Debela i onda...? - Strana 4
Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 109
  1. #46

    Odgovor: Debela i onda...?

    Naravno da nisam očekivala da dozvoliš ... bukvalno.. to se u zezanju samo tako kaže

    Ajmeeee .. nećeš da se raspravljaš i prepucavaš, a upravo to činiš.
    Ko ti brani imaj 100 kila ako hoćeš..
    Šta skačeš.. ako kažeš da ti je sve.jedno, nemaš ni malo potrebe za ovakvim reagovanjem. Pobogu, ne treba valjda sada svi da aminujemo da je gojaznost baš baš super... i da se svima dopada, kako bi izbegli moguće reakcije.
    Svako ima svoju kilažu, svoje mišljenje i svoj stav. Nit sam znala da će neko pokazati negativ reakciju, nit me briga ko koliko ima kila/tona....
    ja gojaznost ne volem i tačka.

    I ... zna se šta je kolko-tolko "normalan" izgled,
    napisala sam ... "bez viška koji preliva i kipi na sve strane".


    To naravno ne znači da se misli kako debele treba pobiti.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #47

    Odgovor: Debela i onda...?

    Ok, slažem se da je najvažnije živeti "u miru sa sobom" (kako sam shvatio Starsicu). Ali...kako objasniti postupke nekih žena (koje su "u miru sa sobom"...čitaj, ne smeta im što su malo krupnije ) a za svoje avatare stavljaju upravo žene koje su im suprotnost (vitke, utegnute, sexy..) ? Onda, ili nije u "miru sa sobom" (želela bi da se oslobodi balasta...kako maski reče) ili obmanjuje i sebe i druge ? Ispada da je koleginica maski bila u pravu..što se tiče nekog pominjanja kompleksa, "teške i sebi i drugima" i tako to ?
    Mislim....ja sam pristalica da svak kaže šta mu se sviđa (o ukusima je jednostavno bespredmetno raspravljati) ali da i stoji iza toga (poput starke ). Malo mi smešno kada dođe do "reakcije" tipa "meni ne smeta...ja sam sretna"..ali avatar je lakši od mene 20kg .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #48

    Odgovor: Debela i onda...?

    Malo mi smešno kada dođe do "reakcije" tipa (meni ne smeta...ja sam sretna)..ali avatar je lakši od mene 20kg .
    e sad ga ubode

    meni je skros smesna tvoja konstatacija i tvoja uporedba.
    volela bih cuti tvoju psihoanalizu onima koji za avatar imaju zivotinju, glumce, filmske, crtane likove itd.....


  4. #49

    Odgovor: Debela i onda...?

    U svom postu nigde nisam videla prepucavanje To sto malo vatrenije branim svoj stav ne znaci da sam svadjalacki nastrojena. Zao mi je ako izgleda kao da se prepucavam, nije mi namera. Nisam zelela da iz mojih postova shvatis kako napadam tebe ili bilo koga drugog, da se ubedjujem i idem u krug. Kontam da mogu da kazem sta zelim a da ne treba da ga uvijam u celofan, isto kao i ti. Pominjanje dozvola i unosenje u ovakav kontekst nije shvaceno kako treba. Svejedno, svakako ce svako protumaciti kako njeu odgovara ili kako zeli. Opet kazem, nije mi namera prepucavanje.
    Ne, ne treba svi da aminujemo da je gojaznost super, ne, ne treba svima da se dopada i da je glorifikujemo, ali hajde da se barem potrudimo da ne generalizujemo.
    Nije meni namera da menjam world wide rasprostranjeno razmisljanje. Svaki ideal vazi drugacije u odredjeno vreme. Nekad su to bile zene sa oblinama, koje su danas okarakterisane kao debele. Sezdesetih je to bila Tvigi koju bismo danas nazvali anoreksicnom. Svi smo svedoci McDonald's stanja duha.

    Jednostavno, smatram da je sad sve u augmentativu, da preuvelicavamo i debljinu i mrsavost. Mene ljuti kad neko govori o debljini kao bolesti psihe, kad ispadne da su svi koji su sa viskom kilograma ustvari bolesni i da je to svrsena stvar.

    Beauty is in the eye of the beaholder.
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #50

    Odgovor: Debela i onda...?

    Pa šta ako je neko bucmast, ili vitak, debeo, ili mršav, gojazan ili neuhranjen. Lično, možemo preferirati tip pertnera koji nama odgovora i kojem smo skloni. To je naše pravo. Ali, zaista je optimistički misliti da svi trebaju imati isti sistem vrednosti o tome kao mi. Ne postoji univerzalna i licencirana svest o lepoti neke osobe. Idite u Egipat, Libiju ili Alžir. Ako ste neka vitka dama, nemate nikakve šanse kod nekog šeika ili Arapina, ma ni da vas iole ozbiljno pogledaju. Ili, Angola. Tamo su vrhunski atributi lepote, upravo kilogrami i gabariti neke osobe.

    Bez obzira šta mi mislili o fizičkom izgledu nekih osoba, potpuno sam siguran sam da višak ili manjak kilograma ne mora biti uslov za nečiju nesreću, osećanje manje vrednosti, neredovan i loš seksualni život itd.

    Ipak je "glava", najvažniji izvor svih naših kvaliteta i mana...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #51

    Odgovor: Debela i onda...?

    ok.. ok

    "nekada" se nekome svidelo ovako (bar su umetnici crtali buce, ako je to neki pokazatelj ukusa..) "juče" se nekome sviđalo onako (ako je Twigi važila kao neprikosnoveno svetskopravilo???) sutra će biti ko zna kako ...

    ali verujem da su svi (i bogovi) popadali na teme i da nema onog/one ko će pomisliti, zaključiti i reći da mu/joj je ovaj gabarit ne"simpatičan"


    a recimo ovaj ... baš dražestan



    i da .. slažem se Lepota je isključivo u oku posmatrača.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #52

    Odgovor: Debela i onda...?

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    e sad ga ubode

    meni je skros smesna tvoja konstatacija i tvoja uporedba.
    volela bih cuti tvoju psihoanalizu onima koji za avatar imaju zivotinju, glumce, filmske, crtane likove itd.....
    Da ti je smešna..ne bih se kladio .
    Jer, činjenica je da za avatare SAMI biramo nešto što nam je blisko, što nas definiše na neki način, što je na neki način naš "pečat", čemu težimo ili kako sebe "doživljavamo".
    Ukoliko ti nije baš najjasniji moj avatar, pokušaću ti pojasniti:
    - sebe čitav život doživljavam kao "usamljenog vuka", buntovnika i izroda,
    - Sivi se odnosi na srebrnu boju moje kose (jako rano sam imao sede) a istovremeno je bio moj identitet u nekim jedinicama,
    - Nemam svoj "čopor" i ne pravim "klape" jer sam individualista koji ume da "ujede" i ne voli autoritete i "psihologiju mase" kao ni ustaljene norme ponašanja (užasan sam "podanik").
    - "Polje prokletih" se odnosi na prokletstvo vuka bez čopora jer ako živiš po svome...to ume da košta.
    - I da...emotivac sam i smatram ljubav najvećim darom boga.
    Nadam se da ti je jasnije...da retko ko sebe "predstavlja" bez ikakve veze sa samim sobom. Samim tim...moj osvrt se odnosio na moje desetogodišnje iskustvo na NETu...da jako malo njih sa "top sexy" avatarom je zaista takvo. Opaska kao moje opažanje...slično kao i moj afinitet ka nižim i jedva "pola metričke cente" damama. Ne prijaju mi krupnije dame kao partnerke (kao prijateljice ih imam ) i to je stvar ukusa . Ali napomenuh da one koje su prihvatile sebe poštujem.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #53

    Odgovor: Debela i onda...?

    Bila sam ekstremno mrshava (pre udaje)...bila sam ekstremno gojazna (posle porodjaja)... mom choveku nije smetala nijedna krajnost Nije me "gledao kroz kilograme"...
    Chini mi se da se ovde zaboravlja upravo ta "veza"/spona, koja vezhe jedan par.....chini mi se da se zove - ljubav.
    Tema jeste debeljuce, ali po ovoj zuchnoj raspravi ispada da ni ruzhne ljude niko nece? .....A koliko tek takvih parova ima... (s tom razlikom da ruzhnoca ne moze da se "ispravi", osim p.o).

    LM, mushkarace kojima je vazna telesna tezhina devojke, razumem u smislu, da mi je OK - ako zeli da bude on taj koji je tezhi .... jbg. pa nek bude "jachi pol"

    Devojke/zhene sa vishkom kilograma same biraju da li ce po tom pitanju nesto preduzeti.......i gle chuda - kilogrami mogu da se skinu!

    (ja jesam... posle porodjaja 15 kg )

  9. #54

    Odgovor: Debela i onda...?

    imala sam dve drugarice koje bi mogle da udju u kategoriju "bas debelih"
    obe su razlicito nosile svoju tezinu
    Prva (koja je danas kardio-vaskularni hirurg) je bila kao sa Renoarovih slika......naglasne erotike,brizljivo negovana,uvek s crvenim karminom na usnama,nasmejana ....odevala se kao da nije predebela:duboki dekoltei,teski parfemi koji su joj savrseno pristajali,visoke potpetice.....imala je udvaraca samo tako.......i bila je nasmejana,ambiciozna,ljubazna i obrazovana

    imala sam joj jednu......nosila je haljine do poda,cicane,neumerena u jelu i picu,aljkava u kuci,ambiciozna na poslu i bez dlake na jeziku....kad sam je videla pre par godina (zivi u Kanadi) ,zabezeknula sam se koliko je smrsala...pa ipak,i dalje ,kad govorimo o njom mi kazemo 'Debela G."


    dakle.....kako ko ume da nosi
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #55

    Odgovor: Debela i onda...?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Ne zele sve zene da budu mrsave Volim to sto me ima, volim sto mi dupe nije ravna ploca, volim sto mi ni stomak nije ravan nego je bembeljuskast, volim sto sam ovakva. Ne tezim idealima mrsavosti, ne ubedjujem sebe da ce vise da me vole zato sto cu biti lepsa mrsava, jer sam sobom zadovoljna, u bukvalno psiho-fizickom smislu.
    ja pricham o debelima. i tema je o debelima. ne o onima s deset kila vishka nego o debelim zzenama. koja kazze da je zadovoljna shto je debela - lazze 100%. lakshe joj je da lazze no da se privati posla. ni ja ne mislim da je 175cm i 52kg ideal lepote. zdravo telo i zdrav um nije teshko prepoznati i razlikovati. ni ja nisam mrshava al nisam ni debela. super sam bash bash vako.

    e, sad, ima i mushkaraca koje vole OB-s pa onda krpa nadje zakrpu i svi srechni.
    & underpaid......

  11. #56
    pa nije sve crno ili bijelo..sta sam htio reci pa upravo to
    ok...znaci ne moze to tako ili si debela ili si mrsava...znaci,postoji ono 'bas fino izgledam..ni mrsava ni debela'...nego taman...znaci to je to e sad ima onih koji su malo vise popunjeni i to mi je takodje ok,mogao bi da budem sa tom curom,ali vec kad je debela,bas debela,koliko je debela da ne moze ni da padne,more ozbiljno,sa debelom ne bi mogao da budem,bjezi jbt..ona mene da jebe umjesto ja nju pa ozbiljno jbg

    htio sam dodati i to...@maski.nemoj da toliko generalizujesh sto kaze starsica,znaci nemoj!jer jebeno nisi u pravu!
    Poruku je izmenio Morpheus, 24.03.2010 u 19:48 Razlog: uzastopne...

  12. #57

    Odgovor: Debela i onda...?

    ma bre folirazza kompletna. ok neka bude da generalizujem.... da vidim neku od devedeset + kila da se vrckavo, zavodljivo i opushtneno razodeva pred ochima svoga partnera u sred bela dana i da s uzzivanjem gleda svoju mlohavu stomachinu, otromboljene sisetine i da se s ljubavlju pomiluje po crvenom prishtu izmedju nogu koji joj se napravio jer joj se butine neprekidno trljaju jedna o dugu.

    aj, pa nek bude da nisam u pravu.

    nek ista takva ne zaroni glavu u shampitu sa suzama u ochima kad se vidi u ogledalu, kad se posvadjala s mamom, kad joj choek nije odgovorio na sms, kad ju je prodavachica na pijaci iznervirala, kad nije uspela da zavezze pertlu, kad nije uspela dupe da dovati da obrishe posle sranja....

    pokazzi neku koja nije dovukla u krevet kutiju chokoladnog keksa zato shto opet nema s kim da se mazi.

    aj, pa nek bude da nisam u pravu.
    & underpaid......

  13. #58

    Odgovor: Debela i onda...?

    Bolje da ljulja nego da zulja u svakom slucaju
    Mada ja sam rekao ne dolazi u obzir ni jedna punijeg stasa

  14. #59

    Odgovor: Debela i onda...?

    Citat maski kaže:
    da vidim neku od devedeset + kila da se vrckavo, zavodljivo i opushtneno razodeva pred ochima svoga partnera u sred bela dana i da s uzzivanjem gleda svoju mlohavu stomachinu, otromboljene sisetine i da se s ljubavlju pomiluje po crvenom prishtu izmedju nogu koji joj se napeavio jer joj se butine neprekidno trljaju jedna o dugu.
    dobro,upravo si opisala jedno chudovishte ali nisu bas sve tako debele..i nemaju bas sve,one osobine koje si iznjela par postova iznad,to sam ja mislio

  15. #60

    Odgovor: Debela i onda...?

    Citat Freddy kaže: Pogledaj poruku
    dobro,upravo si opisala jedno chudovishte ali nisu bas sve tako debele..i nemaju bas sve,one osobine koje si iznjela par postova iznad,to sam ja mislio
    te "debele" kao starsica zovu se popunjene iliti "s izrazzenim oblinama" kao ja , a ne debele.

    al popunjena koja nema duh kao starsica zachas postanje debela kad svoje nezadovoljstvo i frustracije krene da lechi prezzderavanjem pa se onda deprimira shto je debela pa tu deprimiranost sabije sa karbonarama, zalije chashom kokakoje i dezertira chokoladni lava cake. i tako u krug.

    i onda krene da kenja kako su mushkarci *chke jer ne smeju da je "vole" a ona je tako pametna i dobra i sFeee....

    d'umresh

    ajmo svaki dan po deset kilometara hoda pa da vidish kako ti posle shest meseci neche ni trebati neki racQ da bi se dobro osechala i bila srechna.
    & underpaid......

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Udario bi me? E pa onda bih ja..
    Autor dankaBg u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 24.05.2010, 08:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •