Švaler - Strana 3
Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 117

Tema: Švaler

  1. #31

    14 Odgovor: Švaler

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Sama reč švaler nije toliko važna. Važno je da se radi o vrsti muškaraca koje sam u svojim predhodnim postovima opisao, a naziv švaler je naš narodni izraz, koji najviše odgovara takvim, dakle, promiskuitetnim muškarcima koji ne osećaju emocije prema svojim partnerkama...
    Hvala na objašnjenju.

    Valjda ima barem malo emocija? Pa ne može tek tako da promiskuitetiše...

    Nesigurni muškarci, koji se na taj način osećaju nadmoćno.
    Muškarci koji nisu sposobni da ostvare i realizuju normalnu vezu, zbog straha od odgovornosti.
    Čika Sigmund Frojd bi verovatno imao neko treće tumačenje,
    u smislu da je isti,
    bio zanemaren od strane majke,
    tako da se nesvesno pretvorio u ženomrsca.

    Ima l' istine ovde?



    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #32

    Odgovor: Švaler

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Valjda ima barem malo emocija? Pa ne može tek tako da promiskuitetiše...

    Nesigurni muškarci, koji se na taj način osećaju nadmoćno.
    Muškarci koji nisu sposobni da ostvare i realizuju normalnu vezu, zbog straha od odgovornosti.
    Čika Sigmund Frojd bi verovatno imao neko treće tumačenje,
    u smislu da je isti,
    bio zanemaren od strane majke,
    tako da se nesvesno pretvorio u ženomrsca.

    Ima l' istine ovde?

    Misli da je sve istina što si navela, s tim da verujem da ima još mogućih razloga za inhibiranost prema osećaju emocija prema ženama...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #33

    Odgovor: Švaler

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku

    Muškarci koji nisu sposobni da ostvare i realizuju normalnu vezu, zbog straha od odgovornosti.
    Mislim da mogu ...Stvar je u paralelnim odnosima

  4. #34

    Odgovor: Švaler

    bicu vrlo kratka i pretpostavljam, jasna Na svalere gledam kao na osobe sa vrlo niskim duhovnim, pa cak i intelektualnim kvalitetima, tacnije svi njihovi kvaliteti su im medju nogama. Sta dalje da se prica!
    neunistiva zlojebaba!

  5. #35

    Odgovor: Švaler

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku



    Nesigurni muškarci, koji se na taj način osećaju nadmoćno.


    Ima l' istine ovde?





    Lično,ih smatram izgubljenim dušama,i najčešće se u tom promiskuitetu uopšte ne radi o samom sexu.

    Kompleksi...kompleksi...
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #36

    Odgovor: Švaler

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da mogu ...Stvar je u paralelnim odnosima
    Nisam siguran. Da vidimo šta kažu psiholozi i internet:

    "Ima mnogo razloga zašto neko stupa u polni odnos bez ljubavi. To npr. čine mladići i djevojke koji su odrasli u sredini u kojoj nisu videli ljubavi među polovima niti su osjetili ljubav te sredine prema sebi. Takvi ljudi često ostaju seksualno primitivni, tj. siromašni emocijama u iskazivanju svoje polnosti, sirovi u polnom ponašanju. Oni ne poznaju ljubavi, pa je ne traže niti je znaju dati, iako u dubini duše ipak čeznu za njom. Drugi razlog je zatrovanost nekih mladih ljudi patrijarhalnim shvatanjima odnosa polova. Tako muškarci često misle da prema devojci i ne smeju pokazati osećanja ako žele sačuvati muški ugled, odnosno da moraju što prije devojku posedovati kako bi dokazali svoju muškost..."
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #37

    Odgovor: Švaler

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    Lično,ih smatram izgubljenim dušama,i najčešće se u tom promiskuitetu uopšte ne radi o samom sexu.

    Kompleksi...kompleksi...
    , seks i sve te brojne veze sa ženama su samo samo sredstvo da se dosegne nešto što nisu u stanju da dosegnu - normalnu psihoseksualnu vezu!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #38

    Odgovor: Švaler

    @ memento
    Gogina pitanja su bila i moja pitanja ...Ako svalera gledamo iskljucivo kao promiskuitetnog muskarca onda se apsolutno slazem sa vama...

  9. #39

    Odgovor: Švaler

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Jednom prilikom sam rekla da je ''svaler'' prikriveni zenomrzac, mada to moze biti zackoljica ...Samo sto sam to rekla pogresnoj osobi...
    То јесте зачкољица... јер швалер је имао прилику да упозна приличан узорак на основу кога може да формира своје мишљење о женама... пуно већи од просечног лика који ће просипати приче типа "жене су за поштовање"

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Valjda ima barem malo emocija? Pa ne može tek tako da promiskuitetiše...
    За емоције је бре потребно мало боље се познавати, како се заљубљивати редом... не иде то тако.

    Nesigurni muškarci, koji se na taj način osećaju nadmoćno.
    Muškarci koji nisu sposobni da ostvare i realizuju normalnu vezu, zbog straha od odgovornosti.
    Čika Sigmund Frojd bi verovatno imao neko treće tumačenje,
    u smislu da je isti,
    bio zanemaren od strane majke,
    tako da se nesvesno pretvorio u ženomrsca.
    Ima l' istine ovde?
    Не бих рекао да су швалери баш несигурни мушкарци. Напротив, обично су прави вукови, а њихове жртве их гледају као богове.
    Ал вероватно има и истине...

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    bicu vrlo kratka i pretpostavljam, jasna Na svalere gledam kao na osobe sa vrlo niskim duhovnim, pa cak i intelektualnim kvalitetima, tacnije svi njihovi kvaliteti su im medju nogama. Sta dalje da se prica!
    Ево баш гледах на РТС2 неку емисију о Густаву Климту, чувеном аустријском сликару... велики женскарош. Богме и онај аутор "Инспектора Мегреа" се хвали приличним бројем. А не можемо рећи да нису имали других квалитета, напротив, бејаху уметници...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Nisam siguran. Da vidimo šta kažu psiholozi i internet:

    "Ima mnogo razloga zašto neko stupa u polni odnos bez ljubavi. To npr. čine mladići i djevojke koji su odrasli u sredini u kojoj nisu videli ljubavi među polovima niti su osjetili ljubav te sredine prema sebi. Takvi ljudi često ostaju seksualno primitivni, tj. siromašni emocijama u iskazivanju svoje polnosti, sirovi u polnom ponašanju. Oni ne poznaju ljubavi, pa je ne traže niti je znaju dati, iako u dubini duše ipak čeznu za njom. Drugi razlog je zatrovanost nekih mladih ljudi patrijarhalnim shvatanjima odnosa polova. Tako muškarci često misle da prema devojci i ne smeju pokazati osećanja ako žele sačuvati muški ugled, odnosno da moraju što prije devojku posedovati kako bi dokazali svoju muškost..."
    Направи анкету на форуму и видећеш колико жена овде воли претерано емотивне мушкарце

    А један од разлога је и - јер је занимљиво оца му *ебем, како се тога нико није сетио? Волим добру књигу, добру храну, пријатан разговор са пријатељима, паметну расправу која ангажује интелект, добар филм, добру представу, добру утакмицу... али мора се понекад и другачије време провести

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Romantične predstave o muškarcima švalerima su čvrsto ukorenjene na ovim prostorima. Gotovo i da ne znam zrelu mušku osobu koja ne bi želele da je drugi smatraju švalom, a ima takvih, u to sam siguran, da radi takvog glasa nikada ako treba ne bi hebali čitavog života.

    Ali, nisu skloni samo muškarci takvim razmišljanjima. Ne jednom sam čuo kako, recimo, prijateljica ili rođaka majke nekog lepuškastog dečačića kaže:
    - Vidi kako je lep. Biće pravi švaler!

    Taj pozitivan predznak je potpuno neprimeren lepim željama, jer biti švaler jeste nesrećna sudbina, ma šta ljudi mislili o tome, kako za njega tako i za osobe koje zbog svoje strasti povredi u svom životu...
    Није непримерен лепим жељама јер се под тим не подразумева да ће јурити студенткиње кад буде имао 52 године већ да ће у младости имати успешне односе са супротним полом. А људи који су прошли мало у животу знају колико је успех код супротног пола битан у животу, и да у одсуству истог следи пијанчење са ортацима и судбина сеоског момка до 60.

    Није проблем ни у представама о швалерима, проблем је што је ужас један како изгледају рибе данас, у моје време то није било. А ко не би волео мало рекреације, кад год хоће, с ким хоће... а то је дефиниција успешног швалера.

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    , seks i sve te brojne veze sa ženama su samo samo sredstvo da se dosegne nešto što nisu u stanju da dosegnu - normalnu psihoseksualnu vezu!
    А можда је и само убијање времена и разонода док се не успе... као да је то ствар одлуке, е, сутра ћу да нађем љубав свог живота и остварим нормалну психосексуалну везу... можда неко једноставно још није нашао сродну душу... а шта треба, да је дочека као јунфер са 38? Па шта би мислила о том човеку, ако није ваљао никоме до сад, ваљаће мени?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #40

    Odgovor: Švaler

    swaki muskarac moze da bude swaler i jeste mahom swi su swaleri,ali jedno je biti frajer ,frajer sa stilom...kad kaze riba:bas je frajer,widi frajera ili nema sta bas je frajer..'' swaler,phe swaler je swastocina,kao sto rekoh wec,ili slicno...

  11. #41

    Odgovor: Švaler

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    @ memento
    Gogina pitanja su bila i moja pitanja ...Ako svalera gledamo iskljucivo kao promiskuitetnog muskarca onda se apsolutno slazem sa vama...
    Da, to sam napomenuo i u uvodnom postu. Oni, obični ljudi, skloni ženama i ženskom društvu su uglavnom "pištolji sa ćorcima", foliranti i pomalo sujetni kao i većina muškaraca. Iako često znaju da flertuju i da se udvaraju, teško da se mogu smatrati švalerima. Oni obično vole svoje žene, ma šta da govore o njima. Ali, ako i nalete opet na minu, zaljube se pa žive srećno u nekom novom braku. Znači, oni su muškarci koji vole i u tom slučaju žive sasvim normalno i realizovano kao i većina drugih ljudi...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #42

    Odgovor: Švaler

    ja ovde ne bih imala sta da dodam a da nije vec pomenuto.. ali slazem se sa jednim Goginim postom gde kaze da je mislila da su svaleri oni koji varaju zene sejm hir nisam znala za sve ove silne definicije, a po onome sto procitah na ovoj temi. svalera bi bio veoma laka komparacija sa Kazanovom, koji eto po ovome vasem napisanom jeste bio svaler, svaku je voleo i nije je voleo, a najvise od svega je voleo i mrzeo sebe
    ovo sam uzela samo kao paralelu izmedju dva relativna pojma, zeleci da kazem da svaleri vole i ne vole kako druge tako i sebe mislim da se konstantnim menjanjem zena i potrebom da budu sa drugom, odnosno osvoje jos jedan trofej, lece kompleksi, tacnije Edipov kompleks
    sad, moje stanoviste kao dvadesetogodisnjakinje ne moze biti potpuno objektivno jer meni zivot tek pocinje, i verujem da cu, daj Boze zdravlja, tekom godina se uveriti u pojam svalera
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #43

    Odgovor: Švaler

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    Lično,ih smatram izgubljenim dušama,i najčešće se u tom promiskuitetu uopšte ne radi o samom sexu.

    Kompleksi...kompleksi...
    Veze nema sa kompleksima!!! Jednostavno ste tako slatke i neodoljive,da vas ni milijardu nije mnogo.To je poenta,druze moj tj. Tvo.j a_ !! Veruj mi !
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  14. #44

    Odgovor: Švaler

    ...i šta smo zaključili?.... ...iz svega prethodnog da se izređaše povređene žene, i od švalera napraviše bolesnika punog kompleksa, sujete, nesigurnosti, nezrelosti... ...a da li je to tako?... ...a mogle ste biti povređene na dva načina, kao žene i kao švalerke... i na jedan i na drugi način se postavlja pitanje, zašto ste bile sa njim?... zašto vam je tada valjao i bio zdrav, pa se naprasno razboleo, dobio komplekse, sujetu, nesigurnost...na šta ste pale onda prvi put?....izgleda se sa svim ovim samo leči povređena ženska sujeta koja je usledila posle toga...

  15. #45

    Odgovor: Švaler

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...i šta smo zaključili?.... ...iz svega prethodnog da se izređaše povređene žene, i od švalera napraviše bolesnika punog kompleksa, sujete, nesigurnosti, nezrelosti... ...a da li je to tako?... ...a mogle ste biti povređene na dva načina, kao žene i kao švalerke... i na jedan i na drugi način se postavlja pitanje, zašto ste bile sa njim?... zašto vam je tada valjao i bio zdrav, pa se naprasno razboleo, dobio komplekse, sujetu, nesigurnost...na šta ste pale onda prvi put?....izgleda se sa svim ovim samo leči povređena ženska sujeta koja je usledila posle toga...
    Zašto mi izgleda kao da ti odgovore već znaš.....
    Tvo.ja_ pitanja meni izgledaju više u vezi sa nekim "muškim" reakcijama nego o samom pojmu sujete .....
    Nema formule za "mušku" iliti "žensku" sujetu. Sujeta je vrlo individualna osobina. Njen intenzitet, moć vladanja (upravljanja) našim reakcijama i ponašanjem se razlikuje kod svakog čoveka.
    Njen uticaj je u osnovi pozitivan jer nas tera da brinemo kada bi rekli "Baš nas briga!", jer nas tera da idemo napred kada bi možda stali ili se čak vratili nazad( pu..pu..daleko bilo), jer nam pomaze da se trudimo da budemo bolji, lepši, pametniji...jelte itd.
    Sve u svemu pozitivne osobine.
    Naravno, sujeta ima i svoje loše strane i to je to sto zavisi od osobe do osobe. Neki stereotip je da lakoća povrede nečije sujete direktno zavisi od velicine kompleksa manje vrednosti.
    Ja licno, uz ogradu da nisam ekspert, smatram da je to samo mali uprosceni deo jedne mnogo vece slike. Ovo sam pomenula namerno da bih postavila znak pitanja na tvoju opasku "povređene sujete" čime zapravo ciljaš na vrlo konkretan slučaj i time trivijalizuješ mnogo ozbiljnija pitanja pre toga...

    U potpisu, "…Draga saveta…"...
    Poruku je izmenio TVO.JA_, 29.09.2008 u 10:08
    Ćuti i prenesi dalje....

Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •