Sve je moguće... - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 49
  1. #16

    Odgovor: Sve je moguće...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku


    Ako nešto zaista želiš, ceo svemir će se ujediniti da to i dobiješ?

    ili...

    Pazi šta želiš, moglo bi jednog dana i da se ispuni...

    Zar nebi tada svi bili bogati, pametni i lijepi?
    Vjerujem u moc pozitivnog razmisljanja, ali ovakve me recenice ne motiviraju. Jednostavno sam tip kojem uvijek treba izazov i osoba sam koja moze biti dozlaboga inatljiva i kad sam u govnima do grla (a vec dio zivota to jesam) mene taj inat sprecava da se predam.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  2. #17

    14 Odgovor: Sve je moguće...

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Zar nebi tada svi bili bogati, pametni i lijepi?
    Svako ima svoje reči, pozitivna razmišljanja,
    u bajke odavno ne verujemo.

    Kao što rekoh u odgovoru koji sam uputila Cecari,
    da ne mislim da će nešto da mi padne sa Neba.


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #18

    Odgovor: Sve je moguće...

    Khm... Nekako imam utisak da nisam bila jasna u svom prvom postu na ovoj temi.


    Goga kaze:

    Na koji način nas samo pozitivno razmišljanje i strast prema nečemu
    ''vode'' ka željenom cilju?
    Dakle, ja se slazem da treba imati pozitivan stav u zivotu, to je ono sto nas tera da idemo dalje i da, upkos teskocama, visoko drzimo glavu i kad nam je najteze. A treba biti realan.

    Takodje, ono sto sam htela da kazem u mom postu je da ne verujem da ce samo od pozititivnih misli i cvrstog ubedjenja da ce se nesto desiti - to zaista i dogoditi. Za to sam se svaki put svojski pomucila, cak i za one, mnogima obicne stvari koje se podrazumevaju, morala sam dobro da zapnem. A ono sto me teralo je naravno zelja za ostvarivanjem cilja, zelja da uspem, da mi bude bolje/lakse/da napredujem, to je moj pozitivan stav.


    DzuPiter
    Sumnjam da bi tebi mogao da objasnim kako je uzaludno pomisljati o "borbi" protiv te situacije.
    Ah my dear friend... Naravno da ne bi. Kao sto ni ti sigurno ne bi mogao mene da shvatis. Svakom je njegova muka najteza, i sam bira kako ce je resiti.

    Zivot neke situacije namece i naravno da nije sve u nasim rukama, ali mozemo barem pokusati to malo da popravimo. A ono sto nas tera na to je po meni - pozitivan stav / razmisljanje. Nikad prepustanje. Prema tome - just keep swimming....
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  4. #19

    Odgovor: Sve je moguće...

    Boze, daj mi snage da promenim ono što mogu promeniti, strpljenja da prihvatim ono što ne mogu promeniti i mudrosti da razlikujem to dvoje.
    Postoje stvari koje nam život servira i koje su u datom momentu nepromenljive. Ali to ne znači da se mogu miriti sa apsolutno pasivnom ulogom i da prihvatam servirano. I zato dajem sve od sebe da sebi pružim sadržajniji život, prihvatanjem ali i menjanjem.
    I do god verujem u sebe, verovaću i da je sve moguće ako se dovoljno (a dovoljno je nekad tek malo, a nekad zahteva i poslednji atom snage iz nas) potrudiš da bude moguće.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #20

    Odgovor: Sve je moguće...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku



    Ako nešto zaista želiš, ceo svemir će se ujediniti da to i dobiješ?

    ili...

    Pazi šta želiš, moglo bi jednog dana i da se ispuni...


    po meni, dobar deo stvari koji radimo ili mislimo je stvar autosugestije jednostavno, ja samu sebe stavim u poziciju da sam baksuz nevidjeni i da se lepe stvari desavaju drugima a ne meni, i naravno kad sebe ubedim u to, ni ne vidim kad mi se lepa stvar desi pod izgovorom da mene to obilazi
    nije sve moguce, znam da nisi zelela da kazes da je bas "sve" moguce.. ali kad nesto jako zelis, onda pretpostavljam da neces cekati da ti padne sa neba, vec ces se i uposliti da to i dobijes evo npr. ja strasno zelim da sebu kupim auto ali znam da ne mogu jer nemam odakle, a da se gusim u kreditu necu tako da, verujem da je potrebno mnogo vise faktora danas da se udruze da bi mogao da dobijes ista, a ne samo ono sto jako zelis

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Na koji način nas samo pozitivno razmišljanje i strast prema nečemu
    ''vode'' ka željenom cilju?



    Mislite li da negativan stav,
    na neki način sabotira želju, i na koji način?

    u svakom slucaju, pozitivno razmisljanje ne moze da odmogne pozitivno razmisljanje vodi ka pozitivnim ishodima i tera te napred, jer znas da za nesto imas da se boris, posebno ako nesto jako zelis pozitivna misao ti daje gorivo, daje ti zelju da nesto ostvaris.. uostalom, ako nje nema, i ako nema zelje, kao bitan deo.. ne verujem da je "zedj" bila dovoljna jaka sto naravno ne mora da znaci i nije uvek slucaj..
    u istom kontekstu se vodi i negativna energija i isto takve misli.. trovanje stetimo time sami sebi.. bolje previse optimizma nego otrov u malom..
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #21

    Odgovor: Sve je moguće...

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku
    Ah my dear friend... Naravno da ne bi. Kao sto ni ti sigurno ne bi mogao mene da shvatis. Svakom je njegova muka najteza, i sam bira kako ce je resiti.

    Zivot neke situacije namece i naravno da nije sve u nasim rukama, ali mozemo barem pokusati to malo da popravimo. A ono sto nas tera na to je po meni - pozitivan stav / razmisljanje. Nikad prepustanje. Prema tome - just keep swimming....
    Ja nemam nikakvu "muku", nego situaciju koja slikovito objasnjava da nemam apsolutno nikakvu kontrolu nad njom, bas kao ni nad bilo kojom situacijom.

    A koje to situacije zivot ne namece, sta se desava "slucajno" ?
    Covek je kroz rec/jezik stvorio vrednosti koje su individualne, a ne globalne.
    Jedini pozitivan stav je shvatanje da je u zivotu sve sem smrti - dobro.
    Kad god nam se nesto desi sto smatramo 'losim', treba da budemo zadovoljni
    sto se nije desilo nesto gore.

    jupiter

  7. #22

    Odgovor: Sve je moguće...

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Jedini pozitivan stav je shvatanje da je u zivotu sve sem smrti - dobro.
    Kad god nam se nesto desi sto smatramo 'losim', treba da budemo zadovoljni
    sto se nije desilo nesto gore.
    Da li to znači da se u životu rukovodiš onim "Sve je moguće da bude još gore"?
    Ako je tako, onda je to samo naličje stava "Sve je moguće biti bolje."
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Sve je moguće...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da li to znači da se u životu rukovodiš onim "Sve je moguće da bude još gore"?
    Ako je tako, onda je to samo naličje stava "Sve je moguće biti bolje."
    Ako si zadovoljna sa onim gde si, onda "Sve moze biti bolje" ne pije vodu, posto je tebi svakako dobro, bolje ti ne treba.
    "Zadovoljstvo" bi izgubilo smisao, ako uvek moze biti bolje, to znaci da je neko
    nezadovoljan.
    'Sve moze biti gore' ima limit, a to je smrt, posto gore od smrti nema
    tako da je to definitivna mantra za zadovoljno postojanje, svakog coveka.

    Vazno je napomenuti da je to apsolutno stvar licnog osecaja, koji ljudi ili imaju,
    ili nemaju.
    Ziveti potpuno oslobodjen stresa i svih losih duhovnih situacija je vise moc,
    nego talenat.

    jupiter

  9. #24

    Odgovor: Sve je moguće...

    Po mom mišljenju - zadovoljstvo nema limit.
    Uvek može i bolje i lepše i više ... ili se bar tome nada(mo), pa tome teži(mo). Do sudnjeg dana.

    I gore nema limit.
    Srećom, pa se i u tom najgorem uvek pomisli da ima i od toga što nas je snašlo - još gore.

    Ja lično ne mislim da je najgora smrt.
    Bar sudeći po ljudima koji su doživeli takve strahote - a živi su.
    Da ih neko pita, verovatno bi rekli da bi im smrt donela "olakšanje".
    Strašno mi je i da pomislim, a kamo li kažem, ali da bi bilo jasnije - moram,
    mislim pre svega na roditelje koji su ostali bez svoje dece ....




    Prema tome:
    ne daj Bože od "najgoreg" - jošGORE
    "ćuti i ne prizivaj zlo"
    i daj Bože, od "najboljeg" - jošBOLJE
    od takvog razmišljanja možda bude il' ne bude bolje - ko to zna, ali gore ne može biti sigurno.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #25

    Odgovor: Sve je moguće...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Po mom mišljenju - zadovoljstvo nema limit.
    Uvek može i bolje i lepše i više ... ili se bar tome nada(mo), pa tome teži(mo). Do sudnjeg dana.
    Znaci da si ti stalno nezadovoljna.
    Zasto koristis termin "Sudnji dan", ako je smrt dobra u odnosu na nesto drugo ?
    Citat CG kaže:
    I gore nema limit.
    Srećom, pa se i u tom najgorem uvek pomisli da ima i od toga što nas je snašlo - još gore.

    Ja lično ne mislim da je najgora smrt.
    Bar sudeći po ljudima koji su doživeli takve strahote - a živi su.
    Da ih neko pita, verovatno bi rekli da bi im smrt donela "olakšanje".
    Strašno mi je i da pomislim, a kamo li kažem, ali da bi bilo jasnije - moram,
    mislim pre svega na roditelje koji su ostali bez svoje dece ....
    Ovo je totalni masakr logike.
    Smrt je limit posle kojeg sve prestaje da postoji.
    Za tebe je smrt nagrada za coveka kojem je zivot nesnosljiv teret !?!

    Pa sta je onda izlazak iz te situacije - kazna ?

    Da li bi bila ljubazna da mi objasnis kako to smrt donosi olaksanje ?
    Kako se to mrtav covek oseca lepse nego ziv ?
    Citat CG kaže:
    Prema tome:
    ne daj Bože od "najgoreg" - jošGORE
    "ćuti i ne prizivaj zlo"
    i daj Bože, od "najboljeg" - jošBOLJE
    od takvog razmišljanja možda bude il' ne bude bolje - ko to zna, ali gore ne može biti sigurno.
    Ovo je vec materijal za "religija" forum

    jupiter

  11. #26

    14 Odgovor: Sve je moguće...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku



    Ako nešto zaista želiš, ceo svemir će se ujediniti da to i dobiješ?

    ili...

    Pazi šta želiš, moglo bi jednog dana i da se ispuni...


    Na koji način nas samo pozitivno razmišljanje i strast prema nečemu
    ''vode'' ka željenom cilju?




    Ne mislim samo na pozitivno razmišljanje,
    nego i negativno.

    Mislite li da negativan stav,
    na neki način sabotira želju, i na koji način?

    Evo mene
    Evo teme...
    Samo napred...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #27

    Odgovor: Sve je moguće...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku

    .

    Ne mislim samo na pozitivno razmišljanje,
    nego i negativno.

    Mislite li da negativan stav,
    na neki način sabotira želju, i na koji način?
    mislim da negativan stav sabotira zelju....s negativnim stavom imamo otpor prema okolini...i okolina ima otpor prema nama....a niko ne voli mrgude i pacenike koji se samosazaljevaju....kad smo negativni slepi smo za lepotu i zaobilazi nas pozitivna energija....

    mrzi me sad da se raspisujem...svaki cas ustajem da kontrolisem potomka koji sprema matish za sutrasnji pismeni
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #28

    Odgovor: Sve je moguće...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    [CENTER]
    Ako nešto zaista želiš, ceo svemir će se ujediniti da to i dobiješ?
    ili...
    Pazi šta želiš, moglo bi jednog dana i da se ispuni... [I]
    Tajna leži u "željama" ... Ako su želje realne, i ako im se posvetiš celim svojim bićem, uz poštovanje pravila "igre", sve su šanse da se želje i ostvare. . . Ali, ako su želje nerealne-->tipa: "želim da imam glas kao Zdravko Čolić, ili-->želim da odem na mesec, ili da igram fucu kao Ronaldinjo i tenis kao Đoković, i da imam platu 1000E , onda te želje postaju "puste" i nazivaju se 'puste želje'

    Goga:
    Na koji način nas samo pozitivno razmišljanje i strast prema nečemu
    ''vode'' ka željenom cilju?
    Pa na isti onaj pogrešan način, na koji još kao klinci učimo--> da će svaka želja biti ispunjena ako poduvamo i ugasimo svećice na torti šalim se...

    Strast je "dobra" samo u ispunjenju zadatih ciljeva u poslu, biznisu, sportu....ali samo ako je kontrolisana i umerena, u suprotnom čovek može vrlo brzo da izgori i naruši sopstveno zdravlje. . . .
    Pozitivno razmišljanje utiče pozitivno na ispunjenje naših želja, jer je ono merodavno i čini pravi putokaz/smernicu oko odabira onih "realnih" i "nerealnih" želja. . .Jer ako razmišljamo pozitivno, želećemo uvek realne stvari. . .
    I suprotno tome, negativna misao često vodi ka nerealnom, a nerealno dalje vodi ka neispunjenju očekivanog, pa u nezadovoljstvo, pa u ljutnju/bes, depresiju, bezvoljnost i razočaranost....Koliko je samo razočaranih ljudi danas....

    Dzu:
    Sta znaci ostvarenje cilja ako smrt sve ponisti ?
    Pa ciljevi se dele na velike i male, na prioritetne i sporedne, na hitne i "sutrašnje", na osnovne i periferne.....
    Osnovni i glavni cilj svakoga od nas je da održimo život koliko je god moguće/zavisno od nas samih, drugi cilj je da što kvalitetnije/zdravije provedemo taj život, i da svedemo "kajanje za nešto"(eh, što nisam....eh, da mogu ponovo...) na minimalnu meru, kada legnemo u postelju i kada nam kucne čas!
    Da bi se ispunila ova dva osnovna cilja, čovek mora kroz život da ostvaruje bezbroj "podciljeva" --> npr. ako ne ostvarim cilj da se zaposlim, ne mogu kupiti hranu neophodnu za održanje života. Ali, ako neostvarim cilj da se prvo iškolujem, teško ću se i zaposliti, pa ću na kraju ostati i gladan i go i bos, a samim tim postajem meta raznoraznim boleštinama, nezdravom životu i negativnim mislima

    Dakle, ne mogu da budem pasivni posmatrač života, jer nas Bog nije ni stvorio da budemo nemi posmatrači/ravnodušni pijuni, nego dušni i aktivni učesnici u borbi ka ispunjenju onog istinskog i krajnjeg životnog cilja-->Živi u ovome životu pošteno, pravedno i kvalitetno, da bi taj 'trend' nastavio i u sledećem!

    Opet Dzu:
    Smrt je limit posle kojeg sve prestaje da postoji.
    Wrong!

    Tek posle druge smrti. A pre toga ide sud! Da vidimo ko je kako "potrošio" svoj ovozemaljski život? Ko je živeo pošteno, pravedno i kvalitetno, a ko nije? Ko se trudio i odricao? Ko je ubio život, a ko je živeo po 'pravilima igre' koje sam po sebi život nosi?
    U suprotnom, ništa ne bi imalo smisla....osim, prostih ciljeva -->u vidu ispunjavanja fizioloških potreba i nabavke toalet papira

  14. #29

    Odgovor: Sve je moguće...

    Šta je to pozitivna a šta negativna misao?
    Zašto neko misli da se, po njemu, negativne misli ne mogu ostvariti?

    Ja sam pre nego što sam ovo napisao prvo zamislio..sada to što sam zamislio postoji ovde u fizičkom svetu u vidu slova na forumu..vi to vidite..

  15. #30

    Odgovor: Sve je moguće...

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Tajna leži u "željama" ... Ako su želje realne, i ako im se posvetiš celim svojim bićem, uz poštovanje pravila "igre", sve su šanse da se želje i ostvare. . . Ali, ako su želje nerealne-->tipa: "želim da imam glas kao Zdravko Čolić, ili-->želim da odem na mesec, ili da igram fucu kao Ronaldinjo i tenis kao Đoković, i da imam platu 1000E , onda te želje postaju "puste" i nazivaju se 'puste želje'
    zasto su ovo nerealne zelje? Zasto je nerealna zelja otici na Mesec? Vise sam sklona da verujem da nismo dovoljno posveceni svojoj zelji,da ne zelimo dovoljkno jako nego da zelje mogu biti puste i nerealne...
    recimo...
    da li je bilo realne sanse da mali siromasni decak Nikola Tesla iz Like jednog dana
    bude neko za koga ce ceo svet znati?
    gde covek tacno treba da se rodi da bi otisao na Mesec?
    u kakvoj to specijalnoj porodici je odrastao Djokovic pa je postao to sto jeste?

    iza istinske zelje stoji i posvecenost,odlucnost,marljivost,optimizam i spremnost na mnoga odricanja

    naravno,postoje i one druge zelje,zelja radi zelje,kad nismo bas spremni da se ozbiljno pozabavimo svojom zeljom,ali to se vec zove mastanje....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. To mogu samo deca
    Autor swba u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 23.07.2015, 15:07
  2. Ne ide, davi, gnjavi.. ma ne mogu..
    Autor starsica u forumu Književnost
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 25.03.2015, 23:24
  3. To mogu i odrasli
    Autor DrinChe u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 11.07.2010, 10:49
  4. Ne mogu!
    Autor jamiroyu u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 09.06.2009, 14:20
  5. Da li se mogu igrati DOS igre na WIN XP?
    Autor biterlemon u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.11.2007, 19:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •