Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
...jedni neće Romiće, drugi neće hommiće, treći neće legalizovane qrviće, četvrti neće Čankiće Likiće, peti neće EUriće ...

pa šta oće..(mo) ?!

Neznam za ostale...ali evo ja recimo hoću da imam oko sebe mirnu, urednu okolinu
da mogu mirno preći kod komšije na kafu bez da zaključavam vrata i kapiju.
Hoću da ostavljam otklučan auto noću u dvorištu. Hoću da se od novca koji dajem za porez, izgrađuje i ulepšava ovaj svet a ne da se od njega hrane oni koji ga uništavaju. Kada se šetam gradom hoću da mi se smeše uredni ljudi koji me ne spopadaju iz neobjašnjivih razloga, da im dajem novac. Voleo bih da mogu izneti
kantu za đubre na ulicu onim danima kada odnose smeće, a da mi neko ne pretura po kanti i pola đubreta raspe po trotoaru.
Voleo bih da pošaljem dete u školu i tako da se vrati kući, a da mu niko nije oteo
peretonicu, mp3 ili telefon. Voleo bih da imam osećaj da živim u jednoj
civilizaciji koja ide napred, radom i zalaganjem svakog pojedinca.



A sada što se tiče pitanja...

Nebih imao ništa protiv da u mojoj okolini izgrade romsko naselje, ukoliko bi se
doselili samo oni članovi romske zajednice koji su ...stomatolozi, mehaničari, novinari, hemičari, lekari, pekari, poljoprivrednici, strugari, stolari, baletani, učitelji,
štampari, programeri, parketaši, moleri, arhitekte, elektroničari, frizeri, arheolozi,
geolozi, piloti, gumari....itd. To bi verovatno bilo izuzetno malo naselje.