Skracenica za Srbiju? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Pa ne znam..iako je RS adekvatno (Republic of Serbia),suvise me to podseca na R. Sprsku ... ne svidja mi se,ali najtacnije je,steta sto je preeksploatisano.A sta je cs?
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Sada ce Vuk D. da predlozi da budemo .ks (kraljevina Srbija)
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Pa da i Krusevac dobije svoj domen
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    А šta će tom Surinamu net domen uopšte? Jedina svrha te države je da Holanđani kupe sa drveća male crnčiće i od njih posle prave Sedorfe, Davidse i Haselbainke. Sećam se kad smo kao klinci skupljali sličice fudbalera, svakoj, ali baš svakoj, čamugi iz Holandije je u mestu rođenja pisalo Paramaribo. Sad, Surinam nam je uzeo .sr, a ona još uzalidnija država, ta "Somalijska ostrva" - .sb. Mislim, možda ne bi bilo loše da diplomatskim putem sredimo da oni to nama ustupe, damo im džak dva nekih drangulija, bižuterije i sl, ima da budu presrećni.

    Ali ako baš mora nešto od ponuđenih, onda je najbolje .rs, bez dileme. To jedino ima smisla, za razliku od .ss i .sx, koji nemaju baš nikakvog smisla.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...

      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Ja mislim da bih bilo adekvatno SERB nego SER gde se iz zlonamere moze dodavati ko nas ne voli ( A) pa bih bilo nekako neukusno za nas umesto punog imena SERBIA po svetu kako se nasa zemlja izgovara moze da bude skracenica SERB ili na nasem jeziku SRB SR ne dolazi u obzir posto je SRpksa Republika vec tu sa tom skracenicom, znaci moj predlog je za tablicu ovakav
    SERB
    SRB
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Citat vancouver kaže:
    Ja mislim da bih bilo adekvatno SERB
    Hm, pa nisam baš siguran da može četiri slova.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...

      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Gle ko nam je ukrao net domen, pogledajte im samo grb:





    Stvarno, opet pitam isto, šta će njima net uopšte?
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...

      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Skroz offtopic!

    Indijanci

    Pčelo, smiri se
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  9. #24

    11 Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    mislim da mozemo da predlazemo i predlazemo u nedogled, ali ce na kraju biti (kao i uvijek) kako netko drugi odredi (na zalost)
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Međunarodna oznaka za Srbiju - SRB

    Predlog za nove međunarodne oznake Srbije, onu od tri slova, kakva se koristi na vozilima, i oznaku od dva slova koja se koristi na Internetu, Zavod za standardizaciju dostaviće ministarstvima za nauku i spoljne poslove u ponedeljak, 19. juna, saznaje „Blic”. „Ta ministarstva treba da daju mišljenje o predlogu nakon čega se on prosleđuje Vladi, koja o tome obaveštava međunarodnu organizaciju ISO, koja se bavi dodelom međunarodnih oznaka”, kaže za „Blic” Ljiljana Pavković-Bugarski, pomoćnik direktora Zavoda za standardizaciju. Oznaka od tri slova nije problematična, i ona će najverovatnije biti SRB, a takva skraćenica se za Srbiju već koristi u svetskim organizacijama poput Svetske trgovinske organizacije, kaže ona.

    „Problematična je oznaka sa dva slova, budući da su sve oznake na ´s´, koje asociraju na Srbiju, već zauzete. Oznaka rs kao Republika Srbija takođe ne dolazi u obzir, jer u oznaku države nikada ne ulazi njeno državno uređenje”, objasnila je Ljiljana Pavković-Bugarski.

    Dok ISO ne odluči o našoj novoj međunarodnoj oznaci, u upotrebi će ostati YU, kao i domen yu na Internetu, koji će moći da se upotrebljava još tri do pet godina. (Mondo)


    Drago mi je. Kao što rekoh, SRB je mnogo bolje, jer obuhvata i Srbija i Serbia. A da ne pričamo kako bi se zlobnici hvatali za ono SER.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...

      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Bas bih voleo da bude SRB posto nam obuhvata naciju na nasem ali i SER nije lose kao sto rece Pcela Ubica stoji nam vise SRB jer ova skracenica je dosta u upotrebbi na engleskom podrucju ...Kako bilo da bilo samo da vec imamo jednom ono sto nam pripada , a verujem da ce i himna i grb doci uskoro da budemo kao i sve druge zemlje sveta...
      Vrh

  12. #27

    14 Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Citat vancouver kaže:
    a verujem da ce i himna i grb doci uskoro
    O, pa to je već sređeno, još dok Srbija i nije bila nezavisna država, država je dobila sve svoje simbole. Srbija već ima svoju himnu, to je, naravno, Bože pravde (uz malo modifikaciju teksta - izbačeni su monarhistički elementi). Srbija ima svoju državnu zastavu, koja izgleda ovako:



    Na ovoj prelepoj zastavi meni je ubedljivo najlepši detalj to što je grb u ofsajdu, mnogo lepše rešenje nego da je bio u sredini. Takođe, postoji i tzv. narodna zastava, koja je klot, bez grba.

    Grb Republike Srbije izgleda ovako:



    Dakle, sve je rešeno, skraćenica, himna, zastava, grb... Čak je i predsednik FSS, Zvezdan Terzić, pre neki dan izjavio da će dresovi naše reprezentacije ubuduće biti crvene boje, u skladu sa zastavom. Znači, ostaje još samo glupi internet domen.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...

      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Zadovoljan sam i grbom i zastavom. Iako ovaj odgovor nema veze sa temom, bilo bi lepo da proglasimo monarhiju da bude u skladu sa ovim obeležjima.
    (samo moje mišljenje)
      Vrh

  14. #29

    02 Odgovor: Skracenica za Srbiju?

    Hvala Pcelice na ovim lepim vestima i grbovima , i kako rece samo jos domen na internetu pa da budemo vec jednom onako kako treba ..
    Pozdrav-
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Skracenica za Srbiju?



    (ukoliko neko još uvek nije imao priliku da vidi)
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Slanje paketa za Srbiju
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 01.02.2012, 21:25
  2. Igramo se skracenica
    Autor swba u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 264
    Poslednja poruka: 09.10.2009, 08:40
  3. "Nik Sloter" stigao u Srbiju
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 08.06.2009, 21:52
  4. Kako uvesti auto iz USA u Srbiju?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.09.2008, 22:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •