Naći ljubav..?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    Naći ljubav..?

    Mišljenja sam kako je ono što se smatra ''pravom ljubavlju'',već prema merilima svakog od nas,toliko retka pojava da se ne može ''pronaći''.Može se samo desiti.Mogla bi se pronaći kada bismo mogli da kontrolišemo okolnosti,da vraćamo vreme do ''pogodnih trenutaka'' kako bismo ''pripremili teren'' za osobu koja nam je ''izmakla'' jer je na vreme nismo ''ocenili'' kako treba.
    Mislim kako se ljubav ne može naći,možemo samo sticajem okolnosti u nekome prepoznati to što zadovoljava ''naše kriterijume'' i odlučiti se na reagovanje.
    Kakvo je vaše mišljenje o tome?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Naći ljubav..?

    ja tek kad negog izgubim, onda shvatim koliko mi je u stvari znacio...
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  3. #3

    Odgovor: Naći ljubav..?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Mišljenja sam kako je ono što se smatra ''pravom ljubavlju'',već prema merilima svakog od nas,toliko retka pojava da se ne može ''pronaći''.Može se samo desiti.Mogla bi se pronaći kada bismo mogli da kontrolišemo okolnosti,da vraćamo vreme do ''pogodnih trenutaka'' kako bismo ''pripremili teren'' za osobu koja nam je ''izmakla'' jer je na vreme nismo ''ocenili'' kako treba.
    Mislim kako se ljubav ne može naći,možemo samo sticajem okolnosti u nekome prepoznati to što zadovoljava ''naše kriterijume'' i odlučiti se na reagovanje.
    Kakvo je vaše mišljenje o tome?
    ...odluciti se na reagovanje?...
    ...nema sta da prepoznajemo "ono sto zadovoljava kriterijume"...ljubav nije dosla na konkurs za posao i sada ide na testiranje...ili se desi ili ne...ili je ima ili je nema...nikada nisam jurio za ljubavlju...uvek je dolazila sama...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #4

    Odgovor: Naći ljubav..?

    Toliko se različitih faktora slije u rezultantu emotivnog vektora zvanog ljubav, da se svaka njena pojava u našim srcima treba smatrati pravim milodarom i vanrednom srećom. Ljubav se ne traži, ona se dešava i to, kao i sve lepe stvari, onda kada je uopšte ne očekujemo. I pored toga što je nenadana, ona nikada ne dođe u krivo vreme, ma kako to nama u tom trenutku izgledalo...

    Ovo je samo moje subjektivno mišljenje i uopšte ne mora da sve bude tako kao što sam napisao...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Naći ljubav..?

    skoro pa moze se reci da je pretesko doci do istinske prawe ljubawi koja bi tako ukrasila nas ziwot ma koliko on bio 'crn'..licno mislim,da je ljubaw najjaca,ali najjaca stwar u ziwotu..prawa ljubaw..
    owo danas.pretezno se swe swodi na flert,strast,sex pobude...widim oko sebe mnogi pate,tuguju...ljubaw je nadwladana sustinski receno..wec sam rekao nedje,da je tuga cudowiste bez tijela..

  6. #6

    Odgovor: Naći ljubav..?

    Posmatram neke svoje drugarice. Ubeđene su da ljubav treba tražiti po unapred postavljenim kriterijumima i zahtevima. U tom traženju su izgubile orijentire. Najpre orijentire prema sebi. Nije čudo što sam za njih čula komentar "To je samo očajnica" jer upravo taj utisak stvaraju o sebi. Ne sviđaju se sebi samoj, kako da se svide nekom drugom takve, očajne? . Za sav trud u traženju, s vremena na vreme im se baci pesak u oči sa par noći, ređe nedelja laži i nadanja.
    Da, delim mišljenje da se ljubav dešava. Ne može se planirati, niti tražiti. Ali može se biti otvoren. To najpre znači biti svoj i ne biti nesrećan svakom sekundom svog učmalog života. Konstantne tužbalice i povremena gluma da smo ono što nismo su loša vodilja kroz život.
    Otvoritmo se svetu oko sebe, a ljubav će se već desiti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Naći ljubav..?

    Definitivno djelim misljenje da se ljubav ne trazi,vec desava.....
    Ljubav je najjace oruzje.....e sad...ima i tuge....i boli....sve su to elementi ljubavi....ali sama po sebi ljubav je najuzvisenije stanje...ljubav nije cudo..ali cini cuda.....imati u sebi ljubav za nekoga.....iskrenu i jaku....koja odolijeva vremenu i iskusenju.....jeste prava ljubav koja se ne pronalazi...ona se desava........Danas se ljubav svela na uslovljavanje....imati dobra kola...dobar fizicki izgled...novac...danas su to postali elementi ljubavi....zalosno ali u vecini slucajeva je tako.....otvorite srce,pratite svoje osjecanja,budite iskreni...i desice se.....ljubav ce pronaci vas.....

  8. #8

    Odgovor: Naći ljubav..?

    Mišljenja sam da se čoveku najlepše stvari u životu dešavaju iznenada, onda kada se najmanje nada.
    Takođe i za ljubav verujem da se dogodi.
    U zavisnosti od toga koliko je neko zreo kao ličnost kao i kakva iskustva ima u životu tako se postavljaju i kriterijumi.
    Činjenica je da ljudi umeju da postave vrlo visoke kriterijume, pa kada sve prođe odn. "izmakne", pa kada se sagleda sa neke vremenske distance, pa se malo spuste kriterijumi, shvataju da je to bilo to ali oni nisu bili svesni tog trenutka koji je sada otišao u nepovrat.
    Isto tako, ako spoznamo taj pravi momenat, spoznamo ljubav, onda je treba i negovati, graditi, hraniti i unapređivati da bi ostala prava.
    Ljubav nije perpetuum mobile, ona je energija, a kada nam se dogodi da spoznamo tu energiju moramo nastaviti da je pokrećemo, kao što i ona pokreće nas.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  9. #9

    Odgovor: Naći ljubav..?

    Ljubav se ne trazi,ona se pojavi,desi se...upoznas osobu,upoznas srodnu dusu...ne mozes lutati ulicama i traziti ljubav...desi se...lepa,bolna,srecna ili nesrecna...desi se...OD LJUBAVI SE NE MOZE POBECI
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  10. #10

    Odgovor: Naći ljubav..?

    Htela sam da odgovorim ali ne umem ....nikad je nisam tražila samo težila i prepoznala !
    Ćuti i prenesi dalje....

  11. #11

    Odgovor: Naći ljubav..?

    gledam po svom primeru i polazim od sebe.. ne znam za vas, ali ja ljubav trazim i dok je trazim, ne vidim da je oko mene svuda i propustim je olako rekla bih
    jedna sam od onih koja ne veruje da ce za sebe pronaci osobu sa kojom bi mogla da provede ceo zivot.. iz ove perspektive, cini mi se kao da za mene nema nikoga i kao da je sve to toliko daleko kao da se to meni nikad nece dogoditi.. doduse, mlada sam i imam vremena za neke tako velike ljubavi, ali kako godine odmicu, sve sam sigurnija u svoju pretpostavku
    elem, ljubav se radja i umire isto tako brzo.. treba je negovati i paziti, ne siliti i ne forsirati.. kao ja eto..
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #12

    Odgovor: Naći ljubav..?

    Ljubav se desi i dodje neocekivano,
    mozda bas onda kad joj se najmanje nadas...
    Nikako se ne moze traziti,u traganju za njom,
    tragamo ustvari za svojim idealima,
    a mozda bas tada necujno,tiho naidju neke
    oci u kojima se izgubis i mozda bas tu prepoznas,
    sebe ...

  13. #13

    Odgovor: Naći ljubav..?

    Ljubav je čudo.

    A čuda se ne predviđaju.
    Ne pripremaju.
    I ne planiraju.

    Ona se samo, tek - dese.
    I kad se dese whoop-de-Doo ... Zbogom Pameti !


    Od te čarobnice:
    i pametan-"poblesavi" - i blesav se "opameti"
    i odrastao-"podetinji" - i dete se "uozbilji"
    i ozbiljan -"unezveri" - i unezveren -"usresredi"
    i mudar se "zbuni" - i zbunjen se "raspameti"
    i bistrom se "zamuti" - i mutan -"razbistri"
    i pijan -"opasulji" - i trezan -"opije"
    i uspavan -"rasani" - i budan -"uspava"
    i mutav -"progovori" - i orator -"zanemi"
    i vidovit -"oslepi" i ćorav -"progleda
    i ... ćopav -"prohoda" ... i grbav se "ispravi" ... i bolestan ozdravi ... i zdrav razboli
    ...... i .... još trista drugih čuda

    Da to sve nije BAŠ tako ... ne bi nam ni bila BAŠ toliko interesantna. Ni toliko zanimljiva.
    Toliko važna. I toliko posebna.

    Da TO nije tako ... ne bi nam bila važnija od ... današnjeg doručka ... jučerašnje užine ... ili prekjučerašnjeg ručka.

    Da nije tako ... ali - tako je !

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #14

    Odgovor: Naći ljubav..?

    Nema tu traženja, planiranja, niti bilo čega takvog. Kad je sve tako osmišljeno rezultati su vrlo osrednji ili apsolutno izostanu. Ali kad o tome uopšte ne razmišljaš, ne tražiš, niti imaš u glavi takvo što, desi se neka totalna glupost, sitnica koja ti otvori jedan potpuno novi horizont. Nije bitno da li je susret, pogled, reč... Dovoljno je da te pokrene na neki sasvim novi način. I sve dobije sasvim drugi smisao. I nikako ti nije jasno kako je sve to, da sada, ostalo neprimećeno... Ali i u tome je draž
    Ljubav...pokretač svega
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  15. #15

    Odgovor: Naći ljubav..?

    Moja zivotna poruka je da ko sta trazi to i nadje. Ovo se, medjutim, ne odnosi na ljubav. Nju ne mozes da nadjes, sve i da je trazis. Jednostavno, ona se desi i postane deo naseg zivota, menjajuci ga u dobrom ili losem smislu.
    Ako trazimo ljubav, mi zapravo i ne slutimo da smo se upravo mimoisli s njom.
    neunistiva zlojebaba!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubav! Sta je to???
    Autor mikivs u forumu Ljubav
    Odgovora: 286
    Poslednja poruka: 01.02.2015, 19:30
  2. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 01:54
  3. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 17:09
  4. ljubav ili ...
    Autor bly u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:50
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 16:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •