Pomoć za rodoslovno stablo
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Pomoć za rodoslovno stablo

    Napravila sam rodoslov moje velike familije (oko 250 članova), tekstualni deo, i pojedinačna stabla za svaku od 10 porodica. Međutim, problem je nastao kada je trebalo da sva ta pojedinačna stabla spojim u jedno veliko. Probala sam u Corelu, ali nije uspelo. Zatim i u Wordu, ali ni tu nije moglo.
    Format celog stabla treba da bude najmanje 40x35cm.
    Ovo što sam uradila u vordu nosila sam na štampanje u jednu štampariju, ali oni nisu mogli da otvore fajl.

    Da li neko može da mi da savet kako da napravim ovo stablo?

    Napominjem da sam probala (uz unošenje svih podataka) u programu Geno Pro, Geno, My Heredity i dr. sličnim programima, ali osim horizontalnog i vertikalnog stabla, oni ne nude ništa drugo. Za ovako brojnu familiju najviše bi mi odgovarala neka okrugla ili elipsasta šema ili baš drvo.

    Hvala.

  2. #2

    Odgovor: Pomoć za rodoslovno stablo

    Citat jeti kaže: Pogledaj poruku
    Napravila sam rodoslov moje velike familije (oko 250 članova), tekstualni deo, i pojedinačna stabla za svaku od 10 porodica. Međutim, problem je nastao kada je trebalo da sva ta pojedinačna stabla spojim u jedno veliko. Probala sam u Corelu, ali nije uspelo. Zatim i u Wordu, ali ni tu nije moglo.
    Format celog stabla treba da bude najmanje 40x35cm.
    Ovo što sam uradila u vordu nosila sam na štampanje u jednu štampariju, ali oni nisu mogli da otvore fajl....
    Verovatno ima i lakših načina od ovog što ću predložiti
    možeš na primer da u korelu sliku podeliš na dva, tri, četiri dela (koliko god ti je potrebno da bi bili manji od veličine A4)
    odštampaš svaki zasebno i nakon toga ih i spojiš
    za to nema potrebe da ideš u bilo koju štampariju

    E sad da sam na tvome mestu, kao što nisam
    pošto je stablo već uradjeno u wordu, pomoću pdf kreatora (ili nekog sličnog programa) bi to prebacio u bilo koji standardni image format (JPEG ili BMP), a zatim nekim programom poput proposter-a koji automatski deli dokumente na željenu veličinu to i podelio

    sačekaj, sigurno ima jednostavnijih rešenja, (možda se neko drugi javi) but ja ih ne znam...
    mogu jedino još potražiti na netu alternativne programe proposteru koji su free, i link za pdf kreator ako je potrebno

    lakše bi mi bilo to da uradim nego ovoliko da kuckam

  3. #3

    Odgovor: Pomoć za rodoslovno stablo

    nisam sigurna da li ce ti biti od pomoci... ali znam jedan program za pravljenje porodicnog stabla... ima i online verzija a moze da se skine besplatno...
    LINK
    Citius, Altius, Fortius.

  4. #4

    Odgovor: Pomoć za rodoslovno stablo

    Hvala ti, Prewrnuta torto, ali u My heredity sam već pokušala. Oni nude, u besplatnoj verziji, samo horizontalno ili vertikalno stablo, a to je na oko 15 strana, što mi ne čini posao. Meni treba stablo na jednoj strani, bez obzira na format. Ako se setiš još nečega, ti javi.Hvala.

Slične teme

  1. Pomoć oko prevoda
    Autor bezec u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 18:49
  2. POMOĆ: Windows XP
    Autor DBlica u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.10.2009, 21:18
  3. Pomoć od žene?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.11.2008, 23:45
  4. Pomoć oko airbrush-a
    Autor MaxBaron u forumu Online savetnik
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.11.2008, 07:31
  5. Steroidi i sedativi-pomoć
    Autor Apolonija u forumu Online savetnik
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 28.01.2008, 21:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •