sklona promiskuitetu i vezama sa strane.Za to postoji u narodu uvrežen drugi izraz.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  9. #24

    Odgovor: Švaler

    Imam predlog
    posto nikako nemozemo da definisemo sta i ko je gospodin
    Svaler,
    predlazem ako ima takvih,
    neka nam se jave,
    da bi razotkrili tu misticnost,
    a mi zene da bi znale koga se treba kloniti

  10. #25

    Odgovor: Švaler

    ...al' ste majstori da zakomplikujete jednostavno...

  11. #26

    Odgovor: Švaler

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...al' ste majstori da zakomplikujete jednostavno...
    posto si strucnjak,objasni nam jednostavno...

  12. #27

    Odgovor: Švaler

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...al' ste majstori da zakomplikujete jednostavno...

    Sama reč švaler nije toliko važna. Važno je da se radi o vrsti muškaraca koje sam u svojim predhodnim postovima opisao, a naziv švaler je naš narodni izraz, koji najviše odgovara takvim, dakle, promiskuitetnim muškarcima koji ne osećaju emocije prema svojim partnerkama...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #28

    Odgovor: Švaler

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    posto si strucnjak,objasni nam jednostavno...
    ...ovde bi pomogao jedino slikovit prikaz koji bi obrisali...

  14. #29

    Odgovor: Švaler

    E pa sama reč švaler je veoma važna,jer nije asocijacija baš svakome na hvalu... dok nekima jeste.

    Oseća se pozvanim da obljubi sve žensko što mu se dopadne.
    Kako se on to oseća prozvanim?

  15. #30

    Odgovor: Švaler

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Takve muškarce, tzv švalere, koji čitav život jurcaju za suknjama i stupaju u polne odnose sa brojnim ženama bez ikakvih emocija i osećanja, lično smatram primitivnim, nesrećnim i nedozrelim osobama, koji su iz nekog razloga inhibirani da žive punim, normalnim i zdravim ljubavnim, odnosno psihoseksualnim životom...

    Šta vi mislite o švalerima?
    Otprilike se slazem sa ovim stavom...Mislim da se iza takve osobe krije izuzetno nesigurna osoba...sujetna...Prosto, svakim osvajanjem on sebe uzdize u sopstvenim ocima...To postaje potreba, nuzna potreba...
    Vremenom sigurnost postaje veoma opasno oruzje i njegov glavni adut za osvajanje zena
    Jednom prilikom sam rekla da je ''svaler'' prikriveni zenomrzac, mada to moze biti zackoljica ...Samo sto sam to rekla pogresnoj osobi...

Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •