lado - Strana 11
Strana 11 od 19 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 165 od ukupno 284

Tema: lado

  1. #151

  2. #152

  3. #153

  4. #154

  5. #155

  6. #156

  7. #157

  8. #158

  9. #159

  10. #160

  11. #161

  12. #162

  13. #163

    Odgovor: lado

    Jednog dana,tamo na valovitim padinama koje uranjaju u ravnicu i pretvaraju se Panoniju,rodila se jedna Čizmica.U početku,doduše,nije znala da je Čizmica i počela je da šljapka kao neka Sandalica.Bila je još sasvim mala i nije znala da joj je prava uloga visoka sara,da joj je pisano da brani stopala od snega.Zatim,dosetivši se da je Čizmica,rešila je da se dotera i podigla je stopala na štikle.Od tada šeta po svom zidiću i njeni koraci odzvanjaju kroz reči koje piše.
    Mala,sretna Čizmica.šetač po oblacima.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  14. #164

    Odgovor: lado

    Jednom je tako mala Čizmica šetajući po oblacima shvatila da osim vazduha,postoji i zemlja i da valja sići do njen.Odmah je skočila sa oblaka i našla se na obali jedne,velike reke koja je tekla nekud prema Suncu.Čizmica je rešila da je sledi i tako je došla do mora.Gledala ga je,gledala,slušala vrevu ljudi koji su se ukrcavali na brodove i onda,kraičkom oka ugledala jednu od najlepših građevina:
    svetionik.
    U tom svetioniku živeo je Čuvar i svakoga dana je brinuo o bacanju snopa svetlosti ka pučini.Brinuo se za brodove koji su dolazili iz nepoznatih daljina.
    Čizmica ga upita:Da li bih smela da uđem u svetionik?
    A Čuvar,nakrivivši svoju kapu odgovori kako još nikoga nije pustio u svetionik,jer on je njegovo utočište i ako bi se dogodilo da nekoga pusti,da neko uđe u njegovu skrovitos,tada to više ne bi moglo biti njegovo utočište.Ali Čizmica je Čuvara ponovo zamolila i on odluči da je pusti unutra.
    Kada su ušli,primetila je da Čuvar ima sitne ruke i da uopšte nema brkova kakve imaju ljudi sa tih obala,a Čuvar smejući se reče:
    -Ne,ja nisam muškarac,ja sam žena koja živi u svetioniku.

    Dugo su razgovarale o moru,talasima,o krpljenju mreža za ribe,Čizmicinim oblacima i svetlosti koju baca svetionik na more.

    Čizmica je morala da ode.Oprostila se od žene iz svetionika i krenula svojim putem ka oblacima,ali svakog dana je odatle nastavila da posmatra udaljenu,morsku obalu.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  15. #165

    Odgovor: lado

    Kako ja volim bajku....Prilog 2419
    Najveca vlast je vladati sobom.

Strana 11 od 19 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •