Mleko i mlecni proizvodi - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Koliko cesto konzumirate mlijeko i milecne proizvode? Koji su vam omiljeni? Da li su bolji domaci ili strani?
    Mleko ne podnosim, kad god ga popijem imam osecaj da ceo dan mi se prevrce po stomaku... Ostale mlečne proizvode obožavam, naročito jogurt i sir...
    Što se tiče izbora domacih i stranih, svakako domaci...jedino što mi je od stranih madjarski kačkavalj "karavan" odličan i bolji od našeg...

  2. #17

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Jogurt kad-kad, mleko , samo kao belu kafu, a sira e to često:
    stari prevreli kravlji, odozgo dve kašike kajmaka, vruća pogača sa plotne i paradajz salata! Pa pljuvačne žlezde pošandrcaju.

  3. #18

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Jogurt I Sir Obozavam, A Mleko Mogu Samo Sa Kafom Probala Sam Mlecne Proizvode Strane I Domace, I Vise Mi Se Svidjaju Strani

  4. #19

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Jogurt ,sirenje ,zdenka a nekoj ako znae kako se pravi kaskaval da mi napise recept.

  5. #20

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Litar mleka dnevno , sir , ayran , jogurt ... bukvalno sve
    a posebno Fatine proizvode (* )( *)
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #21

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Veliki sam ljubitelj mleka i mlecnih proizvoda, i nema tog mlecnog proizvoda koji ne volim - kiselo mleko, jogurt, puter, kajmak, sir (kravlji, mesani, sve vrste tvrdog sira, ovciji, kozji), pavlaka...
    Sir pravim sama, kajmak takodje, a evo recepta za ljubitelje kiselog mleka:

    2 litra kravljeg mleka 2,8 % ili 3,2 %
    1/4 l jogurta.

    Priprema
    Skuvati mleko na umerenoj temperaturi (Stepen br. 2 na brzoj ringli 18 cm, 1000 vati). Čim mleko provri odmah lonac uroniti u hladnu vodu kojom je predhodno napunjena sudopera. Lonac treba da bude u vodi do nivoa mleka u njemu. Mešati mleko kašikom, a takođe i vodu oko lonca da bi se mleko što pre ohladilo. Na taj način se sprečava da se uhvati kajmak po površini što bi smanjilo stepen masnoće gotovog kiselog mleka.

    Kada mleko postane mlako, uliti ga u drugu posudu u koju je predhodno usut jogurt. Poželjno je da se mleko ulije preko cediljke. Kašikom snažno izmešati mleko da se sjedini sa jogurtom. Lonac uneti u pećnicu, rernu čiju temperaturu treba podesiti na oko 35-40. Ako je temperatuta previsoka mleko će se brzo zgusnuti pa će se odvojiti manja količina surutke. Prosečno vreme za zgušnjavanje je oko 4-5 časova. Kada se mleko zgusne posudu uneti u frižider gde treba da odleži najmanje 12 časova.

    Višak surutke, ako ga je bilo, sjediniće se sa mlekom tokom odležavanja u frižideru. Spremljeno mleko čuvati u frižideru i utrošiti ga za dva dana. Novu količinu spremiti pre utroška stare ako se želi stalna snabdevenost domaćinstva.
    neunistiva zlojebaba!

  7. #22

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    volim sve mlechne proizvode .svakodnevno konzumiram mleko, jogurt i sir.

    sireve posebno volim i uvek se radujem novin ukusima..posebno kad ih probam u kombinaciji sa maslinama
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  8. #23

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Svaki dan bez izuzetka bar litar mlecnih proizvoda popijem. Obicno kupujem jogurt , ili kupim mleko u tetrapaku-kravicu 2.8%. Obozavam sve od mleka
    ...................

  9. #24

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Sirevi, kajmak, pavlaka i td da ali mleko . Nemam naviku da ga pijem sem uz kafu ili caj.
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  10. #25

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Mleko bas kao mleko nepijem nikad i nevolim ga,ali zato sve mlecne proizvode obozavam i normalno jedem.

  11. #26

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Obozavam mlijecne proizvode mogla bih zivjeti od njih
    Mene niko ne voli,
    i nikom nije stalo, pa mi dodje zao,
    jer ja bih svoje srce svakom dao.

  12. #27

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    nisam bas ljubitelj ali mogu ponekad popiti casu mlijeka
    u svakom zlu ima nesto dobra

  13. #28

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    S'obzirom da sam se rodio i odrastao u Šumadiji, na selu uz svaki obrok je išao prilog i obavezni postavak na stolu pri obroku dve tri kriške kravljeg sira a odozgo dve-tri kašike kajmaka. To mi je i danas glavna postavka na stolu posle slanika.
    In vinas veritas

  14. #29

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Jogurt i mleko obavezno... Volim i sir, ali stari, i fetu... Al posto je nestasica mleka, a jogurt ce da poskupi drasticno (kao i mleko kad prestanu da ga prosipaju po ulicama- i ne krivim ih uopste), zareko sam se da cu umesto toga da pijem coca-colu i cedevitu. Uaa pederi, inatom do samounistenja
    "Ride. Because children need heroes."

  15. #30

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    PA volim mleko i mlecne proizvode i u toku meseca se uvek nafuram na razlicite a postoji i period kada ih uopce ne konzumiram...
    Znaci svaki dan popijem litar mleka ili jogurta ili u sve ubacim mileram ili sir jedem ko salatu ili se davim sirom kajmakom i jajima sa salatom ili pauziram...

    A mleko u kafi je obavezno
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Majčino mleko je najbolja hrana za bebe
    Autor goga58 u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.12.2012, 15:07
  2. Mleko kao hrana - da ili ne?
    Autor Crazy Angel u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 01.06.2011, 22:57
  3. Mleko iz Srbije najskuplje u Srbiji
    Autor SQUAW u forumu Ekonomija
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.12.2010, 21:33
  4. Neobični proizvodi za bebe
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.03.2008, 19:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •