Teorija revolucije...
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Teorija revolucije...

    Ovo nije politika, ovo nije nauka, ovo nije religija. Ovo je život.

    U životu sam nekoliko puta pravio drastične zaokrete. Dobijao sam otkaze, menjao sam zanimanja, selio se, razvodio se, ženio... Počinjao sam par puta od nule. Najveći kapital, uslovno rečeno, tada su mi bila neka moja prethodna iskustva i svest o potrebi ispravljanja nekih ranijih pogrešnih postupaka i navika, kao i životni zahtevi da se što pre prilagodim novonastalim situacijama...

    Da li se evolucija u našim životu ponekad podređuje revolucionarnim promenama i da li se revolucionarne promene u našim mikrokosmosima, odnosno našim svakodnevnicama baš uvek mogu i moraju izbeći?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Teorija revolucije...

    danas sam mislila o tome....jedino radikalne promene jesu promene u zivotu....i slaba je vajda od onih malih
    radikalne promene,bilo lose ili dobre,su nova polazna tacka
    ako su lose,one su polaziste s koga cemo odskociti i vratiti se u sedlo,primorani i priterani uz zid
    ako su dobre,dozivljavamo ih kao nagradu za neko vreme koje je iza nas
    volim promene,nateraju me da se osecam zivom....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #3

    Odgovor: Teorija revolucije...

    Verujem da je i revolucija sastavni deo evolucije. Revolucija jeste prelom ali nekad dovodi do resenja i pomeranja sa nulte tacke. Analogija u evoluciji bi bila mozda pojam mutacije.

    Revolutivne promene u svom zivotu sam imao onda kada je pritisak na moju licnost postao toliki da nisam izdrzao. Naime dolazi do unutrasnjeg konflikta, pritisak trazi od coveka da reaguje na nacin koji nije u skladu sa njegovim moralnim, etickim, principijelnim i drugim nacelima... Covek trpi dok moze. U momenru pobune dolazi do revolucije, izlazi se iz okvira ponasanja koju je osoba ogradila sebi, cesto na zgrazavanje okoline dolazi do burne promene ponasanja, grubim presecanjem linije toka zivota i naglih promena. Deljstvo revolucije je uvek dvoznacno, sa jedne strane promena donosi korist, sa druge strane donosi i razne stete koje se posle godinama moraju ispravljati. Pored toga menja internu skalu vrednosti, i osoba vise nikada nece biti ista, revolucija menja licnost.

    Postoje i tihe revolucije (koju ja zovem prolece) gde je promena sporija, proteze se na nekoliko meseci i ne izaziva je negativna, vec pozitivna stimulacija (ljubav, veliki uspesi i sl...). Takodje ostavlja promenu na interni sistem vrednosti ali promene cesto oseca samo pojedinac, okolina mnogo manje primecuje od svega.

    Naravno u oba slucaja ne razmatram smer promene internog sistema vrednosti, bitna je sama promena, tj. osoba menja svoje ponasanje, izlazi iz uticaja licnih kocionih sila savesti i spreman je uciniti stvari za koje je bio ubedjen da nikad ne bi ucinio.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Teorija revolucije...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Da li se evolucija u našim životu ponekad podređuje revolucionarnim promenama i da li se revolucionarne promene u našim mikrokosmosima, odnosno našim svakodnevnicama baš uvek mogu i moraju izbeći?




    Terija revolucije, radikalne promene ili oštri hirurški rezovi
    - bolni za početak, ali daju željeni efekat.

    Promene - od najsitnijih detalja, do nekih životnih dilema i trilema.

    Uvek postoji način da napravim taj,
    možda najteži prvi korak -
    posle mi se stuacije (pozitivne) same nameću.

    Jes' bolno - ali vredi.

    Ne izbegavam ih - često ih prizivam...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Teorija revolucije...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    , odnosno našim svakodnevnicama baš uvek mogu i moraju izbeći?
    Zašto izbegavati promene?

    Bez njih se ne osećam živom.
    Svaka promena je dobra, počevši od one najbanalnije kao što je promena boje kose, recimo.
    Gledam na to kao na mačkine živote, svaki ima početak razradu i kraj.
    I suštinu naravno.

  6. #6

    Odgovor: Teorija revolucije...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ovo nije politika, ovo nije nauka, ovo nije religija. Ovo je život.


    Da li se evolucija u našim životu ponekad podređuje revolucionarnim promenama i da li se revolucionarne promene u našim mikrokosmosima, odnosno našim svakodnevnicama baš uvek mogu i moraju izbeći?

    zavisi od psiholoshkog profila osobe. neki su dinamichni, preki, lako donose odluke, menjaju pravac u hodu, brzo se dizzu kad padnu, lako se adaptiraju, fleksibilni su, bolje i brzze procesiraju emocije, vishe koriste razum... takvima je chitav zzivot revolucija evolucije njima je pokret potreban za opstanak. oni ga ne izbegavaju. jure ka njemu.

    drugi su opet inertni, teshko pokretljivi, ne menjaju polozzaj, lakshe che se smotati oko problema ko brshljan oko drveta nego uchiniti da problema nema... oni nekako zzive u simbiozi sa svojim problemima, na neki devijantan nachin iz njih crpe ono malo energije shto im je potrebno da bivstvuju... potrebna je inervencija izvana (stresator) da bi se status quo prekinuo i tada dolazi do explozije! drama vriska haos uzzas... oni umiru, oni imaju dva miliona razloga zashto to ne mogu, oni znaju trista miliona razloga zashto je "to" neizvodljivo, oni nabrajaju u nizu zashto "to" ne treba .... i tako .... posle pet do sedam dana prashina se slegne oni polako pochnu da se navilkavaju na svoj novi polozzaj ko lenjivac na novu granu s koje che visiti....
    & underpaid......

Slične teme

  1. Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 22.02.2019, 15:23
  2. Teorija evolucije ili kreacionizma
    Autor irnik u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 377
    Poslednja poruka: 24.09.2015, 12:59
  3. Jedna mala ljubavna teorija
    Autor WEISHAUPT u forumu Ljubav
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 10.06.2011, 22:50
  4. Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?
    Autor Leonard Peltier u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 14:39
  5. Godišnjica najnovije srpske revolucije...
    Autor euridika u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.10.2006, 23:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •