Mleko i mlecni proizvodi
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Mleko i mlecni proizvodi

    Mlijeko i mliječni proizvodi predstavljaju osnovnu namjernicu u ljudskoj ishrani.
    Sir je najpopularniji mlijecni proizvod.

    Koliko cesto konzumirate mlijeko i milecne proizvode? Koji su vam omiljeni? Da li su bolji domaci ili strani?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Mnoogo konzumiram i mleko i jogurat, a ni kajmack mi nije stran. Sireve svih vrsta takodje. Voleo bih da probam one inozemske budjave sharene i shto samo shto ne pobegnu iz frizzidera.

    Bah nedavno sam probao mislim da je Bri bio ukus je lep, po malo puterast.. al to je masno do bola, nije ni chudo shto oni inostranci mogu da zzive na njemu.

  3. #3

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Sir jedem vrlo retko (nemam naviku i nikad se ne setim da ga uzmem ), jogurt pijem cesto, a mleko samo u nes kafi... a to je poveca kolicina
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    11 Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    mlijeko ne mogu da varim, pa ga ni ne pijem. ali na svu srecu ne smeta mi jogurt ni sir, tako da to konzumiram u velikim kolicinama
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    JOGURT uvek i uz sve.

    Eto posto su ajvar uzeli Slovenci za nacionalni proizvod i ostali proizvodi su se razgrabili po ostalim susednim zemljama, mi bi mogli da oznacimo TECNI JOGURT kao nas Srpski proizvod i da ga izvozimo. Jer u Evropi jogurt u ovom obliku u kojem ga mi konzumiramo ne postoji. Naime kada upadnete u prodavnicu u Evropi i naidjete na casu na kojoj pise jogurt, primeticete da je taj jogurt u cvrstom stanju. Sto se kod nas zove pavlaka, kiselo mleko....
    E sad nisam obisla sve zemlje u Evropi tako da nisam sigurna da li je pravi i jedini TECNI JOGURT negde u nekoj zemlji licenciran kao proizvod te zemlje.

    Tako da AKO JE NEKO U NEKOJ DRUGOJ ZEMLJI VIDEO JOGURT U TECNOM STANJU NEKA SE JAVI!!!! Ili jos bolje ako ima informaciju ciji je to proizvod po zakonu???

  6. #6

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Evo mene opet.

    EVO sta kaze wikipedia http://de.wikipedia.org/wiki/Joghurt

    Definitivno ima razlicitih vrsta jogurta. Slani-slatki-tecni-gusti.... I u svetu se sve to naziva jednim imenom jogurt. A to je nas problem sto mi samo tecni slani jogurt zovemo jogurt.
    Ali i dalje ne znam da li ga je neko prisvojio kao nacionalni proizvod? Mada evo i sto se ajvara tice lepo isto na wikipedi-i pise http://en.wikipedia.org/wiki/Ajvar da potice iz Srbije i Makedonije a Slovenacki je proizvod.
    Poruku je izmenio goldie, 05.06.2006 u 12:58

  7. #7

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Evo odgovora za goldie...
    Bila sam vise puta u francuskoj,a trenutno boravim u nemackoj.I ja sam se iznenadila kada sam probala nemacki JOGURT koji lici na nase kiselo mleko.U francuskoj je ista prica.
    Medjutim jogurt u tecnom obliku,kakav mi pijemo u srbiji,oni ovde uzimaju za turski proizvod!!!Jedino moze da se nadje u turskim radnjama!Cudno...Verovatno misle da je to turski nacionalni proizvod...Toliko mogu da pomognem,a sad ne znam ko je prvi poceo tako da ga sprema,samo sam negde procitala da je jogurt prvo nastao u slovenskim narodima balkanskog poluostrva!Zakljuci sama!

  8. #8

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Jogurt ,sirenje ,zdenka a nekoj ako znae kako se pravi kaskaval da mi napise recept.

  9. #9

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Litar mleka dnevno , sir , ayran , jogurt ... bukvalno sve
    a posebno Fatine proizvode (* )( *)
    Ko je za jednu voznjicu

  10. #10

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Uglavnom konzumiram domaće mlečne proizvode i zadovoljna sam. Mleko ne volim i ne pijem, ali zato jogurt, sireve, kiselo mleko, voćne jogurte mogu da tamanim kao blesava. Kajmak ne mogu ni da pogledam .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  11. #11

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Koliko cesto konzumirate mlijeko i milecne proizvode? Koji su vam omiljeni? Da li su bolji domaci ili strani?
    Mleko ne podnosim, kad god ga popijem imam osecaj da ceo dan mi se prevrce po stomaku... Ostale mlečne proizvode obožavam, naročito jogurt i sir...
    Što se tiče izbora domacih i stranih, svakako domaci...jedino što mi je od stranih madjarski kačkavalj "karavan" odličan i bolji od našeg...

  12. #12

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Jogurt kad-kad, mleko , samo kao belu kafu, a sira e to često:
    stari prevreli kravlji, odozgo dve kašike kajmaka, vruća pogača sa plotne i paradajz salata! Pa pljuvačne žlezde pošandrcaju.

  13. #13

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Jogurt I Sir Obozavam, A Mleko Mogu Samo Sa Kafom Probala Sam Mlecne Proizvode Strane I Domace, I Vise Mi Se Svidjaju Strani

Slične teme

  1. Majčino mleko je najbolja hrana za bebe
    Autor goga58 u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.12.2012, 14:07
  2. Mleko kao hrana - da ili ne?
    Autor Crazy Angel u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 01.06.2011, 21:57
  3. Mleko iz Srbije najskuplje u Srbiji
    Autor SQUAW u forumu Ekonomija
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.12.2010, 20:33
  4. Neobični proizvodi za bebe
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.03.2008, 18:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •