Drugarice, prokletnice....
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Drugarice, prokletnice....

    Ne jednom sam čula komentare na "drugarice": skinula mi je frajera, nabacivala mi se dečku, ljubomorna je što imam dobru vezu,....
    Meni draga osoba ima najbolju prijateljicu koja je ne jednom na sitnim i krupnim stvarima pokazala da njihovo prijateljstvo treba poštovati. Ali, s druge strane, to skoro tridecenijsko prijateljstvo je uvek bilo praćeno nekim takmičenjem. Jedna bi pokušala da presmeri pažnju muškaraca na sebe (čak i onih koji ne skrivaju zainteresovanost za njenu drugaricu, ili su i u vezi), dok bi se druga uz osmeh pritajila i čekala da poentira - da pokaže da bez obzira na nečije pokušaje, muškarci ostaju njeni. Nekad mi to čak i liči na ono pubertetsko prepucavanje: bolja sam riba od tebe.
    A to je meni najbliži primer, svakako ne i jedini koji znam.
    Priznajem, nikad ne bih mogla funkcionisati u takvom prijateljstvu. Prosto, nemam poriv da merim ženstvenost sa prijateljima.

    Da li ste imali drugarstva gde ste se sa drugaricom takmičili koja je više žensko? Koja je fatalnije za muškarce?
    Da li ih tolerišete?
    Kako šljakaju takva prijateljstva?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    14 Odgovor: Drugarice, prokletnice....




    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Priznajem, nikad ne bih mogla funkcionisati u takvom prijateljstvu. Prosto, nemam poriv da merim ženstvenost sa prijateljima.
    Primera ima mnogo.
    Sve što si opisala, ne bih mogla da nazovem
    ni dugarstvom, još manje prijateljstvom.

    Ako, na primer kažem, poverim drugarici da mi se neko sviđa,
    da mi je nekako poseban, da bih mogla da ga zavolim - čak!!!
    Čujem je kako govori: ''E, super je... bla..bla... ''.
    Daaaa, jeste, super je ali za nju, ne za mene.
    Jer su se već smuvali, dok sam ja bila u oblacima,
    sa najružičastijim naočarima na svetu ...

    Svakako da jedan muškarac nije vredan drugarstva...


    ali bih sebi postavila pitanje:
    ''da li će ono što se dešava drugi put, da se desi i treći?''
    Naravno da hoće.
    Eeee, to već više nije slučajnost.

    Nikada mi nisu bila zanimljiva ''takmičenja'', ili rivalstva takve vrste.

    Pre bih išla na soluciju dogovora, kako god to zvučalo.
    ''Sviđa ti se? - evo ti ga ,
    ja sam tu samo
    'elementarna nepogoda'
    i vratiću se... kad me 'prođe' ...''


    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da li ih tolerišete?
    Kako šljakaju takva prijateljstva?
    Možda može da ''šljaka''
    ali do određene granice.
    Sa ''rokom trajanja''.
    Da li je u pitanju tolerancija,
    širokogrudost, neznamnijašta...


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    imam dve najbolje prijateljice koje ne bih menjala ni za kilu sira, mozda dve salim se, afkors, obe drugarice su mi kume, tj. jedna je meni, drugoj cu ja biti za par nedelja i mislim da to pokazuje koliko smo bliske..
    jednostavno, znamo se ceo zivot, druzimo se ceo zivot, ali tek od pre nekih 5-6 godina smo ovo sto smo i znam da kad govorim o njima, govorim kao o delu porodice, posto ne idem nigde bez njih dve one su deo mene koliko i ja deo njih
    pa ne bih za glupost istetovirala necije ime na ledjima da ga ne volim kao sebe..

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste imali drugarstva gde ste se sa drugaricom takmičili koja je više žensko?
    ja se sa ove moje dve takmicim koja ce jace da prdne ili podrigne lazem, takmicim se samo sa jednom, ova druga je donekle gadljiva na nase izbacivanje gasova..
    nema tu takmicenja u svakoj od nas postoji ono nesto sto nas karakterise i zbog cega volimo jedna drugu.. i u principu, ne privlace nas isti tipovi, pa se i tu donkle slazemo
    ali ae, na stranu njih dve.. imam jednu drugaricu, strasno je dobra i pravicna, lepa, postena pre svega,ali umire za paznjom i za tim da je svako svaki muva voli devojka da je u centru paznje i da su svi ogledi uprti u nju cak i kad nisu

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koja je fatalnije za muškarce?
    pa.. ja nisam jedna od nas tri, jednostavno prelepa je i super izgleda, pametna je i i na prvu loptu, ona odvaja vecinu tipova ali vecina tih tipova koja muva nju, mene ne bi zainteresovala i obrnuto a i kad me zainteresuje, padne dogovor koja ce ga muvati i cao, smatram da ima previse ribe u moru da bismo se klale oko jednog

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da li ih tolerišete?
    mogu da se postavim u tu situaciju da imam drugaricu koja bi se takmicila sa mnom, i omdah mi se tako nesto ne dopada koliko god da ja nju volim, ne bih podnosila da ako imam decka ona stalno pokusava da njegovu paznju preusmeri na sebe ili da mi ga "skine".. meni je to ljigavo i isto tako ne bih pokusavala to sa tipovima svojih drugarica naravno, desavalo se da neka od nas bude sa deckom sa kojim je jedna od nas vec bila, ali to i nije toliki problem, meni bar nije..

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Kako šljakaju takva prijateljstva?
    pa onako kako se prema njima postavis od pocetka ako se stavi do znanja da tako nesto ne moze da sljaka medju nama dok smo prijateljice, tako necega nece ni biti.. mada, malo stvari postoji sto jedan dobar i kvalitetan razgovor ne bi promenio, zagovornik sam komunikacije a ne cutanja izmedju svojih bliskih..
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    Ja bih dao jedan netipičan komentar na ovu temu, i nadam se da nije off. Naime, imao sam na brodu jednog sjajnog prijetalja, inače Dalmatinca. Bo je nostromo i to možda i najbolji kojeg sam ja upoznao. Družili smao se i privatno, kada bi bili na kopnu. Tako sam upoznao i njegovu porodicu. Suprugu i dvojicu sinova. Supruga mu je bila jedna tiha otmena žena sa manirima, poreklom iz poznate obitelji iz tog grada, i radila je, čini me se, u opštini. Bilo smo na nekom stajanju i intezivno smo se družili pa sam se ja bolje sprijateljio sa prijateljovom ženom i otkrio da je jako duhovita, elokventna i stakao sam utisak da je pravi laf, tako da sam je titulisao laskavim statusom moje najbolje prijateljica. Njih sam takođe upoznao sa svojm tadašnjom partnerkom i u jednom periodu smo se zaista intenzivno družili, a dok smo nostromo i ja bili na brodu, dame su nam se viđale gotovo stalno...

    I jedan dan šok. Moja devojka me je dočekala sva usplahirena i odmah mi je počela da priča dosta nepovezano, ali dovoljno jasno da razumem da ju je startovala moja najbolja prijateljica, odnosno supruga mog prijatelja nostroma...

    I danas se povremeno čujemo telefonom. Žive zajedno. Nostromo i dalje nema pojma šta mu je žena, u penziji je i pomažu svojim sinovima, takođe pomorcima, tako što im čuvaju unučiće. Kažu da nikada nisu bili srećniji...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste imali drugarstva gde ste se sa drugaricom takmičili koja je više žensko? Koja je fatalnije za muškarce?
    Da li ih tolerišete?
    Kako šljakaju takva prijateljstva?
    Nisam se nikada sa prijateljicama 'takmičila' u osvajanju muškaraca.
    Možda zato što mi i nije bilo stalo do toga, prosto, što je Goga rekla 'ako ti se sviđa, evo ti ga', jer ipak mi nijedan momak nije bio toliko bitan koliko prijateljstvo, a nisam nikada bila u situaciji da moja prijateljica 'pokušava da otme' mog momka.

    Imala sam neke kontra varijante, da su se prijateljice zabavljale sa mojim bivšim momcima, nakon mojih raskida.Par puta su me i pitale da li imam nešto protiv odn. da li mi smeta, što je meni u tim momentima bilo pomalo i smešno, jer ako sam se ja sa njim razišla to ne znači da ona neće uspeti u vezi sa njim, a jedna se tako i udala i vrlo srećno živi sa momkom sa kojim sam ja jedva sastavila mesec dana.Nisam sujetna.

    Opet s druge strane, dugo sam se družila sa muževom bivšom devojkom, sa kojom je i on bio u prijateljskim odnosima, pa je ona trpela komentare tipa 'kako možeš da se družiš sa njom, pa onaje devojka tvog bivšeg momka!?'.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  6. #6

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Moja devojka me je dočekala sva usplahirena i odmah mi je počela da priča dosta nepovezano, ali dovoljno jasno da razumem da ju je startovala moja najbolja prijateljica
    Mogu misliti sta je tebi tad proslo kroz glavu

    Da li ste imali drugarstva gde ste se sa drugaricom takmičili koja je više žensko? Koja je fatalnije za muškarce?
    Nikad se nismo takmicile oko muskarca...Totalno su nam razliciti ukusi
    Samo jednom prilikom kad smo izasle u klub smeknem tipa, sladunjav za moj ukus, al ima nesto simpaticno u stavu...Prokomentarisem joj to...Posle par minuta lik prillazi, drugarici ... Zna da se ne bih ljutila i da je krenula neku pricu sa njim, ali nije
    Recke nismo lupale tako da ne znamo tacan skor ,odnosno koja je fatalnija ...jbg sad je kasno

  7. #7

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    MisheeE (vid' naslova) tndrt-tndŠe (sorry, vuče me)

    Volim da vidim lepu ženu, volim da ženi dam kompliment, a ako su mi još i prijateljice i imam ih oko sebe, kud ćeš lepše. Sa ženama se ne nadjebavam, to je uzaludan posao, svaka ima i liju i zmiju, interesantnije mi sa muškima da se takmičim u bilo čemu, a i nemam potrebu... šta znam, ne fali mi samopouzdanja, ne fali mi muška pažnja i zadovoljna sam sobom. Uvek sam imala ono što sam htela.
    Nikada mi niko od prijateljica nije uzeo moje, različite stvari nas privlače, a i totalno smo različite i vizuelno i karakterima... al' se moja sadašnja kuma, posle mene zabavljala sa mojim jednim bivšim, kratko nešto, k'o i ja. Bile smo klinke, al' mi je rekla da joj je značilo mnogo to što joj nikad nisam ništa zamerila A i što bi, ne razumem.

    Sa prijateljem i užinu podeliš
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    Nas tri drugarice smo na zalost imale veoma slican ukus,iako smo u sustini bile razlicite.
    Za mene su bile na prvom mestu.Onaj muskarac kojeg odaberu je bio izbrisan sa ''moje liste'',a one opet nisu mogle da prebole sto sam uvek imala vise uspeha sa momcima od njih,pa je bilo i veoma bolnih momenata u tom druzenju.Trebale smo biti jedne drugima kume jednog dana na vencanju,...ni jedna nije.Vidimo se sada na ulici,stanemo,... popricamo,...ali se ne posecujemo,ne cujemo se telefonom,...nista.Mada nisu to bili samo momci u pitanju,bilo je tu neceg drugog,...sigurno.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  9. #9

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    Pa ne bi ja to baš tako rekla...al ok.

    Imala sam jednu poznanicu,čak nisam bila ni mnogo bliska sa njom,ali sam je smatrala za jedno drago biće.I ona mene.
    Imala sam drugara,tačnije večnog udvarača,u pravom smislu te reči...

    Ona je bila godinama zaljubljena u njega..tajno,i ja sam to znala...a on u mene...

    Ona bi bila povređena,da sam tada ušla u vezu sa njim,i on se meni dopadao, ja sam to krila,samo da nju ne povredim.

    On me godinama sačekivao,ispraćao,čuvajući me od nedobrih dečaka ...nadajući se da će nešto od nas biti.U međuvremenu se odraslo,oni su počeli da se zabavljaju,provode zajedno neko vreme..raskidaju...

    A on me i dan danas kada se sretnemo...pozdravi sa osmehom i setom u očima...prateći me čežnjivim pogledom...dugo...dugo...

  10. #10

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    Pa... Ja baš i nemam lijepo iskustvo. Izgleda da sam uvijek birala pogrešne ljude za prijatelje. Još kao klinki drugarica mi je pokupila momka ispred nosa,ali to je manje bitno i bezbolno. Naime,prije par godina,moja cimerka i tada dobra prijateljica mi je zabola nož u leđa. Spavala je sa momkom sa kojim sam ja tada bila u vezi 8 mjeseci a od toga smo pola godine živjeli zajedno. Naravno,ja sam to zadnja saznala i to tek par mjeseci posle raskida te veze. Nikad mi nije,niti će mi biti jasno kako je to mogla da mi uradi Znam samo da mi je to bila jedna velika životna škola
    I'm floating on air..

  11. #11

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    Dešavalo se...Sećam jedne takve "drugarice"... Ni danas nisam sigurna koji je njen problem bio, ali svaki, baš svaki put, kada je shvatila da mi se neko dopada, kretala je u napad... Nije joj bilo važno ni da li je momak zainteresovan za nju, ni da li joj otvoreno stavlja do znanja da mu ide na nerve, ništa... Dok se ja nisam dozvala pameti i shvatila koliko to jadno izgleda, dosta je vode proteklo Dunavom... Onda se ona zaista zaljubila... Mislim da taj momak još pamti pakao koji je s njom prošao...Mislim da ljubomornija osoba, u tom trenutku nije postojala pod kapom nebeskom... Ubrzo smo nešto i prestale da se družimo... Danas živi u Grčkoj, ima dve devojčice i kažu mi da je srećna... I neka je
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #12

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    Imam samo drugarice i odlicne su, nikad mi nista lose nisu rekle.
    Cak mi daju savete za odevanje, ponasanje a nude se i kao rame za plakanje (nekad one traze isto).

    Jedini problem imam kada se posvadjaju i indirektno osecam da ocekuju od mene da zauzmem stranu. Obzirom da je privlacenje na stranu jednaka sa obe strane, te sile su izjednacene i ja se drzim sredine kao pijan plota. To im ne odgovara ali mucki trpe takav moj stav jer me vole.
    A volem i ja njih, redom...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    ...shta uchini tiiiiiii, shta ti znachi u zivotu shaka ljubaviiiiii...


    ...koincidencija? Shto bi rekao Sherlok Holms: "Koincidencije ne postoje." Shto ce reci da odredjeni sitni glodar pokazuje tendencije ka korishcenju lika i dela gdje Raznatovic pri postavljanju tema i filozofskih pitanja. A-iiiiii....


    ...inache, moje drugarice i ja se nikada ne takmichimo u muvanju frajera...


    ...zato shto im ih uvek prepustim.


  14. #14

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    Ma, ne. Sa svim mojim drugaricama sa kojima sam se družila i izlazila nikada nisam imala takmičarski odnos. Jednostavno, kada bi se jedna poverila drugoj da joj se neki momak dopada, taj je automatski za onu drugu prestajao da postoji u sličnom pravcu... Izlazile smo zajedno i dovodile i momke u društvo, ali nikada nismo ni pokušavale da glumimo i budemo nametljive da bi nas taj primetio.
    Ne znam. Možda sam imala sreće, jednostavno, nisam se našla u takvoj situaciji.

    Slušala sam za takve priče, ali onda na kraju ispada da ti ta drugarica baš i nije drugarica...

  15. #15

    Odgovor: Drugarice, prokletnice....

    ma kakve drugarice imam samo drugove,jer mi se jedno drugarstvo zavrsilo tuzno...em muvala mog decka em se naljutila na mene sto sam joj rekla.....i plus otkomentarisala njega kao "pedera" jer nije hteo da ima nista snjom,"nego je morao odma da dotrci kod mene i kaze mi za nju"......svasta

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Njegove drugarice
    Autor blueella u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:49
  2. Dovidjenja drugarice
    Autor bellissima u forumu Pričaonica
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.05.2011, 14:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •