Saša Milivojev
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Saša Milivojev

    Saša Milivojev



    Datum rođenja 19. april 1986
    Mesto Zrenjanin
    Zanimanje Pisac, pesnik i novinar
    Izdavačka kuća Filip Višnjić, Beograd

    Saša Milivojev je srpski pisac, pesnik i novinar, ruskog porekla.







    Rođen je 1986. u Zrenjaninu, gde je završio muzičku gimnaziju. Pevao je u oratorijumu Kralj David Artura Honegera u Aradskoj filharmoniji, u Rumuniji. Posle završene muzičke gimnazije svoj cilj usmerava ka Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je student na odseku za proučavanje srpske književnosti i jezika. Autor je tri zbirke pesama: Tajna iza uzdaha (Narodna knjiga, Beograd, 2006), Prvi put (Kulturno-prosvetna zajednica, Kruševac, 200, Kad svitac odleti (na srpskom, engleskom i arapskom jeziku: eng. When the Firefly is Gone, arap. عندما تحلق اليراعة, Filip Višnjić, Beograd, 2010) i romana Dečak iz Žute kuće. Dobitnik je brojnih nagrada i uvršten u nekoliko značajnih pesničkih antologija: Panonski galeb XIX, Rudnička vrela XIX, Garavi sokak XIX Od 2008. godine kao kolumnista piše za Politiku u rubrici Pogledi, kao i za TV Reviju iste kuće. Od 2009. piše kolumne za Pravdu, gde se bavi analitičko-sintetičkim proučavanjem bliske i aktuelne istorije Srba. Okupiran temama o ratnim zločinima, pored brojnih pohvala, politički neistomišljenici su ga bez dokaza u više navrata optuživali, da, manipulišući čitaocima, širi "govor mržnje". 2009. tekstovi su mu štampani u tiražu od oko 3 000 000 primeraka, u različitim dnevnim novinama.] Beogradskoj publici je dva puta predstavio svoja pesniča ostvarenja, u Etnografskom muzeju Beograda, u saradnji sa istaknutim umetnicima kao što su: Ivana Žigon, Jelena Žigon, Daliborka Stojšić, Eva Ras, Danijel Pavlović, Žiža Stojanović, Zlata Numanagić, Branka Veselinović... Knjigu Kad svitac odleti je u maju 2010. godine predstavio i čitalačkoj publici u Kairu, kada je prisustvovao na raznim književnim okupljanjima gde su o njemu govorili poznati pisci Alaa al Asvani i Soha Zaki. U egipatskim dnevnim novinama Saša Milivojev se pominje kao "Pesnik mističnog leta i meditacije"

    izvor


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  2. #2

    Odgovor: Saša Milivojev

    VULKAN

    .

    Ispod golog neba

    Kipi rupa

    Lavina kuva

    Sunce se razliva

    Ko li me te čuva

    Od užarene kiše

    Kad te nema više

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  3. #3

    Odgovor: Saša Milivojev



    Оштро перо Саше Миливојева, креирано у различитим дневним листовима, изгледа да је отупело, пишући поезију из најнежнијих осећања. Наиме, читалачка публика овог најмлађег колумнисту на свету памти по интригантној тематици о ратним злочинима и аналитичко-синтетичком тумачењу блиске и актуелне историје, а сада ће, као пре четири године, имати прилику да посети песничко вече које ће нам приредити 27. фебруара у згради Етнографског музеја у Београду. Од 17 часова чуће се стихови из тројезичне књиге КАД СВИТАЦ ОДЛЕТИ, и то са усана легендарних личности као што су глумице Бранка Веселиновић, Јелена Жигон и Жижа Стојановић, Мис Југославије и Мис света Далиборка Стојшић. Манифестацији ће присуствовати и чувени сликар Љубомир Кокотовић, који је излагао са Пикасом и Далијем. Након интерпретације на српском, чуће се превод Европске преводилачке агенције Алкемист на енглеском, а затим Ирачанин Башар АлХадла на арапском.

    Хеленско-аполоновску лепоту Саше Миливојева, Далиборка Стојшић, у предговору књиге, проналази у литератури Шилера и Томаса Мана. Она наводи пророчке димензије његовог оригиналаног спева о миру, глобалној љубави, глобалном загревању и појави петог леденог доба. У критичком осврту Данице Аћимац Саша Миливојев је посредник између Бога и људи, док му Оља Ивањицки даје улогу исцелитеља, јер он носи светлост на рукама. Поред наведених, Миливојев је стиховима на арапском заинтригирао и велике културне институције у Каиру.

    Бранка Кривокућа Кадри


    izvor

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  4. #4

    Odgovor: Saša Milivojev


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  5. #5

    Odgovor: Saša Milivojev

    ZLATNA ŽICA

    Duša
    Duša luta
    Oluja kida
    Grom vatrom puca
    Led u grudima kvrca
    Sve me ometa
    Izgubih te iz dometa
    Spaja nas Zlatna žica
    Spusti sa sa užarenog sunca
    Dete te voli ali muca
    Jer je srce prestalo da kuca
    Ne može da zaključa
    Ledena vrata mračnog Hada
    Umreću sada
    Bez oprosta greha i uteha
    U ova doba gluva
    Kad me nisi čula

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •