Izem ti ja društvo u kome se jedna grupa ljudi anketira o tome da li njima prija da im u njihove velelepne krajeve priđe neka druga grupa ljudi. Pa to nije getoizacija, to je mnogo jadnije od toga. Čime smo stekli pravo da budemo anketirani a ne oni na koje se anketa odnosi? Time što smo beli i mirišljavi? Živela prava i slobode građana. Živeo divan mirišljavi svet u kome živimo. Ura za sve nas.

Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
Ne bih imao ništa protiv da u mojoj okolini izgrade romsko naselje, ukoliko bi se
doselili samo oni članovi romske zajednice koji su ...stomatolozi, mehaničari, novinari, hemičari, lekari, pekari, poljoprivrednici, strugari, stolari, baletani, učitelji,
štampari, programeri, parketaši, moleri, arhitekte, elektroničari, frizeri, arheolozi,
geolozi, piloti, gumari....itd. To bi verovatno bilo izuzetno malo naselje.
Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
Podržavam, i dodajem još jedno zanimanje koje si (omaškom, verujem) zaboravio:

šahisti.
Jer svi smo mi (oni koji nismo cigani ili bar nismo obojeni njihovim bojama) visko obrazovani, elitni, čisti, čestiti, ne krademo ne lažemo, ne smrdimo i tako redom.... Verujem da na dedinju sve sam čestit i pošten svet živi kao i u elitnim novosadskim naseljima, i svim ostalim elitnim delovima sveta.